16-9 RGB termoska.png

Žlutá žába pluje do Mongolska

vlcsnap-2023-06-18-17h05m40s571.png

ReachedCZK 1,817,670(364%)

364%
CZK 500,000requested
1,722contributors
ContributeRewards

Máme 100 % a žáby mají radost! Jste nejlepší, moc děkujeme! Cílová částka je ale jen nutné minimum, abychom mohli odjet. Budeme moc rádi, když si, stejně jako u našich předchozích projektů, budete dál pořizovat naše krásné žluté věci a dál nás tím podporovat. Pokud vás zajímá, na co potřebujeme více peněz, přečtěte si naše povídání níže.


ŽLUTÝ CIRKUS JE ZPÁTKY!

Žlutý cirkus se vrací, a jestli jste si mysleli, že divočejší už to být nemůže, tak vás rádi vyvedeme z omylu! Vyrážíme na novou cestu s novými stroji do míst, vedle kterých je jihoamerický prales i africká poušť pohodovým letoviskem.

 

A MÁME NOVÉ AUTO!

 

Světoznámý trabant nahradil vůz, jaký svět neviděl. Ukrajinský obojživelník navržený v sedmdesátých letech. Auto, které sice plave, ale nemá lodní šroub, auto, proti kterému je trabant luxusní limuzína – Luaz 967, alias žlutá žába.

V něčem pravý opak trabantu, protože o něm většina lidí nikdy neslyšela, v mnohém naopak trabant jak vyšitý. Je stejně malý, vznikl za hodně zvláštních podmínek a jestli něco není, tak pohodlný.

Žlutá žába... zatím zelená

Žlutá žába... zatím zelená. Jeden z našich čtyř strojů, ze kterých stavíme dvě expediční žáby.

 

Kde se vzala žlutá žába

Celý příběh začal v Jižní Americe, kde jsme řešili, jak vyřešit problém s neplouvoucími trabanty, které nám málem spláchl oceán. Vyhrálo vážně divné auto, které nikdo neznal. Plovoucí stroj, který Marek někde viděl a Dan si vybavil, že v něm seděl už na první cestě a byla to taková haluz, že se mu to vrylo do paměti.

A tak jsme už v zimě 2014 vyrazili na Ukrajinu pro luaz. Byla to divočina se spoustou vodky, sněhu a nějakými těmi úplatky. Ale dokázali jsme ho dostat domů.

Pak nám ale vyrazil dech úspěch trabantího filmu a seriálu a my se rozhodli, že s trabíky ještě neskončíme.

Ale jak jsme slíbili už v roce 2014, tak to nyní konečně plníme. Máme nové auto!

Auto, které nemá ani střechu, ani topení, natož dveře. A s ním se vydáváme tam, kde jsme ještě nebyli: do Mongolska.

Do světa, který si většina umí představit méně než Afriku i Jižní Ameriku.

Do neznáma!

Světoznámé trabanty nahradil stroj, jaký svět nevidělSvětoznámé trabanty nahradil stroj, jaký svět neviděl, stroj proti kterému je trabant luxusní limuzína.

 

K plovoucímu autu plovoucí motorka

Ovšem co by byl žlutý cirkus, kdyby v něm nejel nezničitelný Marek Slobodník na motorce? Ale co s motorkou, která neplave? A jaká motorka plave?

Hned na začátku nás napadla Honda ATC, předchůdce čtyřkolek z osmdesátých let, která se přestala vyrábět, protože byla moc nebezpečná a převrhávala se. Pak jsme uvažovali o mnoha jiných, abychom se nakonec vrátili k prvnímu nápadu.

Žlutá kačenka... zatím červená

Honda ATC, předchůdce čytřkolek, zabilo se na ní tolik lidí, že ji přestali vyrábět, ale plave! 

 

Sháněli jsme ji dlouho a když to konečně vyšlo a Marek na ni poprvé sedl, vypadal, že by jel raději na pionýru bez motoru. Najít s ní ideální stopu v podstatě nejde. Buď vám zapadne zadní kolo, nebo přední. Překážku nevezmete ani mezi kola, ani se kolem neprosmýknete. Prostě skvělý stroj na dlouhé cesty!

Ale plave a nepotřebuje plováky! Díky třem kolům je ve vodě stabilní a nepřeklopí se. Naložená sice ve vodě neunese jezdce, ale dá se pohodlně tahat po hladině jako kačenka.

 

Hold prvnímu automobilovému dobrodružství

Když jsme před lety vyráželi na první cestu trabantem, chtěli jsme ukázat, že se dá zvládnout velká cesta malým autem. Trabant je symbolem auta spartánského a nepohodlného… na začátek jednadvacátém století.

Ovšem o sto let dříve by to byl komfortní vůz. Tehdy byla střecha luxus a topení hudbou budoucnosti. A právě 99 let před naší první cestou, v roce 1908, začalo první velké automobilové dobrodružství: závod z New Yorku do Paříže. V autech bez střechy, topení a výkonu, který, aby to nebylo moc jednoduché, startoval v lednu!

 

Velký závod z New Yorku do Paříže roku 1908

Velký závod z New Yorku do Paříže v roce 1908 startoval v lednu a naše cesta se s jeho trasou na východě a v zimě potkává. 

 

Ač je luaz pořád proti strojům té doby neskonale moderní, komfort cestování v něm se od dob první dálkové výpravy automobilem až tolik neliší, a protože naše trasa se s velkým závodem na východě potkává, máme jedinečnou šanci vzdát hold prvním motoristickým hrdinům.

 

Delší, zato horší cestou do Mongolska

Trasa vede delší, zato horší cestou přes horké i mrazivé pustiny z Evropy až na pláně Mongolska.

20 000 kilometrů kontrastů podnebí a kultur se vine nejprve do Turecka, pak do magického Íránu, jedné z nejuzavřenějších zemí světa Turkmenistánu a do našeho oblíbeného Uzbekistánu. Tento úsek jsme projeli na naší první výpravě a těšíme se, že to tam natočíme tak, jak jsme si kdysi přáli.

V Samarkandu ale nevydáme zpátky na západ, jako v roce 2007, ale pojedeme dál na východ napříč Kazachstánem až do Mongolska.

Tam lze vjet jen přes Rusko, nebo Čínu. Do Číny se však nejde autem nyní dostat, takže zbylo Rusko. Podobně jsme byli na minulé cestě nuceni jet Čínou a vznikla z toho jedna z nejsilnějších částí filmu i seriálu. Tranzit Ruskem tak bereme jako příležitost, jak, stejně jako u Číny, do zábavného dokumentu dostat vážnější podtóny.

 Z Evropy do Mongolska horší, zato delší cestou!

Z Evropy do Mongolska delší, zato horší cestou! Trasa, kde se potkává žhavé peklo střední Asie s mrazem mongolských plání.

 

A pak nás čeká velké finále: Mongolsko. Stát, u kterého se asi každému vybaví jezdec a kůň… ale pak už nic jiného. Mongolsko je přitom vše, jen ne monotónní prázdnota. Je to jedna z mála zemí, kde můžete dlouhé dny putovat pustinou bez cest, kde se krajina mění z velehor v lesy, z lesů ve stepi, ze stepí na pouště a z pouští na hluboká jezera.

Mongolsko je obrovskou pestrou a neobjevenou divočinou a dokonalým „biotopem“ pro žlutou žábu. A naše Mongolsko nebude tím veselým barevným kouskem světa, jak je většinou ukazováno, ale tvrdou pustinou v nastupující zimě, kde bude takový mráz, že nám Himaláje budou připadat jako Havaj.

 

Motor na dobrou náladu

Nejúžasnější věcí na našich cestách je dobrá nálada kolem žlutého cirkusu! Ta spojuje lidi, kteří se v jiných věcech absolutně neshodnou. Na našich kapotách se vedle sebe potkávají jména bez ohledu na to, jakému týmu kdo fandí a co si dává k večeři. A tohle je nejlepší palivo, na které chceme jet dál!

V plánu máme opět velké věci: kromě velké cesty chceme zase natočit další velký film a samozřejmě seriál. Chceme se pořád zlepšovat a pořád zkoušet nové věci. Budeme točit jako diví, budeme fotit jako diví a budeme stříhat jako diví! Bude to fuška, ale už se na to těšíme!

Takže jestli chcete být u toho, budeme vážně rádi. Záleží jen na vás, jak moc nás chcete podpořit. Chceme hrát férovou hru a každý z vás, kdo do toho s námi půjde, za to něco dostane, záleží jen na něm co.

Žlutá žába je konečně žlutá!Dát dohromady žluté žáby je mnohem náročnější, než dát dohromady trabanty, ale radost, když se něco povede, je obrovská.

 
Jdete do toho s námi?

Jako cílovou částku jsme stejně, jako když jsme jeli z Austrálie i Indie, nastavili opět půl milionu. To je minimální suma pro to, abychom mohli vyjet, ale budeme moc rádi, pokud to bude více. Dostat do perfektního stavu takové exoty, jako žluté žáby, je opravdu drahé. Přes půl milionu stálo jen pořídit vozidla, která se stala základem pro novou žlutou kolonu. Čtyři luazy, ze kterých jsme složili dva a jednu hondu. Další spoustu peněz stálo pak dát je dohromady.

No prostě… kdybychom to měli dělat pro peníze, nedělali bychom to. Každá koruna nám pomůže, protože sice naším cílem bylo, vrátit se ke kořenům a postavit se před pořádnou výzvu, jako když jsme vyráželi na první cestu trabantem, ale že to bude takový masakr, to jsme nečekali!

Do toho modernizujeme většinu natáčecí techniky, což jsou další desítky a desítky tisíc, protože od poslední výpravy všechno zase pokročilo a my vám chceme přinést ty nejlepší záběry, jaké jen jdou. Velké plátno kin si to zaslouží!

Takže budeme opravdu moc rádi, když do toho zase půjdete s námi!

 

DĚKUJEME ZA PODPORU!

 

Všechny peníze půjdou na uskutečnění cesty a natočení filmu a seriálu. Naše pořadí priorit je stále stejné: Na prvním místě film a seriál, pak auta a až nakonec my. Stejným způsobem balíme věci na cestu, ve stejném pořadí utrácíme peníze.

Není tak důležité cestu přežít, natož v pohodlí, důležité je mít to natočené a udělat skvělý film a seriál!

Magnet, puzzle, cedule, plecháček, nebo třeba termoska... to všechno si můžete pořídit a stát se součástí velkého dobrodružství.

Magnet, puzzle, cedule, plecháček, nebo třeba termoska... to všechno si můžete pořídit a stát se součástí velkého dobrodružství.

 

Spousta novinek a odměny pro všechny 

Jak jsme slíbili, každý něco za svou podporu dostane, stačí si jen vybrat. Máme tradiční kousky, jako je stylový magnet, plechová cedule, velkoformátový kalendář, nebo plecháček, ale i úplné novinky, jako je puzzle žlutého cirkusu, parádní termoska se žlutými žábami (protože jedeme do zimy a termoska se hodí), nebo samotná žlutá žába jako model v limitované edici pouze pro startovač. Stejnou jinde a jindy neseženete!

Speciální edice prvního modelu žluté žábyModel žluté žáby ve stejném měříku, jako naše modely trabíků v limitované edici pouze pro startovač.

 

A vrací se jedna legenda, po které se mnozí z vás ptali – náš úplně první žlutý náramek s naším heslem

SVĚT PATŘÍ TĚM, CO SE NEPOSEROU!

Náramek svět patří těm, co se neposerou

Věříme, že vyberete, co udělá radost vám a nám udělá radost, když nás podpoříte, a společně z toho všechno bude…

DALŠÍ VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

 

První představení žluté žáby se všemi jejími nepřekonatelnými výhodami!

 

Marek a jeho plovoucí kačenka, alias Honda ATC, vážně to plave!

Jak změnit jméno kapotě

POZOR POZOR! Jména na kapoty budeme brát z položky "název profilu", takže jestli tam má být jiné jméno než vaše, napište ho prosím tam! Díky! 

 

 

‼️Různé odměny bude možné poslat v různý čas, neočekávejte je tedy prosím okamžitě.‼️ 

Kupříkladu kalendář s fotografiemi z cesty bude k dispozici až po skončení výpravy, jiné odměny dle rychlosti jejich výroby a možností odeslání.

ReachedCZK 1,817,670(364%)

364%
CZK 500,000requested
1,722contributors
Contribute

project authorDan Přibáň

Rewards

CZK 500Magnetická žába

Magnetka 01.jpg

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a krásný nový magnet „Žlutá žába“ o rozměrech 10 x 7 cm.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Puzzle žlutého cirkusu

Puzzle a Krabice 01 bila.png

Jméno na autě, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a puzzle Svět žlutého cirkusu o 300 dílcích.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Pohlednice z dálky

pohled 2x.png

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + pohled odeslaný z cesty přímo vám.

Number of available rewards: 0/100

Reward unavailable

CZK 1,000První plecháček žluté žáby

Plechacek 01.jpg

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a plecháček s logem žluté žáby.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Pohlednice z dálky 2

pohled 2x.png

Pro velký zájem přidáváme další várku pohledů! Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + pohled odeslaný z cesty přímo vám.

Number of available rewards: 9/200

Reward unavailable

CZK 1,200Poctivá plechová cedule

Cedule 01.jpg

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a poctivá bytelná plechová cedule formátu A4 „Žlutá žába“.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Kalendář první žabí výpravy

kalendar.png

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a velký podepsaný třináctilistý nekonečný nástěnný kalendář formátu A2 s nejlepšími fotografie z první žabí výpravy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Termoska s komiksovými žábami

Termoska 01 16-9.png

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a termoska se žlutými žábami.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Limitovaná edice modelu žluté žáby

strecha dole bila bez privesku.png

Jméno na autě většími písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, která nebude jinde a jindy k dostání.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Ve velkém formátu

velkoformat.png

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a velkoformátová fotografie z cesty dle vašeho přání vytištěná na plátně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000V jedné stopě

Jméno na motorce velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a jméno Markově hondě.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 8,000Tajemná krabice

tajemna krabice.png

Jméno na autě velkými barevnými písmeny a překvapení, které stojí za to! Odměna pro ty, co rádi riskují!

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 8,000Tajemná krabice 2

tajemna krabice.png

Pro milovníky dobrodružství přidáváme ještě jeden balíček tajemných krabic! Jméno na autě velkými barevnými písmeny a překvapení, které stojí za to! Odměna pro ty, co rádi riskují!

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 10,000Buďte ve filmu

Darky Kompozice 3.jpg

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, termoska se žlutými žábami, plecháček s logem žluté žáby, puzzle žlutého cirkusu a magnet žluté žáby a navíc jméno v závěrečných titulcích filmu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Úplně všechno na premiéře

Darky Kompozice 1 bila s modelem naramek.png

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film+ Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, termoska se žlutými žábami, plecháček s logem žluté žáby, puzzle žlutého cirkusu, magnet žluté žáby, podepsaný nekonečný nástěnný kalendář, poctivá plechová cedule, jméno v závěrečných titulcích filmu a pozvánka slavnostní premiéru filmu pro dva.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100,000Hrdý sponzor

bílá bz pruhu.jpg

Jméno na autě velkými barevnými písmeny, výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film + Indický film ke stažení + děkovná samolepka + náramek „svět patří těm, co se neposerou“ a limitovaná edice modelu žluté žáby, termoska se žlutými žábami, plecháček s logem žluté žáby, puzzle žlutého cirkusu, magnet žluté žáby, nekonečný nástěnný kalendář, poctivá plechová cedule, velkoformátová fotografie z cesty, jméno v závěrečných titulcích filmu a logo vaší firmy na expedičních autech.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable