uvodka Startovac_lq2.jpg

Závan kultury Umění

Nezávislá kultura potřebuje tvou pomoc! Vyber si odměnu a pomoz tak mladému kulturnímu centru! První milník pokořen, zvládneme vybojovat i zbytek?

Závan kultury

ReachedCZK 79,515(133%)

133%
CZK 60,000requested
113contributors
ContributeRewards

MILNÍKY:
60.000 Kč
část ceny vzduchotechniky

80.000 Kč
opravené i podlahy sálu a galerie

120.000 Kč
opravené i stěny a vybudujeme uvnitř i toalety

200.000 Kč
vzduchotechnika, stěny, podlahy, toalety i hotová stage

Dokončeme rekonstrukci nové a větší komunitní galerie Artrafika!

Sleduj Artrafiku na Facebooku!

 

Díky tomu můžeme pokračovat v naší činnosti na Praze 7 a nabídneme větší výstavy, lepší koncerty i dobré zázemí pro workshopy nebo projekce. Z novinového stánku do stále většího prostoru. Podpořte místo pro kreativní rozvoj i přátelská setkání.

Kulturní obývák Artrafika je komunitní galerie pro setkání umělců i sousedů s přesahem výstav českých i zahraničních autorů. Nefungujeme jako komerční provoz, jsme občanská iniciativa pořádající mimo výstavy a koncerty také swapy pokojovek, sousedské blešáky a fungujeme také jako platforma pro přednášky.

Začali jsme v opuštěném novinovém stánku na Bráníků v Praze, který jsme také přerostli a stěhovali se na Letnou. Dnes vám ze stejných důvdů představujeme budoucnoat Artrafiky — větší prostor pro výstavy i všechny další činnosti! (na fotografii je lekce tance)

Pokračovali jsme na Letné v prostoru velikosti bytu (fotografie ze swapu oblečení a pokojovek, v pozadí výstava klauzur ateliéru fotografie na Hellichovce).

 

ODMĚNY:

Komiks Traum od Tomáše Motala (omezený počet 6 ks!):

Ponožky Artrafika 2 velikosti:(EDIT: Už jen velikost 42-46!)

Venčení galerijního psa Valéra po Letné:

Autorský komiks Tutti Frutti od Filipa Zatloukala (podepsaný a číslovaný):

Obrazy 30×30 cm, kooperace tří autorů: Staněk&Sedlák&Herédi:

Digitální print Hong Kong od Máry Čmáry (pouze jeden kus):

Art print od Petra Sychry - Sklizeň (omezený počet kusů):

Workshop Kaligrafie s Bárou Žižkovou:

Workshop fotochemického modrotisku (konkrétně osvit motivu):

Vazba skicáků a fotoalb se Zasněnou dívkou:

Workshop Ilustrace s Tomem Zahrádkou (fotografie ze Zažít Město Jinak):

Workshop linorytu:

Sborník Suterén (komiksy, ilustrace i fotografie a pár textů):

Vstupenky na kulturu ke který máš pivo zdarma! (platí na většinu akcí jako koncerty, čtení, výstavy apod.):

ReachedCZK 79,515(133%)

133%
CZK 60,000requested
113contributors
Contribute

Rewards

CZK 1501 vstupenka + pivo

Vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme orosenou sklenicí piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (platí po celý rok 2021)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 180Ponožky Artrafika

Originální barevné ponožky s ilustracemi listu monstery, hrnku kávy, obrazu a tužek! Do poznámky uveďte zda chcete velikost 37-41 nebo 42-46. (cena osobního odběru, v případě pošty nás kontaktujte)

Number of available rewards: 3/20

Reward unavailable

CZK 299Sborník Suterén

Komiks, ilustrace, fotografie či text. A to hned od 38 autorů v jedné knize s podtitulem Domácí izolace. Autentický výtvarný záznam doplněný i několika texty z prvního lockdownu republiky na jaře 2020 ve formátu A4. Jeden výtisk této knihy bude čekat v galerii až otevře! Pokud bys raději dostal zásilku až do ruky, spojíme se s tebou ohledně poštovného.

Number of available rewards: 19/30

Reward unavailable

CZK 3002x Ponožky Artrafika

Originální barevné ponožky hned 2x! S ilustracemi listu monstery, hrnku kávy, obrazu a tužek! Do poznámky uveďte zda chcete velikost 37-41 nebo 42-46. (cena osobního odběru, v případě pošty nás kontaktujte)

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 320Komiksová kniha Tutti Frutti od Filipa Zatloukala

Číslovaný a podepsaný výtisk komiksové knihy Tutti Frutti od Filipa Zatloukala.

Number of available rewards: 6/8

Reward unavailable

CZK 350Komiks Traum od Tomáše Motala

"Ostré linky. Černá a bílá. A hlavně fascinující smysl pro detail v každém panelu. Výtvarný styl kreslíře Tomáše Motala si nespletete a uhrane vás na první dobrou." napsali o komiksové sérii Traum na Rádiu Wave. Jeden komiks z této série bude čekat v galerii až otevře! Pokud bys raději dostal zásilku až do ruky, spojíme se s tebou ohledně poštovného.

Number of available rewards: 2/6

Reward unavailable

CZK 350Venčení galerijního psa Valéra alias Tužkopsa

Pojď si s námi popovídat na procházce! Galerijní pes Valér bude vděčným doprovodem po Letné. Zároveň s tebou vyrazí i někdo z týmu, aby ti mohl odpovědět na všechny otázky (ať už o Artrafice nebo oblíbeném jídle) . Pokud budeš tuhle odměnu dávat někomu jako dárek, dostaneš od nás PDF voucher! Venčení proběhne zřejmě na jaře (podle opatření, počasí a tvých časových možností)

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 399Analogová fotografie - workshop

Základy práce s analogovým fotoaparátem. Součástí workshopu je vyvolání černobílého kinofilmu i základy teorie. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 33/40

Reward unavailable

CZK 399Knižní vazba - workshop

Fotoalbum nebo originální skicák? Originální ruční vazba se Zasněnou dívkou. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 19/25

Reward unavailable

CZK 399Workshop buskingu

Popularita buskingu, neboli uměleckého vystupování na veřejnosti, je poslední dobou na vzestupu. Zajímají vás osvědčené rady a postupy? Zda se dá buskingem vydělat na živobytí? Jak zaujmout publikum a udržet si ho? Kdy a kde se smí buskovat a kdy už porušuji zákon? To vše a mnohem více se dozvíte od aktivního buskera a spoluorganizátora festivalů Praha žije hudbou a Dny Prahy 5. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 399Ukulele - workshop

Ukulele je nejvhodnějším nástrojem pro cestování. Barva jeho zvuku automaticky zlepšuje náladu. Může sloužit jako decentní doprovod zpěvu, ale lze na něj i řádně preludovat! Pokud se chcete s tímto nástrojem seznámit, nebo zlepšit své „ukulelí“ dovednosti, tato odměna je pro vás tou ideální volbou. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 27/30

Reward unavailable

CZK 4003 vstupy + 3 piva

3x vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme hned třemi orosenými sklenicemi piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (vstupenka platí na většinu akcí do Artrafiky) (platí po celý rok 2021)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Kaligrafie a Japonsko - workshop

Přijďte si vyzkoušet japonskou kaligrafii! Naučíte se používat štětec jedním tahem. Ukážete si japonskou abecedu, základní znaky a pokusíte se s nimi napsat své jméno. Bára Žižková ukáže také, jak funguje tušová malba sumi e. Na závěr si můžete ozdobit své výtvory origami. Svoje práce si samozřejmě můžete odnést domů. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 499Linoryt - workshop

Workshop umělecké tiskové techniky s ilustrátorem Filipem Zatloukalem. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 26/30

Reward unavailable

CZK 499Kytarový workshop

Začátečníci i pokročilí – tento workshop je pro všechny. Chcete se naučit základy hry na kytaru? Konkrétní písničku? Naučit se improvizovat či zlepšit své improvizační dovednosti? Či něco úplně jiného? Vyberte si tuto odměnu a společně se na to podíváme. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 500Komiks pro rodiče s dětmi

Workshop s ilustrátorkou Eliškou Štěpovou zaměřený na tvorbu komiksu pro děti od deseti let s rodiči. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 6505 vstupenek + 5 piv

5x vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme hned pěti orosenými sklenicemi piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (vstupenka platí na většinu akcí do Artrafiky) (platí po celý rok 2021)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 790Fotochemický modrotisk - workshop

Vytvoř motiv z koláže, přírodnin či folií, natři papír, osviť pod lampou = modrotisk je na světě! Workshop kyanotypie s Antotnínem Srpem - zajímavý a netradiční workshop jak vytvořit obraz na speciálně ošetřený papír. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 27/30

Reward unavailable

CZK 950Japonsko - Print od Jakuba Mikuláštíka

Jeden ze tří printů s cestovatelským motivem z Japonska, realizovaný jako originál na risu. Jeden výtisk bude čekat v galerii až otevře! Pokud bys raději dostal zásilku až do ruky, spojíme se s tebou ohledně poštovného.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 1,50010 vstupenek + 10 piv

10x vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme hned deseti orosenými sklenicemi piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (vstupenka platí na většinu akcí do Artrafiky) (platí po celý rok 2021)

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 1,800Sklizeň - print od Petra Sychry

Unikátní print Sklizeň pro „Závan kultury“ od Petra Sychry aka @Panpevnesklo. Velikost cca A3, signováno, číslováno.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 2,000Večírek pro přispěvatele s rautem

Pojď do Artrafiky ještě před oficiálním otevřením! Chystáme VIP večírek s DJ setem, rautem a prohlídkou prostor se zakladatelem projektu Filipem Zatloukalem.

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 2,000Držet rovnováhu - Print od Livie Mezovské

Jeden print grafiky od Livie Mezovské realizovaný jako originál na risu. Jeden výtisk bude čekat v galerii až otevře! Pokud bys raději dostal zásilku až do ruky, spojíme se s tebou ohledně poštovného.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 2,000Print Hong Kong od Máry Čmáry

Unikátní číslovaný print od Máry Čmáry, který vznikl na skupinovou výstavu Tear Smoke pořádanou v době masových protestů v Hong Kongu. Pouze jeden kus k dispozici.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 2,500Patron aneb plíce Artrafiky

Pořiď galerii plíce! A k tomu tvoje jméno v Artrafice? No jasně! Jako patrona tvé jméno zvěčníme uvnitř galerie (po dobu minimálně roku), kde budeš moct hrdě ukazovat prstem, že i díky tobě zavanula nejen kultura, ale i čistý vzuch do prostoru. Za tvůj příspěvek pořídíme vzduchovou jednotku!

Number of available rewards: 23/25

Reward unavailable

CZK 5,500Obraz 30×30 cm Staněk&Sedlák&Herédi

Tři autoři, tři plátna, tři kooperace. Akryl na plátně. Cena za jeden obraz.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 20,000Pro skupinu - Workshop Ilustrace a výtvarna

Tom Zahrádka učil autisty a mladé delikventy v Londýně skládat mozaiky, založil Urban sketchers a teď učí kreslit komiksy. Vrať se spolu s ním ke kreslení či najdi svůj výtvarný projev! Workshop pro skupinu zhruba 10 lidí, vhodný i například jako teambuilding, během kterého rozvineš svoji kreativitu a zachytíš na papíře svá umělecká díla. Workshop trvá přibližně 3-4 hodiny. (Workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 150,000Hlavní partner Artrafiky

Pojď do toho s námi! Tvoje logo se za odměnu objeví na tiskovinách po dobu jednoho roku, na webu i sociálních sítích. Samozřejmostí je logo v galerii i na venkovní ceduli.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable