zaba zima strom napravo.png

Žlutá žába - vánoční vydání

vlcsnap-2023-06-18-17h05m40s571.png

ReachedCZK 452,982(136%)

136%
CZK 333,333requested
359contributors
ContributeRewards

ŽLUTÉ VÁNOCE SE ŽLUTÝM CIRKUSEM PRO ŽLUTOU ŽÁBU

Možná se divíte, kde se tu bere kampaň na naši výpravu žlutou žábou do Mongolska, když jedna před dvěma měsíci skončila. My se taky divíme! Když jsme na konci června rozjížděli tu první, počítali jsme, že touhle dobou už budeme na cestě. Jenže nejsme, museli jsme start odložit na jaro. Co všechno se událo si můžete přečíst tady. Problémy se kupí a žádná z našich výprav, nebyla tak dramatická, ještě než vůbec začala. Dobrodružství začalo už doma!


Má to ale jednu zásadní výhodu! Můžeme spojit příjemné s užitečným a užitečné s příjemným. 

Můžeme vám do Vánoc doručit spoustu parádních žlutých vánočních dárků!🎄🎁👕

A vy nám na oplátku můžete pomoci dát dohromady ještě nějaké peníze na další cestu. 

Protože dát dohromady žluté žáby je opravdu nákladné, a protože naše první kampaň spoustě z vás utekla, a protože se blíží Vánoce, řekli jsme si, že uděláme ještě jednu, pro všechny, kdo v tom chtějí jet s námi a všechny, kdo shání dárky, které jinde neseženou. Každá koruna nám pomůže a my budeme moc rádi, když si u nás pořídíte dárky pro sebe, nebo pro někoho, komu chcete udělat radost. Nám tím uděláte radost určitě!

Máme pro vás stejné odměny, jaké jsme měli v létě a k tomu ještě jako vánoční bonus, úplně první tričko se žlutými žábami a krásnou, teplou praktickou a samozřejmě žlutou čepici žlutého cirkusu s překvapením!

 

Nové (a úplně první) tričklo žluté žáby a parádní čepice žlutého cirkusu s překvapením!

Nové (a úplně první) tričko žluté žáby a parádní čepice žlutého cirkusu s překvapením!

 

Na přípravách jsme už ve větších výdají zaplatili 1 851 000 kč 😳 🤯 (podrobnější rozpis dole). V letním startovači jsme se dostali na 1 817 670 kč. Z těchto peněz musíme zaplatit provizi startovači, vyrobit odměny, rozeslat odměny a v neposlední řadě taky zaplatit daně. Jsme tedy už teď v minusu. 

Na cestu ale pojedeme tak jako tak, ale budeme opravdu moc rádi, když do toho zase půjdete s námi!

Dlouho jsme přemýšleli, jak nastavit cílovou částku, protože abychom nebyli v minusu, potřebovali bychom ještě spoustu peněz. Nakonec jsme se rozhodli pro 333 333 korun, protože to nám umožní dostat nás i naše stroje po cestě zpátky domů. Když to bude více, opravdu nás to potěší!

 

Pokud jste celou minulou kampaň prošvihli a nevíte, o co jde, níže se vše dozvíte.
Díky za podporu!❤️

 

ŽLUTÝ CIRKUS JE ZPÁTKY!

Žlutý cirkus se vrací, a jestli jste si mysleli, že divočejší už to být nemůže, tak vás rádi vyvedeme z omylu! Vyrážíme na novou cestu s novými stroji do míst, vedle kterých je jihoamerický prales i africká poušť pohodovým letoviskem.

 

A MÁME NOVÉ AUTO!

Světoznámý trabant nahradil vůz, jaký svět neviděl. Ukrajinský obojživelník navržený v sedmdesátých letech. Auto, které sice plave, ale nemá lodní šroub, auto, proti kterému je trabant luxusní limuzína – Luaz 967, alias žlutá žába.

V něčem pravý opak trabantu, protože o něm většina lidí nikdy neslyšela, v mnohém naopak trabant jak vyšitý. Je stejně malý, vznikl za hodně zvláštních podmínek a jestli něco není, tak pohodlný.

 

Žlutá žába se chystá na cestu

Žlutá žába, heden z našich dvou strojů, se kterými vyrazíme na cestu do Mongolska.

 

Kde se vzala žlutá žába

Celý příběh začal v Jižní Americe, kde jsme řešili, jak vyřešit problém s neplouvoucími trabanty, které nám málem spláchl oceán. Vyhrálo vážně divné auto, které nikdo neznal. Plovoucí stroj, který Marek někde viděl a Dan si vybavil, že v něm seděl už na první cestě a byla to taková haluz, že se mu to vrylo do paměti.

A tak jsme už v zimě 2014 vyrazili na Ukrajinu pro luaz. Byla to divočina se spoustou vodky, sněhu a nějakými těmi úplatky. Ale dokázali jsme ho dostat domů.

Pak nám ale vyrazil dech úspěch trabantího filmu a seriálu a my se rozhodli, že s trabíky ještě neskončíme.

Ale jak jsme slíbili už v roce 2014, tak to nyní konečně plníme. Máme nové auto!

Auto, které nemá ani střechu, ani topení, natož dveře. A s ním se vydáváme tam, kde jsme ještě nebyli: do Mongolska.

Do světa, který si většina umí představit méně než Afriku i Jižní Ameriku.

Do neznáma!

Světoznámé trabanty nahradil stroj, jaký svět neviděl
Světoznámé trabanty nahradil stroj, jaký svět neviděl, stroj proti kterému je trabant luxusní limuzína.

 

K plovoucímu autu plovoucí motorka

Ovšem co by byl žlutý cirkus, kdyby v něm nejel nezničitelný Marek Slobodník na motorce? Ale co s motorkou, která neplave? A jaká motorka plave?

Hned na začátku nás napadla Honda ATC, předchůdce čtyřkolek z osmdesátých let, která se přestala vyrábět, protože byla moc nebezpečná a převrhávala se. Pak jsme uvažovali o mnoha jiných, abychom se nakonec vrátili k prvnímu nápadu.

Žlutá kačenka pro Marka je připravená na cestu!

Honda ATC pro Marka Slobodníka. Předchůdce čytřkolek, na kterém se zabilo ní tolik lidí, že ji přestali vyrábět, ale plave! 

 

Sháněli jsme ji dlouho a když to konečně vyšlo a Marek na ni poprvé sedl, vypadal, že by jel raději na pionýru bez motoru. Najít s ní ideální stopu v podstatě nejde. Buď vám zapadne zadní kolo, nebo přední. Překážku nevezmete ani mezi kola, ani se kolem neprosmýknete. Prostě skvělý stroj na dlouhé cesty!

Ale plave a nepotřebuje plováky! Díky třem kolům je ve vodě stabilní a nepřeklopí se. Naložená sice ve vodě neunese jezdce, ale dá se pohodlně tahat po hladině jako kačenka.

 
Delší, zato horší cestou do Mongolska

Trasa vede delší, zato horší cestou přes pustiny střední Asie až na pláně Mongolska.

20 000 kilometrů kontrastů podnebí a kultur se vine nejprve do Turecka, pak do magického Íránu, jedné z nejuzavřenějších zemí světa Turkmenistánu a do našeho oblíbeného Uzbekistánu. Tento úsek jsme projeli na naší první výpravě a těšíme se, že to tam natočíme tak, jak jsme si kdysi přáli.

V Samarkandu ale nevydáme zpátky na západ, jako v roce 2007, ale pojedeme dál na východ napříč Kazachstánem až do Mongolska.

Tam lze vjet jen přes Rusko, nebo Čínu. Do Číny se však nejde autem nyní dostat, takže zbylo Rusko. Podobně jsme byli na minulé cestě nuceni jet Čínou a vznikla z toho jedna z nejsilnějších částí filmu i seriálu. Tranzit Ruskem tak bereme jako příležitost, jak, stejně jako u Číny, do zábavného dokumentu dostat vážnější podtóny.

 Z Evropy do Mongolska horší, zato delší cestou!

Z Evropy do Mongolska delší, zato horší cestou! Trasa, kde se potkává žhavé peklo střední Asie s mrazem mongolských plání.

 

A pak nás čeká velké finále: Mongolsko. Stát, u kterého se asi každému vybaví jezdec a kůň… ale pak už nic jiného. Mongolsko je přitom vše, jen ne monotónní prázdnota. Je to jedna z mála zemí, kde můžete dlouhé dny putovat pustinou bez cest, kde se krajina mění z velehor v lesy, z lesů ve stepi, ze stepí na pouště a z pouští na hluboká jezera.

Mongolsko je obrovskou pestrou a neobjevenou divočinou a dokonalým „biotopem“ pro žlutou žábu.

Žlutá žába, heden z našich dvou strojů, se kterými vyrazíme na cestu do Mongolska.


Motor na dobrou náladu

Nejúžasnější věcí na našich cestách je dobrá nálada kolem žlutého cirkusu! Ta spojuje lidi, kteří se v jiných věcech absolutně neshodnou. Na našich kapotách se vedle sebe potkávají jména bez ohledu na to, jakému týmu kdo fandí a co si dává k večeři. A tohle je nejlepší palivo, na které chceme jet dál!

V plánu máme opět velké věci: kromě velké cesty chceme zase natočit další velký film a samozřejmě seriál. Chceme se pořád zlepšovat a pořád zkoušet nové věci. Budeme točit jako diví, budeme fotit jako diví a budeme stříhat jako diví! Bude to fuška, ale už se na to těšíme!

Takže jestli chcete být u toho, budeme vážně rádi. Záleží jen na vás, jak moc nás chcete podpořit. Chceme hrát férovou hru a každý z vás, kdo do toho s námi půjde, za to něco dostane, záleží jen na něm co.

 

žlutá žába v akci, autíčko stejně malé, jako trabant.

Na plný plyn vpřed, když v žábě jedete přes čtyřicet, máte pocit, že letíte! 

 
Jdete do toho s námi?

Je to poprvé, co děláme na jednu cestu dvě kola stejného startovače. Důvod je prostý, my potřebujeme peníze a mnoho z vás první kolo startovače přes prádzdniny propáslo a mnoho z vás hledá vánoční dárky. Je to ideální spojení, jak udělat radost někomu blízkému, i nám. Pokud bychom v létě věděli, že nezvládneme odjet, bylo by jen jedno kolo startovače právě teď.

Ale když už jsme několikrát měli dva slavnostní starty, můžeme mít pro jednou i dvě kola kampaně. 

Každá koruna nám pomůže, protože sice naším cílem bylo, vrátit se ke kořenům a postavit se před pořádnou výzvu, jako když jsme vyráželi na první cestu trabantem, ale že to bude takový masakr, to jsme nečekali!

Do toho modernizujeme většinu natáčecí techniky, což jsou další desítky a desítky tisíc, protože od poslední výpravy všechno zase pokročilo a my vám chceme přinést ty nejlepší záběry, jaké jen jdou. Velké plátno kin si to zaslouží!

I když se někomu může zdát, že máme hodně peněz, tak všechny jdou do další výpravy. Jen pro představu, co nás zatím příprava žlutých žab stála. Naše představa, že to bude levnější než trabanty, je nejlepší vtip posledních let!

🔸Nákup vozidel, které jsou základem kolony (4x luaz, 1x honda) 550 000 kč
🔸Pískování, vyvařování, klempířina, lakování, výroba částí karoserie 322 000 kč
🔸Repase pohonné soustavy a dalších dílů, sedaček apod., výroba chybějících dílů, výroba rámů na plachty 245 000 kč
🔸Plachty na žáby 200 000 kč
🔸Topení do aut (po velké slevě) 30 000 kč
🔸P
neumatiky na všechna vozidla 39 000 kč
🔸Nový motor do žáby 35 000 kč
🔸Nový dron: 80 000 kč
🔸Nová kamera (po velké slevě) 100 000 kč
🔸Sada objektivů (po slevě) 120 000 kč
🔸Set pro záznam obrazu z aut (kamery, držáky, mikrofony, světla) 70 000 kč
🔸Byrokratické úkony kolem převodů vozidel 60 000 kč

Celkem tedy: 1 851 000 kč 😳 🤯

 

🔸K tomu pak další desítky tisíc za spoustu malých výdajů. Třeba za nájem tajné základny jsme (i když je opravdu nízký), dali už 210 000 kč. Kolik jsme projezdili v naftě a benzinu na cestách tam a zpátky raději nepočítáme. Jedna cesta tam a zpátky je 160 km

Tyhle malé každodenní výdaje se umí nasčítat do nečekaných sum, to jsme zjistili už u trabíků

Výše uváděné výdaje jsou pak často, byť ne vždy, s většími, či menšími slevami jen proto, že nás mají dotyční rádi.

 

Jen pro zajímavost, některé plánované výdaje na cestě, je ty jasné a větší

🔸Poplatky za průjezd Turkmenistánem 120 000 kč (minimálně)
🔸Kontejnerová doprava zpět 200 000 kč
🔸Letenky z Ulánbátaru 140 000 kč


V letním startovači jsme se dostali na částku 1 817 670 kč, z těchto peněz musíme zaplatit provizi startovači, vyrobit odměny, rozeslat odměny a v neposlední řadě taky zaplatit daně. Jsme tedy už teď v minusu. 

Dlouho jsme přemýšleli, jak nastavit cílovou částku, protože abychom nebyli v minusu, potřebovali bychom ještě spoustu peněz. Nakonec jsme se rozhodli pro 333 333 korun, protože to nám umožní dostat nás i naše stroje po cestě zpátky domů. Když to bude více, opravdu nás to potěší!

Na cestu pojedeme tak jako tak, ale budeme opravdu moc rádi, když do toho zase půjdete s námi!

DĚKUJEME ZA PODPORU!

 

Všechny peníze půjdou na uskutečnění cesty a natočení filmu a seriálu. Naše pořadí priorit je stále stejné: Na prvním místě film a seriál, pak auta a až nakonec my. Stejným způsobem balíme věci na cestu, ve stejném pořadí utrácíme peníze.

Není tak důležité cestu přežít, natož v pohodlí, důležité je mít to natočené a udělat skvělý film a seriál!

Magnet, puzzle, cedule, plecháček, nebo třeba termoska... to všechno si můžete pořídit a stát se součástí velkého dobrodružství.

Magnet, puzzle, cedule, plecháček, nebo třeba termoska... to všechno si můžete pořídit a stát se součástí velkého dobrodružství.

 

Spousta novinek a odměny pro všechny 

Jak jsme slíbili, každý něco za svou podporu dostane, stačí si jen vybrat. Máme tradiční kousky, jako je stylový magnet, plechová cedule, velkoformátový kalendář, nebo plecháček, ale i úplné novinky, jako je žlutá čepice s překvapením, první tričko se žlutými žábami, nebo puzzle s nastěnnou malbou zdobící naši základnu, parádní termoska se žlutými žábami, nebo samotná žlutá žába jako model poprvé v plné expediční výbavě.Model žluté žáby ve stejném měříku, jako naše modely trabíků, poprvé v plné expediční výbavě.

Model žluté žáby ve stejném měříku, jako naše modely trabíků, poprvé v plné expediční výbavě.

 

A vrací se jedna legenda, po které se mnozí z vás ptali – náš úplně první žlutý náramek s naším heslem

SVĚT PATŘÍ TĚM, CO SE NEPOSEROU!

Náramek svět patří těm, co se neposerou

Věříme, že vyberete, co udělá radost vám a nám udělá radost, když nás podpoříte, a společně z toho všechno bude…

DALŠÍ VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

 

První představení žluté žáby se všemi jejími nepřekonatelnými výhodami!

 

Marek a jeho plovoucí kačenka, alias Honda ATC, vážně to plave!

Jak změnit jméno kapotě

POZOR POZOR! Jména na kapoty budeme brát z položky "název profilu", takže jestli tam má být jiné jméno než vaše, napište ho prosím tam! Díky! 

 

 

‼️Různé odměny bude možné poslat v různý čas, neočekávejte je tedy prosím okamžitě.‼️ 

Kupříkladu kalendář s fotografiemi z cesty bude k dispozici až po skončení výpravy, jiné odměny dle rychlosti jejich výroby a možností odeslání.

ReachedCZK 452,982(136%)

136%
CZK 333,333requested
359contributors
Contribute

project authorDan Přibáň

Rewards

CZK 500Magnetická žába

magnet 16-9.png

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a krásný nový magnet „Žlutá žába“ o rozměrech 10 x 7 cm.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Puzzle žlutého cirkusu

Puzzle a Krabice 01 bila.png

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a puzzle Svět žlutého cirkusu o 300 dílcích o rozměrech 47 x 33 cm.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000První plecháček žluté žáby

Plechacek 01.jpg

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a plecháček s logem žluté žáby.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Žlutá čepice s překvapením

cepice logo trabant.png

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a parádní čepice žlutého cirkusu s překvapením.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Nové (a úplně první) tričko žluté žáby

tricko zaba bile.png

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a nové (a úplně první) tričko žluté žáby. Do poznámky (objeví se po vybrání odměny) prosíme uveďte velikost v rozpětí od XS do XXL.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Poctivá plechová cedule

Cedule 01.jpg

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a poctivá bytelná plechová cedule formátu A4 „Žlutá žába“.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Kalendář první žabí výpravy

kalendar.png

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a velký podepsaný třináctilistý nekonečný nástěnný kalendář formátu A2 s nejlepšími fotografiemi z první žabí výpravy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Termoska s komiksovými žábami

Termoska 01 16-9.png

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a termoska se žlutými žábami.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Model žluté žáby v plné expediční výbavě

20231011_204535.jpg

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a model žluté žáby poprvé v plné expediční výbavě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Pár posledních pohledů

pohled 2x zaba.png

Poslední balíček pohledů! Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + pohled odeslaný z cesty přímo vám.

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 5,000Ve velkém formátu

velkoformat.png

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a velkoformátová fotografie z cesty dle vašeho přání vytištěná na plátně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 8,000Tajemná krabice

tajemna krabice.png

Jméno na autě velkými barevnými písmeny a překvapení, které stojí za to! Odměna pro ty, co rádi riskují!

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 10,000Buďte ve filmu

Darky Kompozice 3.jpg

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, termoska se žlutými žábami, plecháček s logem žluté žáby, puzzle žlutého cirkusu a magnet žluté žáby a navíc jméno v závěrečných titulcích filmu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Úplně všechno na premiéře

Darky Kompozice 1 bila s modelem naramek.png

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film+ Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, termoska se žlutými žábami, plecháček s logem žluté žáby, puzzle žlutého cirkusu, magnet žluté žáby, podepsaný nekonečný nástěnný kalendář, poctivá plechová cedule, jméno v závěrečných titulcích filmu a pozvánka slavnostní premiéru filmu pro dva.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100,000Hrdý sponzor

bílá bz pruhu.jpg

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, termoska se žlutými žábami, plecháček s logem žluté žáby, puzzle žlutého cirkusu, magnet žluté žáby, nekonečný nástěnný kalendář, poctivá plechová cedule, velkoformátová fotografie z cesty, jméno v závěrečných titulcích filmu a logo vaší firmy na expedičních autech.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable