start2.JPG

ZÁCHRANA MUZEA HER v PRAZE Technika

Pomozte nám zachránit interaktivní Muzeum Her v Praze!

ZÁCHRANA MUZEA HER v PRAZE

ReachedCZK 374,844(107%)

107%
CZK 350,000requested
349contributors
ContributeRewards

Ahoj, tady Čeněk Cibien a jeho retroherní tým. Pod značkou Cibien's Corner provozujeme již třetím rokem interaktivní Muzeum her v pražských Holešovicích, které jsme z nařízení vlády museli uzavřít a není vůbec jisté, zda ještě vůbec otevřeme.

Na ztrátu ze začátku tohoto roku jsme byli nuceni vzít si úvěr, abychom získali prostředky na pokrytí nákladů, které jsme i přes uzavření kvůli koronavirové situaci museli hradit, tedy na nájem prostor, záloh na pojištění, údržbu depozitáře a další provozní náklady. Na další, aktuální nucené uzavření z nařízení vlády nám již banka žádné další finance neposkytne, a proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Vás, naše příznivce, diváky a návštěvníky.

Od zahájení provozu v roce 2018 je to tak trochu monkey business, který je spíš ve ztrátě, než aby na sebe vydělal, ale pohání nás chuť ukázat Vám, našim návštěvníkům, minulost, součastnost, ale i budoucnost v herních technologiích. Zachovat videoherní odkaz i pro další generace.

V muzeu se nachází přes 150 her na více než 100 herních zařízeních. Některá z nich jsou dnes již unikátní a jinde ve světě je takto přístupné nenaleznete. To vše si můžete nejen prohlédnout, ale dotknout se, vyzkoušet si a pořádně si zapařit, ať už sami, či s rodinou nebo přáteli - většina našich zařízení je určena pro dva až čtyři hráče! Další tisíce exponátů na Vás čekají v našem depozitáři a průběžně je v muzeu obměňujeme, abyste při každé Vaší návštěvě u nás narazili na něco nového.

Také díky Vaší podpoře jsme od otevření muzeum posouvali stále kupředu nejen v rámci expozice - díky Vašemu zájmu jsme si mohli dovolit pořádat retroherní turnaje, přednášky, workshopy, díky zájmu Vašich dětí jsme každý měsíc v rámci vstupného připravovali kreativní víkendy, které se často dočkaly úspěchu i u dospělých. Budovali jsme komunitu lidí, kteří mají rádi nejen herní zábavu, ale i zajímavé technologie, a to díky naší unikátní expozici japonských moderních zařízení. Muzeum se stalo místem pro setkávání přátel, kolegů, ale i rodin s dětmi, kdy tatínkové rádi ukazovali svým ratolestem, na čem hrávali, když byli sami malí. 

Rádi bychom v tomto všem pokračovali a nabídli Vám mnohem víc.

Víme už jen z Vašich milých zpráv a telefonátů, že byste nás rádi nějak podpořili. Stále nám píšete, kam nám můžete poslat finanční dar, podporu, abychom mohli po dobu uzavření platit nájemné a další nezbytné náklady a přežili krizi, která s největší pravděpodobností bude mít významný přesah i do příštího roku. Proto jsme se rozhodli založit Startovač, abychom Vám dali možnost nás podpořit a mohli jsme se tak, díky Vám, v muzeu znovu setkat v lepších časech.

Částka 350 000 korun je pro nás minimální částkou pro to, abychom pražskou provozovnu Muzeum her úplně nezrušili, ale jen jí zakonzervovali a udrželi do začátku roku 2021, kdy doufáme, že by se situace mohla trochu urovnat. Její vybrání by pro nás znamenalo takovou první pomoc, injekci - muzeum by zůstalo sice zavřené, ale po zlepšení situace v zemi v bychom znovu otevřeli.

Pokud by se nám společně podařilo vybrat částku 580 000 korun, otevřeli bychom muzeum hned, jak nám to nařízení vlády dovolí, snad i vánoční svátky bychom mohli prožít společně v muzeu a zachovali tak otevřeno i ve dnech, kdy bude minimální návštěvnost - muzeum bychom tak udrželi minimálně do začátku roku 2021.

Tak vysoko ani nedohlédneme, ale při překročení magické částky 790 000 korun bychom získali potřebné prostředky na rozšíření muzea o další prostory, kde bychom zřídili speciální, rozšířenou expozici vyhraněnou počítačům. Čas, po který bude muzeum zavřené, bychom tak využili k jejich přípravě.

Každý příspěvek pro nás bude znamenat mnoho, proto Vaši podporu oceníme speciálními balíčky na míru, ve kterých bude kus z nás a budou obsahovat vše od našeho poděkování, kupóny na vstup do muzea, přes různé dárkové předměty, až přímo po samotné ARCADE automaty. Rádi si také některé z Vás pozveme do našeho studia, kde se budete moci účastnit natáčení našeho pořadu jako divák, či dokonce jeden z hostů. Některé odměny lze použít i jako zajímavý Vánoční dárek, či propagaci Vašeho projektu či firmy ;) Věříme, že nejen retroherní, ale celkově herní a technická komunita v naší zemi je natolik rozsáhlá, že se nám společně podaří projekt muzea her udržet, abychom se v budoucnu mohli nadále potkávat. Děkujeme za Vaši podporu, jsme zatím stále Vaše Muzeum her :) 

ReachedCZK 374,844(107%)

107%
CZK 350,000requested
349contributors
Contribute

Rewards

CZK 200Zanechejte OTISK na planetě RETRO

Za Vaši podporu Vás čeká zvěčnění na tabuli našich donátorů v muzeu her. Následně bude z jednotlivých částí tabule poskládaná tapeta, kterou použijeme pro motiv ve studiu v nového pořadu ARCADE WORKSHOP. Samozřejmostí je umístění v titulcích pořadu po dobu 6 měsíců.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 53/100

Reward unavailable

CZK 290Vstupenka na RETROHERNÍ JAZZový KONCERT

Vstupenka - voucher na RETROHERNÍ KONCERT, který se bude konat v první polovině května (pátek) v prostorách muzea her. TOMB RAIDER, MARIO, SONIC, STREETS OF RAGE, Leisure Suit LARRY, a další známé pecky v podání TRIA Libora Šmoldase. Vstupenka má unikátní kód a je přenosná - skvělý dárek na Vánoce nejen pro milovníky her. Nejedná se o vstup do muzea určený k hraní, zařízení jsou po dobu koncertu vypnutá.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 48/60

Reward unavailable

CZK 400Vstupenka do MUZEA HER plus DÁREK a zvěčnění

Vstupenka - voucher do MUZEU HER s platností 6 měsíců navíc s dárkem v podobně náramku, který obdržíte při Vaší návštěvě :) Vstupenka má unikátní kód a je tak přenosná - skvělý dárek na Vánoce! Za Vaši podporu Vás dále čeká zvěčnění na tabuli našich donátorů v muzeu her. Následně bude z jednotlivých částí tabule poskládaná tapeta, kterou použijeme pro motiv ve studiu v nového pořadu ARCADE WORKSHOP. Samozřejmostí je umístění v titulcích pořadu po dobu 6 měsíců.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 2/100

Reward unavailable

CZK 550Vstupenka do MUZEUM HER s dopisem plus DÁREK

Tištěná vstupenka do MUZEUM HER s děkovným dopisem, zaslané poštou na Vaši adresu, s platností 6 měsíců a navíc s dárkem v podobně náramku, který obdržíte při Vaší návštěvě :) Vstupenka má unikátní kód a je tak přenosná - skvělý dárek na Vánoce! Za Vaši podporu Vás dále čeká zvěčnění TUČNÝM PÍSMEM na tabuli našich donátorů v muzeu her. Následně bude z jednotlivých částí tabule poskládaná tapeta, kterou použijeme pro motiv ve studiu v nového pořadu ARCADE WORKSHOP. Samozřejmostí je ZVÝRAZNĚNÉ umístění v titulcích pořadu po dobu 6 měsíců.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 63/100

Reward unavailable

CZK 570TRIČKO - Sonic vs. Mario s dárkem navíc

Retroherní tričko (100% ring-spun bavlna) je u našich zákazníků oblíbené hlavně pro originální potisk se závodícím Sonicem a Mariem - fotka v novinkách. Tričko Vám dorazí úhledně zabalené v kartonové krabičce MUZEUM HER s dalším dárkem v podobě muzejního náramku. Trička nabízíme jak v dámském, tak v pánském provedení, a sice ve velikostech S, M, L a XL. Vybere si tedy skutečně každý :)

Expected delivery of the reward: March 2021

Number of available rewards: 30/40

Reward unavailable

CZK 650Velká muzejnická sada SIGNED

Ve velké muzejnické sadě naleznete klíčenku, sadu nálepek, plakát týmu muzea her s podpisy celého týmu, náramek, podložku pod myš s logem muzea. Vše úhledně zabalené v krabičce MUZEUM HER signatured a zaslané na Vaši adresu.

Expected delivery of the reward: February 2021

Number of available rewards: 67/100

Reward unavailable

CZK 770TRIČKO - Hráč ELEGÁN s dárkem navíc

Stylové POLO (s límečkem, 75% bavlna) a výšivkami, jistě potěší každého elegantního retrohráče - fotka v novinkách. Tričko Vám dorazí úhledně zabalené v kartonové krabičce MUZEUM HER s dalším dárkem v podobě muzejního náramku. Trička nabízíme jak v dámském, tak v pánském provedení, a sice ve velikostech S, M, L a XL. Vybere si tedy skutečně každý :)

Expected delivery of the reward: March 2021

Number of available rewards: 38/40

Reward unavailable

CZK 900Vstup na živé natáčení RETRO GAME SHOW

Buďte u toho! Nasajte atmosféru z natáčení muzejního pořadu RETRO GAME SHOW přímo ve studiu. Možnost výběru z 6 předem navržených termínů. Čeká na Vás jako bonus drobné občerstvení a možnost si vyzkoušet spoustu unikátních herních zařízení - porovnat síly s naším produkčním týmem. Samozřejmostí je dáreček v podobě muzejní klíčenky a náramku.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 53/60

Reward unavailable

CZK 1,000Rodinné vstupné MUZEUM HER plus DÁREK pro všechny

Rodinná vstupenka - voucher do MUZEUM HER pro dva dospělé a dvě děti do 14 let s platností 6 měsíců. Každý dostává dárek v podobě náramku muzea her. Vstupenka má unikátní kód a je tak přenosná - skvělý dárek na Vánoce! Dále zvěčnění na tabuli našich donátorů v muzeu. Následně z jednotlivých desek tabule bude poskládaná tapeta, kterou použijeme pro motiv ve studiu v nového pořadu ARCADE WORKSHOP.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 63/100

Reward unavailable

CZK 1,200Vstup na MUZEJNÍ NOC v roce 2021

Ty jsi ještě nebyl na muzejní noci? Co Tě tam čeká? Samozřejmě skvělá pařba po boku celého týmu muzea her a spousty herních osobností. Začínáme hodinu po zavíračce muzea a končíme s půlnocí. K tomu nesmí chybět volná konzumace na rautu, točené pivo, či nealko nápoje a dárkový balíček obsahující klíčenku, náramek, nálepky a plakát s věnováním, který Ti na místě podepíšeme. Budou vyhlášené 2 termíny vždy pro maximálně 40 donátorů, abychom na sebe měli dostatek času ;)

Expected delivery of the reward: January 2021

Number of available rewards: 73/80

Reward unavailable

CZK 1,600Propagace na obrazovce v pořadu RETRO GAME SHOW

V jednom dílu pořadu bude zmíněno Vaše jméno, či název Vaší firmy s Vaším vzkazem, ve studiu bude navíc celý díl jedna obrazovka s Vaším jménem, logem, fotkou, reklamou, zkrátka s čímkoli rozumným, co neodporuje dobrým mravům a my s tím budeme souhlasit :) Samozřejmostí je jméno či logo v titulkách pořadu, a to TUČNÝM PÍSMEM, včetně zvěčnění na tabuli v MUZEU HER jako jednoho z významných donátorů.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 1,950NAROZENINY 10 - oslava na kterou se nezapomíná

Narozeninová oslava v obklopení videoher a kreativní tvoření! K dispozici je dětem po celou dobu akce naše obsluha, která dětem vysvětlí ovládání her a dále je zabaví kreativním tvořením a děti si pak mohou odnést dáreček, který si sami vyrobí. Oslava probíhá v rámci otevírací doby muzea po dobu 3 hodin a nad rámec tohoto voucheru jsme schopni zajistit Vám dort, občerstvení a dále Vám oslavu upravit dle Vašich představ. Balíček pro skupinu až 10 dětí + 2 rodiče jako doprovod. Pro děti od 4 do 14 let.

Expected delivery of the reward: April 2021

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 2,000Čeňkův limitovaný snapback SIGNATURED

Kvalitní SNAPBACK s grafikou na Čeňkovy retroherní motivy s unikátní visačkou, originálně zabalené - série pouze 50 kusů!

Expected delivery of the reward: February 2021

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 2,500Propagace na obrazovce v MUZEU HER - střídavá

Ideální způsob, jak se zviditelnit! Celý měsíc budeme vysílat na jedné z obrazovek v přední části muzea Vaše video s Vaším logem, pořadem, reklamou, zkrátka s čímkoli rozumným, co neodporuje dobrým mravům a my s tím budeme souhlasit :) Obrazovka je hned vlevo od muzejního vstupu k recepci, velmi dobře viditelná. Garantujeme, že video na obrazovce poběží minimálně 15 minut z hodiny.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 22/24

Reward unavailable

CZK 2,950NAROZENINY 20 - oslava na kterou se nezapomíná

Narozeninová oslava v obklopení videoher a kreativní tvoření! K dispozici je dětem po celou dobu akce naše obsluha, která dětem vysvětlí ovládání her a dále je zabaví kreativním tvořením a děti si pak mohou odnést dáreček, který si sami vyrobí. Oslava probíhá v rámci otevírací doby muzea po dobu 3 hodin a nad rámec tohoto voucheru jsme schopni zajistit Vám dort, občerstvení a dále Vám oslavu upravit dle Vašich představ. Balíček pro skupinu až 20 dětí + 4 rodiče jako doprovod. Pro děti od 4 do 14 let.

Expected delivery of the reward: April 2021

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 3,000Staň se hostem natáčení RETRO GAME SHOW

Poznejte na vlastní kůži, jaké to je a staňte se hostem RETRO GAME SHOW. Předejte své herní poselství. Moderátoři Čeněk a Bludr s Vámi v muzeu natočí až 15 minutový bonusový díl, kde si popovídáte o hrách, o tom co Vás baví a co rádi hrajete. Budou dopředu vypsané tři termíny natáčení.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 12/20

Reward unavailable

CZK 3,333Úžasné LÉTO 2021 pro Vaše děti

Přichystali jsme ideální program na 5 dní pro všechny děti ve věku 8 - 15 let nejen zapálené do do hraní videoher, ale i pro ty, kdo si rádi hrají a tvoří. U nás se ocitnou doslova v ráji, kde si svou oblíbenou herní postavu mohou nejen užít ve hře, ale také jí ztvárnit v každodenním tvořivém programu a odnést si jí pak domů. Bude přes léto 6 turnusů, takže si vybere určitě každý. V ceně je vše potřebné pro kreativní činnost :)

Expected delivery of the reward: July 2021

Number of available rewards: 60/60

Reward unavailable

CZK 3,500CELÉ Muzeum Her jen pro TEBE a Tvé kámoše

Nebaví Vás se mačkat s ostatníma pařanama? Chcete přijít do muzea později, než je otevírací doba? Nebo si chcete prostě jen udělat akci se svými kamarády, kolegy, rodinou? Nabízíme Vám možnost pronájmu celého muzea pro účely hraní jen pro Vás, a to od zavíračky v 19:00 až do 22:00 (noční klid). Maximálně pro 20 lidí.

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 5/30

Reward unavailable

CZK 4,000Propagace na obrazovce v MUZEU HER - permanentní

Ideální způsob, jak se zviditelnit! Celý měsíc budeme vysílat na jedné z obrazovek v přední části muzea Vaše video s Vaším logem, pořadem, reklamou, zkrátka s čímkoli rozumným, co neodporuje dobrým mravům a my s tím budeme souhlasit :) Obrazovka je hned vpravo od muzejního vstupu k recepci, velmi dobře viditelná. Obrazovka bude jen pro Vaši potřebu, a to po celou otevírací dobu muzea :)

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 15,000Propagace na obrazovce v MUZEU HER - RECEPCE

Ideální způsob, jak se zviditelnit! Celý měsíc budeme vysílat - na obrazovce přímo nad recepcí muzea - Vaše video s Vaším logem, pořadem, reklamou, zkrátka s čímkoli rozumným, co neodporuje dobrým mravům a my s tím budeme souhlasit :) Obrazovka je viditelná už od vchodu muzea, bude jen pro Vaši potřebu, a to po celou otevírací dobu muzea :)

Expected delivery of the reward: June 2021

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 25,000Automat do obýváku

Byl Vaším snem mít vlastní automat doma? V obýváku vedle gauče, nebo v kuchyni místo ledničky? Nebo ještě hledáte pro sebe Vánoční dárek? Nějakou zajímavost do své MANCAVE? Tak tato odměna je přímo pro Vás. Nejen, že budete umístění v muzeu her na tabuli mezi TOP donátory, ale my Vám splníme Váš sen a dáme Vám jeden z 5 retro automatů SEGA NAOMI - VIRTUA STRIKER, nebo VIRTUA TENNIS!

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 29,000SPASITEL

Jako jednoho z pěti největších zachránců muzea her v Praze si rozhodně zasloužíte oslovení SPASITEL. Kromě našeho respektu a uznání Vás čeká osobní setkání v muzeu s poděkováním celého týmu, při společně propařené, projedené a propité noci. V MUZEU HER bude u recepce umístěná plaketa s Vaším jménem, či jménem Vaší firmy a také na webových stránkách, v titulkách pořadu, na tabulích donátorů, a to vše tím největším FONTEM. K tomu samozřejmě patří i další privilegia společně se zapsáním jako čestného člena na Guest list a volného vstupu do muzea po celý rok 2021.

Expected delivery of the reward: January 2021

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable