foto1.png

Ze života blbky Knihy

Kniha o jednom roce obyčejné holky, která pořád neví, co chce. Ale chce to hned!

cover.jpg

ReachedCZK 55,562(111%)

111%
CZK 50,000requested
73contributors
ContributeRewards

Každý má své sny a já bych si ten svůj ráda splnila. Některé sny zvládneme dřív či později sami, na některé je potřeba pomoc jiných. Po několika letech jsem se odhodlala vydat svou knihu, ale nyní je čas požádat o Vaši podporu.

O knize

Název Ze života blbky napovídá, že nemůžete očekávat hluboké (ostatně ani mělké) zamyšlení nad tím, jak globální oteplování ovlivní život lišky polární, nevyvolá diskuzi na téma palmového oleje a ani nepojednává o nuklidech štěpitelných tepelnými neutrony. Je to oddechové čtení pro ženy a pro odvážné muže, kteří se nebojí nahlédnout do nepochopitelného myšlení ženy, která ''ví, co chce''. Však Vy víte, že neví, co chce. Ale i tak to chce hned, protože už včera bylo pozdě.

illustrace1.jpg

Míváte někdy den blbec, kdy si říkáte, že tohle se může stát jen Vám? Sníte o něčem či o někom a když to něco či někoho dostanete, tak zjistíte, že chcete úplně něco jiného? Zamilujete se nepochopitelně do naprosto nevhodného partnera a po čase si říkáte, kam jste dali oči a mozek? Přesně takové situace zažívá mladá holka, která si svoje trapasy a životní eskapády zapisuje do deníku. Možná si ho vede pro to, aby si později připomínala své zážitky a partnery, možná ho píše pro to, aby mohla uspokojit Vaši touhu zasmát se cizímu neštěstí.

Až si knihu přečtete, neptejte se mě, co z toho jsem zažila a která z postav je skutečná. Dana Browna byste se také neptali, jestli nemá na zadku vypálený cejch iluminátů. A té dámy, co napsala 50 odstínů šedi, byste se také neptali, který bičík má nejraději (tedy někteří by se možná ptali, ale já osobně nemusím vědět všechno). Proto musím dodat, že všechna jména a postavy v knize jsou smyšlené a jakákoli podobnost se skutečnými osobami, ať už živými či mrtvými, je naprosto a zcela náhodná. (A ano, během psaní nebylo ublíženo žádnému zvířeti.)

Kniha neaspiruje na ''besceler'' roku, ani na cenu nejoblíbenější terč knižních kritiků. Účelem je jen někomu zkrátit čekání u zubaře či rozptýlit nervozitu před zkouškou. V takových případech skutečně oceníte její kvalitu a přínos do vašeho života. V jiných případech ji možná ani nevezmete do ruky.

A jak ta nádhera bude vypadat? Formát A5, paperback, ilustrovaná, přibližně 230 stran.

Ilustrace a obálka

illustrace2.jpg

Když se Tereza Štěpánková narodila, měla v ruce tužku a doktorovi na porodním sále nakreslila, jak to tam uvnitř vypadá. Od té doby se podle její kresby učí na většině lékařských fakult. Tak moc dobře uměla a umí kreslit. Ale dokopat ji k tomu, to už je nadlidský výkon, který ale stojí za to.

A co za svoje peníze dostanete?

Než kliknete na určitou nabídku, tak zde je seznam, kde je přesněji popsáno, co můžete očekávat.

Bez knižní vůně - osobně opovrhuji tímto formátem ''knihy'', ale věřím, že někdo se nerad tahá s klasickou knihou. Takže po vydání knihy Vám pošlu pdf rovnou na mail.

Dnes si koupím jenom jednu knihu - kniha bude samozřejmě podepsaná a odeslaná ČP (dej bůh, aby všechny knihy došly v pořádku). Poštovné i balné v ceně.

Stop ohýbání rohů - kniha s podpisem a se záložkou, která bude stylizovaná jako obálka knihy a bude na ní ilustrace od Terezy Štěpánkové. Kniha bude také podepsaná a odeslaná ČP. Poštovné i balné v ceně.

Jakože se známe - podpis je součástí každé knihy, ale osobní věnování to bude teprve něco! Hlavně pokud máte knihu jako dárek - může tedy obsahovat osobnější věnování. Kniha bude odeslaná ČP. Poštovné i balné v ceně.

Dvě dávky - dvě knihy s podpisem budou odeslany ČP. Poštovné i balné v ceně.

Novákové seznam - v knize bude kromě klasického poděkování i seznam těch, kteří přispěli větší částkou. Lze tedy využít jako drobnou propagaci, či polechtání ega, že přispějete víc než soused. Kniha bude také podepsaná a odeslaná ČP. Poštovné i balné v ceně.

Vaše reklama, moje radost - možnost udělat si reklamu pro svoji firmu či koníček. Jednalo by se o jednu ze zadních stran v knize (tak jak je to obvyklé), velikost A5, černobíle. Aby nedošlo k dohadům a neshodám, nejlepší bude se nejdříve domluvit, zda bude Vaše reklama pro mě a moji knihu vhodná – ačkoli potřebuji vybrat peníze, nechci mít v knize reklamu na pochybný podnik či nevhodnou a vulgární propagaci apod. Sami musíte pochopit, že si nezaplácám knihu něčím, co mi nepůjde pod nos.

Čau opate! - tato odměna je speciální, protože dostanete nejen podepsanou knihu, ale autorka s ilustrátorkou Vás vezmou na čaj o páté do své nejoblíbenější čajovny (v Praze), kde vzniklo asi 70% knihy.
Je to příležitost pro ty, kteří mají chuť:
- poznat prototyp blbky;
- ukázat se s hezkými děvčaty;
- vynadat jim za něco, co jim kdysi provedly;
- ochutnat výborný čaj v příjemné atmosféře;
- se někomu svěřit, ale nemají si s kým povídat;
- podpořit projekt více než ostatní;
- apod.

Suterén nebo suverén? - další speciální odměna s autorkou a ilustrátorkou. Tentokrát se jedná o posezení ve znamenité (a asi i nejlepší) restauraci s burgery v Praze s velmi příjemnou obsluhou. Nad sklenkou whiskey a skvělým hovězím masem podiskutujeme o zákonitostech života či o pěkném zadku servírky.

Novákové seznam II -  Novákové seznam se vyprodal rychlostí blesku a tak je zde nový, který bude oddělen čarou. Jak se říká - kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Kniha bude také podepsaná a odeslaná ČP. Poštovné i balné v ceně.

Jsem blbka - k podepsané knize bude přidáno kapesní zrcátko s nápisem Jsem blbka. Vhodné jako dárek pro sestru, velmi dobrou kamarádku a nebo neurážlivou přítelkyni. Kniha se zrcátkem bude odeslaná ČP. Poštovné i balné v ceně.

Žiju s blbkou - k podepsané knize bude přidán otvírák s nápisem Žiju s blbkou. Kniha s otvírákem bude odeslaná ČP. Poštovné i balné v ceně.

buttons2 - kopie.jpg

 

Abyste věděli, na co se můžete těšit...

10. 1.

Štrádovaly jsme si to s Pauline na nedělní bruslení a ona mi rozšafně vyprávěla o svém posledním randevouz s klukem, co jí byl dohozen. Dohazování by mělo být státem zakázané! Ale tohle bylo rande, na které určitě nezapomene. Přestěhovala se do nového bytu a její sousedka ji ihned mile přivítala bábovkou a fotkou svého nezadaného vnuka. Údajně mu z očí lítali čertíci, takže Pauline dala budoucí pratchýni telefon a mladý pán ji pozval na večeři do luxusní restaurace.

„Osobně vypadal ještě líp než na fotce. Těšila jsem se, co z toho bude. Objednali jsme si jídlo a víno a on pořád vyzvídal, co dělám, co mě baví, co chci od života. Bylo super, že mě někdo takhle poslouchal.“

„To je jasný, normálně totiž nemáš šanci se dostat ke slovu, co?“ rýpla jsem si.

„Přesně! No, přinesli jídlo. Já byla po tréninku hladová, tak jsem se na to vrhla jak zájezd hladových Čechů na all inclusive. A on se začal modlit.“

„Ne! Cože?“

„Jo. Modlit. Takže jsem odhodila příbory a čekala na něj. No a pak jsme se vrátili k tématu. Jenže já jsem nebyla schopná, protože mi to pořád vrtalo hlavou.“

„To je jasné! Hele a co on vlastně dělá? Není to kněz?“ smála jsem se jí.

„Je to pastor.“

„Těsně no. A to šel s tebou na rande? Divím se, že neshořel už když jsi mu podala ruku.“

„Ty jsi blbá. No, takže ti musí být jasné, že jsem to chtěla rychle ukončit. Co já bych dělala s takovým chlapem?“

„Tak konečně by se ti splnil sen a měla bys chlapa, co nechce sex před svatbou. Nebo jak to vlastně mají.“

„Nevím a nezajímá mě to. Prostě sbohem...“

„Trefné. A jak jsi to ukončila? Pastore, musím jít, už je hodin jak na kostele? A nebo ráno vstávám v nekřesťanskou hodinu a musím jít spát?“

„Spíš jsem se mu ukázala ve stylu kam čert nemůže, tam nasadí ženskou a tak pochopil.“

„Škoda, já bych tě chtěla vidět jako světici,“ smíchy jsem si ani nemohla zavázat brusle.

Jen, co jsem najela na led, tak jsem s sebou švihla na to rameno.

„Kde máš toho svýho šamstra? Já vidím všechny svatý,“ vstala jsem a snažila se zatlačit slzy bolesti.

Skončila jsem na střídačce s horkou čokoládou, jako za dob našeho dětství. Vidina dalšího otřesu mozku nebo opět fixovaného ramene mě zahnala zpět do reality, že nejsem sportovní typ. 

Dodatek

Pokud jste to dočetli až sem, tak to klobouk dolů. Ačkoli jsem vášnivý knihomol, tak nesnáším dlouhé články na internetu a osobně bych tak dlouhý výplod asi ani nedočetla. Takže za to máte můj obrovský dík. Druhý dík máte za to, když přispějete nějakou částkou, abych si mohla splnit svůj velký sen vydat knihu. A pokud zrovna nemáte peníze nazbyt a já vím, že někdy je to těžké, tak díky třeba za sdílení svým přátelům i nepřátelům. A samozřejmě díky všem za podporu (a za všechny ryby)!

ReachedCZK 55,562(111%)

111%
CZK 50,000requested
73contributors
Contribute

project authorJana Nováková

Rewards

CZK 150Bez knižní vůně

Na e-mail vám bude zaslána kniha ve formátu pdf.

Expected delivery of the reward: August 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Dnes si koupím jenom jednu knihu

Podepsaná kniha poslaná prostřednictvím ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 60/70

Reward unavailable

CZK 300Stop ohýbání rohů

Podepsaná kniha se stylizovanou záložkou bude poslána prostřednictvím ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 33/40

Reward unavailable

CZK 350Jakože se známe

Kniha bude nejen podepsaná, ale bude obsahovat i osobní věnování. Poslána prostřednictvím ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 13/30

Reward unavailable

CZK 400Jsem blbka

Podepsaná kniha a kapesní zrcátko s nápisem Jsem blbka. Kniha se zrcátkem bude odeslaná ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 400Žiju s blbkou

Podepsaná kniha s otvírákem s nápisem Žiju s blbkou. Kniha s otvírákem bude odeslaná ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 450Dvě dávky

Dva podepsané výtisky zaslané prostřednictvím ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 1,000Novákové seznam

Budete uvedeni na seznamu největších podporovatelů v knize. Podepsaná kniha bude poslaná prostřednictvím ČP.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,000Novákové seznam II

Budete uvedeni na seznamu největších podporovatelů v knize. Podepsaná kniha bude poslaná prostřednictvím ČP.

Number of available rewards: 2/15

Reward unavailable

CZK 2,000Čau opate!

Podepsaná kniha a čajové posezení s autorkou a ilustrátorkou.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 2,500Suterén nebo suverén?

Podepsaná kniha a večeře či oběd s autorkou a ilustrátorkou ve vynikající restauraci s burgery v Praze.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 4,000Vaše reklama, moje radost

Možnost ''pronájmu'' jedné strany A5, černobílý tisk pro vaši reklamu.

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable