13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: Třetí chod - crowfunding kampaň

13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: Třetí chod

Milujete strašidelné příběhy? Pak pro vás máme další pokračování antologie 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN, tentokráte s podtitulem "třetí chod"!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Máte rádi italskou kuchyni? To vám přeji, ale tyhle chutě vám my neuspokojíme. Tady se totiž vaří úplně jiné těstoviny... Ty děsivé... A očividně již potřetí...

Rád bych napsal, že mě nápad na sbírku světových creepypast, neboli internetem šířených "městských legend", doslova posedl jedné bouřlivé noci, kdy se kolem mého usínajícího těla začaly nekonečně kroutit hrozivé stíny. Odpověď je však poněkud jednodušší. Již nějakou dobu se pohybuji právě ve světě těchto pravdivě se tvářících "kyberhistorek" a překvapilo mě, že neexistuje žádná ucelená publikace, jež by se touto problematikou zabývala, respektive podobné příběhy sdružovala v rámci tematické sbírky. Proto jsem se asi před dvěma lety rozhodl takovou knihu sestavit sám a vybrat třináct více či méně známých světových creepypast a doplnit je o stejný počet českých. Výsledkem se stala kniha 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN, která vznikla hlavně díky podpoře místních startérů.

A protože se lidé neustále ptali, jestli nechci něco podobného zopakovat, dostali jsme se (před rokem podruhé a letos potřetí) znovu až sem na startovač.

Spolupráci na pokračování mi ve větší či menší míře přislíbila zajímavá jména české temné scény: Eduard Birke, Pixelorez, Nino Nope, Ewitch či Eyeless Jackie.

Každá povídka by měla být uvedena osobitou ilustrací, o něž se znovu postarala Martina Neherová.

Pokud vás náš projekt zaujal natolik, že byste jej rádi podpořili, stačí si vybrat jednu z odměn a přiblížit nás tak o další krok blíže k vydání. Všem takovým předem děkuji.

Vydání knihy plánujeme do konce roku, v našich snech konkrétně v září/říjnu 2019.

 

Audioverze povídky z první knihy (čte Aleš Procházka):

Audioverze povídky z druhé knihy (čte Pixelorez):

OCHUTNÁVKA Z TŘETÍHO CHODU:

 

MEZI SVĚTOVÝMI CREEPYPASTAMI NAJDETE NAPŘÍKLAD:

"Masterpiece", "Nine Lives", "The Night I Protected My Family From Nothing" a další.

 

SEZNAM ČESKÝCH POVÍDEK:

Těšit se můžete na dílka od Eyeless Jackie, Pixeloreze, Birkeho, Nina, Ewitch, Marka Veverky či vítězů letošní povídkové soutěže.

 

ILUSTRACE:

O ilustrace se tedy znovu postarala Martina Neherová. Jak se s úkolem poprala, můžete ohodnotit z ukázek níže.

 

PRACOVNÍ VERZE OBÁLKY KNIHY:

Pracovní verze obálky

 

NÁVRHY ILUSTRACÍ PRO POVÍDKY:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

JEDNOU Z ODMĚN JE LETOS MIMO JINÉ SPECIÁLNÍ DIÁŘ VE STYLU DĚSIVÝCH TĚSTOVIN:

Každý z měsíců uvede tematická ilustrace a původní krátký příběh. Rozhodně se ale nejedná o knihu povídek, spíše o stylový diář s něčím navíc :)

PS: Tyto ukázky berte prosím jako ilustrační. Je možné, že se bude konečná podoba od těchto návrhů mírně (či více) lišit. Diář je plánovaný v rozměru A6 a měl by být v tvrdé vazbě. Tato odměna by měla dorazit nejpozději do konce roku 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CÍL:

Základní částka pro vydání knihy je 13 013 Kč. To postačí na pokrytí nákladů za tisk knihy v paperbacku, grafické práce a ilustrace. Nicméně, pokud by se nám podařilo tuto hranici překonat, mohli bychom si toho dovolit více:

 

✔ 13 013 Kč UVAŘENÁ TĚSTOVINA: KNIHA VYJDE (pokrytí základních nákladů paperback)

✔ 20 000 Kč TVRDÁ TĚSTOVINA: PEVNÁ VAZBA (pokrytí základních nákladů tvrdá vazba)

50 000 Kč POHLEDNĚ ZALOŽENÁ TĚSTOVINA: PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE A ZÁLOŽKA (pokrytí nákladů pevná vazba + autorem podepsaná pohlednice a také záložka (nepodepsaná) pro všechny startéry, kteří si jako odměnu vyberou knihu)

80 000 Kč ZVUKOVÁ TĚSTOVINA: PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE A ZÁLOŽKA + CD!

(pokrytí nákladů pevná vazba + pohlednice a záložka pro startéry + CD s audioverzemi několika creepypast pro startery po vydání za výhodnější cenu!)

100 000 Kč TO NEMYSLÍTE VÁŽNĚ TĚSTOVINA: PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE A ZÁLOŽKA + CD + BRZKÝ ČTVRTÝ DÍL,  O NĚMŽ SE DOSUD ANI NEUVAŽOVALO (pokrytí nákladů pevná vazba + pohlednice a záložka pro startéry + CD + začneme hned pracovat na čtvrtém dílu!)

 

Pokud máte jakoukoliv otázku, neváhejte nám napsat na e-mail: desive.testoviny@gmail.com!

Co si o tomto projektu myslíte?