P1220391.JPG

Vzkříšení chaty Prašivá Ostatní

Parta dobrovolníků a nadšenců se snaží vzkřísit legendární beskydskou horskou chatu Prašivá. Pomůžete jim i Vy?

Kampaň na vzkříšení chaty finišuje
7/10/2015

Kampaň na vzkříšení chaty finišuje

Kampaň na záchranu legendární dřevěné horské chaty Prašivá pomalu končí. Pokud byste rádi ještě na poslední chvili chtěli pomoci, neváhejte, je na to poslední den. Všem předem za podporu a pomoc děkujeme.

 

Kamarádi, přátelé, dobrovolníci, dárci.

Máme před sebou poslední den sbírkové kampaně na startovači pro záchranu oblíbené chaty Prašivá a my bychom vám rádi poděkovali za dosavadní podporu a pomoc.

Za poslední dva měsice probíhající kampaně chata doznala obrovských změn a bylo uděláno plno práce. Chata má novou kuchyň, krásný a hlavně čistý kuchyňský sklad, precizní restaurátorskou proměnou prošla Bezručova jizba, chodby se pyšní novými palubkami, zateplena byla dolní jídelna, skoroopravena je rozhledna, z 1/3 natřena střecha a vyměněno bylo již 6 oken. Celkem zde dobrovolníci doslova odmakali cca 3500 hodin. Na začátku jsme byli 4, po 5 měsících nás je v dobrovolnické partě kolem 90 dobrovolníků. Je úplně fantastické, kolika lidem není osud této historické chaty lhostejný a neváhají pomoci.

Přesto nás plno práce ještě čeká: výměna dalších 20 oken, doopravení a zpřístupnění rozhledny, donatírání celé střechy, totální rekonstrukce dětského hřiště s houpačkami a kolotočem atd atd. Spoustu těchto prací jsme schopni za vaši podporu realizovat. Pokud byste ještě měli chuť na poslední chvíli snažení dobrovolníků podpořit, neváhejte, máte na to poslední 1 den. Každopádně i později můžete chatě pomoci...a to třeba vaší účastí na rekonstrukci. Každá pomocná ruka je kdykoli vítána. A pak v dalších letech chceme pokračovat zateplením celé budovy a obložením novým šindelem...

Je nám ctí, že dobrovolníky na brigádách přijeli podpořit takové osobnosti jako pan "Dakar" KAREL LOPRAIS, extrémní sportovec a himálajský horolezec LIBOR UHER nebo ˇčestný předseda Klubu českých turistů JAN HAVELKA. Jejich vzazy veřejnosti můžete zhlédnout na: https://www.facebook.com/chatanaprasive

Rádi bychom vás ještě informovali, že chata Prašivá je již v provozu, i když lehce omezeném kvůli stále probíhající rekonstrukci. Každopádně vaříme, napojíme vás také a těšíme se na vaši návštěvu u nás.

Zdraví vás chataři a chatařky

Martin a Michal s Renčou a Kamilkou

ReachedCZK 171,511(114%)

114%
CZK 150,000requested
258contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Elektronická fotodokumentace ze vzkříšování chaty

Získejte jedinečnou sérii fotek za zákulisí vzkřišování chaty. Objevte s chataři to, co v ní našli, jaká nemilá překvapení na ně čekala, jak probíhaly náročné práce atd. Buďte tak svědky proměny této krásné chaty prostřednictvím fotoapáratu ze zákulisí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Pohled z Prašivé s originálním razítkem

Pohlednice z chaty Prašivá s originálním razítkem odeslaná symbolicky přesně v den slavnostního otevření chaty :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Chatařská nášivka

Originální nová kolekce chatařských nášivek s logem chaty. Jedinečná památka na Váš turistický batůžek, větrovku či kamkoli jinam :-)

Number of available rewards: 70/100

Reward unavailable

CZK 400Turistická známka - nová kolekce

Specialita pro sběratele turistických známek. Přátelé chaty Prašivá se rozhodli o vytvoření nové grafiky turistické známky. Chcete ji mít mezi prvními i Vy?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Rozhledna - Vaše první kroky po ní

Historická věžička chaty sloužila kdysi jako rozhledna. Od té doby je mnoho let již veřejnosti uzavřena. Buďte na jejím panoramatickém ochozu po vzkříšení chaty mezi prvními. Jedinečná příležitost pro všechny milovníky rozhleden!!!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Chatařské osvěžení

Co takhle dát si z první várky chatařské speciality? přírodní mošt dle výběru? A komu radši libo pivečko, dostane ho natočené osobně od chatařů Martina a Michala! A přijdete-li v páru, dostanete obojí! Tak teď už jen hurá za osvěžením na Prašivou!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 777Chatařské tričko s logem chaty

Chcete mít jedinečné tričko z chaty Prašivá, které zatím nikdo jiný ještě nemá? Dokonce ani chatař sám! :-) Neváhejte, kolekce je velmi omezená :-)

Number of available rewards: 74/100

Reward unavailable

CZK 1,000Tajemný prašivácký balíček

Co se za tím skrývá? Vstup na historickou rozhlednu, elektronická fotodokumentace ze vzkřišování chaty a dále chatařská nášivka nebo turistická známka dle volby.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Tajemství chaty Prašivá...

Objevte ta nejtajnější zákoutí chaty, od klenbového sklepa až po historickou rozlednu a na závěr se vyfoťte s našim symbolem chaty - prašivým medvědem. Jako vzpomínku na tento ojedinělý zážitek si odnesete naši prašiváckou nášivku.

Number of available rewards: 48/50

Reward unavailable

CZK 4,444Horský víkend na Prašivé

Odměnou Vám bude ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídání na naší dřevěné turistické chatě, která od pradávna láká horaly z různých koutů země. Pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu na východ slunce.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,555Romantický víkend na Prašivé

Užijte si romantický víkend na horské chatě na dvě noci v pokojíku s balkónkem a výhledem na kapličku. Váš pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu slunce, kde budete moci společně povečeřet a zažít tak příjemné chvíle.

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 10,000Prašivá SPECIÁL

V rámci speciálního balíčku Vás pozveme na grilovačku na Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty, dále Vám poskytneme ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, ale i naši prašiváckou nášivku.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 15,555Silvestr na vzkříšené Prašivé

Zažijte historicky první Silvestr na vzkříšené Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty. Za Vaši podporu Vám připravíme silvestrovské pohoštění, ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, fotku se symbolem chaty - našim medvědem ale i naši prašiváckou nášivku. Tato jedinečná nabídka je pouze pro dvě dvojice.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable