logo (1) (2).jpg

Žhavá místa Ostatní

Nezávislá aplikace pro prezentaci zajímavých míst s potenciálně zvýšenou radioaktivitou.

Poslední týden v dubnu
4/28/2021

Poslední týden v dubnu

Návštěva bývalého uranového dolu a plán úprav na webové aplikaci

Dobrý den, máme za námi měření v bývalém uranovém dole Zadní Chodov. Kolega Miroslav Soukup o tom sepsal poutavý článek, který si můžete přečíst zde,

Do lokace se chystáme znovu a to již zřejmě tento týden. V lokalitě se nachází hned několik žhavých míst. Některé i dosti nadlimitní a chceme si ověřit naměřené hodnoty z předchozího měření.

URL s daty naleznete na https://www.zhavamista.cz/pozice/49.90395417077809,12.627225988208295,14,500


Aktuálně pracujeme na vkládání videí, bude možné k měření přiložit kromě fotografie i video. Chceme tím více přiblížit okolí a místo měření. Taktéž máme v plánu sepsat obecné informace o velikostech dávek a biologických důsledků ionizujícího záření, či článek popisující, jaké dávky v ČR jsou "normální". S touto souvislostí pracujeme i na tzv. teploměru místa (oblasti) měření. Tento teploměr by Vám měl říci, jak dlouho můžete zůstat na místě, než by jste dostali limitní dávku pro občana ČR. Dostanete tak lepší představu jak moc místo je horké.


Sledujte nás ve facebookové skupině https://www.facebook.com/groups/zhavamista
Pojďte si popovídat https://discord.gg/TRvuHB8n

ReachedCZK 0(0%)

0patrons
CZK 1,500Alpha
Alpha

Alfa částice odstíníte kusem papíru, nás ne! Částka padne na provoz hostingu, domén a e-mailů, případně dalších servisních výdajů.

CZK 3,000Beta
Beta

Že jste odstínili i betu kusem plechu? My se toho nebojíme, servis pokrytý je, a tak můžeme spořit na hardware, případně pokrýt výdaje na cestu za místy, která jste vytipovali. Podpoříte tím i vývoj webu a nových funkcí.

CZK 10,000Gama
Gama

Záříme jako gama, pronikneme do morku kostí a prosvítíme vše, co přijde pod ruku! Významné spoření na profi hardware (chceme pořídit pořádné dozimetry s GPS moduly spektrografy), díky této částce se můžeme vydat i na vzdálenější místa. Rádi bychom navštívili Bohunice A1, Černobyl a řadu dalších míst. Taktéž by bylo možné vyvíjet mobilní aplikaci a řadu dalších služeb.

Contribute

project authorRadek Zemánek

Rewards

CZK 100Alpha zářič

Moc děkujeme za podporu projektu. Budete napsání na webu s díkem za podporu v alpha oboru.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 200Beta zářič

Budete zobrazeni jako beta podporovatelé na stránkách webu projektu a bude Vás hřát u srdce, že jste pomohli v rozvoji služeb a chodu aplikace.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 400Neradioaktivní hrnek

IMG_0158.jpeg

Hrneček žhavých míst pro ranní dávku kofeinu.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 500Gama zářič

Nejpronikavější podporovatelé, jste v gama oboru a moc si ceníme, že nás podporujete nejvyšší částkou. Budeme Vás vyzpěvovat na stránkách webu a skupiny na facebooku a dostanete možnost být sponzorem konkrétního místa.

The number of rewards is not limited

Choose a reward