82 dní v podkroví světa | crowdfunding kampaň

82 dní v podkroví světa

Podpořte pokus Richarda Wiesnera o historicky první české zdolání všech 82 alpských čtyřtisícovek za 82 dní a staňte se součástí dokumentu této cesty.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Mnoho let pomáhám plnit sportovní sny svých kamarádů a lidí kolem mě. Pomozte mi splnit ten můj: zdolat 82 alpských čtyřtisícovek za 82 dní. Nikdo z Čechů to zatím nedokázal a to je výzva. Z expedice vznikne film pro všechny milovníky hor a adrenalinu. 

 Himaláje nazýváme střechou světa, je snem mnoha horolezců pokořit nějakou tu osmitisícovku. Jen pár hodin cesty od českých hranic se přitom rozprostírá pohoří, které by si zasloužilo označení „podkroví světa“. Jeho vrcholy jsou sice menší, ale o nic méně zajímavé a o nic méně nebezpečné. Ano, jsou to Alpy.

P7312331.jpg

Snad každý zná kopce jako Mont Blanc nebo Matterhorn , ale Alpy se chlubí celkem 82 čtyřtisícovými vrcholy. Který z nich si vybrat? Proč neslézt všech 82, a proč to nezkusit v 82 dnech. 

Jako první se  o zdolání 82 vrcholů za 82 dní včetně nástupů a sestupů a přemisťování mezi nimi pokusila švýcarská dvojice Patrick Berhault a Philippe Magnin. Za 59 dní dosáhli úžasných 64 vrcholů, ale 28. 4. 2004 se P. Berhault zřítil z hřebenu mezi Täschhornem a Domem. Podobně tragicky dopadl  před pár lety i první český pokus. 

Co nás čeká?

Dobře si uvědomuji, že takový podnik  je velmi fyzicky náročný. Proto k němu patří kvalitní a dlouhá příprava. Jak fyzická, tak technická a pět následujících měsíců je minimální potřebná doba. Chci se do toho vrhnout letos v létě: mým parťákem  bude profesionální horský vůdce Vojtěch Dvořák. 

Spoustu toho zvládneme natrénovat u nás v Čechách, ale je nutné vyjet za přípravou i přímo do Alp. Trénink vyvrcholí několikadenní aklimatizací, na kterou naváže už výzva samotná: 82 dní ve „stěně“.

P7312365.jpg

Jsme realisti a každý, kdo jen trochu hory zná, tak ví, že nemůžeme čekat azurové počasí po celé tři měsíce. Rozhodující tak pro úspěšnost bude nejen kvalitní příprava, ale také špičkové vybavení

Co z toho budete mít vy? 

Chceme celý tento historický pokus zdokumentovat jak ve formě fotografií, tak hlavně natočením dokumentu, abychom přiblížili alpské lezení, méně známé kopce a jejich výstupy všem, kteří milují svět hor a outdooru, i když třeba sami nelezou.

Běžné profi fotografy ani kameramany do takto obtížných míst nedostaneme, a proto bude vše jen na nás. Technika do tohoto prostředí je velmi finančně náročná, ale chceme do filmu přinést top záběry, a proto je nezbytná. 

odmeny.jpg

 

P8012473.jpg

 

P7312392.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 13 500 Kč (2 %)
  • 2 %
  • 600 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Richard Wiesner - obrázek
  • projekt od Richard Wiesner
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Jdeme balit

I ta nejmenší částka je důležitá a popostrčí nás o kousek blíž k vrcholu. Za to si budete moci vybrat z fotek v digi kvalitě a nalepit si expediční samolepku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Kam by jste jezdili, když cestuje vaše jméno

Nebudeme vás jmenovat v rádiu "Svobodná Evropa" jako ve známém českém filmu, ale nalepíme si vaše jméno na helmu.

Kromě toho dostanete top výběr fotek z expedice ve výborné kvalipě a nálepku s logem expedice.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Expediční triko

Tím, že jste podpořili tuto alpskou výzvu, se budete moci pochlubit přímo na těle. Pošleme vám kvalitní tričko s logem expedice (do poznámky napište jestli chcete triko pánské/dámské, zelené/šedé a velikost)

Navíc dostanete výběr z fotografií a expediční nálepku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Alpy v klidu domova

Vychutnejte si kdykoli v pohodlí gauče krásu alpských vrcholí i adrenalin, který přináší jejich zdolávání. Po skončení expedice dostanete náš film 82 dní v podkroví světa na DVD.

K tomu přidáme výběr z fotografií.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Krása hor na dohled po celý rok

Po celý rok se budete moci kochat nádherou alpských vrcholů díky kalednáři na rok 2018, který vyrobíme z fotek z expedice.

K tomu dostanete výběr těch nejlepších fotek a vaše jméno jako ctěného sponzora si poneseme na helmě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 300 Kč

Na těle i na zdi

Po celý rok se budete moci kochat nádherou alpských vrcholů díky kalednáři na rok 2018, který vyrobíme z fotek z expedice.

Za sportem i do přírody si můžte obléknout triko s logem expedice a pochlubit se tak, že jste nás podpořili. (Do poznámky napište, jestli chcete triko pánské/dámské, zelené/šedé a velikost.)

Navíc přidáme výběr z fotografií a samolepku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Na těle, na zdi i v televizi

Pokochejte se náherou Alp na výběru top fotografií z expedice a také ve filmu 82 dní v podkroví světa na DVD.

Přidáme také triko a nálepku s logem expedice , abyste se mohli pochlubit, jakou dobrodružnou výzvu jste podpořili.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Váš vlastní kousek Alp

Z každého vrcholu přineseme kámen malých rozměrů a vy si budete moci vybrat, ze kterého kopce budete chtít mít doma artefakt. Počet je omezen na 82 kousků, takže kdo se dřív přihlásí, ten bude mít větší možnost výběru.

Navíc přidáme výběr top fotek a tričko s logem expedice. Vybrat si můžete z variant dámské/pánské, zelené/šedé a velikost. Zvolenou variantu napište do poznámky.

Počet dostupných odměn: 82/82

Nelze podpořit
1 500 Kč

Připijte si s námi na posledním vrcholu

Poslední vrchol, kterým završíme naši výzvu, má číslo 82 a půl - ta půlka je Sněžka a my vás na ní vezmeme s sebou. Na jejím vrcholu slavnostně ukončíme naší cestu a spolu s námi se stanete součástí hromadné vrcholové fotky. Ta pak bude i součástí nástěnného kalendáře.

Dostanete také výběr z fotografií, tričko s logem expedice a nástěnný kalendář, abyste se mohli kochat alpskými scenériemi po celý rok 2018.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Spartanská zkouška

Jako trenér SRTG Neratovice mám Spartan Race v krvi a rád vám ho taky dám ochutnant. Vytvoříme spolu tým na závod Spartan Race Sprint v Liberci, které se účastníme jako jako tým aplské expedice. Kdo Spartan Race ještě nezná, "pozná až v cíli", a tim, kteří ho znají, si s námi užijí super akční den.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
2 500 Kč

Batoh fajnšmekra

Nabalte si na výlet speciální sportovní vak od nás. Vejde se do něj všechno, včetně našich odměn: přiložíme vám do něj tričko a samolepku s logem expedice, nástěnný kalendář se fotografiemi ze zdolávání naší výzvy.

Další fotky dostanete na CD a z některé opravdu hodně povedené pro vás vyrobíme fotoplátno. Užít si hor budete moci i na obrazovce, protože dostanete také DVD s filmem 82 dní v podkroví světa.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Víkend plný pohybu a obrázků

Užijet si s námi akční i poučný víkendový kemp v Krkonoších. Uděláme si společně výšlap do hor, zacvičíme si a pak si na chaloupce promítneme fotky a film z expedice a popovídáme si o sportu, horách a všem, co vás nejen o expedici bude zajímat.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Vzhůru na ferratu u Jizery

I jako začátečníci můžete vyrazit do skal - za tuto částku vezme zkušený horská vůdce čtyři osoby na ferratu Vodní bránu v údolí řeky Jizery u Semil.

Budete moci prozkoumat jedinečné kaňonovité údolí s výskytem chráněných druhů rostlin a živočichů a skály nad ním. Užít si adrenalin a přitom být v bezpečí díky profesionálnímu vedení.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
8 200 Kč

Horolezci, horolezkyně, horolezčata...

Nejznámější částí Českého ráje jsou jednoznačně Prachovské skály, ráj pro horolezce. Pojdťe pod vedením zkušeného vůdce zdolat Prachovkou jehlu, jednu z nejlákavějších výzev tohoto skalního města.

Výprava nám zabere jeden den a za tento příspěvek s sebou vezmeme dvě osoby.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
8 200 Kč

Přechod hřebene Suchých skal

"Do Českého ráje, cesta příjemná je," zpívá Ivan Mládek. S námi bude cesta nejen příjemná, ale také dobrodružná a nezapomenutelná. Vezmeme vás na přechod hřebene Suchých skal, které tvoří dominantu Maloskalska. Po celou dobu se o vás postará zkušený horský vůdce. Odměna je pro dva nadšence.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
20 000 Kč

Zdolej nejvyšší horu Rakouska

Vezmeme vás za skutečně zajímavým zážitkem - absolvujeme spolu výstup na nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner pod vedením horského vůdce. Máte jedinečnou možnost zažít opravdové alpské lezení a užít si výhledy, které tahle krásná hora skýtá, a opojný pocit při jejím zdolání. Odměna je pro dvě osoby.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
35 000 Kč

Buď součástí výzvy - zdolej s námi Mont Blanc

Za tuhle štědrou částku vás vezmeme do party přímo při zdolávání výzvy 82 vrcholů za 82 dní. Připojíte se k nám při cestě na jeden z nejznámějších alpských vrcholů - Mont Blancu!

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
50 000 Kč

Hlavní sponzor

Každá pořádná expedice potřebuje pořádnéhos sponzora. Staňte se naším hlavním a největším podprovatelem. Budeme vaše logo hrdě nosit na oblečení, uvedeme vás ve filmu z výzvy a zajístíme, aby se o vás v souvislosti s expedicí vědělo.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit