EricHall-e1475157200341.jpg

"Za každou cenu" Knihy

Podpořte unikátní knihu ze série románů z první světové války! Kniha se odehrává roku 1914 a pojednává o příběhu mladého britského odstřelovače.

10363612_757464524290535_4371672794409265204_n.jpg

ReachedCZK 30,280(101%)

101%
CZK 30,000requested
17contributors
ContributeRewards

Úvod

Kulomet.png

 Od začátku první světové války, kterou v té době nazývaly také "Velkou válkou" nebo "Válkou co ukončí všechny války" uplynulo již 102 let. Od té doby jsme se dočkaly mnoha knižních i filmových zpracování příběhů  právě z tohoto období, ať už z bojiště, nebo mimo něj. Bohužel, posledních několik let se na tento konfilkt zapomíná a je také zastiňován druhou světovou válkou. Otázka je, zda-li to není škoda. Proto jsme se rozhodli zahájit tvorbu nové série nových knih právě z tohoto období, které budou pro čtenáře nezapomenutelné a budou se k nim i po prvním přečtení zase vracet. První z knih je již připravena k vydání, ale finance, které jsou na tisk a publikace potřebné nám chybí. Pomozte nám náš projekt uskutečnit! 

Záměr projektu 

Voják 3.png

Projekt "Série Knih zaměřených na první světovou válku" je (jak již název napovídá) zaměřen na vydávání románů z období první světové války. Tato série knih by měla postupně obsáhnout každé významější boještě, událost, nebo bitvu z pohledu samotných vojáků. Ať už se bude jednat o bitvu o pevnostní město Verdun, bitvu o Gallipoli a nebo o známou bitvu kde se mimo jiné angažovali i slavní Českoslovenští legionáři, tedy bitvu u Zborova. To bychom ale přebíhali. První z knih, na kterou právě vybíráme finance je zaměřena na počáteční fáze války, kde ještě nebyli vybudovány žádné zákopy a bojovalo se mobilně. Britské expediční síly, jakožto jediné plně profesionální síly na světě se urputně bránili Německému tlaku v Belgii a na Francouzských hranicích. První jednotky odstřelovačů byli taktéž mezi vojáky, kteří na frontě byli a právě o nich tato kniha je. 

Obsah Knihy

FR Voják 1.png

Kniha, jak již bylo řečeno, přináší příběh zejména z roku 1914, avšak konečná kapitola je zaměřená na poslední dny války. Odstřelovači, mimo jiné, jako další zbraně, jednotky a prostředky, byli úplně noví. Kromě boje, který je v knize zejména, kniha obsahuje i několik dopisů, které hlavní hrdina domů posílá. Dále je zde část příběhu zaměřena na život před tím, než válka přešla do formy zákopové a stacionární. 

Proč nás podpořit? 

Důvodů, proč náš projekt podpořit je mnoho, shrňme si ale ty nejpodstatnější. Přípomínat si historii je důležité né jen pro to, aby jsme se z ní poučily, ale také pro to, aby jsme věděli, jak svět ve kterém dnes žijeme vznikl a jak se tvořil, právě první světová válka dala vzniknout základy dnešních národů a dnešní Evropy. Další důvodem je to, že knihy z podobného období a nebo jen zasazené do tohoto období vycházejí jen z řídka, a ještě menší množství z nich je v Češtině, nebo ve Slovenštině. A autorů kteří se čistě na Velkou válku zaměřují je jako šafránu. Možnost dozvědět se něco více, poznat akci, napětí, strach, nebo zábavu, doma a díky E-knihám i kdekoliv na cestách tu v podobných rozměrech ješě nebyla, využijte jí! 

Ukázky z knihy 

Jelikož je kniha již napsána zhruba na 90% a my na ní doplňujeme už jen detaily, můžeme vám předložit několik ukázek, aby jste měli představu o tom, jak je kniha psaná. 

Ukázka ze začátku 2. kapitoly

bandicam 2016-11-03 19-21-28-260.jpg

Ukázka začátku 3. kapitoly 

bandicam 2016-11-03 19-22-00-946.jpg

Obsah dalších připravovaných dílů 

 Kniha Druhá: "Mlýnek na maso"

Voják 2.png

 Kniha popisuje krvavé děje bitvy u Verdunu. Bitva u Verdunu začala pro Francouze nečekaně a také tak v knize budou reagovat, zatímco Němci, přesvědčeni a motivování budou ustavičně snažit prorazit. Dostanete se zde k příběhům jednoho Francouzského vojáka a jednoho německého vojáka. Oba se během bitvy, která trvala téměř rok několikrát setkají. Jak oba bitvu přežijí a jaké jsou jejich názory, myšlenky a osud? Dozvíte se to právě díky této knize

Kniha Třetí: "Nedobytná země"

Bitva o Gallipoli byla velice krvavá operace jednotek ANZAC, které se  vylodily na opevněném poloostrově a jejich cílem bylo ho dobít. V knize je popsán příběh Australana a Osmance. Právě příběh Osmance bude poměrně unikátní, jelikož neexistuje jiná kniha která by jejich příběh na Gallipoli popisovala, samozřejmě kromě dobových deníků. 

Kniha pátá: "Smrt v Alpách"     

Helmy 2.png

 Italská a Rakousko Uherská armáda se střetne na vrcholcích Evropy. Zima, mráz, nedostatek jídla, nekonečná práce a ostřelování artilérií. I přes to, že se zde stávalo, že zde bojovali Čechoslováci proti Čechoslovákům, kniha je zaměřená na Italského vojáka a na jednoho z Rakouských dělostřelců. 

 

Snímky 

o.png

 

 

 

 

Nášivka, kterou dostanete jako bonus, pokud podpoříte částkou 600 kč

MH.png

 

 

 

 

 

Háčkovaná brož, kterou ke knihám dostanete jako bonus, při podpoře v hodnotě 1000 kč

dreamstime_xxl_13457344.jpgPředevším na západní frontě byly nedílnou součástí bojů zákopy. Právě proto se vlka natolik neočekávaně protáhla. 

dreamstime_xxl_23528222.jpgČást známé pevnosti Duamont, tedy jedné ze tří hlavních pevností, které byly součástí obraného pásma před městem Verdun, kde se odehrála jedna z nejkrvavějších bitev. I právě tam bude jedna z knih zasazena. 

ReachedCZK 30,280(101%)

101%
CZK 30,000requested
17contributors
Contribute

project authorW.

Rewards

CZK 180E-Kniha

Dostanete od nás první díl naší série knih z první světové války zdarma ke stažení.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 280Kniha

Dostanete podepsanou knihu "Za každou cenu" domů. s podpisem autora.

Number of available rewards: 8/20

Reward unavailable

CZK 600Kniha + vzpomínka na Velkou Válku

Získáte knihu v tištěné podobě a k ní získáte unikátní vzpomínkovou nášivku červeného máku. Právě mák je symbol vzpomínky na oběti velké války.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,000Kniha + uctění obětí velké války

Dostanete podepsanou knihu, E-knihu a k tomu ručně háčkovanou brož červeného máku.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 10,000Sponzor

Firma bude zmíněna na jedné z prvních stran i s jejím logem, sloganem, popřípadě krátkým popisem. Knihu dostanete v E verzi a v tištěné podobě.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 30,000Hlavní sponzor projektu

Vaše firma bude mít celou jednu stránku pro sebe, a to jak v E-knihách tak v tisknutých knihách. Zároveň dostanete knihu i E-knihu s podpisem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable