hlavni_foto_3.jpg

Zachraňte Alyi! Ostatní

Alya nešťastně ztroskotala na půl cesty kolem světa a bez vás už nedokáže vyplout. Pomozte dokončit její sólovou plavbu kolem globu!

Kniha Martina Dolečka je na světě!
1/30/2020

Kniha Martina Dolečka je na světě!

28. ledna vyšla kniha Martina Dolečka "Sám kolem světa svérázně"

Skvělá zpráva - kniha Martina Dolečka, Sám kolem světa svérázně je na světě! Momentálně se zavážejí sklady a v nejbližších dnech začneme rozesílat. Nezapomínáme ani na ty, kteří mají objednáno s osobním Martinovým podpisem. Jakmile je Martin podepíše, začneme s distribucí i těchto vzácných kousků.

Pokud jste si snad knihu ještě neobjednali, můžete tak učinit ZDE - a to stále ještě se slevou 25%, který platí do 31. ledna 2020.

Za projekt Alya

Jarda Foršt

Nultá kapitola - Martinova cesta k moři
12/13/2019

Nultá kapitola - Martinova cesta k moři

Kapitola, která se nevešla do knihy

NULTA KAPITOLA - MARTINOVA CESTA K MOŘI

Jak tomu tak bývá, do knihy se zdaleka nevešlo všechno, co by stálo za zaznamenání. Ale některé věci by skutečně neměly zapadnout, a tak jsem pro Vás zpracoval nultou kapitolu rukopisu, která vypráví o tom, jak se vlastně Martin k plavbě na moři dostal a jak si postavil svou první loď. PDF soubor (samozřejmě zdarma) najdete na odkazu níže.

STÁHNOUT NULTOU KAPITOLU V PDF

 

p.s. A také chci připomenout, adventní předobjednávková sleva 30% na Martinovu knihu platí jen do 15. prosince!

NORMÁLNÍ CENA: 449 
- CENA VE SLEVĚ: 314 Kč 
UŠETŘÍTE: 135 Kč

Knihu předobjednáte zde

Krásný advent přeji,

za tým Zachraňte Alyi

Jarda Foršt

Předobjednávky na Martinovu knihu spuštěny!
12/5/2019

Předobjednávky na Martinovu knihu spuštěny!

Martinova kniha vyjde na konci ledna 2020 a již teď je možné ji předobjednat s adventní slevou 30%!

Dobrý den,
i vzhledem k adventu, který právě začal, mám dobrou zprávu. Spustili jsem předobjednávky na knihu Martina Dolečka - Kolem světa svérázně ! A pouze pro Vás, příznivce Martina Dolečka (a Krásy jachtingu), platí adventní předobjednávková sleva 30%. V této první fází píšu o slevě jen vážným zájemcům, tahle nabídka není veřejná a platí jen do 15. prosince. Veřejná nabídka po 15.12. bude mít slevu rozhodně nižší.

Předobjednat Martinovu knihu se slevou 30% můžete zde

Jen připomínám, že jde předobjednávku a že kniha vyjde na konci ledna 2020. Jakmile vyjde, budu Vás informovat a knihu pošleme způsobem, který uvedete v předobjednávce.

Ještě jednou díky za zájem o Martinovu knihu. Již jsem ji četl a musím říct, že je svým způsobem jedinečná. Martin navštívil velmi zajímavé místa a díky tomu, že pluje sám, poznal ta místa způsobem, jak by je jinak poznat ani nebylo možné. Potkal přátele, které by nepotkal, kdyby plul s posádkou a zažil příhody, které by jinak také nezažil. Byl odkázán jen na sebe a na to, co mu okolní svět nabídne, ať už na moři nebo na souši.


Hezký advent přeji! :-)
Za projekt Zachraňte Alyi

Jarda Foršt

Kniha Martina Dolečka - aktuální informace
11/18/2019

Kniha Martina Dolečka - aktuální informace

Mám pro Vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Ta špatná je, že příprava rukopisu knihy zabrala vice času, než jsme čekali, a ta dobrá zpráva je, že to zpoždění stálo za to.

Ahoj přátelé svérázné plavby

Mám pro Vás dvě zprávy, jednu dobrou a jednu špatnou. Tak nejdříve tu špatnou: Práce na rukopisu nabraly zpoždění a tak nejsme schopni knihu vydat do Vánoc. Moc mě to mrzí, ale Martin toho času na dokončení rukopisu neměl tolik, respektive práce na něm se ukázala jako náročnější než jsme předpokládali. Stejně tak redakce tady zabrala více jak dva měsíce a postupně zcela vyčerpala dva redaktory a jednu redaktorku! :-) Takže Vánoce 2019 už určitě nebudeme stíhat, nicméně velmi nadějně vypadá termín konec ledna 2020, takže to zpoždění není zas tak velké. 

A teď ta dobrá zpráva. V uplynulých třech týdnech jsem prováděl finální redakci textu, tudíž už knihu znám a chci Vám říct: BUDE TO SKVĚLÁ KNIHA! Vážně. Martinův způsob mořeplavby společně s "velikostí" jeho Alye přitahoval příběhy, které vypovídají o našem světě daleko více, než jakékoliv zprávy v televizi, v novinách nebo "běžné" cestopisy. Já osobně se moc těším, až knihu budu držet v  ruce.

Prosba
Ale jednu prosbu bych měl - myslím si, že Martinova plavba si zaslouží i publicitu, protože je to bez debat i špičkový sportovní výkon. Pokud byste měli někoho známého v médiích, v televizi, v novinách prostě někde, kde by byli ochotni o Martinovi a jeho plavbě něco napsat, dejte mi prosím vědět na: jaroslav@ifp-publishing.cz 
Moc díky předem! To je zatím vše, ještě jednou díky za zájem a držte palce, ať se nám to podaří dotáhnout do konce. Zase se ozvu.

Jarda Foršt

Stránky Martinovi knihy

Kniha Martina Dolečka a křest v Letohradě
8/23/2019

Kniha Martina Dolečka a křest v Letohradě

Kniha Martina Dolečka je téměř hotová a její křest s největší pravděpodobnosti proběhne v Letohradě, 30.listopadu 2019.

Ahoj a hezký den! Jako podporavateli Martina Dolečka na Startovači Vám píšu aktuální novinky stavu projektu. 

Momentálně Martin pilně pracuje na knize. Její pracovní název je Kolem světa svérázně a měla by zachytit nejen plavbu kolem světa, ale i Martinovy plavby, které jí předcházely. Máte-li o knihu zájem, prosím, registrujte se (vložte email) na těchto stránkách: https://ifp-publishing.info/martin-dolecek/

Snažíme se tak zjistit, jaký je zájem o knihu, abychom určili její náklad, nebo-li kolik se toho bude tisknout. A pro registrované chystáme nějaké lepší cenové nabídky.

Křest knihy, pokud se to všechno stihne (a já věřím, že ano) se bude konat 30. listopadu v Letohradu, kde bude mít Martin i přednášku. Takže určitě jste vítání.

Díky moc za přízeň a nezapomeňte na tu registraci! :-)

Jarda Foršt
projekt Zachraňte Alyi

Martin Doleček je v cílí své plavby!
5/16/2019

Martin Doleček je v cílí své plavby!

Včera, 15.5.2019, spustil Martin Doleček kotvu v zátoce Sv. Anna na ostrově Martinik, v Karibiku. Tím svou jedinečnou plavbu ukončil!

Martin to dokázal. Obeplul sám svět na své malé malé lodi Alya II, kterou jste z austraslké pláže zachránili i vy. Martin je teprve druhý Čech, který obeplul svět sólo a v rámci České republiky je dokonce první. Tím úplně prvním je Richard Konkolski, který ale plul v rámcí tehdejšího Československa. A je to už skoro 50 let! 

Je zajímavým detailem, že i když obě plavby dělí téměř 50 let, oba měli loď podobné velikosti i koncepce, stavené doma v amatérských podmínkách. Také Richard byl v době své první plavby kolem světa v podobném věku, jako je dnes Martin.

Takže dlouhá cesta, na které číhalo spousta nástrah a nebezpečí, se završila na Martiniku, v zátoce Sv. Anna, kde už jistě čeká spousta karibských kamarádů.

Je jednoznačné, že taková plavba je ozdobou světového mořského jachtingu. Kolem světa pluje v naší době docela značné množství jachtařů. Jako čtenáři Krásy víte, že i čeští jachtaři se kolem zeměkoule úspěšně vydávají. Ale sólo plavba, navíc na malé lodi, to je pořád mimořádný výkon, který není pro každého. A proto: KOMU ČEST, TOMU ČEST, MARTINE! Jsem rád, že jsme u téhle plavby mohli být, a že jsme svými skromnými silami mohli i pomoci!

A velké, opravdu velké díky patří těm, kteří pomohli v nouzi nejvyšší, v době australské krize, kdy Alya II ležela v pustině, rozbitá na písku, mezi aligátory a divokými prasaty a skoro nikdo nevěřil, že ještě někdy vypluje.

Jsem přesvědčený, že tenhle velký jachtařský příběh nesmí být zapomenutý a proto hned, jakmile se Alya II přiblížila na dohled Martiniku, začali jsme s Martinem pracovat na knize, která jeho plavbu zachytí. Vše je teprve v začátcích, ale jestli si chcete o Martinových dobrodružstvích i přečíst, klikněte na tento odkaz a zanechte tam mail – získáte další informace.

Jarda Foršt, Krása jachtingu.

Martin v Austrálii a vyplutí se blíží
4/23/2018

Martin v Austrálii a vyplutí se blíží

Po zimě strávené v Čechách je Martin v Austrálii u své Alye a termín vyplutí se blíží.

Poslední zprávy o stavu projektu: Martin poté, co strávil zimu v Čechách, kde mu dělal společnost po celé tři měsíce Kouzelný dědeček John z Cooktownu – což ostatně asi všichni víte – odletěl zpátky do Austrálie. Teď už je zpátky u Alye a pilně ji připravuje k vyplutí. Tady je zpráva přímo od Martina:

AKTUALNI STRATEGIE! Připravují AlyiII ke spuštění na vodu. Vyrábím nová okna, která musím opět přelepit. Oživuji velké servisní baterie. Dělám údržbu na hlavním motoru, aby se stal spolehlivým a domlouvám nutný tým, techniku a vhodnou dobu pro spuštění Alye za velkého přílivu. Čeká mě postavení stěžně a jeho seřízení, nasazení a kontrola všech plachet, autopilotu a montáž větrného pilota. Po doplnění provozních hmot, musím provést malou zkušební plavbu pro kontrolu stability, funkčnosti celé plachetnice a všech zařízeních (hloubkoměru, navigace, komunikačních přístrojů, řídících systému, radaru AIS , dobíjení, osvětlení atd.) Dále se musí provést doplnění léků a obnova lékárničky, obnova hasicích přístrojů a bezpečnostní a povinné výbavy pro případně Mayday. Pak ještě kontrola a doplnění nutného nářadí, materiálu pro opravy a náhradních dílu.

Dále musím: Doplnit zásoby potravin a vody pro dlouhé plavby a zkontrolovat výbavy pro potápění a rybaření a připravit záznamovou techniku. A na závěr přijde rozloučení se s přáteli a dobití kreditu satelitního telefonu. Překážkou budou opět má VIZA , která nařizují jasný datum opuštění Austrálie, a jako vždy, stav lodní kasy, která si logicky nemůže dovolit vše. Zázemí mám u mého ,,kouzelného dědečka“, který mi je stále oporou! Držte mi pěstí, ať se z toho všeho už konečně vyhrabu!

Díky! KPT.Martin Doleček (Cooktowne)

ReachedCZK 479,900(120%)

120%
CZK 400,000requested
291contributors
Contribute

project authorMartin Doleček

Rewards

CZK 200Držte palce

Za tuto pomoc obdržíte elektronickou poštou certifikát s poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Držte palce o něco víc!

Za tuto částku obdržíte VYTIŠTĚNÝ certifikát s poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Certifikát a placka

Za tuto částku získáte TIŠTĚNÝ certifikát s poděkováním a plackou Death or Glory. [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/placka.png"]Náhled placky[/URL]

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Ztroskotaná keramická plachetnička

Za tuto pomoc obdržíte keramickou plachetničku, která byla absolvovala celou plavbu až do Austrálie a byla na palubě v době ztroskotání. Plachetničky vyrábí moje teta v Letohradu a já je vozím s sebou jako dárky pro ty, které potkám. Ještě jsem jich pěkných pár měl v Austrálii na palubě a povedlo se je zachránit. [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/plachetnicka.jpg"]Takhle vypadá keramická plachetnička[/URL]

Number of available rewards: 19/25

Reward unavailable

CZK 1,000Tričko s Alyí

Tričko s originálním a jedinečným obrazem Alye od Pepy mořského Indiána doplněné mottem "Cesta bez překážek nikam nevede!" [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/tricko.jpg"]Ukázka trička[/URL]

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 1,000Tričko s obrázkem Alye

Tričko s originálním a jedinečným obrazem Alye od Pepy mořského Indiána doplněné mottem "Cesta bez překážek nikam nevede!" [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/tricko.jpg"]Ukázka trička[/URL]

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 1,000Tričko s obrázkem Alye II

Tričko s originálním a jedinečným obrazem Alye od Pepy mořského Indiána doplněné mottem "Cesta bez překážek nikam nevede!" [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/tricko.jpg"]Ukázka trička[/URL]

Number of available rewards: 13/50

Reward unavailable

CZK 1,500Balíček PLAVČÍK

Obsahuje tištěný certifikát, placku, tričko s originální grafikou a ztroskotanou keramickou plachetničku.

Number of available rewards: 11/20

Reward unavailable

CZK 1,800Mikina s Alyí

Mikina s originálním a jedinečným obrazem Alye od Pepy Mořského Indiána doplněná mottem "Cesta bez překážek nikam nevede!" [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/mikina.jpg"]Ukázka mikiny[/URL]

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 1,800Mikina s obrázkem Alye

Mikina s originálním a jedinečným obrázkem Alye od Pepy Mořského Indiána doplněná mottem "Cesta bez překážek nikam nevede!" [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/mikina.jpg"]Ukázka mikiny[/URL]

Number of available rewards: 21/50

Reward unavailable

CZK 2,400Balíček KADET

Obsahuje tištěný certifikát, placku, mikinu s originální grafikou a ztroskotanou keramickou plachetničku.

Number of available rewards: 11/20

Reward unavailable

CZK 3,000Balíček NA CESTY

V tomto balíčku obdržíte vše, co je potřeba k cestování. [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/tricko.jpg"]Tričko s obrázkem Alye[/URL], [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/mikina.jpg"]mikinu s obrázkem Alye[/URL] a [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/69460/jaroslav/plachetnicka.jpg"]keramickou plachetničku, která přežila ztroskotání[/URL].

Number of available rewards: 19/30

Reward unavailable

CZK 4,400Balíček BOCMAN

Baliček obsahuje tištěný certifikát, placku, tričko s originální grafikou, ztroskotanou keramickou plachetničku A UMÍSTĚNÍ VAŠEHO JMÉNA NA LODI. Vaše jméno tak vypluje společně se mnou a dokončí cestu kolem světa - poplujeme spolu podél Austrálie, Indickým oceánem, kolem Mysu dobré naděje a Atlantikem do Karibiku.

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 5,200Balíček KAPITÁN

Baliček obsahuje tištěný certifikát, placku, mikinu s originální grafikou, ztroskotanou keramickou plachetničku A UMÍSTĚNÍ VAŠEHO JMÉNA NA LODI. Vaše jméno tak vypluje společně se mnou a dokončí cestu kolem světa - poplujeme spolu podél Austrálie, Indickým oceánem, kolem Mysu dobré naděje a Atlantikem do Karibiku.

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 10,000Večeře s kapitánem

Večeře s předplacenou útratou 2.000 Kč se mnou. Budu vás celý večer bavit historkami z plavby kolem světa.

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 50,000Plavba s kapitánem

Týden v Řecku na plachetnici se mnou jako s kapitánem na lodi velikosti 41 stop. Za tuto cenu mohou plout až 4 podporovatelé! Doprava, přístavní poplatky a další případné náklady v ceně nejsou. Termín dle domluvy. [URL="https://i1.wp.com/gaiasail.cz/wp-content/uploads/2016/12/Gaia-pod-plachtami.jpg?fit=917%2C620"]Loď, na které se popluje[/URL]

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable