50. ročník VC Brna v plavání na Lužánky - crowfunding kampaň

50. ročník VC Brna v plavání na Lužánky

Pomozte nám přepažit 50-metrový bazén v Brně Za Lužánkami a oslavit tak jubilejní 50. ročník mezinárodních plaveckých závodů VC Brna 2018!

Ostatní
50. ročník VC Brna v plavání na Lužánky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Novinka: Katinka Hosszú míří do Brna!

Hlavní hvězdou 50. ročníku bude maďarská plavkyně Katinka Hosszú! Trojnásobná olympijská vítězka z posledních OH, světová rekordmanka nejen na polohových tratích, ale i plavkyně, která se pyšní titulem Nejlepší plavkyně světa v letech 2014, 2015, 2016. Nezdolná „Iron Lady“, která má z vrcholných akcí typu OH, MS a ME úctyhodnou bilanci 82 medailí (53x zlato, 18x stříbro a 11x bronz), zavítá do Brna!

Podpořte nás a přijďte 20. - 21. října 2018!

Rozplavby začínají vždy od 9:00 a finálový program od 17:00.

Původní projekt:

Velká cena Brna v plavání 2018 míří Za Lužánky

Jako každým rokem i letos pořádáme Velkou cenu Brna v plavání. Letos bychom měli oslavit již 50. ročník tohoto prestižního mezinárodního závodu, který patří dlouhodobě mezi nejlepší plavecké závody v krátkém bazénu (25m) na území ČR. Letos bude Velká cena Brna pro české plavce jediným nominačním závodem na Mistrovství světa v krátkém bazénu, které se koná v čínském městě Hangzhou.

V minulosti jsme přivítali na „rychlém“ 25-timetrovém bazénu Brně-Lesné nejen kompletní českou plaveckou špičku, ale i skvělé zahraniční plavce mezi kterými nechyběli finalisti a medailisti z Mistrovství Evropy, Mistrovství světa či dokonce z Olympijských her.

Považujeme Grand Prix Brno za výstavní skříň nejen brněnského plavání, ale i toho českého a kvalita tohoto mezinárodního závodu má pozitivní zvuk v mnoha koutech Evropy. Vždy jsme se snažili inovovat a investovat především do plavců. Každým rokem jsme však naráželi na kapacitní, prostorové a další možnosti, což vede ke ztrátě konkurenceschopnosti! My však máme ambice nejvyšší a opět chceme, aby do Brna přijelo to nejlepší!

Pod heslem 50 je jen začátek jsme se již v roce 2017 rozhodli pro přesun z „rychlé pětadvacítky“ z Lesné na Plavecký stadion za Lužánkami. Padesátý ročník VC Brna patří na padesátku. Bazén Za Lužánkami nám a hlavně plavcům nabízí nejen prostor v bazénu (8 drah), ale i okolo bazénu (velká tribuna s kapacitou 1200 míst!) a dokonce velká LED tabule. Pokud tomu připočteme blízkost hotelu BOBY a stravovací možnosti v okolí, není co řešit. Těšíte se s námi?

Už rok plánujeme a probíráme, jak přepažit padesátimetrový bazén, aniž bychom vypustili vodu z bazénu (bohužel nemůžeme). Máme projekt, máme statický posudek a další náležitosti. Díky bednění od firmy DOKA a jejich pomoci věříme, že to dokážeme. Desetitunovou konstrukcí přepažíme padesátku a kromě závodního 25 metrového bazénu získáme i bazén pro vyplavání!

20180716_152805.jpg

Ihned po červencovém Letním Mistrovství ČR jsme zkušebně postavili tuto konstrukci, abychom si vyzkoušeli, zda je to vůbec možné. Test se povedl i přes pár zaškobrtnutí a jsme tak připraveni na říjnový termín (20. - 21. října 2018) 50. ročníku VC Brna v plavání! Věříme, že se nám podaří oslavit jubilejní 50. ročník VC Brna 2018. Krátké video ze stavby v červenci 2018 pro Vaši představu (jen krátká ukázka z celkové výstavby):

          .

Je to náročná operace, ať logisticky, časově, lidsky tak především finančně, ale sny se mají plnit! Chceme pro české plavání udělat více! Pomůžete nám zapsat se do historie a vytvořit podmínky jako na Mistrovství Evropy či Mistrovství světa?

Jen náklady na jednu stavbu této půlící stěny vyjdou minimálně na 80 tisíc Kč. Vybranou částku použijeme na následující:

  • převoz a skladování materiálu,
  • umytí bednění,
  • zápůjčku bednění,
  • potápěče,
  • stavební dozor,
  • stavební četu,
  • statický posudek,
  • zapůjčení drah a upínacích háků
  • a na jiné…

Nové místo, nový termín, ale stále stejný závod - 50. ročník Velké ceny Brna v plavání míří na padesátku za Lužánkami. Podpořte nás a přijďte 20. - 21. října 2018!

            

Předem díky všem za Vaši podporu a pomoc!

Organizační výbor VC Brna v plavání 2018

 

Odměny za Vaši podporu:

Originální kvalitní plavecká čepice s logem pořádajícího klubu KPSP Kometa Brno

Tričko s logem jubilejního 50. ročníku VC Brna 2018 v plavání

Co si o tomto projektu myslíte?