P1220391.JPG

Vzkříšení chaty Prašivá Ostatní

Parta dobrovolníků a nadšenců se snaží vzkřísit legendární beskydskou horskou chatu Prašivá. Pomůžete jim i Vy?

2900 dobrovolnických hodin...
6/1/2015

2900 dobrovolnických hodin...

aneb co je na Prašivé nového

Je to neuvěřitelné, ale dobrovolníci na Prašivé strávili již 2900 brigádnických hodin! Kromě oprav, úklidu či pomoci na stánku se podařilo mimo jíné vytvořit něco, co má nevyčíslitelnou hodnotu. Přemýšlíte, co by to mohlo být? Přátelství - pevná, prašivácká parta se společnými zájmy a cíli. Začali jsme ve 4-5 lidech a v současné době se kolem chaty Prašivá střídá skupina dobrovolníků čítající již okolo 75 z nás, za což všem patří obrovský DÍK a obdiv. Bez těchto "nadšenců" by to rozhodně nešlo tak hladce. O čem se nám na začátku ani nesnilo je, že se tato parta bude tak raketově rozrůstat. Každý víkend se objeví někdo nový, kdo neváhá přiložit ruku k dílu. A že té práce ještě je... . Stejně tak podpora ze strany dárců  je prozatím fantastická. Rozsah oprav záleží na vybrané částce ze startovače.cz. Nepodaří-li se nám vybrat cílovou částku 150 000Kč, budeme muset vše doposud vybrané vrátit zpět. Slíbili jsme, že za vybranou částku opravíme rozhlednu, vyměníme část oken a pokud se vybere ještě více, nad rámec cílové částky, rádi bychom  ještě letos vyměnili další okna, opravili staré nevzhledné pokojíky či vytvořili nové zcela přírodní dětské hřiště, což bylo vše plánováno až na příští rok. Pevně však věříme, že naše minimální suma bude pokořena. Celá parta dobrovolníků doslova maká na 120%, podaří se nám vybrat také alespoň za 120%? 

Co je tedy na chatě nového? A na co se můžete již brzo těšit? 

Dominanta chaty Prašivá - rozhledna dostala nový nátěr. Nejprve však bylo potřeba vyměnit několik nevyhovujících trámků za nové.

P1220524.jpg

Také střecha dostala nový "kabát". 

P1220559.jpg

Rekonstrukce kuchyně je téměř u konce. Pomalu se můžete těšit na prašivácké dobroty, které zde pro Vás budou naši kuchaři připravovat.

P1220526.jpg

Bezručově místnosti dobrovolní nadšenci vrátili již dávno zašlý lesk. Každý cm2 byl pečlivě vybroušen a zrenovován. Posezení v této místnosti je opravdu uměleckým a kulturním zážitkem.

P1220542.jpg

Na novém výčepu Vám bude pivo chutnat :-)

P1220806.jpg

Veškeré dění můžete sledovat na:

Děkujeme za podporu!

Vaši chataři Martin & Michal a celý klub přátel chaty Prašivá.

ReachedCZK 171,511(114%)

114%
CZK 150,000requested
258contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Elektronická fotodokumentace ze vzkříšování chaty

Získejte jedinečnou sérii fotek za zákulisí vzkřišování chaty. Objevte s chataři to, co v ní našli, jaká nemilá překvapení na ně čekala, jak probíhaly náročné práce atd. Buďte tak svědky proměny této krásné chaty prostřednictvím fotoapáratu ze zákulisí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Pohled z Prašivé s originálním razítkem

Pohlednice z chaty Prašivá s originálním razítkem odeslaná symbolicky přesně v den slavnostního otevření chaty :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Chatařská nášivka

Originální nová kolekce chatařských nášivek s logem chaty. Jedinečná památka na Váš turistický batůžek, větrovku či kamkoli jinam :-)

Number of available rewards: 70/100

Reward unavailable

CZK 400Turistická známka - nová kolekce

Specialita pro sběratele turistických známek. Přátelé chaty Prašivá se rozhodli o vytvoření nové grafiky turistické známky. Chcete ji mít mezi prvními i Vy?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Rozhledna - Vaše první kroky po ní

Historická věžička chaty sloužila kdysi jako rozhledna. Od té doby je mnoho let již veřejnosti uzavřena. Buďte na jejím panoramatickém ochozu po vzkříšení chaty mezi prvními. Jedinečná příležitost pro všechny milovníky rozhleden!!!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Chatařské osvěžení

Co takhle dát si z první várky chatařské speciality? přírodní mošt dle výběru? A komu radši libo pivečko, dostane ho natočené osobně od chatařů Martina a Michala! A přijdete-li v páru, dostanete obojí! Tak teď už jen hurá za osvěžením na Prašivou!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 777Chatařské tričko s logem chaty

Chcete mít jedinečné tričko z chaty Prašivá, které zatím nikdo jiný ještě nemá? Dokonce ani chatař sám! :-) Neváhejte, kolekce je velmi omezená :-)

Number of available rewards: 74/100

Reward unavailable

CZK 1,000Tajemný prašivácký balíček

Co se za tím skrývá? Vstup na historickou rozhlednu, elektronická fotodokumentace ze vzkřišování chaty a dále chatařská nášivka nebo turistická známka dle volby.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Tajemství chaty Prašivá...

Objevte ta nejtajnější zákoutí chaty, od klenbového sklepa až po historickou rozlednu a na závěr se vyfoťte s našim symbolem chaty - prašivým medvědem. Jako vzpomínku na tento ojedinělý zážitek si odnesete naši prašiváckou nášivku.

Number of available rewards: 47/50

Reward unavailable

CZK 4,444Horský víkend na Prašivé

Odměnou Vám bude ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídání na naší dřevěné turistické chatě, která od pradávna láká horaly z různých koutů země. Pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu na východ slunce.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,555Romantický víkend na Prašivé

Užijte si romantický víkend na horské chatě na dvě noci v pokojíku s balkónkem a výhledem na kapličku. Váš pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu slunce, kde budete moci společně povečeřet a zažít tak příjemné chvíle.

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 10,000Prašivá SPECIÁL

V rámci speciálního balíčku Vás pozveme na grilovačku na Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty, dále Vám poskytneme ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, ale i naši prašiváckou nášivku.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 15,555Silvestr na vzkříšené Prašivé

Zažijte historicky první Silvestr na vzkříšené Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty. Za Vaši podporu Vám připravíme silvestrovské pohoštění, ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, fotku se symbolem chaty - našim medvědem ale i naši prašiváckou nášivku. Tato jedinečná nabídka je pouze pro dvě dvojice.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable