Brána je otevřena 3-c.jpg

Yorrân - II. Knihy

Druhé pokračování fantasy ságy se uchází o vaši přízeń. Nabízí magický svět, přitažlivý příběh, bájné hrdiny, skrytá tajemství i osudové lásky.

webovky2.jpg

ReachedCZK 21,061(132%)

132%
CZK 16,000requested
21contributors
ContributeRewards

brána se zavírá 2b.jpg

Mlha a temné stíny, které doposud zakrývaly obrysy rozlehlého světa a jeho tajemné historie, se začínají pomalu trhat. Semena událostí zasetá v dávných časech začínají klíčit, aby v krátkém čase budoucím přinesla dlouho očekávané plody. Jaké budou? Sladké, kyselé, či dokonce hořké?

 Yorrân II. -  je další pokračování epické fantasy, staré ságy o Yorrânovi. V první části jsme jen nepatrně poodhrnuli oponu, abychom se podívali, co se na zatím neznámém jevišti připravuje. V pokračování už se opona pootevírá a my budeme moci nahlédnout do rozlehlého světa a jeho minulosti, abychom objevili nové kulisy a nové postavy. Konečně zjistíme, kdo se skrývá za tajemným titulem Pána východu a kdo je hybatelem bouře, která vyvrací z kořenů starý svět. Co nám však zůstane nadále utajeno – proč se to všechno děje? Zjistíme, že šachová partie  o osud světa je rozehrána, obě strany již učinily první nevratné tahy a kronikáři zanesou do svých análů první vítěze a první padlé. Kdo však tuší kolik radosti či bolesti je skryto za strohými řádky starých svitků a pergamenů?

Dlouho jsem přemýšlel jak uvést tuto v pořadí již druhou kampaň? Nějakou dobu jsem váhal, ale pak jsem si řekl, že budu upřímný. Tedy  – „Poučil jsem se!“

Poučil jsem se jak tuto kampaň připravit. Poučil jsem se v tom, co od ní mohu očekávat a kolik času potřebuji na její přípravu. Poučil jsem se, jak zpracovat podklady, jak dlouho trvají korektury pro tisk, a hlavně jsem se poučil, že nemá smysl něco moc řídit a někam to tlačit, protože věci jdou svou vlastní cestou. Proto věřím, že výsledkem je napínavější příběh, lepší grafická forma knihy a také zajímavější kampaň než ta, od jejíhož ukončení již uplynulo dvacet měsíců.

Během té doby se toho hodně událo. Yorrân si našel své první příznivce a nevedl si špatně. Jaký ohlas si první část získala, se můžete přesvědčit v databázi knih.

Do týmu pracujícího na knize přibyl další ilustrátor, takže v knize kromě osvědčených ilustrací Pavla Talaše najdete nově i kresby Petera Eliáše. Myslím, že si oba ilustrátoři k sobě "sedli", posuďte sami.

Já dospěl k rozhodnutí, že Yorrânův příběh zatím nevyjde knižně (pokud by někoho zajímaly mé důvody, najde je na webu yorran.cz/ rubrika Klub), ale budu jej ještě nějaký rok nabízet pouze v elektronické podobě. Dnes jsou tedy na trhu tři elektronické knihy (Poutník I., Poutník II., Psanec) a na jaře k nim přibude i čtvrtá s názvem „Údolím stínů".

Protože vím, že mezi Yorrânovými příznivci jsou i „skalní“ zastánci papíru, tak především pro ně jsem připravil tuto kampaň, abych jim nabídl jedinečnou, a vlastně i jedinou, šanci jak získat knihu s dalším pokračováním příběhů Abarhila z Merélosu, Ekrama Dhara, Parsy z Ghodrie a dalších hrdinů celé ságy. Kniha nabízená v této kampani se svým rozsahem rovná dvěma e-knihám. Již zmíněnému třetímu dílu s názvem „Psanec“ a připravovanému čtvrtému pokračování s názvem „Údolím stínů“, které tak získají „startéři“, kteří přispějí do této kampaně pár týdnů před zahájením oficiálního prodeje.

Po zkušenostech z první kampaně (jak jsem napsal v úvodu, poučil jsem se) budu knihu nabízet jen v brožované vazbě, tedy jako hardback. Zůstanu však u toho nepraktického formátu B5, (nepoučil jsem se úplně ve všem :)) a to především proto, že Yorrân je sága, kronika, a ty, jak známo, v kapesních formátech nevycházely. Co tedy můžete očekávat?  

  • 500 stran formátu B5. Zde si neodpustím porovnání s klasickým knižním formátem. Jako pokus jsem si knihu přeformátoval do formátu A5 a vyšlo mi, že v této vazbě by měl Yorrân II. přibližně 700 stran textu.  
  • 14 velkých čb ilustrací uvádějících jednotlivé kapitoly a cca desítku menších ilustrací doprovodných.
  • černobílou mapu královského města Dôrminaru a dvě velké čb mapy mapující jižní část kontinentu
  • sběratelská verze bude doplněna asi o 10 stran příloh (rodokmeny atd.), jejichž obsah držitelé běžného nákladu samozřejmě časem najdou i na webových stránkách. 

Co je cílem mé kampaně?

Především nabídnout možnost k zakoupení tištěné knihy, která na trhu není k dostání. A protože každý náklad je o nějakém minimálním potřebném počtu, tak tomu odpovídá oněch požadovaných 16.000,-Kč.  A pokud se vybere více? Přispějete na přípravu dalšího pokračování tedy už třetí knihu v řadě a na další plány, které mám připravené. O tom, čeho jsme společně "dosáhli", vás budu informovat v novinkách. Pro tento případ mám samozřejmě připravené nějaké bonusy, například provedení map v barvě, případně nějaké drobné dárky.

Teď snad několik slov pro ty, kteří o Yorrânovi ještě nic neslyšeli. 

Je to příběh, který se obtížně zařazuje do nějaké škatulky. Ale pokud bych se o nějaké zařazení pokusit měl, tak řeknu, že to je epická fantasy s několika hlavními hrdiny, jejichž životní osudy se vzájemně prolínají. Svět, kterým putují má dlouhou a dávnou historii, takže na své si přijdou i ti, kteří rádi „pátrají ve starých kronikách“. Pro ně jsou připraveny mapy, rodokmeny a odkazy na zavátou historii toho zvláštního světa.

Hrdinové této ságy jsou často dost svéhlaví a putují světem, který není zrovna bezpečný (a mezi námi, který bezpečný je), a tak si přijdou na své i příznivci akce. A protože někdy nebezpečnější než válka jsou úklady lásky, najde se tam něco pro romantická srdce. Ale to nejpodstatnější, alespoň pro mne - autora, je obsaženo v podtitulu: Věčný příběh o touze, hledání a cestě", a rozvedeno v citátu z prvního dílu:

„Nemusíš děkovat, yondo, i bohové musí vyrovnávat staré dluhy. Máš mé požehnání a slib mé ochrany a pomoci, kdykoliv si o ní požádáš. Pamatuj, že tě čeká dlouhá pouť a vším, co tě na ní potká, bolestí i radostí, se učíš. To, cos viděl v Knize osudů, byly výsledky tvých rozhodnutí a činů učiněných v dávných časech. Ale Kniha osudů nikdy nebude dokončena, protože každou svou myšlenkou, každým svým přáním a činem píšeš nové stránky.“

Poznámka pro ty, kteří první díl dosud nečetli.  Do druhé knihy jsem vložil u hlavních hrdinů několik rozhovorů či "vzpomínkových sekvencí ", které čtenáři neznalému předchozích událostí velmi stručně naznačí, co se odehrálo v první knize. Knihy jsou tedy koncipované jako relativně uzavřené celky, které lze číst i samostatně. Pokud však někdo chce začít první knihou je možné ji objednat i v této kampani (ovšem v původním grafickém provedení v jakém vyšla v roce 2015) - název odměny - "Starý" celebir.

A co na závěr? Jako každý autor mám samozřejmě několik tzv. „beta čtenářů“, kteří si již celé pokračování nebo jeho velkou část přečetli. Požádal jsem je, aby svůj stručný dojem shrnuli do maximálně pěti vět, zde jsou jejich autentické názory:

Gabina: "V druhém díle najdete spoustu dílků, které vám chyběly ke složení nějakého konkrétního obrazu. Propojení hlavních hrdinů v dalším díle začíná získávat konkrétnější obrysy, což, si myslím, je pro každého čtenáře to hlavní. Pokud jste si první díl zamilovali a pouze onen malý chaos v postavách a jejich osudech vám vadil, pak druhý díl vás zaručeně vezme za srdce!"

 Michal:  "Autor si pustil fantazii parádně na špacír, je to parádní čtení, obrovský svět. Taky si krásně hraje s dějem, zajímavé zvraty, krásné popisy postav. Člověk s nimi za chvilku začne ten příběh žít. Je to pro všechny co se rádi toulají ve světě fantazie...tohle je výlet, na který jen tak nezapomenete."

Katka: "Už vám někdy někdo tvrdil, že druhé díly sérií jsou vždy ty nejhorší? Určitě ano, ale v případě knihy Yorrân II nic takového neuslyšíte! Je skvělá, čtivá, plná napětí, dějových zvratů, emocí, akce, zajímavých míst i postav. Není nic, co bych jí mohla vytknout a pokud máte rádi dobrodružství, tajemno a špetku fantasy, rozhodně si ji nesmíte nechat ujít!"

Samuel: "Yorran II. je nejen důstojným nástupcem svého staršího bratra, ale v lecčem ho i překonává. Ponořme se podruhé do epického dobrodružství s hrdiny, známými z prvního dílu, i s těmi novými, kteří teprve na seznámení se čtenáři čekají, a vydejme se do autorem stvořeného světa, tak obrovského a propracovaného, že nemá v našich končinách obdoby, a právem si zaslouží být nazýván ctihodným pokračovatelem Tolkienova odkazu!"

A samozřejmě sem patří i recenze, která byla zveřejněná na blogu Lavender Books - recenze.

Pokud si chcete přečíst nějaké ukázky, jsou k dispozici na webových stránkách věnovaných příběhu  - ukázky

Náhled grafického zpracování knihy.

A nyní k odměnám, které jsem pro tuto kampaň připravil:

Kniha – brožovaný výtisk formátu B5 buď samostatný, nebo s autorským podpisem, popřípadě s osobním věnováním.

Kniha ve sběratelské verzi – lišící se od běžného výtisku přílohou a především tím, že je číslovaná a opatřena osobním věnováním autora. Její příloha je současně i klíčem ke klubovým příspěvkům. Celkový počet vydaných kusů je limitován na 30 kusů. Nabídnout mohu jen ty kusy, o které držitelé první knihy neprojevili zájem, ostatní jsou již závazně objednané. Aktuálně je tedy volných pouze 7 kusů.

Triko s názvem a logem této kampaně. K dispozici v nejběžnějších velikostech M a L. Až dostanu po ukončení kampaně vaše jména a maily, pošlu mail s dotazem, o jakou velikost máte zájem.

Yorran II. triko varianta A.jpg

Stříbrný šperk vyrobený ověřenou šperkařskou firmou Černý z Mnichova Hradiště. Šperk je fyzickým ztvárněním loga celé ságy a nelze jej získat jinak než od autora knihy. Šperk je vyroben ze stříbra s ryzostí 925/1000 a kámen ve žluté barvě (barva tohoto dílu) je umělý polodrahokam. Průměr je cca 3,5 cm, hmotnost asi 14 g. Orientační maloobchodní cena tohoto šperku je 1000,-Kč

A stejně jako v poslední kampani možnost spojit svou tvář po všechny časy s příběhem o Yorrânovi.  Vaše tvář bude tentokrát vyobrazena na nejdražších mincích, které Yorrânův svět znal.  Mince mají dvě strany, na jedné by měla být mužská a na druhé ženská tvář, to znamená, že jsou k dispozici dva mužské a dva ženské potréty. Pokud si muž zakoupí laurit/gholrin s ženskou tváří, může tak učinit pouze pro ženu svého srdce a naopak žena může zakoupit mužský laurit/gholrin jako dar svému obdivovanému rytíři :). Mezi námi není to originální dárek třeba k narozeninám? Následující obrázek ukazuje, jak by mohla konečná ilustrace vypadat. Jen ta tvář může být vaše.

Termíny - vzhledem k tomu, že kniha je dokončená včetně korektur,  předpokládám, že tisknout se bude hned po dokončení projektu a odměny začneme rozesílat  začátkem dubna. První budou odcházet sběratelské verze, po nich ostatní odměny v pořadí, v jakém si je objednáte. Trpělivost budou muset mít ti, co si objednají šperk, protože jeho výroba bude přece jen nějakou dobu trvat.

Podmínky - všechny odměny mají v ceně doručení na libovolné místo v České republice. Po zkušenostech z prvé kampaně nemohu bohužel totéž nabídnout případným zájemcům ze Slovenské republiky. Důvod? Česká pošta si účtuje za doporučenou zásilku na Slovensko, vážící více jak 1 kg, 340,-Kč. S každým startérem ze Slovenska budu tedy hledat individuální, oboustranně přijatelné řešení.

 

      

ReachedCZK 21,061(132%)

132%
CZK 16,000requested
21contributors
Contribute

project authorJan Dobšenský

Rewards

CZK 100Tharner

Měďák - nejmenší mince Yorrânova světa. Nejčastěji se používala jako milodar pro chudé nebo jako obětina v chrámech. Je zajímavé, že v životě i v pohádkách dostávají bohové a chudáci často to samé – zbytky z našeho stolu. V nich však může být ukryto to nejcennější - pozornost. Dnes, stejně jako v Yorrânových časech, byste si za měďák nic nekoupili. Ale je to projev zájmu, a ten je k nezaplacení.

Expected delivery of the reward: April 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Celebir

Stříbrňák - nejběžnější platidlo Yorrânova světa. Tahle mince příliš dobrý zvuk neměla, protože ti, kteří ji nechali razit, jejím znehodnocováním zachraňovali své věčně prázdnotou zející pokladnice. Ale pokud jste ji položili na stůl v ten správný okamžik, bylo možné získat něco hodnotného i za ni. V tomto případě brožovaný výtisk za zvýhodněnou cenu pro prvních deset startérů. Znáte to? Kdo rychle dává...

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 415"Starý" celebir

Jak je uvedeno u předcházející odměny, celebiry byly stříbrné mince, které byly velmi často znehodnocovány. Nebylo to však vždy. Občas se totiž dala objevit mince s hlavou krále Dôr Gowenzira, nejmocnějšího krále z doby po Bědných rocích. Lidé jí říkali starý „dobrý“ celebir. Byl to takový posel z dávné minulosti. Od současných mincí se lišil se ražbou, dnes bychom řekli designem. Je to podobné jako u odměny, kterou za starý celebir můžete získat. Je to první díl ságy - YORRÂN I. POUTNÍK v brožovaném provedení a sazbě, ve které byl nabízen v první kampani.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 444Celiard

Královský stříbrňák - kvalitní stříbrná mince s garantovaným obsahem drahého kovu ražená v královské mincovně v Dôrminaru. Tvrdá měna Yorrânova světa. Když vám zacinká v kapse celiard, tak si buďte jistí, že druhá strana nabídne stejnou kvalitu - brožovaný výtisk včetně autorského podpisu.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 555Darcelir

Také královský stříbrňák, ale tentokrát z dalekého severu z Jezeří, kde byl ražen v druhém hlavním městě Tinglarosu. V Dôrminaru nepříliš známá mince, kterou musíte mít po kapsách, pokud chcete získat stejně vzácnou a podobně nedostupnou číslovanou sběratelskou verzi knihy včetně osobního věnování autora.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 1/7

Reward unavailable

CZK 800Ghirat

Zlaťák, lépe řečeno malý zlaťák - nejběžnější zlatá mince Pomoří, ražená Nardiny z Ghiry a Osttaru. Za tu už se dá leccos zajímavého pořídit. Například pokud chcete udělat radost ještě někomu jinému, získáte za ní 2 brožované výtisky, oba s autorským podpisem.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 900Caster

Královský zlaťák - opět jedna z poměrně vzácných mincí, se kterými jste se mohli setkat pouze v královském městě Dôrminaru. Pokud vlastníte tuto minci, tak už můžete pomýšlet na něco opravdu zvláštního. Například na triko s logem této kampaně a samozřejmě knihu s osobním věnováním autora.

Expected delivery of the reward: April 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,175Corwar

Tahle mince byla skutečným unikátem. Dva soustředné prstence vnitřní zlatý, vnější stříbrný. Pokud byste ji v královském městě Dôrminaru položili na pult, asi by se na vás dívali jako na posla ze záhrobí. Pocházela totiž z Arúdazinu, Západního království, které podle pověstí již zaniklo. Byla tak vzácná, že jste za ni mohli dostat víc, než byla její nominální hodnota. U této odměny si můžete zvolit, co obdržíte. Zvolit můžete 3 knihy, nebo 3 trika, případně 2 knihy a 1 triko nebo 2 trika a 1 knihu, či jeden stříbrný šperk. Po skončení kampaně vás oslovím, jak jste se rozhodli.

Expected delivery of the reward: May 2017

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,600Zinar

Velký zlaťák - mimořádně ceněná mince, kterou razila kissara, cech penězoměnců z města Gîvy. Když vám v měšci zachrastí tahle mince, tak vaše okolí ví, že jste nepřicestovali z levného kraje. Její zlatý lesk vám umožní pomýšlet na skutečně výjimečné věci. V tomto případě je to naprosto unikátní stříbrný šperk s logem celé ságy a k tomu přirozeně kniha včetně osobního věnování autora.

Expected delivery of the reward: May 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Gholrin - pro muže

Zlatá mince, která se razila na dalekém jihu v kraji zvaném Pětiměstí. Její zlatý lesk a věhlas byl ceněn stejně jako v případě zinaru, jen byla ještě méně dostupná. Její nádherný zlatý cinkot vám zaručí, že se stanete majitelem jedné knihy s osobním věnováním autora, kde nalistujete i stránku na které bude vyobrazena vaše mužná tvář, která se tak jednou provždy stane součástí Yorrânova příběhu. A to už je opravdu něco výjimečného.

Expected delivery of the reward: April 2017

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 1,700Gholrin - pro ženy

Zlatá mince, která se razila na dalekém jihu v kraji zvaném Pětiměstí. Její zlatý lesk a věhlas byl ceněn stejně jako v případě zinaru, jen byla ještě méně dostupná. Její nádherný zlatý cinkot vám zaručí, že se stanete majitelkou jedné knihy s osobním věnováním autora, kde nalistujete i stránku na které bude vyobrazena i vaše něžná tvář, která se tak jednou provždy stane součástí Yorrânova příběhu. A to už je opravdu něco výjimečného.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 3,333Laurit - pro muže

Mince, kterou většina obyvatel Yorrânova světa na vlastní oči nikdy nespatřila. Laurit obsahoval kromě zlata ještě irsil a razil se na opačném konci světa v Nibrilartu. Tato mince ukazuje, že jste osoba s mimořádným postavením a její omračující lesk vám umožní získat vše, co tato kampaň nabízí. Kniha s osobním věnováním, triko s logem kampaně a stříbrný šperk s logem příběhu jsou samozřejmostí. Ale právo, aby se Vaše mužná tvář jednou provždy stala součástí Yorrânova příběhu, tak to už je opravdu něco výjimečného.

Expected delivery of the reward: May 2017

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 3,333Laurit - pro ženy

Mince, kterou většina obyvatel Yorrânova světa na vlastní oči nikdy nespatřila. Laurit obsahoval kromě zlata ještě irsil a razil se na opačném konci světa v Nibrilartu. Tato mince ukazuje, že jste osoba s mimořádným postavením a její omračující lesk vám umožní získat vše, co tato kampaň nabízí. Kniha s osobním věnováním, triko s logem kampaně a stříbrný šperk s logem příběhu jsou samozřejmostí. Ale právo, aby se Vaše něžná tvář jednou provždy stala součástí Yorrânova příběhu, tak to už je opravdu něco výjimečného.

Expected delivery of the reward: May 2017

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable