Strom obalka anfas.jpg

Zastavené obrazy Knihy

Animace malby je proces pomíjivý, nezůstává nic hmatatelného. Rádi bychom film Strom na chvíli zastavili a vytvořili obrazovou knihu.

Vytištěno!!!
6/8/2016

Vytištěno!!!

Tak tiskárna v Příbrami hlásí, že mají hotovo :)

Knihy STROM jsou vytištěné, zabalené, připravené na odvoz do studia do Prahy.....kde si Lucie zítra ruku upíše, ale už se moc těší :)

Poslední korektury v tiskárně
5/25/2016

Poslední korektury v tiskárně

Milí Startéři, konečně tiskneme!

Právě proběhly poslední korektury v příbramské tiskárně a Lucie poslala do tisku knihu STROM!! :) 

Tisk běží a nejpozději v půlce června můžete knihu vyhlížet!

 

Slavnostní premiéra Stromu v kině
2/27/2016

Slavnostní premiéra Stromu v kině

Premiéra Stromu proběhla v den narozenin Jiřího Trnky

Tento týden jsme dovezli a dokompletovali DVD Stromu. Velký dík Studiu Činčera za nápady i skvělé provedení.

Takže jsme nakonec 24. února stihli spojit slavnostní premiéru ve Francouzském institutu i se křtem DVD. Za kmotry jsme pozvali režisérku a animátorku Vlastičku Pospíšilovou (mj. Fimfárum Jana Wericha) a režiséra Michala Žabku (mj. Autopohádky) a byla to opravdu náhoda, že jsme se s termínem trefili zrovna na datum narození Jiřího Trnky…na což nás upozornil až animátor Jan Klos.

Tvůrci, kmotři_STROM_www.jpg

 

Abychom nepolili koberce v kině, přinesla Lucie na křest svoji pracovní zástěru, ve které celý film natáčela a ve které jsme si ji zvykli v posledním roce vídat nejčastěji...

Křest_Pospíšilová_Žabka_www.jpg

Premiéra je pokaždé příležitostí se vidět s kolegy a kamarády. Všem vám moc děkujeme, že jste přišli a zároveň pracujeme na tom, aby to nebylo naposledy, kdy bude možné vidět Strom na plátně, protože to za to opravdu stojí.

Lucie_premiéra STROM_www.jpg

 Ale jak řekl jeden z hostů premiéry: „…kdo ví, jak by se dnes diváci tvářili v kině na předfilm. Ještě k tomu animovaný. A beze slov. A skoro patnáctiminutový. A pomalý…“

 

režisérka Maria Procházková a Jan Maxián_www.jpg

 

Premiéra ale ukázala, že se diváci tvářili šťastně, dojatě, překvapeně, a výraz nevole nebyl nikde v publiku zaregistrován.  Tedy pokud za to nemohlo očekávání následné chvíle u vína z moravského vinařství Šurýn…a spousty doma napečených dobrot…

  

po projekci...a bylo plno_www.jpg

 

 

Děkuji všem.
2/22/2016

Děkuji všem.

100% vybráno, kniha BUDE...a jako poděkování Vám všem drobná pozornost - originální záložka do knihy.

Milí Startéři,

Ještě před necelým měsícem jsem měla obavy, zda opravdu děláme správnou věc, když chceme k filmu vydat i knihu zastavených animací. Jestli už toho umění a Stromu nebude moc...

Děkuji Vám za sebe i za celý tým, že jste nás přesvědčili o opaku. V tuto chvíli je vybráno více než 100% z požadované částky a tak můžeme už s jistotou tvrdit, že kniha BUDE. A jelikož jste byli tak skvělí a celou částku se Vám podařilo vybrat ještě před ukončením projektu, dovolíme si každému z Vás zaslat i další drobnou pozornost - originální záložku do knihy, která vznikne jen pro tuto příležitost.

 

Strom, který existuje (?)
2/15/2016

Strom, který existuje (?)

Existuje reálná předloha Stromu z mého filmu?

Ve chvíli, kdy jsem kreslila obrázkový scénář - storyboard, jsem přesně věděla, jak pak bude ve filmu malovaný strom vypadat, i jaký bude mít výraz tváře. I to, že bude stát osamocen. Ale byl to stále jen obraz v mé fantazii. Možná jsem kdysi v dětství přesně takový strom někde v přírodě růst viděla, nevím.

 

Obrázkový storyboard - menší 1.jpg

 

Nicméně teď už můžu říct: „Animovaný Strom opravdu existuje!“.  V průběhu natáčení mého filmu začali Lucka Haladová se Sašou Vojtou natáčet dokument, který proces vzniku filmu přibližuje. Vymysleli si, že by chtěli, kromě záběrů ze studia, také nějaké reálné záběry v krajině. A nejlépe najít živý předobraz Stromu. Tak jsme jezdili a hledali a dlouho nenacházeli. Objevili jsme několik starých opuštěných stromů, ale žádný na kopci.

obr.5 mensi.jpg

 

Poslední cesta nás zavedla do Peruce, k památnému dubu. Když jsme začali sjíždět dolů do údolí, byli jsme přesvědčeni, že to byla zbytečná cesta. Ale nebyla. Ten starý dub se na nás totiž DÍVAL, stejně jako ten filmový.

foto Strom menší.jpg

 

Projekt Strom se stal kusem mého a nejen mého života. A těší mě, že jsme neskončili „pouze“ u animovaného filmu. Našli jsme dokonce i jeho živého dvojníka. V těchto dnech definitivně vzniká limitovaná edice DVD v ne zcela obvyklém obalu…a díky Vám, neuvěřitelným a milým Startérům, to vypadá, že dojde i na knihu zastavených obrazů.

 

85%  ve chvíli, kdy jsme v půlce? Startéři, díky moc všem a začínám věřit, že to všechno mělo a má smysl!

Moc Vám všem děkuji za podporu.

Lucie Sunková

111 podpisů
2/8/2016

111 podpisů

Nevycházím z údivu a všem moc děkuji. Odměna pro 111 z vás je připravena, v pátek jsem podepisovala a podepisovala....

Od spuštění našeho projektu na Startovači nevycházím z údivu. Nejen nad tím, jak nečekaně rychle naskakují finanční příspěvky, ale především kolik milých, povzbuzujících a inspirativních ohlasů dostáváme. Překvapuje mě to, těší a dojímá...

Když je člověk celé dny zavřený ve studiu, v tmavé místnosti osvětlené pouze natáčecím prostorem a den za dnem tam pomalu zhmotňuje jakousi svoji představu, která má ve výsledku 15 minut a jen velmi složitými cestami se dostává k divákům, začne někdy trochu pochybovat. Ale teď jsou všechny pochybnosti pryč a zůstává veliká radost. Za celý tým, který se na tomto projektu podílí, vám strašně moc DĚKUJI!

Lucie Sunková

podpis_002_1.jpg

P.S. Přivezli jsme z tiskárny plakáty a já v pátek podepisovala a podepisovala...odměna pro 111 z vás je připravena:)

podpis_004_1.jpg

Milníkem v MF Dnes 6.2.2016
2/6/2016

Milníkem v MF Dnes 6.2.2016

Aniž bychom tušili, dostali jsme se s naší sbírkou do MF Dnes

Sobotní MF Dnes z 6. 2. zmínila naši sbírku s označením Milník. Děkujeme a těšíme se, že se (po trošce hledání) o nás dozvědí i čtenáři celostátního deníku. Ještě, že my jsme se o tom dozvěděli od kamarádů dříve, než zavřela trafika.

 

ReachedCZK 93,266(124%)

124%
CZK 75,000requested
111contributors
Contribute

project authorLucie Sunková

Rewards

CZK 149Filmový plakát

Pošleme vám autorkou podepsaný filmový barevný plakát velikosti A1 k animovanému filmu STROM. Celkový náklad 300 ks, k dispozici max. 111 ks s podpisem autorky.

Number of available rewards: 105/111

Reward unavailable

CZK 199Limitovaná edice DVD krátkého anim. filmu Strom

Limitovaná edice DVD nosiče v unikátním artovém obalu s podpisem autorky. Už vám někdy stálo na stole dioráma DVD? A ještě k tomu Strom? A s několika bonusovými materiály navrch...Celkový náklad 500 ks.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 349Kniha

Kniha obrazů z natočeného filmu Strom. Zastavte filmový čas a unikátní olejomalby, které byly namalovány a následně hned smazány přímo před kamerou, si prohlédněte ještě jednou... a ještě jednou...

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 599Kniha, DVD a plakát

Kompletní artová kolekce k animovanému filmu Strom - plakát velikosti A1, DVD s filmem a kniha reprodukcí. Vše s autorčiným podpisem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,999Velkoformátový tisk originálu z filmu

Originální tištěné fotografie záběrů z filmu Strom o rozměrech 60 x 35 cm. Samozřejmě i s podpisem autorky. Maximálně 15 číslovaných kusů!

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 2,999Návštěva animačního studia

Návštěva animačního studia, kde si proces vzniku animovaného filmu malovaného na sklo doslova osaháte s vysvětlením od osoby nejpovolanější - režisérky a výtvarnice Lucie Sunkové v jedné osobě. V ceně je také kompletní artová kolekce - plakát, kniha a DVD.

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 29,999Olejová malba z filmu Strom v podsvíceném rámu

Originál Lucie Sunkové, který si zahrál ve filmu Strom. Malba na skleněných tabulích, které jsou umístěny v několika vrstvách ve speciálním podsvíceném rámu. Přesně takhle funguje animace na skle... Pouze jeden exemplář!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 49,999Speciální titulek v příštím filmu Lucie Sunkové

Spolu s knihou, DVD, plakátem a originální tištěnou fotografií 40cm x 60cm. Staňte se partnerem příštího filmu autorky a vaše jméno i s poděkováním bude uvedeno v jeho titulcích.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable