Vskutku prapodivné hrátky s písmenky a se zvířátky - crowfunding kampaň

Vskutku prapodivné hrátky s písmenky a se zvířátky

Bohatě ilustrovaná dětská knížka hravých básniček věnovaných známým i méně známým zvířátkům.

Knihy
Vskutku prapodivné hrátky s písmenky a se zvířátky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Na počátku byla lama.

A teď vážně.

Kdysi jsem vymyslel svému malému synovi básničku o lamě. A on mě požádal o přídavek. Netrvalo dlouho a světlo světa spatřila veršovánka o datlovi. A protože nás to začalo bavit, nebylo daleko k myšlence stvořit na každé písmenko abecedy básničku o zvířeti, které na dané písmeno začíná. Na některá z nich nebylo vůbec jednoduché nalézt zvíře, ale skutečné dobrodružství nastalo teprve ve chvíli, kdy mne napadlo se o básničky podělit i s ostatními čtenáři a vydat je knižně.

A.jpg

Prvním úskalím bylo najít někoho, kdo k mým veršům vytvoří ilustrace, protože bez krásných pestrých ilustrací není dle mého názoru dětská knížka dětskou knížkou. Trvalo to asi rok, ale povedlo se a získal jsem kontakt na Kateřinu Hejdovou, jejíž obrázky jsou přesně tím, co jsem si pro chystanou knížku představoval.

 

2D.jpg

Následovalo zjišťování možností vydání samotné knížky v odpovídající kvalitě a provedení. Vzhledem k tomu, že vydat knížku bez kompromisů týkajících se vazby, kvality materiálu apod., není záležitost, kterou bych byl schopen pokrýt kompletně z vlastních zdrojů, rozhodl jsem se požádat vás o pomoc.

Cílová částka pokrývá zhruba jednu polovinu rozpočtu na vydání knížky (pevná vazba, kvalitní papír, nádherné ilustrace) po započtení nákladů spojených s publikací projektu na tomto webu (poplatek pro Startovač + odměny pro vás startéry). 

2G.jpg

Pokud bude projekt úspěšný, knížku bych rád vydal po dokončení všech ilustrací, tedy v první polovině příštího roku. Bude obsahovat básničky na jednotlivá písmenka abecedy + básničky na čísla od jedné do deseti.

Věřím, že společnými silami se nám podaří vydat knížku, která bude dostatečně hravá pro děti i pro ty, kdo jim ji budou číst.

Děkuji.

 

Co si o tomto projektu myslíte?