Kniha 42 Mikoláše Tučka - crowfunding kampaň

Kniha 42 Mikoláše Tučka

Jsem Mikoláš Tuček a chci sepsat nejlepší historky svýho rozlítanýho života. SCORE, Re-Play, BLate Night Show + odpovědi na základní otázky vůbec...

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj, jmenuju se Mikoláš Tuček a možná mě znáte z pořadů jako Re-Play, Game Page, Applikace nebo BLate Night Show. Možná z časáků jako SCORE, FRAG a dalších. A možná z toho videa, co je tady u projektu, tak se nechci moc opakovat, ale pokud jste ho neviděli, tak čtěte.

Ve zkratce: Chci napsat knížku a doufám, že mi s tím pomůžete, ať to není PDF, ale skutečná KNIHA!

Lidé, čtěte, to je moje letité poselství. Je trochu drzé vám doporučovat, že byste navíc měli číst MOJI knížku, ale pro mě to byl fakt vždycky sen a věřím, že udělá radost i vám!

Když chcete napsat takovou knížku, je dost fajn začít tím, o čem to bude. A já si řekl, že mi je 42 a že by to měla bejt knížka o mně, což je jediná věc, ve který se aspoň trochu vyznám (a občas taky ne), a že by tam měly bejt odpovědi na základní otázku života, vesmíru a vůbec. ©Douglas Adams.

A taky dost fotek!

Zdánlivě to slibuje hlubokou literaturu, ale možná to bude mělký jak talíř na pizzu, ale těch historek a momentů, těch mám dost. Namátkou vypíchněme třeba #shirtguye, kdy jsem byl na 5 vteřin slavný po celém herním světě. Nebo GTA night s místními niggaz v Hoodu někde v LA.

No a to bylo vlastně ani ne 24 hodin mýho života!

Shirtguy - https://www.youtube.com/watch?v=oz_vB8iwDvc

A teď proč jsem na Startovači. Ze dvou důvodů! Za prvé, nedělám si ambice, že by mi tenhle kousek vystavili někde v Novém Luxoru vedle pamětí Jiřiny Bohdalové. Na to jsem málo Jiřina a neumím moc vařit. Je to spíš pro fanoušky a kamarády. A zároveň – co si budeme nalhávat – bude s tím bude dost s*aní, tak by Startovač mohl sloužit i jako takový indikátor, jestli to vůbec někdo chce číst.

Já razím teorii, že když někdo něco udělá a někoho to baví, je správné za to zaplatit. Nicméně už samotný fakt, že kniha vznikne, by pro mě byl největší dárek. Není to nic, na čem bych nutně potřeboval vydělávat. Ta cena je vyšší, než běžné knihy, ale je v tom i poštovné (o takové prasečině obyčejného dne nebudeme jako básníci života licitovat) a jak už píšu u jedné z odměn: „Než se zeptáš, proč je to dražší než Nesbø, tak tady bude výrazně nižší náklad a rozhodně víc fotek. Navíc tím podpoříš svého para-umělce!“

A navíc nemám nějakou přesnou kalkulaci, protože tohle – snad bude - moje první kniha?

Tak to je můj nový projekt, jmenuje se 42, bude to knížka, budou to historky, postřehy i fejetony a spousta vzpomínání. Mrkněte na odměny, co by vám udělalo radost, a zároveň vás poprosím, rozešlete to do světa – billboardy k tomu dělat nebudu a moc mi může pomoci i tvoje sociální bublina:) 

Díky a třeba se uvidíme na křtu!

Mikoláš Tuček

Nesedí ti odměna? Chtěl/a bys to po-upravit? Chceš být partnerem křtu? Dej mi vědět na tucek@gods.cz

Co si o tomto projektu myslíte?