Amatérská meteorologická stanice | crowdfunding kampaň

Amatérská meteorologická stanice

Hledám finanční výpomoc na výměnu 4 roky staré meteorologické stanice a vytvoření nové webové responzivní stránky pro lepší zobrazení dat.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Rád bych Vás prostřednictvím webu Startovac.cz chtěl požádat o finanční výpomoc v hodnotě 35 000kč, kterou použiji na výměnu již 4 roky staré meteorologické stanice a na aktualizaci webových stránek Napajedlaci.cz, kde bych použil novou webovou grafiku s lepším rozložením informací, nové grafy a hlavně umožnil lépe zobrazovat již získané data od roku 2010.

Pokud by se podařilo vybrat více peněz, nakoupím určitě profesionální meteorologickou stanici Davis, ale zatím nepředbíhejme :)

Co za získané peníze nakoupím?

 • novou meteorologickou stanici TFA 35.1075 NEXUS
 • výkonější miniPC Raspberry Pi 2 Model B 1GB (6x výkonější oproti předchozí verzi)
 • nové webové stránky s responzivním designem (dostupné pro PC, tablet i mobil) + logo

Dosavadní meteorologická stanice nese stejné typové označení TFA 35.1075 NEXUS. Proč kupovat stejnou a novou? V rámci meteorologických stanic moc ani nelze vybírat. Tato stanice zatím vydržela až 4 roky a samotný srážkoměr je citlivější než například Oregon stanice. I proto jdu znovu do nové stejné meteostanice. Pokud by se podařilo vybrat více peněz, určitě zakoupím profi stanici od firmy Davis.

Meteorologická stanice TFA 35.1075 NEXUS

stanice-bila.jpg

MiniPC na zpracování meteorologických dat z meteostanice

raspi-new.jpg

 Proč dělat nové webové stránky?

Od začátku měření mám již přes 2,2 milióny naměřených záznamů, které jsou potřeba efektivněji zpracovat a zobrazit, což by umožnil nový vzhled stránek s lépe navrženými prvky. Na stránce se pak bude lépe zobrazovat předpověď počasí, aktuálně naměřená data, lépe budou zpracované grafy a hlavně bude možné listovat efektivně v záznamech i několik let dozadu.

Webové stránky na víc chci mít pro Vás navržené tak, aby web byl responzivní tj. stránku bude možné zobrazit bez problému na tabletu i v mobilu. Data tak budete moci sledovat vesměs na čemkoliv s přístupem na internet.

Na nové webové stránce budou moci studenti středních a vysokých škol lépe hledat informace, které potřebují do svých projektů. Jde jim hlavně o již naměřené data a tato data budou lépe zobrazena než doposud.

Meteorologická stanice

Amatérská meteorologická stanici webu Napajedlaci.cz je umístěna v zahrádkářské oblasti Radovany ve městě Napajedla na Zlínsku. Nachází se zhruba v nadmořské výšce 230 metrů nad mořem, tak že sníh a mráz zde v hojné míře nehrozí. Naopak zde převládá teplo a slunečno a díky tomu se v naší oblasti daří vinné révě, která se právě v zahradkářské oblasti Radovany a všeobecně i v okolí (Spytihněv, Babice, Topolná a další) nachází.

meteostanice (1).jpganemometr.jpgsrazkomer.jpg

Aktuálně meteorologická stanice (TFA 35.1075 NEXUS) funguje již 4 roky a vlivem povětrnostních situací chátrá (anemometr byl již 2x sekundovým lepidlem opravován). Leč se stane, že má výpadky, věřte, že meteorologická stanice funguje stále na 100%, což musím zaklepat na dřevo. Výpadky se týkají hlavně obslužného hardware, což je hlavně miniPC, který zpracovává data z meteorologické stanice. V roce 2013 na miniPC vyhořel zdroj, pak se 2x poškodila SDHC karta a později začali problémy s routerem.

Aktuálně meteorologickou stanici obsluhuje miniPC Raspberry Pi Model B 512 MB RAM Rev. 2.0, který je sice pomalejší při přepočítávání dat (CPU 700MHz ARM11), ale pro účeli meteorologické stanice prozatím dostačuje.

raspberry-pi.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 10 042 Kč (28 %)
 • 28 %
 • 35 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Vladimír Večeřa - obrázek
 • projekt od Vladimír Večeřa
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

199 Kč

Sponzorské jméno

Na sponzorské podstránce Vás zobrazím Vaším jménem, aby všichni viděli, že jste vypomohli se sponzorským darem. Pokud vlastníte webové stránky, rád Vám ze jména udělám URL adresu :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Samolepka s novým logem Napajedlaci.cz

Samolepka s novým logem Napajedlaci.cz, kterou si můžete kamkoliv nalepit :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Základní přehled o počasí na A4

Získejte zalaminovanou A4 s přehledem o počasí, jak bylo za předchozí roky přehledně po měsících. Data se budou týkat lokality Napajedla na Zlínsku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Placka s logem Napajedlaci.cz

Získejte za odměnu placku s novám logem Napajedlaci.cz

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Hrnek s novým logem Napajedlaci.cz

Udělejte si čaj nebo kafé s naším novým hrnkem Napajedlaci.cz, kde bude zobrazeno nové logo Napajedlaci.cz

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
900 Kč

Tričko s novým logem Napajedlaci.cz

Bavlněné tričko s krátkým rukávem pro horké letní dny s novým logem Napajedlaci.cz na levé straně v oblasti prsou :-P

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
8 990 Kč

Hlavní sponzor - doživotně viditelný na homepage

Získejte doživotní místo na hlavní webové stránce v podobně Vašeho sponzorského loga. Celkový počet sponzorů budou jen čtyři, kdy první hlavní sponzor je poskytovatel internetového připojení.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit