Album Talaqpo - crowfunding kampaň

Album Talaqpo

Talaqpo vydává své čtvrté a album, které natočilo jako sextet s hostujícím Vojtou Procházkou. Hutná hudba slibuje intenzivní nálož rytmů i emocí.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O co jde? 

Talaqpo vydává své čtvrté album, které natočilo jako sextet s hostujícím Vojtou Procházkou. Po předchozích albech Jaghnobiology, Haroka a Totribes, které měly drsný etnický vibe, má i album Tamne background v dalekém folkloru, tentokrát s experimentálním nádechem, avšak se základem v dobře semknutém groovu. Ochutnejte tu: Lobi teaser

Album vyjde u skvělého labelu MaRecords. Příspěvkem na projekt podpoříte vznik alba (náklady na natáčení, mix, výrobu cd a plátěnek, design). 20% vybrané částky poputuje jako příspěvek organizaci Niaver, která v Keni podporuje organické zemědělství a vzdělání.

Cover alba od Lucy Petrányi

cover alba od Lucy Petrányi

Příběh alba

Album vznikalo poslední tři roky a kromě intenzivního zkoušení a živého hraní bylo třeba, aby Lucie zmizela na devět měsíců do východní Afriky, kde mohla slyšet a potkat něco, co jinde slyšet a potkat nelze. Nemalá část příbehů a zvuků z cesty se promítla do hudby, která teď v Talaqpo žije svým vlastním tempem. Ozvuky setkání z dalekých cest se volně smísily s nápěvky a trávnicemi z cest po daleko bližších krajích, jako je tomu třeba v téhle písni: Teaser 

Kromě češtiny a slovenštiny další jazyky, které jsou na albu slyšet, patří kmenům Tonga (Zambie), Acholi (Uganda), Bayake (Kongo), Lobi (B.Faso). 

Název alba Tamne znamená tam ne a tady ano. Ačkoliv je hudba ovlivněna vlivy odjinud, záleží na tom, kde a jak ji posloucháte a jak ve vás rezonuje v daný okamžik. Tamne taky vyjadřuje pocit, když chcete být někde, kde zrovna nejste. Tamne může znamenat tam nejezdi, doma zůstaň.

Talapo natáčelo jako sextet. Kromě Luana Gonzalvese, který nás obdaroval pořádnými basy, uslyšíte mysteriozní zvuky analogových varhan Vermona ET 6-2 neskutečného Vojtěcha Procházky. Třeba tady: Teaser 

Talaqpo s Vojtou Procházkou na koncertě v D19 v Pardubicích. Foto Vladimír Szabo

 koncert v Divadle 29, foto: Vladimír Szabo

Jak album vypadá? 

Jelikož ne všichni jsme příznivci plastových CD, album má podobu parádní plátěné tašky s QR kodem, který vás navede tam, kde si album můžete stáhnout nebo poslouchat online. Album si tak můžete vzít na procházku a třeba se o něj hned s někým podělit. Navíc každá taška je originál, vlastnoručně potištěná linorytovým designem od maďarské výtvarnice Lucy Petrányi. Pro milovníky cédéček máme limitovanou edici výtisků CD, jež dostanou rovněž v potištěné plátěnce, která vydrží leccos.

Hodí se vědět: 

Album jsme natočili ve studiu Divadla na Orlí v Brně s Janou Jelínkovou. Ta stojí také za mixem a masterem. Dvě písně smíchal Václav Šafka. Na mixu spolupracoval i Miloš Klápště. 

Nalaďte se na naší hudbu! Všechna naše dosavadní alba poslouchejte tu: TALAQPO MUSIC

Takhle Talaqpo znělo na posledním albu Totribes

To hlavní nakonec

Určitě doražte na naše živé koncerty, o kterých se dozvíte na našem FB. Domluvíme se na odměnách, možná už si je i vyzvednete! Tour calendar:

 

Talaqpo tour. Poster od Pilou Barge

Co si o tomto projektu myslíte?