ACROSS THE HORIZON - SÓLO PŘES ATLANTIK - crowfunding kampaň

ACROSS THE HORIZON - SÓLO PŘES ATLANTIK

Pomoz mi dofinancovat projekt Across the Horizon a dostaň jediného českého jachtaře na start sólového závodu Transat přes Atlantik.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Cílem projektu Across The Horizon je vlastníma rukama postavit 5,8 metrů "velkou" závodní jachtu nové lodní třídy Class Globe 5.80 a vyrazit s ní na podzim roku 2021 na sólový závod přes Atlantik. Stavba lodi z překližky je v plném proudu. Jenže čas se začíná krátit, a proto potřebuji i tvoji pomoc!

Lodní třída Class Globe 5.80

V březnu roku 2020 vznikla nová lodní třída: Class Globe 5.80. Neváhal jsem ani chvíli a ihned koupil plány, na základě kterých jsem začal stavět. V současné chvíli je v procestu výstavby více než 100 lodí na celém světě. Ale jen osm z nich má letos šanci dostat se na historicky první sólový závod přes Atlantik. A já mohu být jako jediný Čech i s tvou pomocí mezi nimi!

Hlavní myšlenkou třídy Class Globe 5.80 je návrat k základním materiálům ve stavbě lodi. Zakázány jsou tzv. high-tech materiály, jako je například kevlar,karbon (staví se z překližky, sklolaminátu, dřeva...). Zakázána je komunikace s rodinou, internet, wind meter nebo weather routing - speciální výpočet nejrychlejších tras podle aktuální předpovědi počasí.

přesnost je základ

Transat 2021

Transat je sólový jachtařský závod přes Atlantik. Start první kvalifikační etapy je z portugalského Lagos a s cílem na Lanzarote - Kanárské ostrovy. Z Lanzarote startuje nejdelší etapa a současně i hlavní část závodu s cílem v Karibiku. Celková trasa má přibližně 3600 námořních mil (6666 km).

Pocit naprostého osamění, enormní spánkový deficit, 5,8 metrů velká loď a veškeré nástrahy Atlantiku se minimálně na tři týdny stanou mou denní rutinou.

jen ty a oceán

Stavba lodi

Nekonečné lepení, broušení, tmelení a vrutování střídá hledání sponzorů, psaní e-mailů, návštěvy v rádiích a odpovídání na otázky reportérů z různých časopisů a novinových plátků. Ani to ale nakonec nestačí.

První fázi, stavbu lodě mám už sice skoro hotovou, chybí ale poslední: VÝBAVA LODI - koupit plachty, stěžeň, ráhno, elektroniku a povinnou výbavu (například záchranný ostrůvek, epirb bóje, AIS, PLB, Echolog a další).

Něco málo o mě

Michal Krysta patří už několik let k všestranným sportovcům v českém outdooru. Věnuje se extrémním štafetovým závodům, horolezectví, triatlonu a jako jeden z mála Čechů se účastnil i extrémního paraglidového závodu Red Bull XAlps. Za sebou má například prvovýstup v náročné himálajské stěně a také druhé místo z mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Jachtingu se věnuje od šesti let, kdy ho voda a možnost plout úplně pohltila. Díky nové lodní třídě Class Globe 5.80 má nyní možnost uskutečnit i své jachtařské sny. Cílem projektu Across the Horizon je postavit vlastní loď nové lodní třídy Class Globe 5.80 a vyhrát sólový závod Transat 2021 přes Atlantik.

Staň se součástí dobrodružství i ty!

Zaujal tě můj projekt? I ty se mnou můžeš vyrazit na cestu přes Atlantik, ať už v podobě finanční pomoci, nebo sdílení celého projektu. Tvá pomoc je přesně to, co mě dostane na startovní čáru a rychleji do cíle!

51. Setkání s osobnostmi námořního jachtingu v Libštátě

Napsali o projektu:

Aktuálně.cz - Za hranice horizontu

Krása jachtingu - články

Adrex - Přes horizont s Michalem Krystou

Lui - Jsem spíš posera, nebezpečí nevyhledávám.

ČANY - Michal Krysta a Class Globe 5.80

Rozhovory v rádiu:

Host Frekvence 1

Více o mě a projektu si můžeš přečíst na webu www.acrossthehorizon.cz.

Děkuju!

Co si o tomto projektu myslíte?