1920x1080-4.jpg

Z ARKTIDY DO TROPŮ Ostatní

⛵ 5 odvážlivců na expedici plachetnicí potřebují plachtu a desalinátor pitné vody 🐳 S cílem popularizace čistších oceánů 🌊Námořní expedice české posádky 🙏 Zvládneme to??? S tvou podporou určitě 💙

1920x1080-4.jpg

ReachedCZK 39,170(49%)

49%
CZK 80,000requested
33contributors
ContributeRewards

Z ARKTIDY DO TROPŮ

"Dej nám vítr do plachet pro čistší oceány"

Ahoj, Jsem Alex a píšu ve jménu Toma, Máří a jejich krásky Midnight Blue ⛵.

Je to přes rok, co jsem je velmi šťastnou náhodou mohl poznat a být součástí toho, co dělají a čím žijí. Mě, a věřím, že i spoustu dalších lidí, co s nimi nejen pluli, ale měli možnost je poznat, otevřeli zcela jiný svět. Oba dva věnují velké úsilí tomu, aby byly Expedice co nejvíce udržitelné, plavby co nejmenším zásahem do přírody. 

Každý z nás slýchá jak je země znečištěná. Vídáme to ve zprávách, čteme o tom články s fotografiemi. Ale teprve až když mě vzali na úplně opuštěný ostrov, který jsme s nimi začali čistit od naplaveného odpadu, jsem pocítil jak moc je to vše skutečné. Už v roce 2019 Tom s Máří už uspořádali expedici do Arktidy, poukazující na problematiku znečištění moří (mikro)plasty, které se i zde, stovky kilometrů od nejbližší civilizace, dají sbírat po tunách. O této expedici, mimo jiného, pořádají přednášky s nadějí, že lidem alespoň trochu tento problém přiblíží a pomůžou tak s řešením tohoto nemalého problému.


Minulý rok vypluli na expedici novou. Z Arktidy se svou plachetnicí vydali napříč Evropou směrem na jih. Po cestě pořádají clean-upy a přednášky o udržitelném způsobu života. Letos je čeká velký závěr celé expedice - plavba otevřeným Atlantikem. (Na které se k ní spolu s dalšími členy posádky - Karlem a Romanem - přidáme.)

 

 

Proč tento startovač?

I když většinu expedice podniká Tom a Máří na vlastní náklady, nepřízeň osudu spojená s náročností takového podniku si vybírá svou daň a proto potřebují vaši pomoc.  

1️⃣ NOVÁ PLACHTA

Vloni je zastihla bouře, která jim roztrhala hlavní plachtu. Bohužel, I když jí byli schopni svépomocí zašít, novou plachtu potřebují jako sůl. Bohužel rozpočet expedice je napjatý a tak velký dodatečný výdaj je nad jejich síly.

2️⃣ DESALINÁTOR = VÝROBNÍK PITNÉ VODY

Pokud by se vybralo více prostředků, pořídili by desalinátor, který vyrábí pitnou vodu z mořské. To by byla pro všechny budoucí expedice a akce ooobrovská pomoc. Znamenal by možnost delších plaveb, a delší plavby zase možnost uklidit toho víc! (Občas by bylo taky fajn se řádně umýt 😁😁).

3️⃣ SATELITNÍ KOMUNIKÁTOR

V posledních letech se rozšířily stále častější útoky kosatek na plachetnice. I když na lodi pořídily satelitní záchrannou bóji, rádi by ještě kvůli větší bezpečnosti, pořídili satelitní komunikátor, přes který by navíc také mohli přijímat aktuální předpověď počasí.

 

 

O co nám jde?

 

Cíle expedice jsou:

  • Upozornit na znečištění oceánu. Už dávno to není tak, že najdeme plavat nepořádek jenom u pobřeží. Ale čím dál více jej nacházíme i stovky mil od pobřeží, kde ohrožuje nejen mořský život, ale také námořníky samotné.

  • Během plavby budeme také odebírat vzorky vody, abychom je mohli otestovat na přítomnost mikroplastů. Následně o mikroplastech v mořích a důsledcích jejich přítomnosti bude Tom a Máří přednášet veřejnosti i na školách.

  • Chceme také poukazat na změnu klimatu. 2500 km dlouhá přeplavba Atlantiku z Anglie na Azorské souostroví by ještě několik let nazpátek nebyla pro malou plachetnici možná dříve než v červenci. Tím, že se závěrečná etapa expedice uskuteční v květnu prokážeme, jak moc se klima mění.

  • Dalším aspektem expedice je poukázat, že i s málem se dá žít. Zásoby vody, potravin a jiných zdrojů jsou na plachetnici omezené. Tím, že zvládneme 14 denní plavbu Atlantikem chceme inspirovat ostatní k zamyšlení, co všechno je k životu opravdu nutné a jak se dá naše spotřeba snížit. (Ale taky trochu pobavit jak to vypadá, když se parta 5 lidí musí spokojit jen s 3 litry vody na den :-)
 
 
 
A co z toho?

Kromě odměn můžete mít také dobrý pocit, že tímto způsobem pomáháte s čištěním (nejen) oceánu! Budete mít velký podíl na každém kousku odpadu, který spolu s posádkami Tom s Máří posbírají ať už to bude kdekoliv! Pomůžete také šířit důležitá sdělení díky přednáškám, které organizují. A v neposlední řadě také obrovská vděčnost nás expedičníků za vaši podporu.

Po dokončení expedice Máří a Tom budou mít přednáškovou tour po česku a budete srdečně zváni. O přednáškách a expedici budeme informovat na stránkách www.serenityexplorers.com, kam plánujeme psát expediční blog. A rozhodně chystáme natočit na kameru vše, co půjde a udělat z toho sestřih toho nejlepšího.

Můžete taky sledovat sociální sítě a tak u všeho být alespoň prostřednictvím fotek a videí a kdo ví, třeba se jednou potkáme na palubě 😉.

Budeme psát blog na: serenityexplorers.com 

Dávat fotky na Instagram a Facebook a možná přihodíme i nějaké video:

FB: https://www.facebook.com/serenityexplorers

IG: https://www.instagram.com/serenityexplorers/

YT: https://www.youtube.com/c/SerenityExplorers

 

 

ReachedCZK 39,170(49%)

49%
CZK 80,000requested
33contributors
Contribute

project authorserenityexplorers

Rewards

CZK 100Hřejivý pocit na duši

Pomozte nám jen proto, že vás to zahřeje a proto že chcete.. snad :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Tvůj unikátní bordel z oceánu

Jen na tvou počest vylovíme kousek (nebo možná kus) plovoucího odpadu z oceánu a ty pomůžeš oceánu nebo jeho obyvatelům k čistějšímu prostředí. Dostaneš jeho fotku a souřadnice jeho vylovení.

Expected delivery of the reward: November 2024

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 200Samolepky

Dejte vědět, že držíte s námi a Ozdobte si velkou samolepku láhev na pití, notebook, lednici nebo třeba čelo, záleží kam rádi lepíte.

Expected delivery of the reward: October 2024

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 250Osobní video pozdrav z plavby

Natočíme nějaké hodně hezké místo z plavby jen pro tebe s osobním pozdravem a poděkováním, na nejbližší WiFi rovnou postneme na FB a Instagram. Můžeme pozdravit i tvého domácího miláčka nebo třeba mamku, ale zpívat radši nebudem ;)

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 450Magnetky

Krásné magnetky s motivy expedice, které můžou mimo zdobení vaší lednice rozšířit povědomí o znečištění oceánu pokud si rádi povídáte s návštěvami :)

Number of available rewards: 50/50

Reward unavailable

CZK 500Uvidíte, co jsme viděli - VIP vstup na přednášku

Přednáška o expedici ať už dopadne jak dopadne, pokud tedy přežijeme a bude mít kdo povídat :D Přijďte si vychutnat zážitky, pohledy a povídání z naší expedice. Koneckonců, bude to i vaše zásluha! Na výběr z měst: Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Zlín, Znojmo

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Jachtařská plátěná taška

Plátěná taška vyrobená z EKOlogickeho materiálu s motivem expedice.

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 700Kus staré plachty podepsaný posádkou

Tady to mluví samo za sebe! Stará plachta umírá a ne každý může mít doma kousek historie, který v sobě nese památku na cesty a místa často tak vzdálená a téměř netknutá...

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 850Lodní pošta

Pokud to přežijeme, pošleme pohled z Azorských ostrovů (vyberu ty nejhezčí, nebojte)

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 900Čelenka

Pro další dobrodružný cesty, náchylné ouška nebo jen tak rekreačně pro sem tam nějaký ten sportovní plán, krásné čelenky s motivy expedice na Azorské ostrovy. Vyrobeno z EKOlogickych materiálu

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 1,100Pro pití přeci PEPLECHÁČEK

Plechový hrníček, parťák na cesty ať už pro alkoholické opojení pro příjemnější večer nebo na H2O, s motivem expedice.

Number of available rewards: 50/50

Reward unavailable

CZK 1,300Expediční dress code - TRIČKO

Vyrobené z EKOlogickych materiálů s motivy expedice, různé velikosti.

Number of available rewards: 60/60

Reward unavailable

CZK 3,000Kalendář + Vstupenka na promítání

Dodržet plavební itinerář je věc velice důležitá. Abyste i vy mohli všude "doplout" na čas, dostanete od nás nástěnný kalendář o velikosti A4 na celý rok 2025 s nej fotografiemi z naší expedice. K tomu... Ve vybraných městech (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Zlín, Znojmo) uspořádáme promítání a vy na ně budete mít VIP lístek :-)

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 5,000Video pro vaši firmu + logo na webu

Uděláme speciální video s krásnými místy a s poděkováním jen pro vaši firmu, které rádi nasdílíme i na sociální sítě.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 15,000Soukromá přednáška pro vaši firmu

Líbí se vám co děláme? Chcete se dozvědět více? Rozšířit si obzory a dovědět se jak se nám vedlo a možná i nevedlo na expedici? Pojďme si domluvit kdy a kde, pozvete své zaměstnance a třeba se někdy potkáme na lodi

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Mega podporovatel

- logo umístěné na webových stránkách - propagaci na sociálních sítích - označení "Sponzor expedice" - osobní poděkování + zmínka a logo v přednášce - logo firmy umístěné na lodi ... a jiné dle domluvy

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable