Album schoolpunkové kapely Nástroj snahy - crowfunding kampaň

Album schoolpunkové kapely Nástroj snahy

Po mnoha letech jsme se rozhodli vydat CD s názvem Dostal poklop na kanál.

Hudba
Album schoolpunkové kapely Nástroj snahy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Našim cílem je nahrání a vydání cédéčka pro fanoušky s jejich oblíbenými písněmi pod názvem: Dostal poklop na kanál. Dále bychom rádi podpořili jeho šíření natočením klipu, pořádným křtem a kampaní na Bandzone.cz. Práce ve studiu je již v plném proudu, takže termín dokončení je určen na léto 2017.

I když se mnohým může zdát, že cédéčka už jsou dávno překonaná a stačí hudbu distribuovat jen v digitální podobě, my si to nemyslíme. Ten pocit, mít v ruce něco hmatatelného a mít možnost někoho reálně obdarovat, ten je nenahraditelný. Proto chceme vyrobit minimálně 500 cédéček v pěkném a graficky originálním obalu. Pro výrobu chceme použít kvalitnější technologii lisování. Hodláme natočit 14 písní a pokud by někoho zajímalo které, stačí si pořádně prohlédnout NÁZVY ODMĚN.
Významnou část vybraných peněz chceme směrovat na vytvoření klipu či klipů. Máme kolem sebe dost talentovaných přátel z řad výtvarníků, proto bychom chtěli některé z nich využít k tvorbě kresleného (animovaného) klipu. Umíte si představit, jak moc je něco takového časově náročné.
Poslední část peněz vložíme do vlastní propagace alba, předběžne počítáme s kampaní "Tip týdne" či "Album týden" na Bandzone.cz.   

Co uděláme s pěnezi, které případně získáme nad stanovený limit?

Prostředky, které vybereme nad cílovou částku použijeme na výrobu triček s potiskem na téma vydaného CD. Bude se jednat o limitovanou edici a stanou se z nich raritní kousky, které naši štědří dárci mají možnost získat s 50% slevou.

Proč právě crowdfunding?

Děláme něco takového poprvé a není pro nás "jednoduché", říkat si tímto způsobem o peníze. V minulosti jsme nikdy neměli jediného sponzora, nevystupovali jsme v kampani žádné politické strany. Jsme jednoduše svými pány a vlastně to nechceme ani do budoucna jinak. Ale tento způsob financování nás zaujal, někteří členové kapely jsou pravidelní přispěvatelé jiných startovacích projektů,  crowdfunding nám přijde férový a srozumitelný. Chceme získat podporu od Vás, lidí, kteří nás znají a chodí na naše vystoupení, ale budeme vděční za příspěvky i od těch, kteří Nástroj snahy teprve budou chtít objevit. Nechceme peníze "zadarmo", snažili jsme se koncipovat odměny za příspěvky tak, aby odměna odpovídala nákladům.

Pro ty co nás neznají:

Definujeme naší hudební produkci jako schoolpunkovou poetiku s harmonikou a dechy, hrajeme výhradně svoje věci. Poslechněte si naší muziku zde: http://bandzone.cz/nastrojsnahy nebo přímo na našem webu: http://nastrojsnahy.cz/ v sekci diskografie. Nicméně nejlepší je zažít nás naživo na některém z koncertů. Hrajeme celkem pravidelně s kapelami jako jsou Brutus, Znouzecnost, E!E, SPS a s dalšími. Aktuální přehled chystaných koncertů naleznete opět na našich stránkách.
A dokonce i to zmiňované mládí je v Nástroji snahy zastoupené, jak se můžete dále na fotkách přesvědčit.

Hrajeme ve složení:

Zdeněk Vondrák - kytara, zpěv
Martin Tomášek - bicí
Jiří Podzimek - baskytara
Robert Nusl - akoredeon, zpěv
Michal Čižmarik - kytara
Petr Vocílka - saxofon, zpěv
Marek Stránský - trubka, zpěv
Bára Boltnarová - saxofon, tamburína


Děkujeme,
Nástroj snahy.

A teď všichni! Dostal poklop na kanál, óóó!

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 Foto: Archiv NS, Martin Janota

Co si o tomto projektu myslíte?