150 nových míst v projektu Křížem Krážem Islandem - crowfunding kampaň

150 nových míst v projektu Křížem Krážem Islandem

Pomozte mi dostat na Chytrou mapu Islandu dalších 150 míst. Líp si pak cestu na Island naplánujete a užijete.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrý den moji milí,

Křížem krážem Islandem (či "chytrá mapa Islandu" - chcete-li) je web, který pomáhá cestovatelům naplánovat a poznat Island naplno. Najdete tam již více než 400 míst zájmu s originálními fotografiemi a užitečnými informacemi (kdy mnohé jsou jinde buď vůbec a nebo jen velmi obtížně dohledatelné). Na projektu pracuju už třetím rokem a určitě neplánuju skončit. Právě naopak.

V současnosti vypadá mapa právě takto a jak vidíte, je tam pár bílých míst..

 

Během letošního léta jsem navštívil a nafotil dalších 150 míst, které bych rád do mapy přidal. Jsou to přávě tyto...

Fotografie a nabyté informace teď potřebuju zpracovat a vložit na web, přotože tam reálně pomáhají lidem, vám, cestovatelům. A jelikož je to práce opravdu náročná, rád bych požádal o vaší pomoc, abych se tomu mohl naplno věnovat.

Upravit fotky, udělat popisky, napsat články, přišpendlit místa GPSkou na web, abyste nezabloudili a věděli kam jít či jet, přidat nějaké ty podpultové informace, to je to co mě čeká.

A abych vás trochu nalákal a inspiroval, několik míst jsem zpracoval a z fotografií udělal koláž, abyste věděli na co se těšit.

V průměru mi každé místo trvá zpracovat asi 2 hodiny. Pokud se mi podaří vybrat cílovou částku, budu se moci věnovat tvorbě mapy na full time. Vím, 50 korun na hodinu se na první pohled zdá málo a můžete mít pochybnosti, jestli to pak zvládnu. Ale můžu vás ujistit... Když člověk celé dny třídí a upravuje dohromady vyšší tisíce fotografií a píše stovky stran textu, vkládá to na web a sem tam se pere s technikou zas moc toho nepotřebuje.

A ano, počítáte správně, 150x2x50 je 15 000, na co tedy ta pětistovka navrch? Za tu jednoho z vás pozvu na pivo. Zda teď přes zimu v Praze nebo třeba někdy příští léto na Islandu, to už nechám na vás. Člověk si taky musí umět vyhodit z kopýtka, žeano!

Díky,

Ruben

 

p.s. pár slov k odměnám.

Akci Island - vše, co chcete vědět před cestou NAŽIVO: je tématická přednáška pro ty z vás, kteří plánují cestu na Island a chtějí si jí skvěle užít. Její podrobný popis najdete na stránce akce na webu Křížem krážem Islandem. Pro přihlášení na jednotlivá data však použijte zde Startovač.

Křížem krážem Islandem Speciál: I tady projedem celý Island, ale tenkou červenou linií budou příběhy které jsem při tvorbě projektu zažil a lidé, které jsem potkal.

Kalendář: pokud se podaří vybrat cílovou částku do 16.12., potom ti kteří přispěli do tohoto data a vybrali si kalendář, pak myslím můžou počítat s dodáním do Vánoc i poštou. V případě osobního odběru je tato možnost samozřejmě až do 24. 12. V případě pozdějšího dosažení cílové částky se budu snažit kalendáře dodat do cca 10 dnů, aby vám mohly zpříjemnit prostor co nejdříve.

 

Listy z kalendáře:

leden:

únor:

březen:

duben:

květen:

červen:

červenec:

srpen:

září:

říjen:

listopad:

prosinec:

 

Co si o tomto projektu myslíte?