16. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY - crowfunding kampaň

16. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

Podpořte 16. díl pohádkového festíku na ostrově v jihočeských Miroticích! Získejte vstupenky, reklamu a další skvělé výhody!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

                 Vážení Startéři, chcete se stát součástí divadelně-hudebního festivalu 16. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY?

Nyní připravujeme již šestnáctý ročník, který zažije výraznou změnu. Proto potřebujeme Vaší pomoc! Letošní pohádkové SETKÁNÍ na ostrově se uskuteční už 14. a 15. června! Z pracovních důvodů nemůžeme festival nadále tvořit v tradičním prázdninovém srpnovém termínu.

Po patnácti letech stability putujeme trochu do neznáma, ale zároveň nám tato změna ukázala nový směr a přinesla nové očekávání. Také díky této změně jsme objevili STARTOVAC.CZ!

Obracíme se na Vás s žádostí o pomoc. Pokud Vás náš tradiční festival v netradiční době zaujme, podpořte naší činnost a úsilí. Budeme Vám vděčni za jakoukoli podporu a zároveň se stanete našimi parťáky a čestnými hosty!

https://youtu.be/pVBVyMEZqUU

 

https://youtu.be/d10vxtg5x1Y

V roce 2004 jsme v Miroticích obnovili divadelní tradici a navázali jsme na odkaz významných umělců, kteří jsou s tímto krajem spjati. Inspirací nám byl především slavný malíř Mikoláš Aleš, řezbář Mikoláš Sychrovský, legendární loutkář Matěj Kopecký a první dramatik Národního divadla Ladislav Stroupežnický. Šestnáctým rokem v této dobrovolné činnosti pokračujeme. Naše nadšení pro věc nadále podporují potomci našich slavných. Zejména malíř Jaroslav Mikoláš Vojna, pravnuk Mikoláše Alše /75/ a loutkářka Virginie Josefa Hněvkovská – Kopecká, prapravnučka Matěje Kopeckého /88/.

   

Za dobu své existence se na festivalu vystřídaly desítky aktérů - herců, muzikantů, hudebních skupin, divadelních souborů, výtvarníků, uměleckých řemeslníků, fotografů a jiných zajímavých osobností. Snažíme se pečlivě vybírat ty nejzajímavější umělce. Festival je určen především rodinám s dětmi. Vybíráme proto představení, která jsou vhodná pro všechny generace, jsou živá, kontaktní a interaktivní. Chceme přirozeně propojovat „dětský svět s dospělým světem“. Zatím se nám to podle odezvy veřejnosti i odborné kritiky daří.

https://youtu.be/u0N81GerYhk

 

Česká televize natočila dokumentární film „České loutkářství“, které bylo zařazené do nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Film byl také natáčen na našem festivalu.

https://youtu.be/neTsRu12WbM

Pokud  podpoříte 16. Mirotické setkání loutek a hudby, budete zařazeni mezi čestné hosty a 14.června 2019 ve 13hodin Vás srdečně pozveme na slavnostní zahájení, ale potěší nás také Vaše návštěva kdykoli během dvoudenního festivalu.Těšíme se na setkání s Vámi!

 

 

PODROBNÉ INFORMACE O PROJEKTU

16. MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

- originální rodinný festival na ostrově -

Jihočeské městečko Mirotice je místem s uměleckými kořeny. Narodil se zde známý malíř Mikoláš Aleš, řezbář Mikoláš Sychrovský, tenorista, hudební skladatel a přítel Mozartův - Benedikt Žák a jeden z prvních fotografů 19.století Alexandr Seik. Žil tu legendární kočovný loutkář Matěj Kopecký a s tímto krajem je spojen i dramatik a první dramaturg Národního divadla Ladislav Stroupežnický.

https://youtu.be/RY4Op_gSBrU

 

Inspirací nám byli především slavný malíř Mikoláš Aleš a legendární loutkář Matěj Kopecký. Máme  tu čest, že nás podporují i jejich potomci. Malíř Jaroslav Mikoláš Vojna (75), pravnuk Mikoláše Alše a Virginie Josefa Hněvkovská - Kopecká (88), prapravnučka Matěje Kopeckého.

 

Mnohožánrový festival Mirotické setkání loutek a hudby byl založen v roce 2004, jako platforma pro uplatnění a vyjádření malých hudebních a divadelních skupin. Za patnáct let se z této původně lokální akce stala událost, která je ojedinělá a svým způsobem významná nejenom pro Jihočeský kraj. Každoročně festival navštěvuje cca 2000 lidí z celé republiky, ale také náš festival začínají objevovat zahraniční návštěvníci.

                                                                                                                                                                  

"Mirotická setkání loutek a hudby" jsou od začátku prioritně zaměřena na rodinného diváka. Tomu je uzpůsobena i dramaturgie - tedy výběr uměleckých vystoupení. Upřednostňují se rodinná loutková a divadelní představení, při kterých mohou nalézt  zábavu, pobavení i poučení děti i dospěláci. Představujeme klasické i moderní formy divadla a loutkového divadla. Přejeme si propojit svět dětí se světem dospělých. Harmonie dětství a dospělosti je pro život důležitá. Dalším naším záměrem je ukázovat divadlo, jako vhodný terapeutický prvek. "Teatroterapie" je léčebná metoda, která propojuje profesionální divadelníky s lidmi s mentálním postižením /např. Divadlo Klauniky Brno/.

 

Součastně věnujeme velkou pozornost organizaci doprovodného programu, který považujeme za velice důležitý a přínosný. Pro návštěvníky připravujeme výtvarné, herecké, řezbářské, hudební a jiné dílny, výstavy obrazů, besedy, sportovně relaxační  program (horolezecká stěna, lanová dráha, lodičky) a umělecké a sportovní soutěže. V programu nesmí chybět  baletní a taneční umění a ukázka hraní na netradiční hudební nástroje. Ukazujeme práci současných výtvarníků, spisovatelů a jiných umělců. Opět pozveme Martina Komárka, mistra světa v timbersportu, který předvede vyřezávání  motorovou pilou.

 

Bezbariérový přístup umožňuje tělesně postiženým zúčastnit se celého festivalu. Bezbariérová toaleta je součástí sociálního zařízení. Také klademe důraz na čistotu, hygienu a ekologii. V případě vysokých letních teplot vytvoříme “vodní fontánu”, která zajistí dostatečné osvěžení návštěvníků. Místní SDH Mirotice mají v areálu připravenou záchranou a hasící techniku.

 

Snažíme se, aby byl náš festival dostupný pro všechny. Záměrně udržujeme přijatelné vstupné. Například děti do 3 let mají vstup zdarma. Stále rozvíjíme „program volných vstupenek“ pro dospělé. Motivujeme tím dobrovolníky a partnery festivalu. Velký počet dobrovolníků nadšených pro společnou věc prospívá k příznivé atmosféře v malém městě.

 

Česká televize natočila dokumentární film o lidovém interpretačním umění „České loutkářství“, které bylo zařazené do nehmotného kulturního dědictví UNESCO.  Film byl také natáčen na našem festivalu. Velký úspěch sklidila i česko-slovenská nominace „Loutkářství na Slovensku a v Česku“, která byla také zapsána do seznamu nehmotného kulturního dědictví  UNESCO.  Doufáme, že tyto prestižní mezinárodní události pomůžou v aktivní činnosti všem loutkářům a organizátorům loutkových divadel, přehlídek a festivalů a v celkové propagaci loutkářství.

 

 Naším přáním zůstává posunout festival z celostátní úrovně na mezinárodní. Naším snem je vybudovat „Centrum tradičního a moderního loutkářství“, které by bylo vhodné i jako cíl zážitkové turistiky. V prostoru u řeky Lomnice chceme vytvořit venkovní galerii, kde by mohli vystavovat začínající výtvarníci.  

                                                                                   

„Mirotické setkání loutek a hudby“  bylo sedmkrát zařazeno do kategorie “Významná akce Jihočeského kraje” a osmkrát pod záštitou hejtmana JčK . V posledních dvou letech převzala záštitu nad celým festivalem hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.   

        

Stálá a výrazná podpora věrných partnerů nám velice pomáhá projekt zkvalitňovat a rozšiřovat. Naším úkolem je vytvořit ojedinělé a zábavné setkání, kde se nebudou nudit malý ani velcí návštěvníci. Kladná odborná a veřejná kritika a vzrůstající účast návštěvníků je důkazem, že se nám naše záměry daří realizovat.  

  

„Mirotická setkání“ jsou v hledáčku zájmu místních i celostátních periodik, rozhlasových a televizních stanic. Tato spolupráce příznivě napomáhá propagaci festivalu a celého regionu.

 

Rodinný festival “16. Mirotické setkání loutek a hudby” je svým rozsahem, publicitou a odezvou již natolik populární, že si našel své stálé místo na kulturní mapě České republiky a stal se vyhledávanou tradicí.

V pátek 14. června pozveme všechny naše "Startéry" na slavnostní zahájení festivalu a zároveň na celý dvoudenní program. Děkujeme Vám. Vaše pomoc je MOC!   

 

INFORMACE O CENÁCH VSTUPENEK

Podívejte se na ceny vstupenek v předprodeji a na místě festivalu a tím zjistíte hodnotu našich odměn! Vstupenky budeme odesílat emailem, nebo po domluvě předáme jiným způsobem. Každý STARTÉR se stává "Čestným hostem" a získává VSTUPENKU. Čím větší podpora, tím větší odměna /více vstupenek a dalších odměn/.

Ceny vstupenek také najdete na    www.mirotickesetkani.cz

 

                                                                                                                                                        

ČASOVÝ HARMONOGRAM FESTIVALU

 

    

DOPROVODNÝ PROGRAM

- "Chodící dřevo" ukázka řezbářského umění - Eva Hodinková

- „Setkání s pravnukem“ beseda - Jaroslav Mikoláš Vojna /pravnuk Mikoláše Alše/

- „Život v maringotce“ beseda - Josefa Virgínie Hněvkovská – Kopecká /prapravnučka Matěje   Kopeckého/

- „Rodný domek malíře Mikoláše Alše a expozice loutek Matěje Kopeckého“ prohlídka domku

- „Pohrátky“ – pohádkový workshop - Pavla Soletka Krátká & Marie Štorková Snášelová 

- „Barevný svět“ malířská dílna – Vladimír Svozil

- umělecké výtvarné workshopy

- „Srdcem Jihočech“ obrázky a kresby - Jaroslav Mikoláš Vojna /pravnuk Mikoláše Alše/

- „Na cestě k sobě“ alternativní poradna – Klára Jedličková

- „Ostrov Ententyky“ soutěže a dílny - spolek „Ententyky“

- „Tajemný zvuk“ didgeridoo workshop pro začátečníky - Honza Hakr

- horolezecká stěna a opičí dráha – LEZETO Písek

- plavba na lodičkách a další sportovní aktivity

- „Dřevorubec umělec“ vyřezávání motorovou pilou - Martin Komárek / mistr světa v timbersportu /

- ukázka nové lesní mechanizace - společnost KM WOOD

- „Knihy nestárnou“ - prodej starých použitých knih s dárkem loutky, podle vlastního výběru

- domácí občerstvení a mini jarmark

- osvěžující vodní fontána pro malé i velké – SDH Mirotice                                                                                                 

                                                                                     ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?