Antropotyátr 2014 - crowfunding kampaň

Antropotyátr 2014

Festival Antropotyátr je literárně-kulturní festival se zaměřením především na literaturu, kterou se snaží zpřístupňovat široké veřejnosti.

Umění
Antropotyátr 2014

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Festival Antropotyátr je literárně-kulturní festival se zaměřením především na literaturu, kterou se snaží zpřístupňovat široké veřejnosti. Festival má pětiletou tradici a probíhá tradičně v říjnu v prostorách Experimentálního prostoru mumie a Café Max v Ústí nad Labem. Organizátorem festivalu je Zapsaný spolek H_aluze, jež vydává Literárně-kulturní časopis H_aluze (www.h-aluze.cz). Festival je tradičně rozdělen do tří dnů. První, tzv. předvečer festivalu, se odehrává týden před hlavním dvoudenním blokem a probíhá na něm křest nového čísla Literárně-kulturního časopisu H_aluze a jeho samostatně neprodejné přílohy v podobě sbírky vybraného autora či autorky a promítání studentských filmů. Hlavní blok festivalu je koncipován jakožto multikulturní projekt, jehož stěžejním východiskem je literární text v různých podobách. Každý z večerů bývá podřízen samostatnému tematickému plánu (v roce 2011 to byl například komiks a literární experiment). Součástí programu tedy není jen literární čtení, ale i divadlo, film, performance, výstavy a koncerty. S ohledem k otevřenému konceptu festivalu dochází k propojování mezi různými obory umění. V roce 2011 přesáhla návštěvnost všech tří večerů 400 osob, což je maximální kapacita prostorů, ve kterých se festival odehrával.

Cílem projektu je oživení kulturního dění v Ústí nad Labem a seznámení široké veřejnosti (návštěvníky festivalu jsou i lidé z jiných měst České republiky) s rozmanitými podobami různých forem umění a jejich vzájemné interakce. Chceme návštěvníkům poskytnout možnost aktivního kulturního vyžití. Vzhledem k tomu, že se festival tradičně koná v neformálním prostředí klubů a kaváren, má návštěvník možnost přímé komunikace se zúčastněnými autory a umělci, což může být přínosné a obohacující. Tradiční součástí festivalu jsou taktéž diskuse a polemiky, které probíhají i na místech, v nichž se festival neodehrává, festival tedy rozpoutává polemiku, která funguje jako edukační prostředek.

Festival je pozitivně přijímán kulturní veřejností v Ústí nad Labem a na jeho fungování se v roce 2011 podílely Ministerstvo kultury České republiky a Magistrát města Ústí nad Labem. Letos se na jeho financování podílí Ministerstvo kultury ČR. Podmínkou udělení dotace je však zajištění financí i z jiných zdrojů, proto prosíme o pomoc vás, naše fanoušky, a doufáme, že se podaří vybrat požadovaný obnos, aby mohl být festival uskutečněn.

 

Místa, kde se festival odehrává:

Café Max, Pivovarská 1938/3, Ústí nad Labem 400 01 (www.cafemax,cz), neformální kavárna a bar s kapacitou 50 osob, Experimentální prostor Mumie, Velká hradební 50, Ústí nad Labem (www.prostormumie.cz), bar, kino, kapacita 100 osob.

 

Program letošního ročníku:

 

9/10/2014 - 19:00 - Café Max

vernisáž fotografií Michala Pytlíka / křest nového Literárně-kulturního časopisu H_aluze č. 29 a knihy Rozhraní Filipa Jakše a Ani Šebelkové / promítání filmů: Trýzeň (Jakub Sládek), Vidím Tě ve slovech, která nevidím (Hana Nováková) / DJ Funkenstein

 

15/10/2014 - 20:00 - Experimentální prostor Mumie

autorské čtení: Radka Denemarková, Dan Jedlička, Jitka Hanušová, Tereza Fantlová / módní přehlídka kolekce trik AntropoGallery Terezy Kurečkové / hudba: Zutro, Neřvi mi do ucha

 

16/10/2014 - 20:00 - Experimentální prostor Mumie

autorské čtení: Olina Stehlíková, Igor Malijevský, Petr Štengl, Miroslav Pech, Petra Strá / hudba: Kaplan Bros., Post Hudba

 

www.h-aluze.cz

antropotyatr.h-aluze.cz

www.facebook.com/casopishaluze

www.facebook.com/events/1500991390140232/?ref_newsfeed_story_type=regular

Co si o tomto projektu myslíte?