logo-woodenpoint.jpg

Wooden point Podnikání

Pomozte mladé české firmě, která se chce ukázat světu, že řemeslo v srdci Evropy stále neuhaslo.

Wooden point

ReachedCZK 75,050(250%)

250%
CZK 30,000requested
34contributors
ContributeRewards

O nás

Projekt Wooden land vznikl na konci roku 2014. Od poloviny roku následujícího jsme zjistili, co nás opravdu naplňuje - výroba dřevěných hodinek. Dílnu máme na severu České republiky v Liberci. Nákupem námi vyrobených hodinek podporujete české řemeslo, které by z našich kotlin nemělo odejít bez boje. Stojíme oproti ohromné přesile levných výrobků z východu.

Vstup do eshopu

Náš internetový obchod šlape jako hodinky, rádi bychom udělali krok vpřed a zavítali i do některých kamenných prodejen. Řešením by mohl být projekt Wooden point.

Wooden point

Našli jsme způsob, jak umožnit zákazníkům výběr z celého sortimentu. Díky nově spuštěnému online konfigurátoru si mohou navrhnout vzhled svých vlastních dřevěných hodinek. Zvolit dřeviny, které použijeme pro výrobu řemínku, těla hodinek a ciferníku. Vybrat barvu ručiček, korunky či motiv ciferníku. V neposlední řadě napsat věnování, nahrát obrázky či symboly, které zdarma vypalujeme na tělo hodinek a dárkovou krabičku. Vyrábíme hodinky s příběhem.

 

wooden point.jpg

Koupit si takové hodinky není většinou rozhodnutí, které uděláte spontánně. Často chcete předem vědět o původu dřeva, procesu výroby, péči o hodinky a především vás zajímá, jak vypadají hodinky "na živo". Řešením je interaktivní panel Wooden point. Naším cílem je oslovení prodejen s náramkovými hodinkami, kde by právě takový panel stál. Zákazník by si na místě mohl nejen hodinky vyzkoušet, ale zároveň vybrat své jedinečné hodinky právě v online konfigurátoru, který bude panel zprostředkovávat. Částka, o kterou žádáme, je určena na první testovací Wooden point. Rádi bychom jej představili v rámci vánočních veletrhů.

 wp.jpg

Jaké jsou přínosy Wooden point panelu?

  1. Při prodávání produktů mají prodejny možnost buď nákupu zboží a nebo tzv. komisního prodeje, kdy je hodnota produktů stále vázána na výrobce. Obě varianty jsou pro jednu nebo druhou stranu nevýhodné. V našem případě by v prodejně mohl být pouze interaktivní panel, který by u sebe měl pouze pět tvarů základních tvarů hodinek. Z toho si zájemce dokáže udělat představu o vzhledu hodinek. Následně stačí pouze vybrat v konfigurátoru ty své.

  2. Není zapotřebí vypisovat zdlouhavé formuláře objednávky pro dodavatele. Zákazník si vybere podle svého. Vzhled, který si navolí, je automaticky odeslán do naší dílny. Za dva až čtyři týdny dorazí na pobočku či adresu zákazníka hotové hodinky.

  3. Pravidelně aktualizujeme katalog komponentů. Odpadají tak tištěné vzorníky. V konfigurátoru necháváme pouze nejatraktivnější části hodinek, ty staré nahrazují návrhy partnerských designérů.

  4. Správa aplikace je na naší straně, stačí pouze bezdrátové připojení k internetu.

  5. Konfigurátor vytváří jedinečné hodinky, které mají formu zakázkové výroby. V poslední době je to jeden z hlavních prodejních argumentů.

woodenpoint.png

K čemu peníze použijeme?

Při naplnění cílové částky jsme schopni pro přispívatele nejen vyrobit odměny, ale zároveň pořídit vše potřebné k sestavení panelu Wooden point

Proč my?

Víme, že jdeme správným směrem. Pečlivě hlídáme naše cashflow a proto, když jsme zvažovali, kdy a v jakém rozsahu investovat do našich Woodenpointů, crowfunding nám přišel jako nejlepší varianta. Už proto, že protihodnota, kterou dostanete je velice dobrá a Vy zjistíte, že děláme poctivou práci s individuálním přístupem k zákazníkům. Odměny jsme nakoncipovali tak, aby se líbily a Vaše rozhodování proč přispět právě nám, ulehčily. 

Podíl na zisku

Nákupem exkluzivní sady se stáváte investorem/investorkou, kteří mají nárok na 1% ze zisku po zdanění. Zisk bude reportován z výsledku hospodaření za rok 2017. 

O výrobě dřevěných hodinek

1. Objednávka
Celý proces začíná objednávkou, kterou od zákazníka dostaneme prostřednictvím eshopu, z Facebooku či po osobní schůzce. Jakožto samotní výrobci umožňujeme zákazníkům popustit uzdu své fantazie. Můžeme kombinovat různé druhy dřevin, ručiček, strojků, ciferníků, číslic a mnoho dalšího. Pokud neradi experimentujete, doporučujeme základní modely, které naleznete v pánské a dámské sekci. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je správné změření zápěstí. Hodinky vyrábíme na míru, proto před samotnou objednávkou prosím, změřte své zápěstí tak, jako by metr představoval budoucí hodinky. Nosíte-li hodinky na volno, povolte i metr a naopak. Může se stát, že hodinky nebudou sedět tak, jak mají. Řemínek v případě potřeby upravíme.

 

1.jpg

2. VYTVOŘENÍ NÁVRHU
Na žádost zákazníka jsme schopni vytvořit návrh naprosto nových hodinek. Nebráníme se ani invenci ze strany zákazníka, který si hodinky sám nakreslí a my je zrealizujeme.

 1_1.jpg

3. VÝBĚR MATERIÁLU
S ohledem na přání zákazníka se pustíme do výběru požadovaného dřeva a dalších komponentů hodinek. V našem "arzenálu" lze najít výběrové kousky dřevin, prozatím máme k dispozici tyto: Exotické: olivovník, wengé, bubingo, mango, palisandr, zebrano. Historické: dubový trám z hradu Tolštejn (14. století n.l.), bahenní dub (8000 let "zrál v bažině"); Tuzemské: buk, dub, třešeň, švestka, ořech. Zákazník má možnost dodat vlastní dřevo pro výrobu. Naše dílna prozatím nedisponuje technikou, která by mohla trámky či kmeny nařezat na tenká prkýnka, proto tuto odbornou činnost necháváme na zkušených místních truhlářích.

 

3.jpg

4. VYŘEZÁNÍ HODINEK
Aktuálně nabízíme pět modelů hodinek. Kulaté: ATE GRANDE, ATE, ATEA. Hranaté: TANE, TANEA. S dodržením přesně vyřezaných křivek nám pomáhá CNC frézka. Nemějte obavy, že by hodinky vypadly hotové poté, co do stroje nasypeme dřevo, strojky, sklíčka, ručičky, korunky,...atd. :) Stále totiž převažuje náročná ruční práce, která k tomuto řemeslu neodmyslitelně patří.

 

5.jpg

5. BROUŠENÍ A VRTÁNÍ KOMPONENTŮ
Oblé tvary dílků řemínku a pouzdra hodinek dodělává pásová bruska či ruční frézka. V delikátních případech ruka a smirkový papír.

 

10.jpg

11.jpg

 

Dílky navrtáváme na stojanové vrtačce.

 

9.jpg

6. OSAZOVÁNÍ HODINEK
Poté, co dílnu vrátíme do bezprašného stavu, můžeme se pustit do nervydrásajícího osazování hodinek minerálním sklíčkem, hodinkovým strojkem, ručičkami, těsněním, natahovací hřídelí, krčkem a poté případně odvézt polotovar k vypálení věnování pomocí CO2 laseru. Srdcem hodinek je japonský strojek MIYOTA, který je běžně užívaný v řadě světoznámých značek. Jsme schopni zakomponovat do těla hodinek například i mechanické natahovací strojky.

 

5.jpg

 

7. VÝROBA KOŽENÉHO ŘEMÍNKU
Kožené řemínky vyrábíme z hovězí kůže kvality vegal. Kůži ošetřujeme speciálními barvivy a povrchovými úpravami. Doba výroby ručně šitého řemínku je 8 hodin. Průběh výroby můžete vidět zde:

 

 

8. FINALIZACE
Hodinky po dokončení necháváme po seřízení minimálně 24 hodin běžet, abychom si byli jistí, že vám budou předány plně funkční hodinky. Posledním krokem je usazení hodinek do krabičky, která je opatřena naším logem.

2.jpg

Celý proces nám zabere maximálně 30 dní. Doba se odvíjí od naskladněného dřeva, strojků, ciferníků a dalších částí hodinek.

Wooden land family

Do Wooden land family patří všichni ti, kteří na zápěstí nosí hodinky z naší dílny. Za rok 2016 se jedná o více jak 200 nových majitelů. Naše rodina se stále rozrůstá. Kdo například nosí naše hodinky? Dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů Zdeněk Svěrák. Mistr světa ve 4x, cyklista, Tomáš Slavík. Mistr české republiky ve wakeskate Matěj Štěpánek. ...a řada dalších

zdsv.jpg

 

Spolupráce 

Zaujal vás dílčí projekt Wooden point? Máte možnost umístění interaktivního panelu ve své prodejně? Chcete se přímo podílet na celé myšlence výroby českých dřevěných hodinek? Kontaktujte nás na spoluprace@wooden.land.

Napsali o nás:

genus_logo.png 

 

__________________________________________________________________________

 

 

logo.jpg

Kontakt:

WOODEN LAND
(provozovna)
Na Rybníčku 6
460 01 Liberec
info@wooden.land

ReachedCZK 75,050(250%)

250%
CZK 30,000requested
34contributors
Contribute

project authorWooden land

Rewards

CZK 100Líbí se mi co děláte

líbí se mi co děláte a jak to děláte, a proto vám rád(a) přispěji na tento projekt.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Dřevěný prstýnek

Dřevěný prstýnek přímo na míru. Vybrat si můžete ze 7 druhů dřeva (buk, dub, švestka, ořech, bahenní dub, Wengé, oliva). [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Krabička s vlastním vypálením

Pro ty, kteří si chtějí udělat radost něčím originálním, a vymyslet si svůj vlastní design na stylovou dřevěnou krabičku. [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 500Dřevěný manžetový knoflíček

Stylový doplněk pro pány. Vybrat si můžete buď kulatý a nebo hranatý. Ze 7 druhů dřeva (buk, dub, švestka, ořech, bahenní dub, Wengé, oliva) bižuterní kov s galvanizací. [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 70030% sleva na hodinky

Na eshopu www.wooden.land si můžete sestavit hodinky, které se vám budou líbit. Po zadání kódu se vám odečte sleva 30%. [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 1,000Manžetové knoflíčky - stříbrný

stylový doplněk pro pány z pravého stříbra. Vypálení monogramu zdarma. Ze 7 druhů dřeva (buk, dub, švestka, ořech, bahenní dub, Wengé, oliva). [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 2,00060% sleva na hodinky

Na eshopu www.wooden.land si můžete sestavit hodinky, které se vám budou líbit. Po zadání kódu se vám odečte sleva 60%. [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 5,000Hodinky dle vlastního výběru

Poskládejte si hodinky, které nikdo na světě mít nebude. Vybrat si můžete ze 7 druhů dřev, 9 barev ručiček, několika druhů ciferníků a své vlastní motivy. [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 1/6

Reward unavailable

CZK 10,000Exklusivní sada

Navrhněte si dvoje hodinky, které nikdo na světě mít nebude. Zabaleno v párové krabičce s manžetovými knoflíčky a prstýnkem. Vybrat si můžete ze 7 druhů dřev, 9 barev ručiček, několika druhů ciferníků a své vlastní motivy. Nákupem exkluzivní sady se rovněž stáváte investorem, který se podílí na zisku po zdanění ve výši 1 % za kalendářní rok 2017. Jako bonus vám dáme možnost navštívit naši dílnu a podílet se na dílčích částech výroby vašich hodinek. [URL="http://www.wooden.land/cs/content/33-odmeny"]Galerie odměn[/URL]

Expected delivery of the reward: January 2017

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable