film_plakat2.png

ZBOJNÍK Film & Video

Celovečerní hraný film Zbojník o lidovém hrdinovi, který má svůj předobraz v pověstném Robinu Hoodovi a ve slezském zbojníku Ondrášovi.

Zbojník oslavuje 2 roky od spuštěním kampaně
10/28/2022

Zbojník oslavuje 2 roky od spuštěním kampaně

Kdo tak neučinil, neváhejte sledovat naše oficiální stránky!

Buďte pozdraveni všichni věrní fanoušci našeho projektu, kdož jste nám nezištně a ochotně pomohli na našem úplném začátku, který pro nás nebylo vůbec snadný. Na vědomost se dává, že projekt nadále pokračuje, je z 95% kompletně dotočeno, z 30% sestřiháno a další post-produkční práce pokračují. Co víc, máme pro vás i měsíc premiéry filmu - Duben 2023. Čeká nás ještě spousta práce, ale můžete nás aktivně sledovat na naší FB stránce: https://www.facebook.com/zbojnikfilm!

Zůstaňte s námi až do úplného konce a odměny, na které se s maximálním nasazením upřeme po premiéře, vás rozhodně neminou. :)

Děkujeme!
11/19/2020

Děkujeme!

Vybrali jsme to! Děkujeme vám!

Děkujeme všem nadšencům, kteří náš projekt ochotně podpořili! Celkem se nám podařilo vybrat 365 000 Kč (73% z požadované částky), což je vzhledem k současné době obdivuhodné a jsme vám za to vděční! Nyní máme před sebou spoustu práce a příprav. Naše startéry i věrné diváky budeme stále aktivně informovat o nejnovějším dění ohledně projektu. Tím, jak aktuálně nemůžeme podniknout skoro nic, máme hodně času na zpracování odměn pro přispěvatele, dokončení filmového scénáře, oslovení firem a organizací v rámci sponzorství, rozplánovat si celý rok na jednotlivé fáze. Ještě jednou děkujeme za vaši podporu, bez které by to ani náhodou nevyšlo! Společně postavíme na nohy film z téměř neprobádaného období českého středověku

V úterý nám to končí!
11/15/2020

V úterý nám to končí!

Už jen velmi málo času nám do konce kampaně zbývá.

Během celé té kampaně jsme oslovili velké množství médií, spolků, organizací a firem. A zase na druhou stranu spousta lidí oslovilo nás, za což jsme moc vděční. Původně jsme oznamovali, že natáčení započne příští rok na jaře 2021, ale vzhledem k velmi nevyzpytatelným vládním opatřením se nám samozřejmě plány poněkud posouvají. My už jsme se z toho ale naučili těžit a máme proto celou zimu a jaro na maximální doladění veškeré preprodukce, abychom se v létě a na podzim 2021 pustili do samotného natáčení připravení a plní energie.

Pivovar U Přeška novým partnerem!
11/12/2020

Pivovar U Přeška novým partnerem!

Našim čestným partnerem se stává přeštický Pivovar U Přeška!

Můžete se těšit na speciální pivo "Zbojnický ležák", které bude nabízeno zde na stránkách i přímo v onom pivovaru, aby se dostal náš film do většího povědomí. Samotný var a ležení na kvasnicích zabere cca 30-40 dnů, celkem bude trvat 2-3 měsíce na dokonalém uležení a přípravě etikety. Naše spolupráce je teprve v plenkách, takže za nějaký čas vám budeme moci představit výjimečné pivo na počest Zbojníka! A my děkujeme vynikajícímu pivovaru, že nám takto vyšel vstříc.

Zbojník - VideoBlog #5: Lesní vesnice
11/9/2020

Zbojník - VideoBlog #5: Lesní vesnice

Pátý videoblog filmu Zbojník!

V pátém a posledním videoblogu před ukončením naší crowdfundingové kampaně vám představíme kulisy zbojnického tábora, na kterém s partou nadšenců pracujeme už od jara. Režisér Leoš Kastner, kulisáři David Vild a David Mirvald i starostka obce Řenče Miloslava Loudová vás provedou Knižskou skálou v dnešním díle.

Zbojník - VideoBlog #4: Řádoví rytíři
10/24/2020

Zbojník - VideoBlog #4: Řádoví rytíři

Čtvrtý videoblog filmu Zbojník!

Dnes vám představíme řádové rytíře. Konkrétně SHŠ Ordo Military v čele s Marianem Krumlovským, který vám poví více zajímavostí například z Řádu sv. Lazara Jeruzalémského.

Řádoví rytíři se zároveň objeví i na samotném začátku filmového příběhu.

Živý vstup v Českém rozhlase
10/20/2020

Živý vstup v Českém rozhlase

Rozhovor s režisérem Leošem Kastnerem a bojovým koordinátorem Vojtěchem Vrobelem.

https://plzen.rozhlas.cz/obdobi-braniboru-v-cechach-zatim-moc-filmaru-divakovi-nepriblizilo-8343399?fbclid=IwAR1L6cQLCAIWFA8KTaTEetXXcIVipY_BGm9_R_3-tnhTYp9yTBhyQ18jgec#volume

Ambiciózní filmový projekt ze 13.století chystá dvojice mladých plzeňských filmařů Leoš Kastner a Vojtěch Vrobel. Snímek ponese název Zbojník a bude se natáčet na jižním Plzeňsku. Kam až to dvojice chce dotáhnout a jak probíhají přípravy snímku?

Zbojník - VideoBlog #3: Mečířství a Hrnčířství
10/16/2020

Zbojník - VideoBlog #3: Mečířství a Hrnčířství

Třetí videoblog filmu Zbojník!

Nově přichází třetí videoblog filmu Zbojník, ve kterém se vám představí reenactor a mečíř Jindřich Figura, který vás zavede do své kovárny a mimo jiné i do Archeoparku pod Dívčím Kamenem.

Plzeňský deník
10/12/2020

Plzeňský deník

Článek o Zbojníkovi vyšel v dnešním pondělním čísle (12.10.2020) Plzeňského deníku

Přečtěte si o nás nový článek, který dnes vyšel v Plzeňském deníku :-) Děkujeme panu Milanu Kiliánovi za skvělý článek, a že naši kampaň dostal do ještě většího povědomí lidí. 

Jsme za čtvrtinou!
10/11/2020

Jsme za čtvrtinou!

25% z cílové částky je vybráno!

Ačkoliv s naší kampaní bojujeme proti aktuální velmi špatné době, stále nám dáváte naději, že uspějeme a Zbojník se natočí. Jen s vámi máme šanci se do toho pustit a děkujeme všem přispěvatelům, kteří nás již podpořili nebo ještě snad plánují podpořit! :-)

Herbář
10/8/2020

Herbář

Nová raritní odměna

Máme pro vás novou raritní odměnu - středověký herbář v unikátní sáčkové vazbě. Tvůrcem oné knížky o rostlinách je Ondřej Voháňka, který vystudoval ateliér Kniha a tvarování papíru na FDULS v Plzni. Jeho velkou vášní jsou historické rekonstrukce starých a dnes již nepoužívaných knižních vazeb a práce se starým papírem. Ondra pro nás vyrobil pár krásných knížeček, kde se nachází několik prázdných stránek. Ty jsou připravené pro případného donátora, kterého zvěčníme jako patrona byliny dle Vašeho výběru. Zároveň na stránkách bude i místo pro Vaše osobní poznámky. Nejedná se o žádnou sériovou výrobu či tisk, ale o originálně svázané a ručně napsané knížečky.

Zbojník - VideoBlog #1: Hudba
10/7/2020

Zbojník - VideoBlog #1: Hudba

Druhý videoblog s hudební dvojicí Jan Valta & Adam Sporka

Ve druhém videoblogu filmu Zbojník vám představíme hudební dvojici Jan Valta & Adam Sporka, jejichž soundtrack jste mohli slyšet ve slavné RPG hře Kingdom Come: Deliverance, díky němuž si vysloužili u publika velký obdiv.

Vinylová deska Zbojník OST
9/28/2020

Vinylová deska Zbojník OST

Nová odměna!

Máme tu nově něco pro fajnšmekry! Můžete si na Startovači předobjednat vinylovou desku se zbojnickým soundtrackem Jana Valty a Adama Sporky. A kdo slyšel OST ke hře Kingdom Come: Deliverance, mohl se jejich působivé a dechberoucí hudbě velmi dobře přesvědčit! :)

Zbojník - VideoBlog #1: Lokace
9/28/2020

Zbojník - VideoBlog #1: Lokace

První videoblog!

Uplynul týden od spuštění zdejší kampaně a my pro vás máme první náš Videoblog, ve kterém vám představíme lokace, kde se bude odehrávat příběh Oldřicha z Roupova.

Hlavním hostem je historik Mgr. Michal Tejček z Domu historie Přešticka, který vám popíše středověkou historii starého (již neexistujícího) přeštického kostela, vícovského kostela sv. Ambrože (jediný zasvěcený v republice sv. Ambroži) a nebo hrad Roupov.

Řádoví rytíři
9/27/2020

Řádoví rytíři

Na krátkou chvíli vás zavedeme i do Svaté Země!

V našem filmu se objeví i řádoví rytíři, kteří v časovém období filmu Zbojník, tehdy bojovali proti Mamluckému sultanátu. Představíme vám slavný a mocný řád Templářů i špitální řád Rytířů sv. Lazara Jeruzalémského. My jsme nedávno natočili s vedoucím SHŠ Ordo Military, Marianem Krumlovským krátký rozhovor, kde se zaručeně dozvíte více informací. 

Kdy se začne natáčet?
9/24/2020

Kdy se začne natáčet?

Děkujeme stále novým dárcům!

Mnoho zájemců se ptá na veškeré detaily ohledně filmu. To nás moc těší a jsme rádi, že vám na ně můžeme odpovídat! Hromadí se nám také dotazy, kdy začneme natáčet, pakliže se vybere cílová částka. Chtěli bychom točit film hlavně na jaře 2021 a na podzim 2021. Jsou to nejkrásnější měsíce, co se týče barev a prostředí. Před námi je stále mnoho práce, ale už teď máme opravdu velký tým nadšenců a dobrovolníků, na jejichž práci se můžete těšit! :-)

Děkujeme prvním přispěvatelům!
9/22/2020

Děkujeme prvním přispěvatelům!

Připravte se na epizody našich Videoblogů!

Včera v 18:00 jsme představili náš trailer a získal velmi mnoho ohlasů. Mockrát děkujeme prvním dárcům, kteří se nás rozhodli podpořit! Během celé kampaně se od nás dočkáte na celou řadu přídavků (videoblogy, rozbory našich filmových postav a různé novinky).

První videoblog, který vás zasvětí do prostředí našeho filmu, vydáme 1. října na našich facebookových stránkách Zbojníka.

Děkujeme a zůstaňte s námi! :-)

ReachedCZK 510,500(102%)

102%
CZK 500,000requested
180contributors
Contribute

project authorLeoš Kastner

Rewards

CZK 100Pocestný

- Poděkování v závěrečných titulcích filmu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Vesničan

- Digitální kopie filmu - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Lovec

- Download Filmový soundtrack v MP3 - Digitální kopie filmu - PNP hra na motivy filmu - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Měšťan

- Download Film o filmu - Download Filmový soundtrack v MP3 - Digitální kopie filmu - PNP hra na motivy filmu - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 135/150

Reward unavailable

CZK 1,000Hudebník

- Vinylová deska Zbojník OST - Download Film o filmu - Digitální kopie filmu - PNP hra na motivy filmu - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 13/30

Reward unavailable

CZK 2,000Žoldák

- Digitální set (Celý film ve 4K, Filmový soundtrack v MP3, Film o filmu ve 4K, Bonusový materiál) - Tištěný filmový plakát A3 - Mapa filmu v PDF. - PNP hra na motivy filmu - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 90/100

Reward unavailable

CZK 3,000Kněz

- Artbook v PDF. - Tištěný filmový plakát B2 - Tištěná mapa filmu - Digitální set (Celý film ve 4K, Filmový soundtrack v MP3, Film o filmu ve 4K, Bonusový materiál) - PNP hra na motivy filmu - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 44/50

Reward unavailable

CZK 5,000Vladyka

- DVD (Celý film, Filmový soundtrack, Film o filmu, Bonusový materiál) - Tištěný Artbook - Tištěná mapa filmu - Tištěný filmový plakát B1 - Pozvánka na slavnostní premiéru pro 2 osoby - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 10,000Blahoslavený

- Freska v kostele (Zvěčníme Váš portrét jako jednu z postav na zdi interiéru kostela. Po dokončení filmu obdržíte výtisk Vašeho stylizovaného portrétu) - Digitální set (Celý film ve 4K, Filmový soundtrack v MP3, Film o filmu ve 4K, Bonusový materiál) - Tištěný plakát B1 - Pozvánka na slavnostní premiéru pro 2 osoby - Možnost si zahrát ve filmu jako komparz - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 15,000Léčitel

- Herbář s vyobrazením Vašeho portrétu (obdržíte originální repliku středověkého herbáře v unikátní sáčkové vazbě + vyobrazíme Váš portrét u byliny dle Vašeho výběru) - Digitální set (Celý film ve 4K, Filmový soundtrack v MP3, Film o filmu ve 4K, Bonusový materiál) - Pozvánka na slavnostní premiéru pro 2 osoby - Možnost si zahrát ve filmu jako komparz - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 20,000Svatý

- Klášterní oltář (Zvěčníme Váš portrét jako biblickou postavu, která bude součástí gotického oltáře - po dokončení filmu obdržíte obraz s olejomalbou Vašeho stylizovaného portrétu) - Zbojnická truhla (Digitální set, Tištěný artbook, Tištěný plakát B2 a Mapa filmu, Triko s logem filmu) - Karetní hra na motivy filmu - Pozvánka na slavnostní premiéru pro 2 osoby - Možnost si zahrát ve filmu jako komparz - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 35,000Rytíř

- Meč rytíře - Zbojnická truhla (Digitální set, Tištěný artbook, Tištěný plakát B2 a Mapa filmu, Triko s logem filmu) - Pozvánka na Soukromou předpremiéru pro 2 osoby - Karetní hra na motivy filmu - Možnost si zahrát ve filmu jako komparz - Poděkování v závěrečných titulcích filmu

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 50,000Templář

- Meč řádového rytíře - Uvedení Vašeho jména na závěrečných titulcích traileru, videoblogů a celého filmu - Zbojnická truhla (Digitální set, Tištěný artbook, Tištěný plakát B2 a Mapa filmu, Triko s logem filmu) - Pozvánka na Soukromou předpremiéru pro 2 osoby - Karetní hra na motivy filmu - Možnost si zahrát ve filmu jako komparz

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 100,000Velmistr

- Sponzor filmu (Logo Vaší firmy se objeví na úvodních titulcích filmu a bude spolu s dalšími partnery na samostatné obrazovce po skončení filmu) - Logo firmy na úvodní obrazovce všech videoblogů i traileru - Logo firmy na propagačních materiálech filmu - Další podrobnosti mohou být sjednány dle následné domluvy

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 300,000Král

- Generální partner filmu (Vaše jméno, případně jméno Vaší společnosti uvedeme na veškerých propagačních materiálech, na plakátu, v traileru, ve videoblozích a v úvodních i závěrečných titulcích filmu) - Další podrobnosti mohou být sjednány dle následné domluvy

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable