Amatérská meteorologická stanice - crowfunding kampaň

Amatérská meteorologická stanice

Hledám finanční výpomoc na výměnu 4 roky staré meteorologické stanice a vytvoření nové webové responzivní stránky pro lepší zobrazení dat.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Rád bych Vás prostřednictvím webu Startovac.cz chtěl požádat o finanční výpomoc v hodnotě 35 000kč, kterou použiji na výměnu již 4 roky staré meteorologické stanice a na aktualizaci webových stránek Napajedlaci.cz, kde bych použil novou webovou grafiku s lepším rozložením informací, nové grafy a hlavně umožnil lépe zobrazovat již získané data od roku 2010.

Pokud by se podařilo vybrat více peněz, nakoupím určitě profesionální meteorologickou stanici Davis, ale zatím nepředbíhejme :)

Co za získané peníze nakoupím?

  • novou meteorologickou stanici TFA 35.1075 NEXUS
  • výkonější miniPC Raspberry Pi 2 Model B 1GB (6x výkonější oproti předchozí verzi)
  • nové webové stránky s responzivním designem (dostupné pro PC, tablet i mobil) + logo

Dosavadní meteorologická stanice nese stejné typové označení TFA 35.1075 NEXUS. Proč kupovat stejnou a novou? V rámci meteorologických stanic moc ani nelze vybírat. Tato stanice zatím vydržela až 4 roky a samotný srážkoměr je citlivější než například Oregon stanice. I proto jdu znovu do nové stejné meteostanice. Pokud by se podařilo vybrat více peněz, určitě zakoupím profi stanici od firmy Davis.

Meteorologická stanice TFA 35.1075 NEXUS

stanice-bila.jpg

MiniPC na zpracování meteorologických dat z meteostanice

raspi-new.jpg

 Proč dělat nové webové stránky?

Od začátku měření mám již přes 2,2 milióny naměřených záznamů, které jsou potřeba efektivněji zpracovat a zobrazit, což by umožnil nový vzhled stránek s lépe navrženými prvky. Na stránce se pak bude lépe zobrazovat předpověď počasí, aktuálně naměřená data, lépe budou zpracované grafy a hlavně bude možné listovat efektivně v záznamech i několik let dozadu.

Webové stránky na víc chci mít pro Vás navržené tak, aby web byl responzivní tj. stránku bude možné zobrazit bez problému na tabletu i v mobilu. Data tak budete moci sledovat vesměs na čemkoliv s přístupem na internet.

Na nové webové stránce budou moci studenti středních a vysokých škol lépe hledat informace, které potřebují do svých projektů. Jde jim hlavně o již naměřené data a tato data budou lépe zobrazena než doposud.

Meteorologická stanice

Amatérská meteorologická stanici webu Napajedlaci.cz je umístěna v zahrádkářské oblasti Radovany ve městě Napajedla na Zlínsku. Nachází se zhruba v nadmořské výšce 230 metrů nad mořem, tak že sníh a mráz zde v hojné míře nehrozí. Naopak zde převládá teplo a slunečno a díky tomu se v naší oblasti daří vinné révě, která se právě v zahradkářské oblasti Radovany a všeobecně i v okolí (Spytihněv, Babice, Topolná a další) nachází.

meteostanice (1).jpganemometr.jpgsrazkomer.jpg

Aktuálně meteorologická stanice (TFA 35.1075 NEXUS) funguje již 4 roky a vlivem povětrnostních situací chátrá (anemometr byl již 2x sekundovým lepidlem opravován). Leč se stane, že má výpadky, věřte, že meteorologická stanice funguje stále na 100%, což musím zaklepat na dřevo. Výpadky se týkají hlavně obslužného hardware, což je hlavně miniPC, který zpracovává data z meteorologické stanice. V roce 2013 na miniPC vyhořel zdroj, pak se 2x poškodila SDHC karta a později začali problémy s routerem.

Aktuálně meteorologickou stanici obsluhuje miniPC Raspberry Pi Model B 512 MB RAM Rev. 2.0, který je sice pomalejší při přepočítávání dat (CPU 700MHz ARM11), ale pro účeli meteorologické stanice prozatím dostačuje.

raspberry-pi.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?