50. ročník VC Brna v plavání na Lužánky | crowdfunding kampaň

50. ročník VC Brna v plavání na Lužánky

Pomozte nám přepažit 50-metrový bazén v Brně Za Lužánkami a oslavit tak jubilejní 50. ročník mezinárodních plaveckých závodů VC Brna 2018!

Ostatní

50. ročník VC Brna v plavání na Lužánky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Novinka: Katinka Hosszú míří do Brna!

Hlavní hvězdou 50. ročníku bude maďarská plavkyně Katinka Hosszú! Trojnásobná olympijská vítězka z posledních OH, světová rekordmanka nejen na polohových tratích, ale i plavkyně, která se pyšní titulem Nejlepší plavkyně světa v letech 2014, 2015, 2016. Nezdolná „Iron Lady“, která má z vrcholných akcí typu OH, MS a ME úctyhodnou bilanci 82 medailí (53x zlato, 18x stříbro a 11x bronz), zavítá do Brna!

Podpořte nás a přijďte 20. - 21. října 2018!

Rozplavby začínají vždy od 9:00 a finálový program od 17:00.

Původní projekt:

Velká cena Brna v plavání 2018 míří Za Lužánky

Jako každým rokem i letos pořádáme Velkou cenu Brna v plavání. Letos bychom měli oslavit již 50. ročník tohoto prestižního mezinárodního závodu, který patří dlouhodobě mezi nejlepší plavecké závody v krátkém bazénu (25m) na území ČR. Letos bude Velká cena Brna pro české plavce jediným nominačním závodem na Mistrovství světa v krátkém bazénu, které se koná v čínském městě Hangzhou.

V minulosti jsme přivítali na „rychlém“ 25-timetrovém bazénu Brně-Lesné nejen kompletní českou plaveckou špičku, ale i skvělé zahraniční plavce mezi kterými nechyběli finalisti a medailisti z Mistrovství Evropy, Mistrovství světa či dokonce z Olympijských her.

Považujeme Grand Prix Brno za výstavní skříň nejen brněnského plavání, ale i toho českého a kvalita tohoto mezinárodního závodu má pozitivní zvuk v mnoha koutech Evropy. Vždy jsme se snažili inovovat a investovat především do plavců. Každým rokem jsme však naráželi na kapacitní, prostorové a další možnosti, což vede ke ztrátě konkurenceschopnosti! My však máme ambice nejvyšší a opět chceme, aby do Brna přijelo to nejlepší!

Pod heslem 50 je jen začátek jsme se již v roce 2017 rozhodli pro přesun z „rychlé pětadvacítky“ z Lesné na Plavecký stadion za Lužánkami. Padesátý ročník VC Brna patří na padesátku. Bazén Za Lužánkami nám a hlavně plavcům nabízí nejen prostor v bazénu (8 drah), ale i okolo bazénu (velká tribuna s kapacitou 1200 míst!) a dokonce velká LED tabule. Pokud tomu připočteme blízkost hotelu BOBY a stravovací možnosti v okolí, není co řešit. Těšíte se s námi?

Už rok plánujeme a probíráme, jak přepažit padesátimetrový bazén, aniž bychom vypustili vodu z bazénu (bohužel nemůžeme). Máme projekt, máme statický posudek a další náležitosti. Díky bednění od firmy DOKA a jejich pomoci věříme, že to dokážeme. Desetitunovou konstrukcí přepažíme padesátku a kromě závodního 25 metrového bazénu získáme i bazén pro vyplavání!

20180716_152805.jpg

Ihned po červencovém Letním Mistrovství ČR jsme zkušebně postavili tuto konstrukci, abychom si vyzkoušeli, zda je to vůbec možné. Test se povedl i přes pár zaškobrtnutí a jsme tak připraveni na říjnový termín (20. - 21. října 2018) 50. ročníku VC Brna v plavání! Věříme, že se nám podaří oslavit jubilejní 50. ročník VC Brna 2018. Krátké video ze stavby v červenci 2018 pro Vaši představu (jen krátká ukázka z celkové výstavby):

          .

Je to náročná operace, ať logisticky, časově, lidsky tak především finančně, ale sny se mají plnit! Chceme pro české plavání udělat více! Pomůžete nám zapsat se do historie a vytvořit podmínky jako na Mistrovství Evropy či Mistrovství světa?

Jen náklady na jednu stavbu této půlící stěny vyjdou minimálně na 80 tisíc Kč. Vybranou částku použijeme na následující:

 • převoz a skladování materiálu,
 • umytí bednění,
 • zápůjčku bednění,
 • potápěče,
 • stavební dozor,
 • stavební četu,
 • statický posudek,
 • zapůjčení drah a upínacích háků
 • a na jiné…

Nové místo, nový termín, ale stále stejný závod - 50. ročník Velké ceny Brna v plavání míří na padesátku za Lužánkami. Podpořte nás a přijďte 20. - 21. října 2018!

            

Předem díky všem za Vaši podporu a pomoc!

Organizační výbor VC Brna v plavání 2018

 

Odměny za Vaši podporu:

Originální kvalitní plavecká čepice s logem pořádajícího klubu KPSP Kometa Brno

Tričko s logem jubilejního 50. ročníku VC Brna 2018 v plavání

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 2 600 Kč (3 %)
 • 3 %
 • 80 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Jiří Vlček - obrázek
 • projekt od Jiří Vlček
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Každá pomoc se počítá!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Poděkování na speciálním tablu na VC Brna

Uveřejnění jména a poděkování na speciálním tablu, které bude vystaveno při konání 50. ročníku VC Brna v plavání.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Plavecká čepice Kometa Brno

Originální kvalitní plavecká čepice s logem pořádajícího klubu KPSP Kometa Brno.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Tričko 50. ročníku VC Brna 2018 v plavání

Tričko s logem jubilejního 50. ročníku VC Brna 2018 v plavání

Počet dostupných odměn: 200/200

Nelze podpořit
1 000 Kč

VIP vstupenka na 50. ročník VC Brna

Vstupenka VIP a místo na tribuně v rámci celého závodu 50. ročníku VC Brna 2018 v plavání

Počet dostupných odměn: 149/150

Nelze podpořit
1 500 Kč

Trénink s plavci Komety Brno

Možnost tréninku s plavci Komety Brno pod vedením profesionálních trenérů. Vyzkoušejte tuto jedinečnou možnost.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

VIP vstupenka + vstup na večerní raut k 50. ročník

Vstupenka VIP a místo na tribuně v rámci celého závodu 50. ročníku VC Brna 2018 v plavání. Navíc vstup na slavnostní večerní raut s občerstvením.

Počet dostupných odměn: 50/50

Nelze podpořit
5 000 Kč

Partner / Reklama VC Brna

Staňte se partnerem či sponzorem jubilejního 50. ročníku VC Brna v plavání! Možnost umístění reklamy během VC Brna (dle individuální domluvy)

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit