Aplikace Chakrasocks - crowfunding kampaň

Aplikace Chakrasocks

Orientální medicína ve spojení s Astrologií v pojetí moderních technologií. Tisícileté vědomosti lidstva pro utužení Vašeho zdraví vždy při ruce .

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jak to začalo

Již před tisíci lety v Říši středu...ještě nedávno se astrologie vyučovala na universitách, o orientální medicíně jste jistě již mnoho slyšeli. Je však složité tyto informace v dnešním uspěchaném světě vyhledat, nastudovat a pochopit. Přitom pochopení již základních souvislostí nám může velmi usnadnit život.

Naším cílem je tedy vyvinout aplikaci pro mobilní telefony (iOS a Android), abyste měli tyto informace vždy při ruce, nemuseli je složitě vyhledávat nebo si je pamatovat. Víte například, že ledvinový čaj je dobré pít mezi 15. a 19. hodinou - ideálně v 17:00? V této době je totiž aktivní dráha močového měchýře (15-17) a dráha ledvin (17-19). Naopak je v tuto dobu třeba vyloučit slané, alkohol, kávu... A to je jen zlomek informací, které Vám naše aplikace může předat.

Proč Startovač?

Projekt Chakrasocks vznikl již před rokem - jako vedlejší produkt vlastní snahy koupit kvalitní ponožky, které by byly barevné na chodidle a černé "na oko". Například oranžové ponožky se do obleku moc nehodí, ale oranžová na chodidle také stimuluje dráhu ledvin... a proto jsem si nechal od českého výrobce uplést kvalitní společenské ponožky, které eliminují negativní vliv černé barvy na naše zdraví - každá jiná barva než černá je totiž pro chodidla dobrá - o důvodech se dočtete dále v popisu projektu. Přebytek ponožek jsem pak nabídl k prodeji - pro ty, kteří nosí (rádi či musí) černé ponožky.

Dalším krokem pak bylo založení stránek Chakrasocks na Facebooku, kam dávám barevnou předpověď na následující týden. Vycházím přitom z vazby mezi astrologií a orientální medicínou. Měsíční cyklus s sebou nese nejen okem viditelné "couvání" či "dorůstání", ale Měsíc také prochází na obloze znameními Zvěrokruhu. Pokud budete nosit méně černé, super. Pokud chcete, aby barevná terapie byla efektivnější, sledujte k tomu také putování Luny po obloze.

A právě tuto jednoduchou metodu chci nyní přenést do nové mobilní aplikace. V první fázi půjde pouze o propojení postavení Luny ve znameních Zvěrokruhu s jejich vazbou na různé orgány v těle, které se potom vážou k jednotlivým čakrám - a tím i barvám. Názorný obrázek:

cakry_znameni_1.png

 

Tato část aplikace bude zdarma, není na ní snad nic těžkého. Věřím, že s Vaším přispěním se podaří ji uvést v život, a to pro iOS i Android. Mohlo by to vypadat asi takto:

aplikace.pngcalendar_hit.png

Proč tedy tolik peněz? 149 tisíc? Je to ze dvou důvodů. Jako odměnu za Váš příspěvek můžete dostat hmatatelný praktický český výrobek (např. skvělé ponožky nebo originální poznámkový blok :-)

ponozkyall.png                                  blok.png

Na projekt tedy zůstane pouze část odměn.

Ale hlavně - podle mne by byla škoda skončit pouze u barevné předpovědi. Chtěl bych se svými známými a kamarády do aplikace také vpravit základní informace o jednotlivých orgánech Vašeho těla z pohledu orientální medicíny - jaké jsou symptomy v případě potíží, z jakých bylinek si vařit čaj (Váš mobil Vás automaticky upozorní, že už je čas - tedy když budete chtít :-). Dozvíte se, kudy vedou meridiány jednotlivých orgánů, kterou oblast chodidel (a kdy optimálně) stimulovat...ale také - kdy ne/absolvovat případné operace (a snížit tím rizika pooperačních obtíží na minimum) atd. Dát tyhle informace dohromady v "praktickém balení" v rámci jedné aplikace - to  už bude dřina a vybrané peníze určitě nebudou stačit. Váš příspěvek je tedy spíše takový test, jestli tady a teď opravdu někdo o takové informace stojí. Zároveň si tím však zajistíte informace a funkce v naší aplikaci, které budou jinak za příplatek.  K vývoji aplikace přizveme odborníky,  následující návrhy tedy berte spíše s rezervou :-)

aplikace_3.pngzaludek.png

 

 

A nyní něco o barevné terapii

Světlo a barvy jsou doručovatelé energetických informací. Dotkne-li se tato energie tělesného povrchu, dochází ke spontánním reakcím. Receptory pokožky poznají světlo, a tím i vibraci barev v něm obsažených. Je to fyzikální proces, kdy se barvy šíří formou elektrických impulzů pomocí nervů do oblasti řídících orgánů (hypofýza, hypotalamus) a vyvolají tam endokrinní reakce. Takto jsou energetické impulzy barevného světla schopné vyrovnat nepravidelnost v buněčné vibraci, a tím i odstranit poruchy funkcí těla.

Proč barevné ponožky, nebo alespoň černé jen "na oko" - tedy pro okolí?

Chodidla obsahují reflexní body spojené s určitými částmi těla. Barevné ponožky tak mohou podporovat konkrétní energetická centra našeho těla (čakry). Řízenou barevnou terapií přes chodidla tak můžete posilovat své zdraví a konkrétní orgány v těle. Náčrt z knihy Mudr. Jonáše:

chodidla_hit.png

Pokud se považujete za moderního člověka, který na čakry, meridiány apod. nevěří, pak vězte, že i moderní kvantová fyzika mluví ve své podstatě o energii, která tvoří vše v - i kolem - nás.

Kdo jsme a proč to děláme?

Již několik let se zajímám o alternativní medicínu, spoustu souvislostí a informací jsem načerpal a pochopil z literatury a ověřil si následně v praxi. Ale také jsem se díky této "úchylce" seznámil s lidmi, kteří těmto věcem opravdu rozumí a jsou ochotni se na vývoji aplikace podílet. 

Věříme, že díky tomuto projektu si i Vy uvědomíte  svoje možnosti v oblasti vlivu na své vlastní zdraví - a to nejen díky barevné terapii.

Na závěr mi dovolte citát ze skript Mudr. Michala Jelšíka pro projekt Odborné vzdělávání lékařských a nelékařských zdravotnických pracovníků:

"Je přece i tak zcela nezpochybnitelné a historicky doložitelné, že ve stejné době, kdy v našich krajích vrcholila Doba bronzová a lidé Únětické kultury odlévali do primitivních forem své zbraně, na druhé straně zeměkoule již po tisíciletí vzkvétala jedinečná civilizace. Tato Říše středu v podstatě přetrvává, jako jediná, dodnes. A pochopitelně ve své jedinečnosti a homogenitě nese myšlenkový odkaz pohledu na svět z dávnověku, jež nebyl nikdy přerušen....který pohled na léčbu našich pacientů je tedy vlastně alternativní a který klasický....??"

 Tak hurá k výběru odměny za Váš příspěvek ! 

Co si o tomto projektu myslíte?