čr banka.jpg

Za koledou kolem světa Hudba

Podpořte vydání vánočního alba dua Martin Čepelík & Andrea Mineva ZA KOLEDOU KOLEM SVĚTA a s ním i kulturu #vsalonkuzazávěsem.

Final startovac.jpg

ReachedCZK 55,300(111%)

111%
CZK 50,000requested
162contributors
ContributeRewards

Za koledou kolem světa! Andrea Mineva a Martin Čepelík představují edukativní vánoční album.

Hudební adventní kalendář, neboli 24 světových vánočních koled, jejichž vydání na tradičním CD můžete podpořit i vy!

Každé z pomyslných čtyřiadvaceti okének kalendáře je jedinečné. Koleda latinská, norská, katalánská… Podívat se po čas adventu do Itálie či Polska? Poznejte cizokrajné znění vánoc. 

Jsme Martin Čepelík & Andrea Mineva – písničkářské duo, které spojuje láska k hudbě, divadlu, a zároveň i k sobě navzájem.

Historie projektu začala v roce 2019, kdy nás oslovilo Montessori ČR s přáním, zda bychom vymysleli netradiční adventní kalendář. A protože máme blízko k hudbě, Andrea přišla s nápadem vytvořit kalendář písničkový. Pečlivě vybrala 24 koled ze všech možných koutů světa, a poté všechny v cizích jazycích nazpívala. Martin k nim vytvořil hudební aranžmá a nahrál hudební podklad. A letos jsme se rozhodli jít ještě o krok dál. Všechny původní nahrávky jsme upravili, aby byly ještě lepší, a přinášíme vám je na našem albu Za koledou kolem světa.

Zde se podívejte na seznam všech písní a jejich jazykovou rozmanitost:

1) Gaudete (latinská)

2) Djetešce nam se rodilo (chorvatská)

3) Maria durch ein Dornwald ging (německá)

4) 25 de desembre (katalánská)

5) Lille Guds barn, hvad skader dig (dánská)

6) Iesus Ahattonnia (hurónská)

7) Lulaj go, matko, lulaj (polská)

8) A la nanita nana (španělská)

9) Ó, gyönyörű szép titokzatos éj (maďarská)

10) Tu scendi dalle stelle (italská)

11) Búvaj, dieťa krásne (slovenská)

12) Down in Yon Forest (anglická)

13) Pe trouz war an douar (bretonská)

14) Sylvian joululaulu (finská)

15) Niño lindo (venezuelská)

16) Jul, jul, strålande jul (švédská)

17) Nadal de luintra (galicijská)

18) Il est né le divin enfant (francouzská)

19) Don oíche úd i mBeithil (irská)

20) Коладе, ладе (Kolade, lade) (bulharská)

21) Beijai o Menino (portugalská)

22) Een kind geboren In Bethlehem (holandská)

23) Mitt hjerte alltid vanker (norská)

24) Byla cesta, byla ušlapaná (česká)

Jednoduše být slyšet

Náš zábavný a vzdělávací adventní kalendář máme připravený k vydání. O co nám dlouhodobě jde především, je, aby nás lidé poslouchali. Původní verzi nahrávek máte nadále možnost slyšet na stránkách Montessori ČR, kde jsou stále veřejně přístupné.

CD? Přežitek či zážitek?

Další stupeň dostupnosti všech koled pak budou platformy jako je například Spotify a další.

I tak si myslíme, že vydání fyzického nosiče má smysl, notabene u tak tradičního formátu hudby, jímž koledy bezpochyby jsou.

Živě je stejně nejlepší

K tomu, aby nás lidé slyšeli, neodmyslitelně patří také živé koncerty, a tím pádem prostory, kde je pořádáme. Jedním takovým srdcovým místem pro naše koncerty je žižkovský koktejlový a kulturní Bar Behind the Curtain! A není to pouze bar! Je to místo, kde se lidé potkávají a zvláštní tamější energie jim pomáhá, stmeluje všechny k sobě, a to především v časech nouzového stavu.

Hned v březnu, na začátku první vlny nákazy Covid-19 tam nelenili, a začali i s kamarády pomáhat šitím roušek a nespočtem dalších dobročinných aktivit. Tzv. DOBRODÍLNU můžete najít i na Facebooku, a dozvědět se a přesvědčit o těchto „barových“ činech, za které se dokonce Gabriela zapsala, i za všechny ostatní dobrovolníky/dobrolidi, do knihy cti Prahy 3.

Vánočním hudebním projektem „Za koledou kolem světa“ jsme se rozhodli pomoci těm, kteří se nebojí pomáhat, kde je zrovna potřeba. A proto část vybraných peněz věnujeme právě baru Behind the Curtain, na pokrytí některých provozních nákladů v koronakrizi. Pokud si to někdo zaslouží, pak je to právě tento spřátelený, kulturní, žižkovský bar! Proto jedna z podstatných odměn bude vaše vstupenka na speciální koncert pro přispěvatele, právě u nich #vsalonkuzazavesem.

Že to nijak nesouvisí s Vánoci, ale „jen“ s koronakrizí? To je velký omyl, protože Vánoce jsou za dveřmi, a v #bbtcprague se rozjíždí, letos už několikátá, vlna pomoci. Pro všechny zdejší, kteří jsou osamělí, ba i trpí psychickými poruchami, nebo jen prostě touží po sounáležitosti, se otevírají dveře každý Štědrý den, aby každý dostal šanci prožít tento, pro někoho radostný, pro někoho naopak stresující den v klidu a v naději, že dobří lidé pořád existují!

Podpora vzdělávání

Lidé jsou v dnešní době zvídaví a touha po něčem víc, než jen stokrát opakované tradici, je silná. A to přesně nabízí naše album „Za koledou kolem světa.“

Že přinese něco víc jak obyčejným lidem, tak i celým institucím, jako jsou školky, školy, hudební školy, různé kroužky, jazykové kurzy a další…

Kolem světa? Jistě!

Nakonec ani představa, že by se album rozšířilo mezinárodně, není vůbec mimo mísu. Díky mezinárodním platformám a jazykové rozmanitosti alba, doufáme v rozšíření tak daleko, jak to jen půjde.

Pořiďte CD jako vánoční dárek! 

Chcete album věnovat jako vánoční dárek? Objednejte ideálně do 17. prosince, abychom vám jej stihli poslat.

Každého z vás budeme po zakoupení jakékoliv odměny kontaktovat prostřednictvím e-mailu, abychom se domluvili na způsobu odeslání (Zásilkovnou, případně Českou poštou) nebojte se říct si o konkrétní věnování pro vaše blízké. ♥ ♥ ♥

 

ReachedCZK 55,300(111%)

111%
CZK 50,000requested
162contributors
Contribute

project author#BBTCPrague

Rewards

CZK 99Adventní kalendář

Elektronický adventní kalendář „Za koledou kolem světa.“ Každý den od 1. do 24. prosince (a v případě pozdějšího zakoupení zpětně) od nás dostanete milý e-mail s jednou světovou koledou a edukativním překvapením.

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 99Rouška s logem dua Martin & Andrea

Ručně šitá rouška od dobrovolníků z Bar Behind the Curtain s originálním logem ručně aplikovaným od písničkářského dua. (K vyzvednutí v #BBTCPrague, a nebo ideálně kombinovat s koupí vánočního alba - poštou pak zašleme společně.)

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 149CD „Za koledou kolem světa“ - vyzvednutí v Praze

CD nosič s podpisy obou autorů + elektronický adventní kalendář. Pro CD si přijdete osobně do Bar Behind the Curtain na Žižkově.

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 149Vstupenka na koncert 23.4.2021

Elektronická vstupenka na koncert dua Martin Čepelík & Andrea Mineva. Koncert se bude konat v žižkovském kulturním Bar Behind the Curtain na Žižkově.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 1/25

Reward unavailable

CZK 209CD „Za koledou kolem světa“ + poštovné a balné

CD nosič s podpisy obou autorů + elektronický adventní kalendář. Album vám pošleme kamkoliv po České republice, a to buď Českou poštou, nebo přes Zásilkovnu.

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 209Poukaz na libovolný koktejl v #BBTC

Dejte si svůj oblíbený koktejl dle tradičních receptur a zbytkem peněz podpořte Bar Behind the Curtain na Žižkově, který v časech koronakrize sám pomáhá, jak to jen jde. Poukaz zašleme elektronicky e-mailem.

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Fotka + pokec u koktejlu s Andreou a Martinem!

Dozvíte se leccos o hudební produkci, o projektu Za koledou kolem světa a jeho zákulisí, a třeba i něco více o reálných zaměstnáních písničkářského dua... V ceně jsou tři koktejly, a VZÁCNÉ SELFIE, protože Andrea, Martin a objektiv nejsou běžně velcí kamarádi!!!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Pokec s Gabčou a Simonou v #bbtcprague!

Rádi byste se zaposlouchali do příběhu bez mála celého roku 2020, zasazeného do žižkovského Bar Behind the Curtain? Možnost tady je! Jindy pořád někde pobíhají, ale rády si udělají čas, abyste je pozvali na koktejl a zeptali se na cokoliv, co vás zajímá! (3x koktejl je v ceně této odměny.)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,020Vaše osobní píseň od písničkářského dua!

Velice odvážná odměna ze strany muzikantů, ale vyhecovali se, a jdou do toho! Složí a nechají vzniknout dle vašeho přání píseň, a vy se s ní pak budete moci celý život chlubit! A za tak symbolickou cenu?! TAK KDO Z VÁS TO BUDE? :-)

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable