Abecedka a stroje - crowfunding kampaň

Abecedka a stroje

První díl ze zamýšlené série, v níž přinese postavička Abecedka dětem jak básničky s novými informacemi, tak interaktivní stránky pro pobavení.

Knihy
Abecedka a stroje

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Abecedka a stroje bude knížka plná krátkých básniček a krásných ilustrací, které děti pobaví i poučí. Navíc bude mnoha různorodými úkoly rozvíjet i jejich kreativitu a pozornost. Pojďte nám pomoci s její výrobou.

 

titulka.png

 

Pro tento projekt jsme zvolili cílovou částku 80 000 Kč. Tyto peníze plánujeme využít k zaplacení ilustrací pro celou knihu, sazbu, grafiku a finální tisk co největšího možného počtu kusů. Knížky chceme dostat primárně do školek a na další místa, kde děti potěší. Dovolte nám nyní plánovaný projekt blíže představit.

Abecedka – kdo to je? Postavička, která ve své první knížce přichází děti seznámit se světem strojů. Cílem Abecedky je děti potěšit obrázkem, poučit básničkou a zaměstnat malým úkolem. Ve struktuře knížky se odráží jméno hlavní hrdinky, jednotlivé básničky budou tedy řazeny abecedně.

Pro knihu počítáme s pevnou vazbou V8, formátem A5 a přibližně 90 stranami.

Jak už jsme uvedli, první knížka je o strojích. Děti zde jistě narazí na spoustu těch, které už znají, ale i na takové, které jim zatím určitě nic neříkají. Nebo už jste snad začali svoje mrňata učit zacházet například se sněhovou frézou nebo štěpkovačem?;-)

Každý ze strojů bude mít pro sebe vyhrazen prostor dvou stránek. Básnička a celostránková ilustrace na levé straně přinesou dětem nějaký zajímavý poznatek. Malý interaktivní úkol na straně pravé potom nechá dítě pracovat s daným objektem a zvyknout si na něj. 

 

Lední rolba x.jpg 

Tramvaj x.jpg

 

V této první knížce a několika následujících, z nichž jedna už je zpola připravená, bude pouze básnička, obrázek a úkol. V později plánovaných dílech určených větším dětem budou i tzv. info body, které přinesou další informace, jež se v básničce buďto neobjeví, nebo je nějak dovysvětlí.

Cílem je vytvořit sérii knih, která bude děti doprovázet vývojem od tří do deseti let. S každou další sérií, tedy s vyšším cílovým věkem dětí, bude Abecedka starší, veršů bude pomalu přibývat a úkoly i kresby se budou též přizpůsobovat věku.

Vše ale samozřejmě záleží na tom, zda se nám podaří vdechnout život prvnímu dílu Abecedka
a stroje. Jak se to s ním má? Následovně – Abecedčiny stroje už existují jako slovo, ale většinu jich ještě nikdo neviděl:-) To znamená, že autoři textu mají hotovo a ilustrátorka Tereza Valášková čeká na znamení, díky kterému bude vědět, že ji za její obrázkové ztvárnění knížky čeká slíbená odměna.

A tady přicházíte na scénu vy, kteří zdar nebo krach projektu máte plně ve svých rukou. Děkujeme všem, kteří se rozhodnou to s námi zkusit, všem, kteří o tom třeba jen maličko uvažují, a koneckonců i těm, kterým jsme stáli alespoň za seznámení se s naším záměrem:-)

 

Zdraví vás Verča s Martinem a na viděnou se těší Abecedka;-)

 

 

Některé z odměn - samolepka a omalovánky: 

nálepka x.jpg 

ImageResizer.net - 93ctinhuziq1g55.gif 

ImageResizer.net - 5f69pm389e2z4wp.gif

Co si o tomto projektu myslíte?