Aplikace Chakrasocks | crowdfunding kampaň

Aplikace Chakrasocks

Orientální medicína ve spojení s Astrologií v pojetí moderních technologií. Tisícileté vědomosti lidstva pro utužení Vašeho zdraví vždy při ruce .

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jak to začalo

Již před tisíci lety v Říši středu...ještě nedávno se astrologie vyučovala na universitách, o orientální medicíně jste jistě již mnoho slyšeli. Je však složité tyto informace v dnešním uspěchaném světě vyhledat, nastudovat a pochopit. Přitom pochopení již základních souvislostí nám může velmi usnadnit život.

Naším cílem je tedy vyvinout aplikaci pro mobilní telefony (iOS a Android), abyste měli tyto informace vždy při ruce, nemuseli je složitě vyhledávat nebo si je pamatovat. Víte například, že ledvinový čaj je dobré pít mezi 15. a 19. hodinou - ideálně v 17:00? V této době je totiž aktivní dráha močového měchýře (15-17) a dráha ledvin (17-19). Naopak je v tuto dobu třeba vyloučit slané, alkohol, kávu... A to je jen zlomek informací, které Vám naše aplikace může předat.

Proč Startovač?

Projekt Chakrasocks vznikl již před rokem - jako vedlejší produkt vlastní snahy koupit kvalitní ponožky, které by byly barevné na chodidle a černé "na oko". Například oranžové ponožky se do obleku moc nehodí, ale oranžová na chodidle také stimuluje dráhu ledvin... a proto jsem si nechal od českého výrobce uplést kvalitní společenské ponožky, které eliminují negativní vliv černé barvy na naše zdraví - každá jiná barva než černá je totiž pro chodidla dobrá - o důvodech se dočtete dále v popisu projektu. Přebytek ponožek jsem pak nabídl k prodeji - pro ty, kteří nosí (rádi či musí) černé ponožky.

Dalším krokem pak bylo založení stránek Chakrasocks na Facebooku, kam dávám barevnou předpověď na následující týden. Vycházím přitom z vazby mezi astrologií a orientální medicínou. Měsíční cyklus s sebou nese nejen okem viditelné "couvání" či "dorůstání", ale Měsíc také prochází na obloze znameními Zvěrokruhu. Pokud budete nosit méně černé, super. Pokud chcete, aby barevná terapie byla efektivnější, sledujte k tomu také putování Luny po obloze.

A právě tuto jednoduchou metodu chci nyní přenést do nové mobilní aplikace. V první fázi půjde pouze o propojení postavení Luny ve znameních Zvěrokruhu s jejich vazbou na různé orgány v těle, které se potom vážou k jednotlivým čakrám - a tím i barvám. Názorný obrázek:

cakry_znameni_1.png

 

Tato část aplikace bude zdarma, není na ní snad nic těžkého. Věřím, že s Vaším přispěním se podaří ji uvést v život, a to pro iOS i Android. Mohlo by to vypadat asi takto:

aplikace.pngcalendar_hit.png

Proč tedy tolik peněz? 149 tisíc? Je to ze dvou důvodů. Jako odměnu za Váš příspěvek můžete dostat hmatatelný praktický český výrobek (např. skvělé ponožky nebo originální poznámkový blok :-)

ponozkyall.png                                  blok.png

Na projekt tedy zůstane pouze část odměn.

Ale hlavně - podle mne by byla škoda skončit pouze u barevné předpovědi. Chtěl bych se svými známými a kamarády do aplikace také vpravit základní informace o jednotlivých orgánech Vašeho těla z pohledu orientální medicíny - jaké jsou symptomy v případě potíží, z jakých bylinek si vařit čaj (Váš mobil Vás automaticky upozorní, že už je čas - tedy když budete chtít :-). Dozvíte se, kudy vedou meridiány jednotlivých orgánů, kterou oblast chodidel (a kdy optimálně) stimulovat...ale také - kdy ne/absolvovat případné operace (a snížit tím rizika pooperačních obtíží na minimum) atd. Dát tyhle informace dohromady v "praktickém balení" v rámci jedné aplikace - to  už bude dřina a vybrané peníze určitě nebudou stačit. Váš příspěvek je tedy spíše takový test, jestli tady a teď opravdu někdo o takové informace stojí. Zároveň si tím však zajistíte informace a funkce v naší aplikaci, které budou jinak za příplatek.  K vývoji aplikace přizveme odborníky,  následující návrhy tedy berte spíše s rezervou :-)

aplikace_3.pngzaludek.png

 

 

A nyní něco o barevné terapii

Světlo a barvy jsou doručovatelé energetických informací. Dotkne-li se tato energie tělesného povrchu, dochází ke spontánním reakcím. Receptory pokožky poznají světlo, a tím i vibraci barev v něm obsažených. Je to fyzikální proces, kdy se barvy šíří formou elektrických impulzů pomocí nervů do oblasti řídících orgánů (hypofýza, hypotalamus) a vyvolají tam endokrinní reakce. Takto jsou energetické impulzy barevného světla schopné vyrovnat nepravidelnost v buněčné vibraci, a tím i odstranit poruchy funkcí těla.

Proč barevné ponožky, nebo alespoň černé jen "na oko" - tedy pro okolí?

Chodidla obsahují reflexní body spojené s určitými částmi těla. Barevné ponožky tak mohou podporovat konkrétní energetická centra našeho těla (čakry). Řízenou barevnou terapií přes chodidla tak můžete posilovat své zdraví a konkrétní orgány v těle. Náčrt z knihy Mudr. Jonáše:

chodidla_hit.png

Pokud se považujete za moderního člověka, který na čakry, meridiány apod. nevěří, pak vězte, že i moderní kvantová fyzika mluví ve své podstatě o energii, která tvoří vše v - i kolem - nás.

Kdo jsme a proč to děláme?

Již několik let se zajímám o alternativní medicínu, spoustu souvislostí a informací jsem načerpal a pochopil z literatury a ověřil si následně v praxi. Ale také jsem se díky této "úchylce" seznámil s lidmi, kteří těmto věcem opravdu rozumí a jsou ochotni se na vývoji aplikace podílet. 

Věříme, že díky tomuto projektu si i Vy uvědomíte  svoje možnosti v oblasti vlivu na své vlastní zdraví - a to nejen díky barevné terapii.

Na závěr mi dovolte citát ze skript Mudr. Michala Jelšíka pro projekt Odborné vzdělávání lékařských a nelékařských zdravotnických pracovníků:

"Je přece i tak zcela nezpochybnitelné a historicky doložitelné, že ve stejné době, kdy v našich krajích vrcholila Doba bronzová a lidé Únětické kultury odlévali do primitivních forem své zbraně, na druhé straně zeměkoule již po tisíciletí vzkvétala jedinečná civilizace. Tato Říše středu v podstatě přetrvává, jako jediná, dodnes. A pochopitelně ve své jedinečnosti a homogenitě nese myšlenkový odkaz pohledu na svět z dávnověku, jež nebyl nikdy přerušen....který pohled na léčbu našich pacientů je tedy vlastně alternativní a který klasický....??"

 Tak hurá k výběru odměny za Váš příspěvek ! 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 3 994 Kč (2 %)
  • 2 %
  • 149 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Pavel Stránský - obrázek
  • projekt od Pavel Stránský
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

99 Kč

Aplikace

Pořiďte si praktickou aplikaci pro Vaše zdraví.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
149 Kč

Aplikace s praktickým poznámkovým blokem

Pořiďte si praktickou aplikaci pro Vaše zdraví, k tomu Vám doručíme poštou praktický originální poznámkový blok A5.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
399 Kč

Balíček Chakrasocks

Pořiďte si praktickou aplikaci pro Vaše zdraví, k tomu Vám doručíme poštou startovací balíček ponožek Chakrasocks (1 pár od každé barvy).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
499 Kč

Balíček Komplet

Pořiďte si praktickou aplikaci pro Vaše zdraví, startovací balíček ponožek Chakrasocks (1 pár od každé barvy) spolu s praktickým originálním poznámkovým blokem - to vše Vám doručíme poštou.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
999 Kč

Pojďte s námi tvořit

Patříte mezi jablíčkáře? Staňte se součástí našeho týmu, budete naším testovacím uživatelem před oficiálním zveřejněním aplikace - tu obdržíte samozřejmě zdarma. Navíc obdržíte startovací balíček ponožek Chakrasocks (1 pár od každé barvy) spolu s praktickým originálním poznámkovým blokem - to vše Vám doručíme poštou.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
4 999 Kč

Sponzor

Zajímáte se o alternativní medicínu? Také Vám přijde škoda, že alternativní medicína je zahalena rouškou tajemství, byť jsou informace běžně dostupné a lehce použitelné? Podpořte vznik aplikace pro barevnou terapii. Snad je to jen základ pro něco velkého :-) K tomu Vám pošleme 5x balíček Chakrasocks a budete naším testovacím uživatelem před oficiálním zveřejněním aplikace (pouze pro jablíčkáře).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
9 999 Kč

Mecenáš

Staňte se mecenášem našeho projektu. Tvořte s námi, choďte v ponožkách z našeho balíčku Chakrasocks, pište si do našeho bloku. Zkrátka dostanete vše v jednom - 10x balíček Chakrasocks, budete naším testovacím uživatelem před oficiálním zveřejněním aplikace (pro jablíčkáře), přizveme Vás ke schůzkám s programátory. Zkrátka - stanete se součástí našeho týmu.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit