zapisnik_z_lazni_fotobaner2.jpg

Zápisky z lázní Knihy

Příběh jedné budovy, příběh o síle nadšení a propojení společných sil, příběh který se stal a který snad bude pokračovat.

zapisnik_z_lazni_fotobaner2.jpg

ReachedCZK 29,150(104%)

104%
CZK 28,000requested
57contributors
ContributeRewards

Jablečné lázně se probouzejí

Podpořte vydání příběhu o probouzení budovy bývalých jabloneckých lázní. Jablečné lázně mají novou naději na oživení. Jako první krok jsme se ale rozhodli trochu zavzpomínat. Co se vlastně v lázních během roku 2015 a 2016 všechno událo a proč to skončilo? Naše zakladatelka Anna Strnadová vše sepsala do krátkého povídání doplněné o vzpomínky dalších členů. Kniha má za cíl oživit debatu kolem lázní.

Na co chceme peníze použít?

Příspěvkem podpoříte výtisk Zápisků, které si budete moci zakoupit na několika místech v Jablonci a Liberci.  Vytiskneme 200 kusů Zápisků, které budou mít 60 stran (37 stran textu doplněných o fotografie a další vzpomínky). Ty budeme prodávat za 130 Kč. Vydělané peníze pak půjdou na pořádání akcí v Jablečných lázních. 

zapisnik_z_lazni_fotobaner4.jpgPro ty, kteří náš příběh neznají vůbec, Anička shrnuje základní obsah zápisků:

"Nevím, jestli existuje něco jako láska na první pohled k budově. Psychologů jsem se neptala, ale podobně silné pocity jsem měla, když jsem poprvé vstoupila do budovy bývalých jabloneckých lázní. Pak už šly věci ráz na ráz. S kamarády se nám podařilo získat půlroční nájem, budovu jsme vyklidili, získali od veřejnosti přes 110 000 Kč, vestavěli elevaci do bazénu a lázně 18. září 2015 otevřely. Od té doby se zde odehrálo na desítky akcí, místo se začínalo stávat živým. Bohužel kvůli špatnému technickému stavu budovy a nedostatečné víře tehdejšího vedení města v projekt, se celý proces zastavil. To byla škoda. Dnes, pár měsíců po volbách, je tu velká naděje, že by budova mohla opět ožít. "

Zápisky jsou doplněné fotografiemi Tomáše Droppy, Anny Benhákové, Tomáše Bičištěho a dalších, autentickými poznámkami z našich zápisníků a dalšími vzpomínkami.

IMG_2018.JPG

 

ReachedCZK 29,150(104%)

104%
CZK 28,000requested
57contributors
Contribute

project authorArtproProstor

Rewards

CZK 100Děkujeme!

Děkujeme za Váši podporu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200PDF verze Zápisků z lázní

Pošleme vám PDF verzi Zápisků z lázní.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Lázeňské pexeso

Originální pexeso s obrázky přímo z Jablečných lázní Výtisk Zápisků z lázní

Number of available rewards: 6/20

Reward unavailable

CZK 350Záložka mořské panny

Záložky [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/112927/artproprostor/MORSKE_PANNY-CELEK%20(1).jpg"]mořských pan[/URL] do vašich zápisníků od výtvarnice a ilustrátorky Anny Mastníkové. Do poznámky k odměně nám napište písmeno mořské panny, kterou jste si vybrali. Výtisk Zápisků z lázní

Number of available rewards: 23/30

Reward unavailable

CZK 550Lázeňský obal na váš vlastní zápisník

[URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/112927/artproprostor/IMG_9756.jpg"]Ručně háčkovaný obal[/URL] od naší Anetky na Váš vlastní zápisník Výtisk Zápisků z lázní

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 3,000Zvláštní poděkování přímo v Zápiscích z lázní

V Zápiscích z lázní budete mít svůj prostor, kde vám poděkujeme. Výtisk Zápisků z lázní

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 5,000Speciální lázeňské CirkCafé jen pro Vás

Tým [URL="http://www.cirkcafe.cz/cirkcafe/"]CirkCafé[/URL] Vám naservíruje dezert a kávu speciálním lázeňským způsobem na místě, které si sami zvolíte. Výtisk Zápisků z lázní

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable