DSC_0634 (2).JPG

ÁDRBOULDER aneb BUDUJEME LEZECKÝ BASE CAMP Ostatní

Parta nadšenců buduje místo navazující na dlouholetou horolezeckou tradici v Adršpachu, které vytvoří zázemí pro horolezce, horolezkyně i horolezčata!

DSC_0620.JPG

Ádrboulder je projekt lidí s velkým srdcem, kteří chtějí vybudovat lezeckou stěnu v místě obklopeném legendárními pískovcovými věžemi Adršpachu. Hlavní metou je vybudování zázemí pro adršpašský horolezecký oddíl, který doposud nemá adekvátní prostory pro své fungování. 

Ádr je jedním ze tří nejvýznamnějších horolezeckých míst v Česku, které dává růst našim nejúspěšnějším lezcům. A přesto v něm doposud není místo, kde by mohli trénovat, když zrovna nepanuje lezecká podmínka (čti: je deštivo či zavlhlo)! Kdo v Adršpachu byl a měl to štěstí ochutnat jeho jedinečnou atmosféru, zahrnující nádherná místa i nádherné lidi, pochopí, proč je pro nás tak důležité vybudovat místo, které umožní setkávání všem lezcům i nelezcům ve chvílích, kdy skály tmavnou deštěm. 

 

SUMA SUMÁRUM, NAŠE VIZE ANEB KDYŽ SEN SE STÁVÁ SKUTEČNOSTÍ

  • CO: boulder-lezecká plocha
  • KDE: Adršpach
  • PRO KOHO: adršpašský horolezecký oddíl, lezci, široká veřejnost
  • KDY: realizace jaro 2018 až podzim 2018
  • PROČ: zázemí pro lezecký oddíl, vyžití pro děti z místní školy, fajn místo pro lezce i veřejnost
  • ZA KOLIK: 

                   370 000 Kč realizace projektu – minimální lezecká plocha

                   450 000 Kč realizace projektu – využití 90 % haly k zastavení lezeckou plochou

                   550 000 Kč maximální využití prostoru haly k vybudování boulderu

 

NEJSME CHARITA, JSME OBYČEJNÁ BANDA NADŠENCŮ

Narozdíl od většiny turistů nevykrádáme jen nejkrásnější pohledy za teplých letních dní, ale snažíme se o celoroční rozvoj samotné obce a zvýšení její atraktivity (například kvalitním horolezeckým zázemím pro tréninky) tak, aby se sem nebáli nastěhovat další a další generace. Tak jako jsme to udělali my... 

P_20171202_090612.jpg

Nejsme žádným závratným projektem, ani super nadpozemskou charitativní činností. Jsme obyčejná banda nadšenců, kteří si zamilovali Adršpach v celé své kráse a snaží se vybudovat celoroční místo k setkávání s JEDINEČNOU atmosférou.

 

CÍLE PROJEKTU ANEB (NE)JDE JEN O LEZENÍ?

Ádrboulder nechce být jen posilovnou a tréninkovým hřištěm. Chce se stát místem, kam se budou všichni lezci  i nelezci (v to pevně doufáme) rádi vracet.

22489727_10208026117449128_9223209929937907032_n.jpg

Oživí zimní Adršpach stejnou atmosférou přátelství a setkávání, kterou má v létě – hlavní lezecké sezóně. Nejde jen o bezduché posilování, ale o způsob života a myšlení, celkový životní styl, který by se díky vybudovanému zázemí mohl snáze předávat mladším generacím. 

 

INVESTICE DO HALY NEBO DO BUDOUCÍ GENERACE? 

Roste nám tu před očima spousta budoucích Lynn Hillových a Adamů Ondrů a my pro ně chceme vybudovat adekvátní zázemí pro rozvoj jejich lezeckých dovedností. Dětský lezecký oddíl je místem, kde se rodí nová přátelství, formuje charakter a sílí tělo.

DSC_0611 (800x534).jpg

 

Adršpach, bez nadsázky meka čekého horolezectví, doposud nemůže nabídnout svému horolezeckému oddílu odpovídající zázemí. A jak víme, v dětech je budoucnost!  Chceme toho být součástí!

Nemluvě o tom, že Adršpach je lezeckou oblastí světového měřítka. A bezmála každá takto významná lezecká oblast má svoje tréninkové zázemí. Chceme dohnat svět!

 

KOLIK A NA CO ANEB SEN S VELKÝM ROPZOČTEM?

Naopak. Velká věc s minimálním rozpočtem!  Nyní nás od uskutečnění snu dělí posledních
370 000 Kč, za které se pořídí samotná lezecká plocha, dopadiště a chyty. Cena stěny se pohybuje kolem 2500 Kč za metr čtvereční a dopadiště (čti matrace) 3000 Kč za metr čtvereční. Je jen na Vás, jak velkou stěnu postavíme!!!

Tomuto našemu odvážnému projektu se už podařilo sehnat 75 % realizačních nákladů (zahrnující pronájem haly, zateplení haly, topení, osvětlení, sociálky....).

Protože se od začátku snažíme o minimální možnou částku, která bude k realizaci projektu potřeba, spoustu práce zastanou naši lezečtí i nelezečtí dobrosrdečníci a kamarádi. Chtějí zkrátka podpořit dobrou věc!

Požadovaná částka je tedy minimální možnou částkou pro vybudování adekvátní lezecké stěny k záměrům celého projektu.

 

ROZHODLI JSME SE PRO KVALITU ANEB KDYŽ UŽ, TAK POŘÁDNĚ!

Znamená to, že profily navrhne, stěnu zhotoví a chyty dodá firma AIX v čele s Andrejem Chrastinou (ležící na fotce), kterému vlezl písek a Adršpach zkrátka pod kůži. Z jeho dílny pak vzejdou profily přímo pro projekt Ádrboulder. 

 

andrejko.jpg

 

Na začátku jsme přemýšleli, zda neosídlit půdní prostory nějakému místnímu domorodci, což by byla pro náš projekt ta nejjednodušší cesta. Jak jsme se do toho ale zakousli, zjistili jsme, že pořádný boudler vlastně chybí v okolí skoro 50ti kilometrů... A tak jsme si řekli – když už, tak už!

Takže Vám představujeme prostor, který je (minimálně svojí velikostí) pro nás jediný dostačující....

 

vlcsnap-2017-12-02-12h21m29s30.png

 

SLOVO ZÁVĚREM

Pokud jste dočetli až sem, už je vám jasné, komu má hala vytrhnout z paty největší trn... Budou to místní děti, škvrňata našeho horolezeckého oddílu, pro které zatím nemáme dostačující base camp. A když už jsme u těch dětí... Nadchli jsme se pro spolupráci s místní školou, spíše školičkou,  které by boulder poskytnul náhradu za chybějící tělocvičnu. 

 

DSC_0620 (800x534).jpg

 

Také jsme se zmiňovali o horolezecké atmosféře a skvělých lidech... Tak přesně kvůli těm bychom taky ten boulder rádi zbudovali – aby měli proč za náma jezdit když se nedá lízt, nebudeme si nic nalhávat – tak trochu na konec světa..

Na naše lezecké i nelezecké kamarády se na stěně nabalí spousta akciček, které máme zatím jen v hlavě.... Od přednášek a promítaček po boulderingové závody a setkvávání... No, bude toho mrtě!

 

SLOVO ZÁVĚREM VOL. II    ANEB   KDO TY PENÍZE SHÁNÍ???

Jeden... dva... tři... Lukáš... Anča... Andy...

Na začátku všeho byl Lukas a jeho zelená roubenka Kalírna. Místo s magickou silou přitahovat krásné lidi, které spojuje láska k lezení a taky láska k pivu.... Lukas má velký srdce a nekonečnou zásobu energie, kterou nejraději vrhá k rozjíždění skvělých akcí, jako třeba projekt Ádrboudler. Dokáže nadchnout okolí k zdánlivě nemožným věcem a díky tomuhle jeho zápalu se pak ty nemožné věci podaří.
Lukáš je srdcem projektu.

Do zelené roubenky se jak velká voda přivalila Anča. Co může, to rozbije, všechno jí padá z ruky a nic si nepamatuje dýl, jak tři vteřiny. Někdy díky ní ale můžete zažít pocit, že jste zdolali Mount Everest, i když se Vám do dlaně podařilo jen chytit sněhovou vločku.. 
Miluje lezení a miluje práci s dětma, nadchne se pro každou blbost a do projektu přináší šťávu.
Anče je větrem, který projekt čeří.

Andy... ze začátku se nenápadně schovávala na Kalírně v kuchyni, kde válela pizzu. Už tehdy ale bylo jasné, že má něco navíc.. Má smysl pro smysl a řád, pořádek a lad.... Díky ní se schůzky s Ančou a Lukym stávají něčím víc, než blábolivým snílkováním. Rodí se konkrétní úkoly a stovky jednotlivých krůčků k projektu se řadí za sebe a pomalu si prokousávají cestu k cíli...
Andy – to jsou základy, na kterých projekt pevně drží.

Vybráno402 733 Kč(109 %)

109 %
370 000 Kčpožadováno
226startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuÁDR CREW

Odměny

150 KčSympatizant alias chudej student

Chceš v tom jet s náma, ale máš hluboko do kapsy? Nevadí! Záleží nám na každý koruně a každým parťákovi, který se k nám chce přidat! Odměnou budiž naše veliké díky a taky to, že se i díky Tobě potkáme na boulderu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKafe a dort

Tak já teda jednou to kafe s dortem oželím a pošlu jim tam ty tři kilča! Co z toho budeš mít? Tvé jméno napíšeme barevným fixem na vrata naší boulderovky!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčChci svůj vlastní chyt!

Za pětikilo Ti nabízíme Tvůj vlastní osobní chyt se jménem dle Tvého přání! Je jen na Tobě, zda obdaruješ sebe nebo čí jméno se pod jedním z chytů objeví... Foto jako důkaz tě nemine!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčDobrodinec!

Za tvůj bohulibý dar máš u nás tři vstupy na boulder pro Tebe a Tvýho psa zdarma! Těšíme se!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčZapálenec

Uff... Náš projekt tě vážně zaujal, viď? Tak za tvůj více-než-štědrý příspěvek ti můžeme slíbit růčo-fůčo podepsanou polaroidovou fotku (takže půjde o jedinečnej kousek) od jedné (nech se překvapit) z adršpašských pískovcových legend!

Počet dostupných odměn: 42/50

Odměna nedostupná

2 500 KčRád kalíš?

Pokud jo, za dva a půl litru Ti na Kalírně (místní horolezecká základna se zlatavým mokem) zajistíme vlastní osobní soukromý krigl (půllitr) s Tvým jménem!

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

3 000 KčNemám hluboko do kapsy!

..asi miluješ Ádr jako my! Za tuto přeštědrou částku ti můžeme slíbit, že pověsíme tvoji fotku nad dveře nového boudleru, hned vedle pana prezidenta (a ne, nemyslíme tím pana prezidenta)!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčS bouchačem na věž!

O čem to naše lezení vlastně je? Pokud ti to stojí za 5 tisíc, rádi ukážeme! Budeš si moct vybrat ze speciálně vyladěného playlistu věží a cest jednu, na kterou se podíváš s adršpašským bouchačem – nebo bouchačkou – až bude nejideálnější podmínka!

Počet dostupných odměn: 7/10

Odměna nedostupná

10 000 KčVím co s prachama!

Pokud opravdu víš, za deset táců nabízíme malou reklamní plochu na našem boulderu.. Pokud teda máš něco, čemu by si reklamu rád udělal! A pokud ne... I tak děkujeme, jsi boží!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

15 000 KčKoupačka s kalírenskýma dívkama

Abychom vyjádřili svůj nehynoucí vděk za Tvůj příspěvek, ukážeme Ti to nejlepší, co Ádr nabízí... Tím je samozřejmě adršpašské pískovcové jezírko za podvečerní mlhy... Ale pozor, má to pár pravidel... Do jezírka se chodí jedině bez plavek! A aby ses nebál/a... Kalírenský holky půjdou s tebou..

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

30 000 KčMecenáš

Slyšíš ty famfáry? Hrají jen pro Tebe! Za takový velevelkorysý příspěvek Ti slíbíme velevelkorysou reklamní plochu na nově postaveném boudleru!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 000 KčTak tohle budeš muset vysvětlit!

Kamaráde, tak Tebe chceme vidět! Budeš nám svůj zápal muset vysvětlit! A co za to? Když seš takovej kádr, tak co kdyby jsi si odměnu navrhl sám? My budem zkrátka skákat, jak ty pískáš!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná