1. liberecký festival poezie - crowfunding kampaň

1. liberecký festival poezie

25 účinkujících přetvoří páté největší město České republiky na metropoli poezie. Stane se tak 21. září 2019 po celý den v libereckém klubu Atelier.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nejenom hokejem, fotbalem, Ještědem, botanickou či zoologickou zahradou živ je Liberec. A v pátém největším městě republiky se nemusí kultura omezit pouze na hudbu, přednášky, busking, film nebo několik menších autorských čtení. Moc rádi ji obohatíme o další rozměr. Je totiž smutné, že v daleko menších městech a vesnicích v republice než je stotisícový Liberec se konají velké festivaly poezie. Toužíme po tom, aby se toto město alespoň na jeden proměnilo na minimálně českou metropoli poetů a založila se tradice, která na něj upře zraky nikoli jen v blízkém okolí.

Proto se do zdejšího klubu Atelier v Pražské ulici v centru města v sobotu 21. září 2019 sjede dvacet pět nejenom básníků a básnířek doslova z celého světa. Začíná se ve 13:00 a končí nejdříve hodinu po půlnoci. Tento den tady startuje historicky první ročník 1. libereckého festivalu poezie.plakát festivalu

Na akci se jmenovitě představí: Tomáš Vaněk, Jáchym Pochop, Ama Péčová, Vojtěch Vaner, Jan 1334, Antonia Naranjo Paris, Janek Gant, Patrik Lejdar, Ohnutý Smrk, Krigor, Marcello, Vladimír Valenta, Jiří Simeth, Julius Benko, Martin Trdla, Miroslav Dávid, Zuzana Lazarová, Pavel Novotný, Petr Havel, Jan Pešek, Kateřina Málková, Anna Čurlejová, Teri Eger, Yedhaki: Nautika a Sestrogen.

Ne všichni jsou ovšem poety. I když drtivé množství našich milých hostů ano. Na své si však přijdou i ne tak zapálení fandové veršů. Číst se bude též z prózy, svůj prostor najde i hudba a chybět nebude několik výstav obrazů i fotografií.

A festival bude tak trochu světový, jelikož máme i několik zahraničních účinkujících. Ty se s námi 21. září spojí telemostem přes skype nebo sociální sítě a živě libereckému publiku zarecitují nebo zahrají.                   

Jsme velice rádi, že jsme na festival dostali grant z Fondu kultury a cestovního ruchu Statutárního města Liberec. Ten však slouží pouze pro propagaci festivalu. A proto sháníme ještě menší finanční částku, kterou bychom rádi použili na zázemí pro naše ctěné hosty. To znamená na honoráře, cesťáky, občerstvení či ubytování.

Za to máme pro Vás řadu zajímavých a originálních odměn. Co třeba unikátní trika festivalu? Zde si můžete prohlédnout jejich grafické náhledy. Pokud přispějete, oděv Vám připravíme velikostně i barevně na míru. 

Chceme dokázat, že poezie není žádný horor, nuda, něco děsivého jako třeba návštěva zubaře a básníci nejsou žádní mimozemšťané a divní lidé. Ale naopak že jde o svébytné osobnosti se svými jedinečnými názory a tvorbou, často daleko víc svobodnější než to, co se děje v mainstreamu. Pojďme jim dát šanci. A to se může stát I díky Vám!

P. S. Pokud zrovna nemáte peníze na účtě, můžete nám přispět i prémiovou SMS.

Děkujeme.

Veselá Trdla

Odkaz na naši facebookovou stránku, stránku a událost festivalu a na náš youtube kanál:

https://www.facebook.com/Vesel%C3%A1-Trdla-2216084595335746/

https://www.facebook.com/1-libereck%C3%BD-festival-poezie-372076666785792/?modal=admin_todo_tour

https://www.facebook.com/events/2119850751458903/

https://www.youtube.com/channel/UCWu4uj-wPqkfBAIJzFxIYjQ

Co si o tomto projektu myslíte?