3kg koule v rukách maminek - crowfunding kampaň

3kg koule v rukách maminek

Pomozte nastartovat sportovní kariéru maminek s dětmi a dokažte společně s námi, že děti nejsou překážkou, ale výzvou jít do toho s nimi.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme srdečně poděkovat všem dosavadním startérům, kteří nás podpořili. Neskutečně si toho vážíme a jsme rádi, že jste tu s námi! Zároveň chceme poprosit, aby jste nám pomohli sdílet naší kampaň, abychom docílili naši cílové částky a mohli Vám na konci rozeslat Vaše odměny. Je nutno říci, že žádná částka pro nás není nízká a za každou 100Kč jsme neskutečně vděčné. Ještě jednou děkujeme a jedeme dál!

Novinky:

Jednou za čas se taky některá z našich maminek zúčastní významné akce. Od 2.10. do 5.10.  to byla naše Lidman Linda, která se účastnila Poháru NBC v Apatinu(SRB). Akce se účastnilo celkem 16 družstev z různých koutů Evropy. Naše hráčka startovala za tým SKK Rokycany a podařilo se jim uhrát hezké 11. místo. Na akci takového rázu bylo družstvo poprvé, takže hodnotíme výsledek za podařený. Výsledek Lindy byl 562 shozených kuželek a tím i třetí nejlepší výsledek českých účastnic. Z České republiky startovalo celkem 14 účastnic a to nejenom z českých týmu, ale také holky, které reprezentovaly Víděň. 

Přikládáme fotografii, kde můžeme Lindu najít vpravo nahoře

 

Původní text:

Náš tým koulejících maminek se rozhodl jít do toho naplno. Vyšší liga, vyšší nároky i finanční zátěž. Proto bychom chtěli sehnat finance na dopravu II. ligy žen v sezóně 2018/2019, která právě započala.

A právě touto cestou, bychom chtěli poprosit Vás, startéry- o podporu naší sportovní kariéry převážně maminek na rodičovské dovolené, které milují kuželky. Přidejte se k nám a pojďte s námi každou sobotu sledovat, jak se nám vede. Prožívat s námi radostné chvíle i ty méně radostné. Chceme dokázat, že sportovat na úrovni můžeme i s dětmi a přitom je do toho aktivně zapojit. 

Prosím kuželky si nepleťte s bowlingem, cíl je sice stejný-shodit kuželky, ale úplně jiná pravidla a trochu jiné náčiní. 

Jelikož jsme z malé vesničky(Hazlov- v cípku na úplném západě republiky), tak zde není tolik hráčů v oddíle, a proto nezbývají prosředky na cestovné naší ligy, které tvoří největší část výdajů. Ostatní členové oddílu ani nesouhlasili, abychom se ligy účastnily z důvodu vysokých nákladů a to hlavně na cestovné. Musely jsme tedy souhlasit s tím, že když nejsou peníze v oddíle, budeme si to hradit ze svých zdrojů. Taková situace nastane, když se částka nevybere, ale jelikož tento sport doslova milujeme, stejně jako naše děti, tak se ho nehodláme vzdát.

Kam jezdíme na zápasy aneb od nás všude daleko:

Ústí nad Labem, Kutná Hora, Náchod, Jablonec nad Nisou, Praha- Žižkov, Jihlava, Pelhřimov, Kosmonosy- Mladá Boleslav, Tábor, Poděbrady. 

V týmu vždy hraje 7 hráček, a tak musíme jezdit dvěma malými auty. Za dopravu si počítáme opravdu jen náklady tj. 2Kč/km

Doprava za celý rok tedy vyjde na cca 21 000Kč. 

Abychom mohly být kvalitní tým a mohly se držet na předních příčkách tabulky nebo pomýšlet na postup do I.ligy, tak musíme k sobě přibrat i 3 zkušenější hráčky, které pochází z Klatov, Kdyně a Kadaně.

Náklady na holky nás tedy vyjdou na cca 14 000Kč na rok. 

Částka, kterou potřebujeme čistě na dopravu je dohromady 35 000Kč, abychom v klidu mohly celý rok fungovat, v takovém složení jakém jsme. 

 

Stručné představení našeho sportu pro fajnšmekry

Kuželky tvoří kuželkářská dráha a na konci ní 9 kuželek ve tvaru čtverce. Hrajeme koulí bez děr o hmotnosti cca 2,85kg. 

Náš zápas se hraje v 6ti lidech a každý z nás hodí 120 hodů v jednom zápase. Nastupuje vždy 1 náš hráč proti jednomu ze soupeřových hráčů. Vysřídáme 4 dráhy a na každé dráze hodíme 15x do plných(postaví se vždy všechny kuželky) a 15x do dorážky(dokud neshodíme všech 9 kuželek, třeba i postupně, nepostaví se nám celých 9 kuželek znovu). Sedmý hráč sedí na střídačce a může kdykoliv zasáhnout a vystřídat jakéhokoliv hráče ve hře. 

Pokud si myslíte, že kuželky nejsou sport, rádi Vám to dokážeme na našem kurzu kuželek. Po celé naší republice je nespočet kuželen, kde se můžeme sejít a zaučit Vás nebo se pobavit ve hře v kuželky. Z fanouškovského křesla to vypadá jednodušše, ale zkuste udělat 120 výpadů se skoro 3 kilovou koulí v ruce. 

Chtěli bychom Vás nalákat na naše odměny, které vidíte v pravém sloupci. Jedna z našich odměn jsou naši mazlíci na spaní, mazlení či slintání ve tvaru kuželky či koule - můžete shlédnout zde: 

Nebo originál podepsané kuželky, do kterých jsme hráli před pár lety- každá je jedinečná:

 

Dopředu děkujeme všem, kteří přispějou jakoukoliv částkou!

Zdraví Vás celý tým žen - Kuželky Jiskra Hazlov i s našimi dětičkami.

PS: Na fotce chybí poslední naše hráčka, která se objevuje hned na začátku videa a náš maskot ALF, za kterého se chceme omluvit, protože nebyl moc výřečný. 

S pozdravem, 

Ligoušky z Hazlova

Co si o tomto projektu myslíte?