Alcantar - originální česká společenská hra - crowfunding kampaň

Alcantar - originální česká společenská hra

Před vámi je neprobádané středověké území. Budete bojovat o hrady a budovat svou družinu. Čeká vás strategická hra plná zvratů a dobrodružství.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kdysi někdo řekl, "Králem se může stát jen člověk s modrou krví !". V této hře se Králem, může stát každý. Budete bojovat o hrady a objevovat území. Postupně sestavíte svou královskou družinu. Cílem hry je ovládnout celé území a vyřadit všechny spoluhráče. Vše je vsazené do středověkého prostředí. Hra vede k logickému myšlení a strategickému uvažování.

 

 

 

Pár slov o autorovi hry.

Grafik i autor hry jsem já v jedné osobě. V minulosti jsem již vytvořil 2 deskové hry.

Byla to dobrodružná hra Pasti a Poklady. První díl s podtitulem Tajemství diamantové pyramidy a druhý díl nazvaný Pirátské dobrodružství. Na zmíněnou první hru, se můžete podívat po kliknutí na tento odkaz : Fler.cz 

Podívejte se také na hodnocení kvality mých předchozích her těmi, kteří si je zakoupily na Fleru : Hodnocení her : Jan Kamler

 

 A kdo to vlastně je, ten Alcantar ?

Je to Řád Alcántarských rytířů ze Španělska. Jeho hlavním úkolem, byla obranu pohraničních hradů před nájezdníky. Odznakem a symbolem řádu byl maltézský kříž, jehož ramena jsou spojeny liliemi na bílém pozadí.

   

Jak bude hra vypadat ?

Hra bude nejen krásná a originální, díky výraznému výtvarnému stylu, ale zaujme i svou hratelností. Pokud vyberu cílovou částku, budu moci provést kvalitní výrobu. Herní set bude obsahovat min. 62 hracích destiček představující hrací pole s hrady, propracovaným terénem (lesy, hory, jezera).

  

 

Jak se bude hra hrát ?

Na začátku hry hráči položí herní pole z herních destiček. Ty budou otočeny a terén bude skryt. Hráči pak postupně destičky otáčí, obsazují hrady a prozkoumávají území. Destičky budou obsahovat hrady různých velikostí s různým bodovým statusem. Ten je stěžejní při soubojích a obsazování hradů spoluhráčů. Podrobný herní princip uveřejním v průběhu kampaně na Startovači. Současně uvítám jakékoliv poznámky a nápady, které by hru mohli vylepšit.

  

 

Dále bude hra obsahovat 16 karet s rytíři, rytířkami, hřebci a bojovými jednotkami (jako jízda, pěchota atd.) Těmito kartami si hráči postupně sestaví družinu a i tím vylepšují bodový status. Hra svádí k vymýšlení různých strategií, jak obsazovat soupeřovo území. Vyhrává hráč, který jako jediný ovládne celé území hry. V sadě hry bude dále 16 dřevěných figurek a jedna hrací kostka. Celá herní sada bude uložena v stylové krabičce rozměrů vhodné i na cesty.

 

 

Co se stane s vašimi penězi?

Finance, které mi přes Startovač zašlete, společně s mými penězi pokryjí výrobu nejméně 500 kusů. A proč hned 500 kusů? Při menším nákladu by nebylo možné dosáhnout výroby v potřebné kvalitě za rozumnou cenu. Hry, které  mi zbydou po rozeslání odměn na Startovači, nabídnu v obchodech s deskovými hrami.

 

Chcete mít svůj Alcantar jako jedni z prvních?

Pak neváhejte a v pravé části stránky si vyberte jednu z nabízených odměn. Peníze je možné zaslat převodem, zaplatit kartou nebo prostřednictvím služby SMS. Pokud se nám podaří vybrat cílovou částku, tak se budete moci těšit na svůj Alcantar nejpozději 20 června. Takže tuto krásnou hru můžete věnovat jako dárek, třeba za pěkné vysvědčení. Kdyby se stalo, že se finance od vás nesejdou a cílové částky nedosáhneme, rozešle vám Startovač vaše příspěvky zpět.

  

 

TIP: Staňte se fanouškem a získejte originální Fan tričko Alcantar jako jedni z prvních?

Podpořte mě, jako fanoušci a v pravé části stránky si vyberte odměnu Fan Club. Budete se tak moci podílet na pravidlech hry, které spolu upřesníme v průběhu kampaně. Vaše jméno bude uvedeno na zadní straně krabice hry. Současně získáte jednu fyzickou kopii hry a navíc tričko s potiskem Alcantar.

 

 

 

 

 

 

Líbí se vám náš projekt ? Těšíte se ? Chcete se na něco zeptat ? Pište nám do diskuze, sdílejte, lajkujte... a klidně o hře mluvte i offline :-)

 

Děkuji!

 

Jan Kamler & Bruncvík.cz

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?