3D book cover 2.jpg

ZTRACENÍ Knihy

Kde je lepší místo pro úspěšný a šťastný život? Evropa nebo Afrika? Tato kniha, kterou chceme s Tvou pomocí vydat, má odpověď.

ZTRACENÍ

ReachedCZK 50,820(102%)

102%
CZK 50,000requested
63contributors
ContributeRewards

PROČ JSEM NAPSAL TUTO KNIHU?

Můj život v Evropě a v Africe mě inspiroval k napsání této knihy. Uvědomil jsem si, že Evropané jsou neznalí o Africe a Afričané o Evropě. Mnoho Evropanů věří, že Afrika je teplý, nebezpečný a černý kontinent se zvířaty všude kolem a křováky bez jídla a vody. A mí afričtí kamarádi věří, že žít v Evropě je jako vyhrát v loterii, protože každý je bohatý a to je proč riskují své životy a migrují nelegálně do Evropy doufajíc, že budou bohatí ve velmi krátkém čase.

Napsal jsem tuto knihu ve dvou jazycích, anglicky a česky, s 10 kapitolami. Mým přáním je, aby mnoho lidí mělo příležitost číst a porozumět, že hrozná Afrika je ukazována jen v televizi, ale pravdou je, že Afrika je rozvinutá s internetem, kreditními kartami, rychlými vlaky jako Pendolino a mrakodrapy jako v New Yorku.

Nevědoucí Afričané by také měli vědět, že v Evropě jsou zloději, sirotci, žebráci a bezdomovci právě tak jako v Africe. A že v Evropě není země, kde peníze prší z nebe nebo se dostávají bez práce.

Být úspěšným v Evropě znamená pilně studovat, těžce pracovat a být připraven na stress a rušný život každý den.

 

Úvod

Naděje na úspěch, v které Elizabeth tak doufala, se jakoby vypařily a ze života se jí vytratila radost. Zdálo se, že nic na světě ji nedokáže rozveselit. Cítila se opuštěná a nepřipravená čelit bouřím svého bezútěšného života.

Žila ve světě, nad nímž neměla pražádnou kontrolu a teď se musela rozhodnout: mermomocí se snažit ovládnout bouři, která nikdy nepřestane anebo uvěřit africkému přísloví: Bez ohledu na to, jak je noc dlouhá, vždy přijde svítání.

 

UKÁZKA Z KNIHY:

 

Kapitola 1.jpg

Pocítil touhu po domově, kde zanechal svou drahocennou lásku. Zůstala mu vryta hluboko v srdci, nicméně teď se jeho zájem zaměřil na London Eye, Tower Bridge, Tower of London a Westminsterský palác. Kromě toho se těšil na setkání se svou matkou Arleen a s Hansenem, obchodním partnerem a zároveň nejlepším přítelem a spolužákem.

Je skoro půlnoc, ale na Heathrow to vypadá jako v dopravní špičce na Manhattanu. Kola přilétajících a odlétajících mezinárodních letů zanechávají čáry na přistávací dráze a uvnitř terminálu se neustále ozývá: „S dovolením! S dovolením!“, jak se opoždění cestující snaží prodrat davem, aby stihli své letadlo. Heathrow je důkazem toho, že svět dnes není jako jedna velká vesnice, jak tvrdí někteří. Když vám upláchne letadlo, hned si uvědomíte, jak velký svět je.

Od terminálů na Heathrow neustále odjíždějí a přijíždějí autobusy National Express, taxíky i soukromá vozidla. Na zem se pomalu snáší sníh. Mnozí se těší na bílé Vánoce, ale pro něj je sníh jen zajímavou ozdobou krajiny.  

Chlad nesnáší, ale nápad odjet na zimu do Londýna nebyl jeho. Přišel s tím Hansen. Musel jet, kvůli penězům, a to i přesto, že zima byla jeho úhlavní přírodní nepřítel již od dětství. A příliš mu neimponoval ani složitý evropský styl života plného stresu.

„Nákupy letního, pak zimního oblečení, dopravní zácpy, přelidněné ulice, hypotéky, znečištěné ovzduší, antisociální chování, stresy kolem dovolených, svátky, narozeniny a nákupy vánočních dárků – všechno to evropské bláznění, – ať se s tím popárají Evropané, já sem nepatřím,“ řekl kdysi svým kamarádům, a to i přestože se narodil a byl vychován ve West Berkshire.

Když mu zemřel otec, nechtěl ani dědictví, co po něm zůstalo. Protože neměl žádné sourozence, zanechal veškerý majetek matce. Sám toužil jen po prostém, jednoduchém životě někde mimo Evropu. Ostatní, ti, co nikdy Anglii neopustili, to nechápali, jen jeho známý Rockwell tyto pocity sdílel. Opustil ostrovy, aby se usadil ve slezském Frýdlantu nad Ostravicí, kde dopravní špičky, přelidnění a špatný vzduch neexistují. 

 

 ODMĚNY PRO NAŠE PODPOROVATELE
výtisk knihy, africké malby namalovány samotným autorem, africké náušnice

Darek.jpg

ReachedCZK 50,820(102%)

102%
CZK 50,000requested
63contributors
Contribute

Rewards

CZK 180ANGLICKÁ KNIHA

Pro všechny, kdo upřednostňují angličtinu před češtinou.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200DOSTANEŠ JEDNU KOPII KNIHY

Tvoje jméno dám do knihy jako poděkování, že mi pomáháš. A jedna kopie knihy bude tvoje.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300KNIHA A AFRICKÝ DÁREK

Tvoje jméno dám do knihy jako poděkování za Tvou podporu. K tomu dostaneš jedny pravé africké náušnice. A jedna kopie knihy bude tvoje.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 5002 KNIHY

2 výtisky knihy, jeden pro Tebe a druhý pro někoho, koho máš rád. A samozřejmě nezapomenu uvést Tvé jméno v knize.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7002 KNIHY a MALÝ AFRICKÝ OBRAZ

2 výtisky knihy s uvedením Tvého jména v ní a navíc zarámovaný africký obraz ve velikosti 20x20 cm namalovaný přímo autorem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000STŘEDNÍ AFRICKÝ OBRAZ

Obdržíš 2 výtisky knihy, Tvé jméno bude v knize a ještě dostaneš zarámovaný africký obraz ve velikosti 21x30 cm (A4) namalovaný přímo autorem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000ANGLICKÝ ORIGINÁL KNIHY

2 výtisky české verze knihy jsou Tvoje + jméno v knize + zarámovaný africký obraz ve velikosti 26x30 cm namalovaný samotným autorem. A pozor! Navíc ještě k tomu získáš také anglický originál mé knihy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,0004 KNIHY PRO TEBE

Přispěním této částky tě čekají 2 české verze knihy s uvedením Tvého jména, 2 anglické originály knihy a zarámovaný africký obraz ve velikosti 30x40 cm namalovaný samotným autorem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable