ABSOLVENTSKÝ FILM - PROBUZENÍ - crowfunding kampaň

ABSOLVENTSKÝ FILM - PROBUZENÍ

Lidské předsudky jsou s námi od počátků člověka jako takového. Dokument PROBUZENÍ je formou sociálního experimentu otestuje až do samého základu.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Žádáme o podporu absolventského dokumentárního filmu „Probuzení“

Lidské předsudky jsou s námi dennodenně, všude kolem nás. Lidé nemají svůj vlastní názor, ale názor vytvořený skrz předsudek, ať už pozitivní či negativní.

Jiří Macht je celorepublikově známý fotograf, který se proslavil svou originální tvorbou, která oplývá výraznými barvami, a je performována na zrcadla.

Co vznikne spojením těchto dvou věcí?

 

Muzikant a režisér Filip Zangi právě dokončuje bakalářské studium na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku pod vedením dokumentaristky a šéfdramaturgyně dokumentárního centra ČT – Jany Hádkové. Za tři roky studia je znám svými specifickými dokumenty, které zkoumají „správnost“ současného způsobu života lidí a jejich chování. A jeho absolventský film nebude jiný.

 

Sledujte nás na Facebooku: 

FACEBOOK DOKUMENTU PROBUZENÍ

 

Tým tvůrců

Filip Zangi

Umělec sedící na dvou židlích. Na jedné straně muzikant, perkusionista a bubeník, který spolupracoval s takovými jmény jako Pavel Callta, Raego, Helena Vondráčková či Ben Cristovao. Na druhé filmař a student dokumentárního filmu, který natočil sociální dokumenty jako Hranice lidské přirozenosti nebo Richard.

 

Daniel Tučník
Student kamery na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, který studuje pod vedením prof. Marka Jíchy. Jako kameraman pracoval na festivalech oceněných filmech jako Vlaštovka, Já jsem práce či Noc v motelu Marion, ale hlavně kameraman vítězného filmu soutěže Nespresso Talents 2018 v Karlových Varech – Lednice.

 

František Kotačka
Student střihu na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, který studuje pod vedením doc. Evy Bobkové a MgA. Marka Opatrného. Momentálně pracuje ve zpravodajství České televize a jako střihač je znám zejména studentským dokumentem Já jsem práce, který získal ocenění na mnoha festivalech, zejména pak zvítězil na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově 2019.

 

Jana Hádková
Dramaturgyně filmu, šéfdramaturgyně dokumentárního centra ČT, dokumentární režisérka, autorka cyklů Diagnóza, GEN nebo Cyklus pro pamětníky. Dále také vysokoškolská pedagožka a vedoucí ateliéru dokumentární režie na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku

 

Jak naložíme s vašimi příspěvky?

Film je z části natočen, ale aby mohl být dokončen, je potřeba zafinancovat i náročnou postprodukci.

Na co mj. potřebujeme finance:

  • Pokračování ve střihu dokumentu do podoby televizních norem, abychom jej mohli vypustit do světa na naší České televizi.
  • Zakoupení autorských práv na hudební složku filmu.
  • Dobrý film by se neobešel bez kvalitního zvuku a proto je třeba hodiny nasnímaného zvuku namíchat do televizních norem a specifikací.
  • Dotáčky filmu, zejména pak ilustrační prostřihy.
  • Produkce. Neuvěřitelné množství drobných provozních nákladů, proježděné nafty a spotřebního materiálu.
  • A honosné večeře pro naše rodiny, které nás díky tomuto filmu neměly moc šanci potkávat.

 

VĚŘÍME, ŽE TO SPOLU ZVLÁDNEME A ŽE SE DÍKY VÁM SPOLEČNĚ BUDEME MOCI POTKAT NA PREMIÉŘE V ZIMĚ 2020

Za každou vaši podporu vám moc děkujeme. Můžete si vybrat některou z odměn, které jsme pro vás pečlivě připravili.

 

Co si o tomto projektu myslíte?