Startovač - financování projektů

366 dní za katrem - crowfunding kampaň

Novinky - 366 dní za katrem

Co se stane, když se ve vězení ocitne svérázný pisálek? Ponořte se do příběhu muže s kůží scvrklého pomeranče, kterému stačila k revoluci pouhá tužka!

Knihy

366dnizakatrem.cz

Tady máte kousek.

Vážení startéři,
ano, tenhle projekt se mi trochu vymkl z rukou. Pasoval jsem se do role českého George R. R. Martina. Abych situaci s knihou vyřešil co nejdříve a vy jste si konečně mohli aspoň něco přečíst, rozhodl jsem se prozatím udělat web s částí knihy. Aktuálně tam je celá vazba (83 dní) + 2 části Co se posralo (ze sedmi). Už jen tento zveřejněný úsek je obsáhlý jako jedna průměrně dlouhá kniha, má 83000 slov. Moc jsem se u toho psaní nehlídal. Do fyzické knihy se bohužel všechno nevejde, budu ji muset významně ořezat. Tudíž pouze na webu bude full necenzurovaná verze. Budu na něj postupně přidávat další a další pasáže knihy. Až bude kompletně na webu, vyjde konečně fyzicky.

Web je na login, všichni startéři tam již mají své účty a mohou se okamžitě přihlásit. Dobrou zprávou je, že ostatní lidé mimo Startovač si mohou přístup zakoupit, takže fuck off zkurvená práce, naprcat tě do výplaty, teď se můžu knize věnovat absolutně naplno a konečně ji dovést do zdárného konce. Celá aktuálně zveřejněná vazba funguje v podstatě jako ucelený příběh, v následujícím výkonu trestu (byť ve stejné budově) nastupují nové postavy, nové prostředí a nové problémy. Upřímně si myslím, že už jen za tu vazbu byste měli platit víc jak čtyři stovky. Říkejte mi Ištván Altruista Evženovič, nic po vás doplatit nechci. A teď už to nejdůležitější:

web: 366dnizakatrem.cz
login: váš e-mail
heslo: istvanredak
instagram: https://www.instagram.com/istvanredak/ (případně stačí do vyhledávání napsat Ištván Evženovič - facebook nemáme, nevedeme)
e-mail: redak@redak.cz

Nebojte se mi do zpráv na instagramu dát zpětnou vazbu, případně se mě na cokoliv zeptat na e-mailu. Pokaždé, když přidám další část, oznámím to na IG. Průběžně budu do stories zveřejňovat facebookové fotky některých knižních aktérů, nakreslím vám plánky oddělení a dalších míst, budu vám tam průběh čtení vizuálně obohacovat. S první fotkou se na vás těší Tatar! Přeju příjemnou zábavu a zdarec u další části.

... Už to přestává být prdel Obrázek

Ano, už to vskutku přestává být prdel. Zase jsem to nestihl. Co k tomu mám říct. Nejhorší je, že někteří lidé – nejčastěji ti, co si knihu vůbec nepředobjednali – roznáší po diskuzích a databázích, že šlo skutečně o podvod a prohlašují to za svatou pravdu, jen aby mě poškodili.

O podvod nešlo, nikdy v žádném smyslu ani úmyslu, kniha bude, právě probíhají rozsáhlé editace a korekce. Jak už jsem mnohokrát říkal, neplánuji ji pouze rozeslat Startérům, ale chci ji pak normálně prodávat dál, snad i oficiálně protlačit do některých knihkupectví.

Jasně, mohl jsem narychlo splácat svoje poznámky z basy a vydat to jako paskvil pro 1400 lidí ze Startovače a pak si zase jít honit šulínka, ale během tvorby jsem koncept přehodnotil a rozhodl se sepsat a vydat plnohodnotné dílo a to nejlepší, co ze sebe na dlouhou dobu vypotím.

Jakmile budou dokončeny kompletně všechny práce a kniha bude mít elektronickou podobu, rozešlu ji všem na e-mail zadaný při platbě přes Startovač, protože přípravy na tištěnou verzi budou poté ještě nějakou chvíli trvat, tak aby ji všichni měli co nejdřív.

A teď to nejdůležitější – kdo už nechce čekat a chce vrátit peníze, nemám s tím žádný problém. Kontaktujte mě na redak@redak.cz a poté to přes Startovač pořešíme a Startéra refundujeme a vyjmeme ze seznamu. Vaše žádosti o změnu adresy na tomto e-mailu eviduju, byť neodpovídám!

Že jsem nekomunikativní kunda je věc jedna, ale v žádném případě se žádný Startér nestal obětí podvodu a knihy se jednoho dne dočká. Všem se upřímně omlouvám.

Ištvo.

Děcka, nehysterčete!

Nebo hysterčete, ale tak nějak přiměřeně.

Bohatě stačí, že hysterčím já. Ištván Evženovič posledního půlroku prakticky neexistuje, FB stránka byla represivně smazaná potřetí, tentokrát bez varovného výstřelu nebo možnosti nápravy, takže jsem nestihl přelít svoji fanouškovskou základnu na další inkarnaci a Ištvo de facto zemřel. Bez rozloučení, důstojného pohřbu, ještě mi nachcali na hrob. Co naplat, Facebook je soukromé hřiště slovutného Marka a já tam kopat míče do hlav náhodných hráčů prostě nesmím. Vykázali mě třikrát a mně se do toho přecitlivělého a pseudopřívětivostí protkaného prostředí zpátky už nijak obzvlášť nechce.

Než mě virtuálně popravili, na stránce jsem avizoval, že vydání knihy je stanoveno na 10. prosince letošního roku, což stále platí a budu se snažit to dodržet. Stejně jako Endy neblábolím a na knize  makám, což se ale ukázalo být poněkud nebezpečné, pár blábolů směrem k vám by zřejmě neuškodilo. Někteří netrpěliví startéři už začínají cukat a omdlévat při představách, kde asi skončily ty jejich čtyři stovky, které poctivě vydřeli na brigádě v sámošce pod barákem a začínají vyhrožovat a organizovat hromadné nespokojené manifesty směrem k vedení Startovače, které mě na oplátku bombarduje e-maily a prosíky o sepsání Novinky. Tak tady je.

Spíš je to taková Staronovinka. Pořád platí 10. prosinec, takže vás poníženě prosím, nehysterčete a nechte mě to v klidu dopsat. V osmi kapitolách „Co se posralo“, které jsem se rozhodl přepracovat a rozšířit, vám otevřu dveře do nitra své pofiderní nemocné duše tak, jak jsem se doposud neobnažil ani před svými nejbližšími přáteli a jsem neskromně přesvědčen, že to bude stát za to. Sám se na vydání nadšeně třesu jak na další dávku perníku, kterou mi Dimitrij ze sousední ulice za chvíli přinese, abych se mohl knize věnovat i po nocích.

Abychom z mé strany předešli dalšímu informačnímu vakuu, místopřísežně prohlašuji, že sem budu postovat novinky každý měsíc a zde přikládám odkaz na moji již čtvrtou facebookovou identitu, kam zatím nic nepřidávám, ale případně mohu o stavu průběhu informovat i tam a taky mě tam můžete kontaktovat.

https://www.facebook.com/tenkokot/

Takže pamatujte – 10. prosinec – a díky za trpělivost!