32 UTAJOVANÝCH STRAN - crowfunding kampaň

32 UTAJOVANÝCH STRAN

Dokumentární film o příběhu dvou židovských vězňů, Rudolfa Vrby a Alfréda Wetzlera, kteří utekli z Osvětimi a zachránili tak 120 000 lidských životů.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdravíme všechny startéry a obracíme se na Vás s prosbou o pomoc dofinancovat náš dokumentární filmový projekt 32 UTAJOVANÝCH STRAN.

Hrané historické pasáže jsou vždy finančně velice náročné.

Chceme, aby bylo dílo, na kterém pracujeme, co nejlepší, obracíme se na Vás touto cestou o pomoc.

Ta bude určena právě na historickou výpravu dokumentu.

Kostýmy, rekvizity.

146294-top_foto1-x18lw.jpg

Kdo jsme?

Mladý spolek, složený ze „starých bardů“ z branže, kteří se dali dohromady, aby se mohli věnovat tématům, která nás všechny zajímají a považujeme je za důležité, více se o nás můžete dozvědět na www.lotf.cz

2.png                       Mirek.png

Režie - Ján Novák                                  Kamera - Miroslav Souček

Snad naše nadšení strhne i Vás, startéry a potencionální diváky.

 

O projektu:

Existuje skutečný, z dnešního pohledu téměř neuvěřitelný příběh.

Příběh popisující útěk dvou mužů z polské Osvětimi v dubnu roku 1944. Příběh dvou Čechoslováků, Rudolfa Vrby a Alfreda Wetzlera, dvou slovenských židů, kteří jako první přinesli zprávu o nacistických zvěrstvech, která se dějí v takzvaných pracovních táborech na Východě.

vrba.jpg                        b.jpg

Zprávu podloženou fakty a očitým svědectvím, zahrnujícím masové likvidování nic netušících lidí po stovkách, tisících a v součtu v milionech.

Proč tito dva muži podstoupili nejvyšší riziko, jaký byl jejich cíl, jak uspěli či ne, dobové souvislosti a dopady této zprávy v konkrétních milnících cílených i globálních. Jaký byl další osud těchto dvou mužů a jaký vliv má historie pro současnost.

623797.jpg

Tento příběh budeme vyprávět prostřednictvím dvou studentů, Martina a Gabriely, kteří mají za úkol napsat seminární práci na téma vyhlazení maďarských židů za II. světové války. Martin z počátku není nadšený, že musí zpracovávat takto "neaktuální" téma, ale po setkání s Gabrielou se věci začnou vyvíjet...

Naši studenti záhy zjišťují, že se v koutku lidské historie - za současným zmatkem v postojích v Maďarsku - skrývá příběh hrdinství. Snahy, která ač se nějakou dobu zdála marná, vyústila v záchranu téměř 200 000 životů.

Studenti poctivým pátráním a postupným rozkrýváním příběhu skládají jeho střípky za pomoci odborníků a dostává se jim šokujících sdělení.

Jeden z milionů příběhů 2. světové války do sebe splétá souvislosti jejího konce, následků, desítek let ticha a agresivní připomínku v současnosti.

RetrieveAsset.jpeg

Proč to natáčíme?

Odkaz budoucím generacím. To je hlavním posláním filmu.

Atraktivní forma, inovativní přístup v hrané dokumentaristice efektivním užitím žánrových prvků, jednoduchá nadčasovost, historická fakta, kořeny holocaustu a jeho nazírání po roce 1946. Neuvěřitelné hrůzy a drobná, leč zásadní hrdinství 2. světové války a současnosti.

 

vstupbirkenau.jpg

Financování projektu:

Většinu peněz potřebných na výrobu filmu se nám už podařilo získat z více zdrojů, konkrétně ČESKO-NĚMECKÝ FOND BUDOUCNOSTI, VIŠEGRADSKÝ FOND, HISTORICKÝ ÚSTAV SLOVENSKEJ AKADÉMIE VIED, TERRA RECOGNITA FOUNDATION a máme i podporu Ministersva kultury ČR. Máme podepsanou smlouvu se slovenskou RTVS a jsme také ve finálním jednání s Českou televizí.

Těch 200 000,- Kč, které ještě potřebujeme, chceme investovat do výroby, pronájmů a půjčovného dobových kostýmů, aut, nábytku a rekvizit. Samozřejmě, čím víc peněz nasbíráme, tím více si budeme moci dovolit být výpravní. A to je ten důvod, proč oslovujeme právě Vás, Startéry.

Podrobnější informace naleznete na www.32utajovanychstran.cz nebo FB profilu

Co si o tomto projektu myslíte?