Abecedou za přírodou - kniha pro děti - crowfunding kampaň

Abecedou za přírodou - kniha pro děti

Přispějte k vydání knihy, zábavného průvodce přírodou, který obsahuje básničky, spojovačky, naučné příběhy, návody na tvoření a krásné ilustrace.

Knihy
Abecedou za přírodou - kniha pro děti

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení a skvělí startéři, lidičky, podporovatelé,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc při vydání a šíření knihy s názvem: "Abecedou za přírodou" pro děti od 5 let věku. Na své si ovšem přijdou starší děti a určitě i dospělé překvapí zajímavými informacemi. Pokud máte rádi přírodu a chcete se o ni společně s dětmi dozvědět zábavnou formou něco zajímavého, tato kniha je právě pro Vás, Vaše kamarády s malými dětmi a třeba vnoučátka. Získáte tak nádherný vánoční dárek pro své malé poklady.

O knize

Kniha je s láskou tvořena tak, aby se společně zabavili jak děti, tak jejich rodiče, případně učitelé v mateřských školách a prvních až druhých třídách základních škol. Celkem má 152 stran a je formátu 160 x 230 mm, pevné vazby. Dobře se bude dětem držet v ruce a její velikost je vhodná pro cestování a výlety (snadno se vejde do dětských batůžků). Obsahuje přes 60 originálních básní, hádanky, poučné příběhy, spojovačky, návody na výrobky a další naučné texty.

 

 

Jedná se o průvodce přírodou, který zároveň provází děti abecedou. Pod písmenem B si třeba mohou děti zahrát na básníky a sami doplňují verše do textu (nápovědou jsou jim obrázky), pod písmenem H najdou veršované hádanky a příběh o Strážkyních houbového království Madle a Józince.

 

 

V písmenu Ch se dozví, jak se mají chovat v lese. Jaké nástrahy je v lese čekají, najdou pod písmenem N. V písmenu R spojují rodinky zvířat.

 

 

Na své si ovšem přijdou malí i velcí tvořílci. Ukázka z písmena Z - výroba záložky.

 

 

Proč touto formou žádám o podporu a kdy bude kniha k mání?

Vzhledem k tomu, že je kniha pevné vazby, plná barevných ilustrací a fotek, vyšplhaly se její náklady na tisk a grafickou úpravu na celkem vysokou částku. S Vaší podporou bych tak ráda pokryla tyto finance a dále obdarovala knihou malé onkoláčky. Pokud by se vybralo více peněz, rádi bychom s úžasnou ilustrátorkou Petrou Braunovou a moc šikovnou grafičkou Míšou Slezákovou udělaly ke knize pexeso, pracovní sešit a máme také nápady na další díl :). Kniha už je v tiskárně a měla by být rozesílána ihned po skončení kampaně včetně odměn. Můžete mít tak krásný dárek na Vánoce a obdarovat svoje blízké.

O odměnách

Protože jsem tvůrčím človíčkem a ráda pracuji s přírodními materiály, kromě vydané knihy s osobním věnováním, jsem do odměn zahrnula i mé vlastnoručně vyrobené dárečky a produkty našich včeliček z hájovny. Vše by k Vám mělo doputovat do konce měsíce listopadu, případně ještě začátkem prosince (max. polovina prosince).   

 

O tvořivé paní hajné a psaní knihy

Jmenuji se Stáňa a jsem maminkou dvou školáčků sedmiletého Péti a šestileté Julinky. Bydlíme v hájovně nedaleko Brandýsa nad Orlicí. S manželem jsme oba lesníci. On vykonává práci hajného a já organizuji vzdělávací akce pro děti základních a mateřských škol, dělám různé besedy, přednášky a vycházky do lesa. V neposlední řadě také tvořím. Věnuji se výrobě dekoračních předmětů a dárků převážně z přírodních materiálů. Básně skládám už od svých deseti let a sen o vydání knihy vznikl ještě dávno před tím, než jsem měla děti. S poznáním lesní pedagogiky (zábavném učení o lese pomocí smyslů) a díky mateřství, se mi otevřely brány a chuť na knize začít opravdu reálně pracovat a předat svoje umění, informace a příběhy všem malým čtenářům. Před několika lety jsme tedy s kamarádkou Petrou Braunovou (úžasnou ilustrátorkou) začaly na knize pomalu pracovat. Až v letošním roce přibyla do našeho týmu šikovná grafička Míša, která dala naší práci celkem rychlé tempo, spoustu svých skvělých nápadů a přeměnila knihu v nádherné dílo. 

Doufám, že se Vám bude kniha a dárky líbit a všem podporovatelům předem moc a moc děkuji.

S láskou a vděčností 

Stáňa Šejblová (autorka knihy) + tým :) skvělých spolutvořitelek Petra Braunová (ilustrátorka) a Míša Slezáková (grafička)

Co si o tomto projektu myslíte?