13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: Druhý chod - crowfunding kampaň

13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: Druhý chod

Milujete strašidelné příběhy? Pak pro vás máme pokračování antologie 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN, tentokráte s podtitulem "druhý chod"!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Máte rádi italskou kuchyni? To vám přeji, ale tyhle chutě vám my neuspokojíme. Tady se totiž vaří úplně jiné těstoviny... Ty děsivé...

 

Rád bych napsal, že mě nápad na sbírku světových creepypast, neboli internetem šířených "mestských legend", doslova posedl jedné bouřlivé noci, kdy se kolem mého usínajícího těla začaly nekonečně kroutit hrozivé stíny. Odpověď je však poněkud jednodušší. Již nějakou dobu se pohybuji právě ve světě těchto pravdivě se tvářících "kyberhistorek" a překvapilo mě, že neexistuje žádná ucelená publikace, jež by se touto problematikou zabývala, respektive podobné příběhy sdružovala v rámci tematické sbírky. Proto jsem se asi před dvěma lety rozhodl takovou knihu sestavit sám a vybrat třináct více či méně známých světových creepypast a doplnit je o stejný počet českých. Výsledkem se stala kniha 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN, která vznikla hlavně díky podpoře místních startérů.


A protože se lidé neustále ptali, jestli neuvažuji něco podobného zopakovat, dostali jsme se znovu až sem - na startovač.

Spolupráci na pokračování mi ve větší či menší míře přislíbily zajímavá jména české temné scény, Catamurloc, Pixelorez, Horusovy příběhy či Eyeless Jackie.

Každá povídka by měla být uvedena ilustrací od Martiny Neherové, která sice vystřídala ilustrátorku původních Těstovin, nicméně sami můžete zhodnotit, že je to náhrada více než vhodná.

 

Pokud vás náš projekt zaujal natolik, že byste jej rádi podpořili, stačí si vybrat jednu z odměn a přiblížit nás tak o další krok blíže k vydání. Všem takovým předem děkuji.

Vydání knihy plánujeme do konce roku, v našich snech konkrétně v září/řijnu 2018.

 

I letos pořádáme povídkovou soutěž, jejíž vítězové mají šanci se objevit v případném třetím pokračování! Více v následujícím videu:

 

 

Audioverze povídky z první knihy (čte Aleš Procházka):

 

OCHUTNÁVKA Z DRUHÉHO CHODU:

 

MEZI SVĚTOVÝMI CREEPYPASTAMI NAJDETE NAPŘÍKLAD:

"Russian sleep experiment", "House of rules", "Square papers", a další.

 

SEZNAM ČESKÝCH POVÍDEK:

Z autorů českých creepypast se můžete těšit na dílka od Eyeless Jackie, Horuse, Catamurloca, Radovana Samotného (Cynické svině), Marka Veverky či vítězů letošní povídkové soutěže.

 

ILUSTRACE:

O ilustrace se, jak již bylo napsáno, postará Martina Neherová. Jak se s úkolem poprala, můžete ohodnotit z ukázek níže.

 

PRACOVNÍ VERZE OBÁLKY KNIHY:

Pracovní verze obálky

CREEPYPASTA OHRANÁ DESKA:

Ohraná deska

CREEPYPASTA SOUDCI:

Soudci

CREEPYPASTA SQUARE PAPERS:

Square papers

CREEPYPASTA RUSSIAN SLEEP EXPERIMENT:

Russian Sleep Experiment

CÍL:

Základní částka pro vydání knihy je 13 013 Kč. To postačí pro pokrytí nákladů za tisk knihy v paperbacku, grafické práce a ilustrace. Nicméně, pokud by se nám podařilo tuto hranici překonat, mohli bychom si toho dovolit více.

 

13 013 Kč - UVAŘENÁ TĚSTOVINA - KNIHA VYJDE (pokrytí základních nákladů - paperback)

20 000 Kč - TVRDÁ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA (pokrytí základních nákladů - tvrdá vazba)

30 000 Kč - POHLEDNÁ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE (pokrytí nákladů - pevná vazba + autorem podepsaná pohlednice pro všechny startéry, kteří si jako odměnu vyberou knihu)

50 000 Kč - ZVUKOVÁ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE + CD!

(pokrytí nákladů - pevná vazba + pohlednice pro startéry + CD s audioverzemi několika creepypast)

100 000 Kč - TO NEMYSLÍTE VÁŽNĚ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE + CD + BRZKÝ TŘETÍ DÍL (pokrytí nákladů - pevná vazba + pohlednice pro startéry + CD + začneme hned pracovat na třetím dílu!)

 

Co si o tomto projektu myslíte?