Album Jak podivuhodná od kapely Efod - crowfunding kampaň

Album Jak podivuhodná od kapely Efod

Hudební skupina Efod natočila své debutové album s názvem Jak podivuhodná! I Ty můžeš podpořit jeho vydání.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme parta hudbou posedlých přátel, jež zahrnuje členy všelikého věku i postavení. Mezi muzikanty najdete nadějného teologa (Lukáš Rejman - baskytara, elektrická kytara), dva medicínsky založené klávesisty (Zuzana Rejmanová, Jan Holubec), profesionální matematičku (Šárka Pechancová -housle), budoucí biochemičku (Jana Márová - zpěv), IT specialistu (Luděk Turzík - akustická kytara), benjamínek naší kapely jest zatím nevyhraněn, avšak talentem hry na housle je postižen již od raného dětství (Jáchym Bosman). Korunou naší kapely jest frontmanka a skladatelka Jana Vlčková, vystudovaná jazykářka a výtvarnice, jež oplývá talenty mnoha, avšak dar hudby, smysl pro krásno a nekonečná trpělivost je to, díky čemuž ansámbl Efod vlastně začal existovat.

Naše uskupení má pokrytí téměř ve všech krajích ČR, od západočeského kraje zasahuje přes Prahu až k moravské metropoli, snad jen rázovitý region ostravský zatím zůstává nedotčen, avšak doufáme, že naše hudba bude mít dosah i do těchto míst. Ani stovky kilometrů, rozdílné nátury a postavení nejsou překážkou ke společné práci na Božím díle, ba naopak, jsme si vzájemnou inspirací a povzbuzením.

Většina z nás muzicíruje téměř od kolébky, ovšem hudební počátky našeho tělesa sahají do konce roku 2017, kdy jsme v lehce pozměněném složení debutovali vánočním koncertem v Andělské kavárně ve Svitavách, následovala převážně tematicky založená vystoupení, např. valentýnský či vánoční koncert v domově pro seniory, Velikonoční koncert ve Svitavách, zlatým hřebem naší "šňůry" byl pak benefiční koncert v Litomyšli, pro jehož diváky téměř nestačila ani kapacita prostorů Nového kostela. Kýžený rok 2019 jsme zahájili výstupem v malebném kostele v Bystrém u Poličky, jehož ledové lavice byly beznadějně obsazené do posledního centimetru. Jedna z posluchaček se dokonce nechala slyšet, že tento výstup předčil i vánoční koncert nejmenované české zpěvačky.
Naše debutové album čítá celkem 14 songů, jež se postupně rodily v brněnském studiu Amaro Records za pomoci skvělého zvukaře, pana Michala, jenž v akci nešetřil expresivními výrazy ani nikotinem, o to poctivější však pak byly plody jeho práce.

Texty našich písní se dotýkají životních strastí a slastí (Srdce mé, Krása), oslavy našeho Pána Boha a krásy jeho stvoření (Sláva Králi, Zvony zní), pozornému posluchači neunikne ani několik zhudebněných biblických textů (Žena statečná, Pevný hrad, Ať Hospodin ti žehná). Autorkou většiny textů je výše zmíněná frontmanka Janička, inspirací jest pro ni převážně drsná realita všedního dne, život křesťana a v neposlední řadě pak Písmo svaté. Výjimku tvoří píseň v jazyce anglickém Come And Save Us All, pod níž je podepsána Janiččina žačka Emmaculate Auma z domova pro sirotky v Nairobi. Píseň složila ve svých čtrnácti letech, ovšem kvalita skladby je důkazem, že národ africký má muziku odjakživa v krvi.

To je tedy Efod, skupina tak rozličná, a přece dohromady tvořící něco podmanivého a radostného. I Vy můžete být součástí jejího díla – jakkoliv drobným příspěvkem nám pomůžete pokrýt náklady, které jsme vysypali ze svých kapes na samotné nahrávání, mix, mastering, vydání CD vydavatelstvím ROSA Media a v neposlední řadě i na několik videoklipů odehrávajících se nejen v historickém jádru naší krásné moravské metropole. Věříme, že plody naší práce budou sladké a chutné nejen pro nás, ale především pro naše posluchače.

Co si o tomto projektu myslíte?