logo-startovač..jpg

Yorrân Knihy

Přispějte na dokončení projektu nové knihy ze žánru fantasy.

Yorrân II.
2/14/2017

Yorrân II.

2. kampaň na další pokračování ságy začíná již zítra ve čtvrtek 16.2.2017

Ahoj,

chtěl bych Vás touto cestou po dlouhé době oslovit s naprosto zásadní informací. Další pokračování Abarhila z Merélosu, Ekrama Dhara a Parsy z Ghodrie je dokončeno a připraveno k prodeji. Pokud vás první díl oslovil natolik, že máte zájem o jeho pokračování, můžete si ho objednat zítra v již druhé kampani věnované tomuto příběhu. V tomto případě je pro vás velice důležitou informací, že v rámci kampaně je pro první "rychlé" připraveno omezené množství knih za zvýhodněnou cenu - sleva -10%

V rámci kampaně jsou tentokrát připraveny opravdu originální odměny. Například tento šperk.

Pokud o zakoupení dalšího pokračování neuvažujete, chtěl bych vás požádat, abyste ve čtvrtek spuštěnou kampaň navštívili a odkaz na ní předali svým přátelům. Předem děkuji za vaši pomoc a podporu :)

Jan Dobšenský

.

6/29/2015

Poslední ilustrace

Odměny pro ilustrátora

Zveřejnění ilustrací objednaných před samým koncem kampaně.

6/11/2015

A jsme na konci.

Hodnotíme

Tak dvouměsíční kampaň skončila a můžeme hodnotit. 33 startérů a 147% požadované částky je velmi slušný výkon, tím spíše, že se podařilo v závěrečném finiši dosáhnout i dodatečně vypsané horské prémie. To znamená, že se všichni můžete těšit vylepšenou verzi knihy. V případě paperbackové verze se to bude určitě týkat map a podle možností i nějakých ilustrací, u sběratelské verze bude příloha pestřejší :-).

Vzhledem k objednávce posledních odměn (3x ilustrátor 2 dny před koncem kampaně za což samozřejmě Ivo Mrázkovi děkujeme) vás budeme muset požádat o trpělivost. Náš kreslíř Pavel T. má i jiné závazky, takže na dokončení bude potřebovat minimálně tři týdny. Vzhledem k této skutečnosti a již ohlášené dovolené v tiskárně musíme posunout termín rozesílání hotových výtisků na druhou polovinu července. Na druhé straně se pokusíme v tomto termínu dokončit a rozesílat obě verze současně.

O tom jak budou pokračovat práce na dokončení knihy, budu průběžně informovat na facebookovém profilu knihy a samozřejmě i zde ve startovači. Určitě zde budou zveřejněné všechny 3 objednané ilustrace, aby byly dodržené podmínky odměny ilustrátor.

A co na závěr? Děkujeme vám všem, kteří jste Yorrânovi pomohli udělat první drobné, ale veledůležité krůčky do literárního světa. Věříme, že vás nezklame.

YORI: Škoda, že už to skončilo. Ještě pár týdnů a byla ze mne celebrita. Ale byli jste fakt dost dobří :-)

AUTOR:  Už bylo načase. Poslední dobou to s ním nebylo k vydržení:-). Takže díky.

6/8/2015

A nervy na konec?

Finišujeme

Tak a ze závěru kampaně se stává lehké drama.

Přátelé bojuje se o barevné ilustrace, už chybí pouze 1210,-Kč?!?

Odměn je pořád ještě dost?

YORI: "Tak tohle jsou fakt nervy! No kdyby nám každý druhý starter poslal SMS nebo 6 z nich si koupilo příznivce, tak je to tam a jsem tam v barvě :)"

6/4/2015

Ilustrace

Závěrečné ilustrace.

Na knize se stále pracujeme, takže dnes jen velice krátce na ukázku skici 3 obrázků objednaných na základě odměny donátor. Vzhledem k tomu, že obličeje některých postav budou reálné a protože se jedná o překvapení jsou z pochopitelných důvodů vymazány. Zachycují situace, které byly uvedeny ve zveřejněných ukázkách. Utěk z Bílého města, Abarhilovo setkání s Harenem a Ekramovu zkoušku odvahy -  pro ty z vás, kteří jste si je  přečetli. Jinak hotové a dokončené ilustrace naleznete až v knize.

A Yori?

YORI: Ten náš kreslíř naříká, že jsme čím dál náročnější. Ale já myslím, že má rezervy o kterých neví, jen to z něj dostat. Vždyť každý další obrázek je lepší a lepší.

6/1/2015

Poslední týden

Finišujeme!

Tak do konce kampaně zbývá jen o málo více než týden a už brzy budeme rekapitulovat. Myslím, že nastal čas, abych ty z vás, kteří si objednali některou z odměn, informoval „jak si stojí“ práce na přípravě knihy.

Texty jsou v podstatě uzavřené, pracuje se na závěrečných korekturách a ještě je třeba dokončit dvě ilustrace. Když všechno „klapne“ předpokládám, že podklady pro tisk budou připravené kolem 20. června. Bohužel už nyní vím, že tisk a rozesílání knih nabere asi desetidenní zpoždění (za což se omlouvám), protože jsem se teprve před týdnem dozvěděl, že tiskárna má poslední týden v červnu zavřeno kvůli dovolené. Když jsem plánoval tuto kampaň (konec března) tak o této skutečnosti nepadlo ani slovo. Ale myslím, že to není nic fatálního. Jako malou záplatu nabízím odkazy na několik článků, které o knize uvedlo několik literárních blogů. Určitě vám to objasní okolnosti kolem vzniku knihy.

Dragitino doupě : http://dragg.blog.cz/1505/jan-dobsensky-yorran-ukazka-z-knihy

ČtemeOba: http://www.ctemeoba.cz/2015/05/yorran-vecny-pribeh-o-touze-hledani.html

Overdead Books: http://overdeadbooks.blogspot.cz/2015/05/rozhovor-03-dokonce-jsem-se-za-to-sve.html

 

5/19/2015

A je to tam!

Oslavujeme!

Tak jsme se dočkali.  Přesně 5 týdnů od počátku kampaně "to tam spadlo". My máme jistotu, že se bude tisknout a vy, že dostanete své odměny.

Děkujeme donátorům, sponzorům a ilustrátorům a samozřejmě všem ostatním, ať už přispěli jakoukoliv částkou. Děkujeme i za to, že jste sdíleli odkazy a dali o Yorrânovi vědět ve svém okolí. A především děkujeme za důvěru, že Vám stálo za to nás podpořit.

Před námi jsou však ještě tři týdny, kdy by se dalo ještě něco dokázat. Minulý týden jsme oslovili několik známých bloggerů a požádali o podporu, která byla přislíbena. Takže neusněme na vavřínech. A aby bylo za co bojovat, tak vypisujeme bonus.

Pokud cílový obnos dosáhne cca 150% tedy 22.000,-Kč budou knihy s barevnou přílohou. Konkrétně barevné mapy, vybrané ilustrace na pergamenovém podkladě, tak jak je znáte z webových stránek. To by za nějakou námahu ještě stálo?

Abych nezapomněl na Yoriho.

YORI: Jupíí, dneska budou lítat špunty! Dobrý, fakt jsou dost dobrý!

5/12/2015

Mezičas

První měsíc je za námi.

Tak první měsíc cesty má Yorrân za sebou a opět můžeme rekapitulovat.  Yorrân zdolal první velký vrchol a momentálně jsme v cílové rovince na dohled od základního tábora. Už  chybí opravdu jen jen málo. 13% plánované částky a budeme  oslavovat. Můžete -li dát o projektu vědět svým kamarádům a známým, udělajte to, budeme Vám vděční. Co na to můj parťák?

Yori: "Druhá třetina nuda, ale minulý týden to byl teda fofr. To jsem fakt zvědavý, kdy nám to tam spadne."

5/3/2015

Gorwondský válečník

Kresba pro objednatele odměny Ilustrátor

Plníme slib a představujeme Vám novou ilustraci pro příběh o Yorranovi. YORI dává palec nahoru! A co vy? Najde se ještě někdo jiný, kdo si ( a nám všem) udělá radost?

4/27/2015

Nová ilustrace

Gorwondský válečník.

Díky jednomu z příznivců, který si vybral odměnu - Ilustrator, vám mohu postupně představit původně neplánovanou ilustraci. Můžete se podívat jak takové ilustrace vznikají od prvních črt až po finální provedení. Zatím  základní črta a změny po první korektuře. V obrázku je i kraťoučký úryvek, abyste mohli posoudit, jak se ilustrátor se zadáním "popral". Má se jednat o "démonického" válečníka - gorwonda. Zdá se, že i YORI je z něj vyvedený z míry :).

4/20/2015

1. týden

Yorrânův první týden na cestě.

Ahoj,

Tak první týden máme za sebou a přišel čas na malou rekapitulaci. 8 startérů a 25% požadované částky nebyl špatný start. Především bych chtěl poděkovat Mankinovi, který to všechno odstartoval a hned nám všem udělal radost, protože objednal další ilustraci. Podklady pro kresbu jsem Pavlovi zaslal a teď nezbývá nic jiného než čekat, než si najde ve svém nabitém programu skulinku, aby připravil první náčrt. Snad se to povede během nastávajícího víkendu.

Protože Yorrân je příběh o pouti a tou je i osmitýdenní Yorrânovo putování kampaní startovače, připravil jsem takový jednoduchý graf, abyste viděli, jaké vrcholy musí na této cestě zdolat, než dorazí až k vám.  Zdoláním prvních čtyř vrcholů se dostane do základního tábora, což představuje dosažení požadované částky. To znamená to, že každý z vás obdrží to, co si objednal. Zdolání dalších vrcholů, by udělalo radost mě, proč to skromně nepřiznat, protože by to znamenalo zaplacení téměř všech nákladů spojených s vydáním knihy. Takže uvidíme. Zatím Yorrân zdolal první vrchol a ze druhého ukrojil 1/5. Jinak provázet vás bude můj nový kámoš - emotikon YORI.

ReachedCZK 22,030(147%)

147%
CZK 15,000requested
29contributors
Contribute

project authorJan Dobšenský

Rewards

CZK 100Fanoušek I.

Pro ty, kterým se projekt líbí, ale přece jen chtějí příběh nejdříve takříkajíc ochutnat. Za 100,-Kč dostanete zkrácenou verzi knihy v elektronické podobě ve formátu pdf (popř. mobi). V každém případě díky a někdy možná na viděnou u tištěné verze.

Expected delivery of the reward: June 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Příznivec

Možná, že fantasy není ten "Váš pravý šálek kávy" a nemáte tedy zájem o žádnou z nabízených odměn. Projekt se Vám však líbí a chcete ho podpořit. Díky. Kdyby jste si to rozmysleli, stačí dát vědět a pošlu elektronickou verzi.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Fanoušek II.

Díky za Vaši přízeň. Přesně pro Vás jsem to napsal. Za 300,-Kč obdržíte jeden výtisk v měkké vazbě – paperback s mým podpisem.

Expected delivery of the reward: June 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 470Sběratel

Pro ty co rádi riskují a mají pocit, že ten příběh má něco do sebe. Možná si říkají si, že mít v knihovně první díl s osobním věnováním autora v limitované sérii vydané vlastním nákladem autora bude jednou sběratelský kousek. V každém případě děkuji. Za 470,-Kč získáte nejdříve elektronickou verzi a poté brožovaný výtisk s pořadovým číslem a osobním věnováním autora.

Expected delivery of the reward: July 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Nadšenec

Pro ty, kteří si myslí, že v případě Yorrâna kápli na to pravé a chtějí se o to podělit. Děkuji za vaše nadšení, protože to fakt zavazuje. Rád jej podpořím i z vlastní kapsy. Za 550,-Kč včetně poštovného vám pošlu dva paperbacky s autorským podpisem.

Expected delivery of the reward: June 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 770Mecenáš

Pro ty, kterým Yorrânův svět zabrnkal na skrytou strunu a chtějí mi pomoci jej dokončit. Příspěvky z této kategorie půjdou především na vylepšení a dokončení webových stránek. Je tam ještě hodně co zlepšovat :). Za 770,-Kč nabízím elektronickou verzi, sběratelskou verzi knihy s věnováním a k tomu vybranou ilustraci vytištěnou na speciálním papíře.

Expected delivery of the reward: July 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Ilustrator

Líbí se Vám ilustrace Pavla Talaše? Udělejte radost sobě a všem dalším čtenářům a samozřejmě autorovi. Objednáním této odměny zaplatíte další ilustraci, která bude vytvořena do 14 dnů od objednávky a zveřejněna v novinkách. Vy za to obdržíte mé děkuji, elektronickou verzi knihy, sběratelskou verzi knihy s věnováním a samozřejmě i výtisk sponzorované kresby.

Expected delivery of the reward: July 2015

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 1,500Sponzor

Jak poděkovat Vám? Nemám slov. Tak snad kraťoučký úryvek z knihy. Ildgar se otočil a řekl: „Každému z nás se občas dostane pomoci, kterou nemůže oplatit. Ale věz, že pán stvořeného, vše vidí a prostřednictvím jeho paží, Avalim, bude každý skutek po právu dříve či později odměněn.“ Konec citace. Něco však přece jen nabídnout mohu. Elektronickou a sběratelskou verzi knihy s věnováním, tisk vybrané ilustrace, paperback a budete-li o to stát Vaše jméno v tiráži: „Tato publikace byla vytištěna díky podpoře ... . A kde skončí Vaše peníze? Padnou na editora a přípravu tisku, ...

Expected delivery of the reward: July 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Donator

Tato odměna je naprosto unikátní a počet je omezen, proto dlouho neváhejte. Touto volbou sponzorujete vytvoření kresby, která bude obsahovat tvář člověka jehož fotografii mi zašlete a ta se tak jednou provždy se stane součástí Yorrânova příběhu. Potřebuji tedy co nejdříve 1 lépe 2 kvalitní fotografie vás nebo někoho komu chcete knihu darovat. Samozřejmě budete mít možnost korektury. Co získáte? Poděkování autora, jeden výtisk v paperbacku, jednu brožovanou sběratelskou verzi a samozřejmě výtisk sponzorované ilustrace a naprosto originální dárek.

Expected delivery of the reward: July 2015

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable