kolaz2.jpg

Zase tady aneb další Druhý festival druhé kultury Hudba

Pomozte nám dostat kapely Plastic People , DG307 a UH po 40 letech zpátky na Druhý festival druhé kultury, zpátky do sálu hostince v Bojanovicích

kolaz2.jpg

ReachedCZK 63,250(105%)

105%
CZK 60,000requested
95contributors
ContributeRewards

 

"Zase tady" - Plastic people, DG 307, Umělá hmota na dalším Druhém festivalu druhé kultury!

Jsme tři, bydlíme v Bojanovicích a myslíme si, že na některé věci by se nemělo zapomenout. Proto jsme se rozhodli uspořádat v sobotu 13.února 2016 od 18 hodin v sále hostince v Bojanovicích vzpomínkový festival "Zase tady aneb další Druhý festival druhé kultury". Pozvali jsme na něj legendy českého undergroundu. Kvůli pořádání festivalu jsme založili neziskový spolek Underground Bojanovice 1976 - 2016. Máme sestavený program, domluvené účinkující i prostory. Ale ze vstupného bychom na festival nevybrali, sál má vesnické rozměry a míst je omezený počet. Proto potřebujeme Vaši pomoc. Můžete si vybrat odměnu se vstupenkou - nabízíme zde všechna dostupná místa. Pokud neplánujete účast, máme pro Vás připravené další odměny. Pomůžete uspořádat skvělou akci, která tak bude i Vaše!

bojanovice triko_este_mensi.jpg

 

Proč přijet?

Ať patříte mezi pamětníky sedmdesátých a osmdesátých let a jste rádi, že jsou za námi, nebo ať jste mladí a chtěli byste zakusit něco z atmosféry tehdejších vystoupení zakázaných skupin, máte jedinečnou příležitost zúčastnit se události, která se nebude opakovat.

Akce proběhne na stejném místě, kde před čtyřiceti lety Plastic People a další nekonformní hudebníci zahráli na koncertě pro kamarády, aby oslavili svatbu Ivana Martina Jirouse. Jejich vystoupení přineslo postihy zúčastněným divákům i účinkujícím a čtyři muzikanti stanuli dokonce před soudem. Tehdejší režim ovšem nepředpokládal, že bojanovický koncert se stane pořádně špičatým kamenem, který strhne lavinu vzdoru. Pádné protesty vznesly osobnosti z prostředí umlčované kultury, obviněných se mimo jiných zastal Jaroslav Seifert, Václav Havel, Jan Patočka i německý spisovatel Heinrich Böll, nositel Nobelovy ceny. Soudní proces s Plastiky se pak stal jedním z důležitých impulsů ke vzniku Charty 77.

kolaz2.jpg

Jaký bude program?

Přijeďte do Bojanovic poslechnout si Plastiky i kapely DG 307 a Umělá hmota. Bude tu i Sváťa Karásek a Čuňas Stárek. Máme slíbené krátké filmy natočené tehdy cestou na koncert a při něm. V sobotu přes den si můžete jít prohlédnout evangelickou faru ve Hvozdnici, odkud to tehdy Sváťa Karásek celé pomáhal spískat. Od deseti hodin až do začátku koncertu  tam bude den otevřených dveří. K vidění budou dobové fotografie a jiné relikvie z dob tuhé normalizace.

pohledoba.jpg

Neváhejte!

Bojanovice nejsou na konci světa, přijeďte!  A pokud přijet nemůžete, vyberte si odměnu, pomůžete  uspořádat skvělou akci, která  tak bude i vaše! Za každou korunu děkujeme...

 

 

 

ReachedCZK 63,250(105%)

105%
CZK 60,000requested
95contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Pohlednice "Zase tady"

Za projevenou podporu pošleme na Vaši adresu z Bojanovic (pošta Davle) festivalovou pohlednici z limitované série 100 kusů jako výraz díků a upomínku na jedinečnou akci.

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 92/100

Reward unavailable

CZK 200Plakát "Zase tady"

Nemůžete přijet? Pošleme Vám festivalový plakát formátu A3 jako dík za podporu a upomínku na jedinečnou akci.

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 300Vstupenka

Přijeďte, dostanete vstupenku a budete přímo u toho. Hudba, filmy, mluvené slovo. A to vše v nezapomenutelném prostředí hospody v Bojanovicích, která se tolik podobá sama sobě před čtyřiceti lety... Neváhejte, sál není nafukovací!

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 59/120

Reward unavailable

CZK 400Tričko

Nemůžete přijet? Pošleme Vám festivalové černé tričko jako dík za podporu a upomínku na jedinečnou akci.

Number of available rewards: 8/20

Reward unavailable

CZK 650Tričko + vstupenka

Přijeďte, dostanete vstupenku a černé festivalové tričko, které Vám zůstane jako hmatatelná vzpomínka.

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 1,0002 vstupenky + podepsaný plakát

Přijeďte ve dvou, dostanete dva lístky a podepsaný festivalový plakát. Budete přímo u toho a zůstane Vám jedinečná připomínka, že jste u toho byli.

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,100Tričko + vstupenka + podepsaný plakát

Budete přímo u toho, dostanete festivalové tričko a podepsaný plakát. Zůstane Vám vzpomínka na akci, která se nebude opakovat.

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 8,000Undergroundový samizdat+2 vstupenky

2 vstupenky + originální strojopis samizdatového sborníku "Básníci Pražského undergroundu" (Bondy, Krchovský, Jáchym Topol, Jirous, Stankovič, Zajíček a další, sestavil a uvedl EB, vázaný strojopis, nedatováno) Sehnali jsme jenom jeden kus...

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 20,000Dobrotivý mecenáš

Osobní poděkování moderátorů při zahájení festivalu, vyhlášení titulu "Dobrotivý mecenáš", 2 vstupenky, 2 trička, 2 podepsané plakáty, rezervování dvou míst u stolu (s ubrusem!) , konzumace pro dvě osoby zdarma, Vaše jméno nebo název firmy velkým písmem na pódiu

Expected delivery of the reward: February 2016

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable