Brána je otevřena 3-c.jpg

Yorrân - II. Knihy

Druhé pokračování fantasy ságy se uchází o vaši přízeń. Nabízí magický svět, přitažlivý příběh, bájné hrdiny, skrytá tajemství i osudové lásky.

Finále
4/25/2017

Finále

Začal jsem rozesílat odměny.

Všechno jednou končí a tak i toto je poslední novinka kampaně, proto bych vám všem chtěl poděkovat za přízeň a podporu.

Dnes jsem podal na poště první balíčky a zbytek odměn odešlu v následujících dnech. Jako bonus najdete v každé knize speciální záložku s časovou osou Yorrânova světa. Doufám, že vám tato maličkost zpříjemní četbu.

Přeji všem příjemnou pouť Yorrânovým světem.

P.S. Prosím každého z vás, aby mi krátkým mailem nebo zprávou na facebooku dal vědět, že zásilku dostal a je v pořádku tzn. každý obdržel to, co si objednal.

záložka.jpg

 

J.Dobšenský

Brána se zavírá ...
3/26/2017

Brána se zavírá ...

Do konce kampaně už zbývají pouze hodiny ....

Přátelé,

kampaň se dostala do finále a čas do jejího konce se už se počítá jen na hodiny. Z důvodů, které byly vysvětleny v dlouhém rozhovoru, který zprostředkoval blog - Svět mezi řádky (odkaz na něj najdete v jedné z novinek), vydávám zatím knihy vlastním nákladem, tedy jednorázově a pouze v limitovaném množství. Víte-li o někom, kdo by si chtěl pořídit první dva díly ságy v knižní formě, dejte mu vědět, že má pořád ještě čas i když už zbývají poslední dva dny. Další příležitost k zakoupení knih nastane opět až poté, co dokončím další pokračování. To odhaduji přibližně na dva roky.

Jinak bych tímto chtěl poděkovat vám, kteří jste mi věnovali důvěru a  kampaň podpořili. Věřím, že Yorrân II. vaši důvěru nezklame :)

emotikon OK - mini.jpg

Rozhovor
3/18/2017

Rozhovor

Dlouhý rozhovor na pokračování si můžete přečíst ...

Chcete-li se dozvědět více o zákulisí Yorrânova příběhu, o tom jak se rodí a vzniká a co si o něm myslí jeho čtenáři, čtěte zde - rozhovor.

Dvě knihy zdarma
3/9/2017

Dvě knihy zdarma

Oba díly zdarma můžete získat, když se připojíte k soutěži ...

Web Svět mezi řádky připravil v rámci projektu "Podporujeme začínající české autory" soutěž, kde můžete vyhrát oba díly, chcete-li se připojit můžete zde - soutěž

Poslední mince je ještě volná
3/6/2017

Poslední mince je ještě volná

Hledá se tvář pro poslední volnou minci

V této kampani jsou celkem čtyři odměny, díky kterým se vaše tvář může stát součástí knihy. Tři z nich jsou již závazně objednané a intenzivně se na nich pracuje. Zbývá poslední - Gholrin pro muže. Jinými slovy hledá se muž, který by chtěl zvěčnit svou tvář. Výsledek může být opravdu hodně podařený, což ostatně ukazuje první dokončený portrét. Asi byste nevěřili, že tuhle tvář můžete potkat v jednom moravském městě ... :-)

mincaM_f.jpg

Signální výtisk
3/3/2017

Signální výtisk

Pro ty stále ještě váhající a nerozhodnuté...

Tento týden jsem si vyzvedl v tiskárně tzv. "signální výtisk", což je v podstatě hotová kniha bez obálky. Když jsem ji vzal do ruky, tak mi došlo, že to je opravdu pořádný "macek". Myslím, že tohle nikdo z vás za víkend nedá :-).

Pro mně to teď znamená dva týdny intenzivní práce, projít 478 stran textu a pokusit se v přibližně milionu písmen najít překlepy, které jsme s mojí korektorkou přehlédli v předcházejících korekturách.

Pro vás to znamená, že víte, že nekupujete zajíce v pytli a že nebudete zbytečně čekat, protože kniha bude připravená k tisku hned po skončení kampaně. 

Tak přemýšlejte, času je zatím pořád dost :-).

Brána je otevřena
2/26/2017

Brána je otevřena

101% - cílová částka je dosažena. Od tohoto okamžiku už jde každá střela do černého.

Zakletí je prolomeno a brána do Yorrânova světa se otevřela dokořán. Až do dnešního dne to byl jen příslib, mánivý obraz nejasného  světa.

Od dnešního dne až do 29.3. může vstoupit každý pocestný a každý bude s poctou uvítán a obdarován. 29.března se brána opět na dlouhé měsíce a možná roky zavře.

Tak první krok, a podotýkám ten nejobtížnější, je za námi. V minulé kampani jsem na něj čekal déle jak měsíc. Můžeme slavit, tedy alespoň já budu :-) a dnes večer si připiju na počest všech věrných mé družiny, kterým za jejich podporu skládám hold. Michaele, která prokázala nejen odvážné srdce, ale i neobyčejnou hbitost, povyšuji je do rytířského stavu (škoda, že neslyšíte ty fanfáry u mého stolu :-))

Ale ještě pořád je před námi měsíc a pořad je o co se snažit. Vypisuji tedy další cíl a další bonus. Pokud dosáhneme 24000 a překročíme tak limit dosažený v minulé kampani, najde každý z vás v knize 2 barevné mapy umístěné na vnitřní straně obálky. Jak by to mohlo vypadat ukazují následující fotografie. Cíl je znám a cesta je otevřená, dejme se na cestu... Barlé ni Avalim.

Tímto děkuji všem, kteří mi do dnešního dne přispěli :-). 

II. Ukázka předsádky 1.jpg

II. Ukázka předsádky 2.jpg

ReachedCZK 21,061(132%)

132%
CZK 16,000requested
21contributors
Contribute

project authorJan Dobšenský

Rewards

CZK 100Tharner

Měďák - nejmenší mince Yorrânova světa. Nejčastěji se používala jako milodar pro chudé nebo jako obětina v chrámech. Je zajímavé, že v životě i v pohádkách dostávají bohové a chudáci často to samé – zbytky z našeho stolu. V nich však může být ukryto to nejcennější - pozornost. Dnes, stejně jako v Yorrânových časech, byste si za měďák nic nekoupili. Ale je to projev zájmu, a ten je k nezaplacení.

Expected delivery of the reward: April 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Celebir

Stříbrňák - nejběžnější platidlo Yorrânova světa. Tahle mince příliš dobrý zvuk neměla, protože ti, kteří ji nechali razit, jejím znehodnocováním zachraňovali své věčně prázdnotou zející pokladnice. Ale pokud jste ji položili na stůl v ten správný okamžik, bylo možné získat něco hodnotného i za ni. V tomto případě brožovaný výtisk za zvýhodněnou cenu pro prvních deset startérů. Znáte to? Kdo rychle dává...

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 415"Starý" celebir

Jak je uvedeno u předcházející odměny, celebiry byly stříbrné mince, které byly velmi často znehodnocovány. Nebylo to však vždy. Občas se totiž dala objevit mince s hlavou krále Dôr Gowenzira, nejmocnějšího krále z doby po Bědných rocích. Lidé jí říkali starý „dobrý“ celebir. Byl to takový posel z dávné minulosti. Od současných mincí se lišil se ražbou, dnes bychom řekli designem. Je to podobné jako u odměny, kterou za starý celebir můžete získat. Je to první díl ságy - YORRÂN I. POUTNÍK v brožovaném provedení a sazbě, ve které byl nabízen v první kampani.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 444Celiard

Královský stříbrňák - kvalitní stříbrná mince s garantovaným obsahem drahého kovu ražená v královské mincovně v Dôrminaru. Tvrdá měna Yorrânova světa. Když vám zacinká v kapse celiard, tak si buďte jistí, že druhá strana nabídne stejnou kvalitu - brožovaný výtisk včetně autorského podpisu.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 555Darcelir

Také královský stříbrňák, ale tentokrát z dalekého severu z Jezeří, kde byl ražen v druhém hlavním městě Tinglarosu. V Dôrminaru nepříliš známá mince, kterou musíte mít po kapsách, pokud chcete získat stejně vzácnou a podobně nedostupnou číslovanou sběratelskou verzi knihy včetně osobního věnování autora.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 1/7

Reward unavailable

CZK 800Ghirat

Zlaťák, lépe řečeno malý zlaťák - nejběžnější zlatá mince Pomoří, ražená Nardiny z Ghiry a Osttaru. Za tu už se dá leccos zajímavého pořídit. Například pokud chcete udělat radost ještě někomu jinému, získáte za ní 2 brožované výtisky, oba s autorským podpisem.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 900Caster

Královský zlaťák - opět jedna z poměrně vzácných mincí, se kterými jste se mohli setkat pouze v královském městě Dôrminaru. Pokud vlastníte tuto minci, tak už můžete pomýšlet na něco opravdu zvláštního. Například na triko s logem této kampaně a samozřejmě knihu s osobním věnováním autora.

Expected delivery of the reward: April 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,175Corwar

Tahle mince byla skutečným unikátem. Dva soustředné prstence vnitřní zlatý, vnější stříbrný. Pokud byste ji v královském městě Dôrminaru položili na pult, asi by se na vás dívali jako na posla ze záhrobí. Pocházela totiž z Arúdazinu, Západního království, které podle pověstí již zaniklo. Byla tak vzácná, že jste za ni mohli dostat víc, než byla její nominální hodnota. U této odměny si můžete zvolit, co obdržíte. Zvolit můžete 3 knihy, nebo 3 trika, případně 2 knihy a 1 triko nebo 2 trika a 1 knihu, či jeden stříbrný šperk. Po skončení kampaně vás oslovím, jak jste se rozhodli.

Expected delivery of the reward: May 2017

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,600Zinar

Velký zlaťák - mimořádně ceněná mince, kterou razila kissara, cech penězoměnců z města Gîvy. Když vám v měšci zachrastí tahle mince, tak vaše okolí ví, že jste nepřicestovali z levného kraje. Její zlatý lesk vám umožní pomýšlet na skutečně výjimečné věci. V tomto případě je to naprosto unikátní stříbrný šperk s logem celé ságy a k tomu přirozeně kniha včetně osobního věnování autora.

Expected delivery of the reward: May 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Gholrin - pro muže

Zlatá mince, která se razila na dalekém jihu v kraji zvaném Pětiměstí. Její zlatý lesk a věhlas byl ceněn stejně jako v případě zinaru, jen byla ještě méně dostupná. Její nádherný zlatý cinkot vám zaručí, že se stanete majitelem jedné knihy s osobním věnováním autora, kde nalistujete i stránku na které bude vyobrazena vaše mužná tvář, která se tak jednou provždy stane součástí Yorrânova příběhu. A to už je opravdu něco výjimečného.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 1,700Gholrin - pro ženy

Zlatá mince, která se razila na dalekém jihu v kraji zvaném Pětiměstí. Její zlatý lesk a věhlas byl ceněn stejně jako v případě zinaru, jen byla ještě méně dostupná. Její nádherný zlatý cinkot vám zaručí, že se stanete majitelkou jedné knihy s osobním věnováním autora, kde nalistujete i stránku na které bude vyobrazena i vaše něžná tvář, která se tak jednou provždy stane součástí Yorrânova příběhu. A to už je opravdu něco výjimečného.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 3,333Laurit - pro muže

Mince, kterou většina obyvatel Yorrânova světa na vlastní oči nikdy nespatřila. Laurit obsahoval kromě zlata ještě irsil a razil se na opačném konci světa v Nibrilartu. Tato mince ukazuje, že jste osoba s mimořádným postavením a její omračující lesk vám umožní získat vše, co tato kampaň nabízí. Kniha s osobním věnováním, triko s logem kampaně a stříbrný šperk s logem příběhu jsou samozřejmostí. Ale právo, aby se Vaše mužná tvář jednou provždy stala součástí Yorrânova příběhu, tak to už je opravdu něco výjimečného.

Expected delivery of the reward: May 2017

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 3,333Laurit - pro ženy

Mince, kterou většina obyvatel Yorrânova světa na vlastní oči nikdy nespatřila. Laurit obsahoval kromě zlata ještě irsil a razil se na opačném konci světa v Nibrilartu. Tato mince ukazuje, že jste osoba s mimořádným postavením a její omračující lesk vám umožní získat vše, co tato kampaň nabízí. Kniha s osobním věnováním, triko s logem kampaně a stříbrný šperk s logem příběhu jsou samozřejmostí. Ale právo, aby se Vaše něžná tvář jednou provždy stala součástí Yorrânova příběhu, tak to už je opravdu něco výjimečného.

Expected delivery of the reward: May 2017

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable