P1220391.JPG

Vzkříšení chaty Prašivá Ostatní

Parta dobrovolníků a nadšenců se snaží vzkřísit legendární beskydskou horskou chatu Prašivá. Pomůžete jim i Vy?

Slavnostní otevření rozhledny
5/30/2016

Slavnostní otevření rozhledny

Zveme Vás na slavnostní otevření rozhledny na horské chatě Prašivá, na jejíž obnovu jste přispěli. Přijďte a buďte mezi prvními, kdo vystoupají na tuto unikátní rozhlednu nejstarší české horské chaty v Beskydech.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ROZHLEDNY NA CHATĚ PRAŠIVÁ – 11.6.2016

Po více než roce usilovných prací nadšenců a dobrovolníků z Klubu přátel chaty Prašivá a Klubu českých turistů se podaří zpřístupnit po několika desítkách let veřejnosti uzavřenou unikátní rozhlednu na horské chatě Prašivá, která je nejstarší českou horskou chatou v Beskydech.

Organizátoři slavnostního otevření zvou veřejnost dne 11.června od 13 hodin na Prašivou, kde se uskuteční tato výjimečná událost. Kromě "prvních kroků po rozhledně“, tedy komentovaných prohlídek s průvodcem, jsou na programu také koncerty několika kapel, kdy zlatým hřebem této slavnosti bude vystoupení známého muzikanta Tomáše Kočka. Živá hudba bude pokračovat celé odpoledne až do večerních hodin, kdy vzplane táborák, u kterého se bude nejen hrát a zpívat, ale také opékat špekáčky.

Vstupné dobrovolné – bude věnováno na pokračující obnovu této legendární horské chaty.

Připojte se a podpořte Vaší účastí chatu Prašivá i Vy.

Děkujeme!!!

Více informací na: www.ChataPrasiva.cz

Prašivá po roce oprav a proměn
5/2/2016

Prašivá po roce oprav a proměn

Pojďte se podívat, co vše je již na chatě hotovo, co vše se podařilo nejen za vaše příspěvky opravit, záchranit a dát dohromady.

Přátelé, podpůrci a donátoři projektu "Vzkříšení horské chaty Prašivá"

Je to již téměř rok, co jste pomohli s obnovou chaty Prašivá. Za ten rok se udělal ohromný kus práce, odpracováno bylo více než 5000 dobrovolnických hodin, fyzicky přišlo pomoci již přes 150 nadšenců, kteří by ale bez Vaší pomoci neměli dost materiálu a citíli by menší podporu v zádech. Takto jsme to společně dokázali a můžeme si říci, že projekt je nastartován dobrým směrem. Každopádně spousta práce nás ještě čeká, ale určitě Vás bude zajímat, co vše je již hotovo. Tož mrkněte na prezentaci, kterou naleznete zde:

https://www.dropbox.com/s/gk95apjlmyp7kl5/Pra%C5%A1iv%C3%A1_prezentace.ppsx

Pokud byste chtěli získat prezentaci v PDF formátu nebo v powerpointu, napiště nám, pošleme Vám ji emailem.

Ještě jednou děkujeme za důvěru a těšíme se na podporu i v budoucnu.

Za Klub přátel chaty Prašivá Vás zdraví

Martin Stiller, Email: ms.broumovak@seznam.cz

PS: samozřejmě všichni jste na Prašivé vítání, tak se někdy stavte přesvědčit na vlastní oči. Více o chatě a jak se k nám dostat, naleznete na: www.ChataPrasiva.cz

Poděkování Vám všem!!!
7/28/2015

Poděkování Vám všem!!!

Za celý Klub přátel chaty Prašivá bysme Vám rádi poděkovali za Vaši podporu při první etapě obnovy chaty Prašivá, kterou teď díky Vám můžeme dokončit. Vám všem patří obrovský dík. A my už teď pracujeme na Vašich odměnách a zároveň na rekonstrukčních pracích v chatě. Přijďte se za námi podívat, rádi Vás uvidíme.

Kamarádi, přátelé, podpůrci a donátoři projektu "Vzkříšení horské chaty Prašivá"

Máme za sebou 2 měsíce kampaně na startovač.cz, která právě skončila a mně nezbývá než smeknout klobouk přede všemi, kteří se na projektu podíleli a jakkoli tomu pomohli. Na začátku jsme si nikdo nemysleli, že to bude mít u veřejnosti takový ohlas, i když jsme tajně ve skrytu duše doufali, že se nám společně podaří sehnat podporu na první etapu rekonstrukce, ale že práce naberou takového rozsahu a že tolika z Vás nebude záchrana této nádherné chaty lhostejná a že nás podpoříte v takové velikosti, ať už finanční nebo pomocnou rukou, to jsme fakt nečekali. Takže fakt díky, byli jste skvělí!

Nyní se už někteří určitě ptáte, kdy se Vám dostane slíbených odměn. Už na nich pracujeme, ale mějte ještě strpení, některé se musí teprve vyrobit, neboť kampaň skončila před pár dny a do poslední chvíle jsme nevěděli, kolik z Vás bude chtít nové nášivky, kolik z Vás trička a jaké velikosti apod. Tímto Vás "tričkaře" prosíme, sdělte nám, jakou velikost trika si přejete, abysme Vám je podle toho mohli připravit. Jakmile bude vše nachystáno, budeme Vás kontaktovat a kdo budete moci, rádi se s Vámi setkáme na chatě i osobně.

Určitě Vás také zajímá, jak se získanou podporou naložíme a tak zde uvádíme:

- bude vyměněno několik dalších nutných oken v prvním a druhém patře chaty

- dokončíme opravy a nátěry na rozhledně, aby během podzima mohla opět sloužit veřejnosti

- budeme zateplovat druhé patro chaty, tedy podkrovní pokojíky

- pokojíky v druhém patře projdou kompletní rekonstrukci - obložení, elektroinstalace, koberce

- a ze zbylých prostředků vybavíme pokojíky také novým nábytkem

Závěrem bych rád poděkoval i všem dobrovolníkům, kteří pravidelně chodí na chatu pomáhat. Bez jejich podpory by se také asi nic nikdy nekonalo.

Takže lidičky, ať už jste pomohli jakkoli, všem Vám děkujeme.

Za Klub českých turistů Vás zdraví

Martin Stiller

PS: další práce na obnově chaty zahajujeme o víkendu 1.-2.8.2015 a budou pokračovat každý víkend. Pokud byste chtěli přidat pomocnou rukou, zastavte se. Předem díky. Průběh prací můžete sledovat na našem facebooku: https://www.facebook.com/chatanaprasive nebo na našem webu: www.ChataPrasiva.cz

 

 

Kampaň na vzkříšení chaty finišuje
7/10/2015

Kampaň na vzkříšení chaty finišuje

Kampaň na záchranu legendární dřevěné horské chaty Prašivá pomalu končí. Pokud byste rádi ještě na poslední chvili chtěli pomoci, neváhejte, je na to poslední den. Všem předem za podporu a pomoc děkujeme.

 

Kamarádi, přátelé, dobrovolníci, dárci.

Máme před sebou poslední den sbírkové kampaně na startovači pro záchranu oblíbené chaty Prašivá a my bychom vám rádi poděkovali za dosavadní podporu a pomoc.

Za poslední dva měsice probíhající kampaně chata doznala obrovských změn a bylo uděláno plno práce. Chata má novou kuchyň, krásný a hlavně čistý kuchyňský sklad, precizní restaurátorskou proměnou prošla Bezručova jizba, chodby se pyšní novými palubkami, zateplena byla dolní jídelna, skoroopravena je rozhledna, z 1/3 natřena střecha a vyměněno bylo již 6 oken. Celkem zde dobrovolníci doslova odmakali cca 3500 hodin. Na začátku jsme byli 4, po 5 měsících nás je v dobrovolnické partě kolem 90 dobrovolníků. Je úplně fantastické, kolika lidem není osud této historické chaty lhostejný a neváhají pomoci.

Přesto nás plno práce ještě čeká: výměna dalších 20 oken, doopravení a zpřístupnění rozhledny, donatírání celé střechy, totální rekonstrukce dětského hřiště s houpačkami a kolotočem atd atd. Spoustu těchto prací jsme schopni za vaši podporu realizovat. Pokud byste ještě měli chuť na poslední chvíli snažení dobrovolníků podpořit, neváhejte, máte na to poslední 1 den. Každopádně i později můžete chatě pomoci...a to třeba vaší účastí na rekonstrukci. Každá pomocná ruka je kdykoli vítána. A pak v dalších letech chceme pokračovat zateplením celé budovy a obložením novým šindelem...

Je nám ctí, že dobrovolníky na brigádách přijeli podpořit takové osobnosti jako pan "Dakar" KAREL LOPRAIS, extrémní sportovec a himálajský horolezec LIBOR UHER nebo ˇčestný předseda Klubu českých turistů JAN HAVELKA. Jejich vzazy veřejnosti můžete zhlédnout na: https://www.facebook.com/chatanaprasive

Rádi bychom vás ještě informovali, že chata Prašivá je již v provozu, i když lehce omezeném kvůli stále probíhající rekonstrukci. Každopádně vaříme, napojíme vás také a těšíme se na vaši návštěvu u nás.

Zdraví vás chataři a chatařky

Martin a Michal s Renčou a Kamilkou

2900 dobrovolnických hodin...
6/1/2015

2900 dobrovolnických hodin...

aneb co je na Prašivé nového

Je to neuvěřitelné, ale dobrovolníci na Prašivé strávili již 2900 brigádnických hodin! Kromě oprav, úklidu či pomoci na stánku se podařilo mimo jíné vytvořit něco, co má nevyčíslitelnou hodnotu. Přemýšlíte, co by to mohlo být? Přátelství - pevná, prašivácká parta se společnými zájmy a cíli. Začali jsme ve 4-5 lidech a v současné době se kolem chaty Prašivá střídá skupina dobrovolníků čítající již okolo 75 z nás, za což všem patří obrovský DÍK a obdiv. Bez těchto "nadšenců" by to rozhodně nešlo tak hladce. O čem se nám na začátku ani nesnilo je, že se tato parta bude tak raketově rozrůstat. Každý víkend se objeví někdo nový, kdo neváhá přiložit ruku k dílu. A že té práce ještě je... . Stejně tak podpora ze strany dárců  je prozatím fantastická. Rozsah oprav záleží na vybrané částce ze startovače.cz. Nepodaří-li se nám vybrat cílovou částku 150 000Kč, budeme muset vše doposud vybrané vrátit zpět. Slíbili jsme, že za vybranou částku opravíme rozhlednu, vyměníme část oken a pokud se vybere ještě více, nad rámec cílové částky, rádi bychom  ještě letos vyměnili další okna, opravili staré nevzhledné pokojíky či vytvořili nové zcela přírodní dětské hřiště, což bylo vše plánováno až na příští rok. Pevně však věříme, že naše minimální suma bude pokořena. Celá parta dobrovolníků doslova maká na 120%, podaří se nám vybrat také alespoň za 120%? 

Co je tedy na chatě nového? A na co se můžete již brzo těšit? 

Dominanta chaty Prašivá - rozhledna dostala nový nátěr. Nejprve však bylo potřeba vyměnit několik nevyhovujících trámků za nové.

P1220524.jpg

Také střecha dostala nový "kabát". 

P1220559.jpg

Rekonstrukce kuchyně je téměř u konce. Pomalu se můžete těšit na prašivácké dobroty, které zde pro Vás budou naši kuchaři připravovat.

P1220526.jpg

Bezručově místnosti dobrovolní nadšenci vrátili již dávno zašlý lesk. Každý cm2 byl pečlivě vybroušen a zrenovován. Posezení v této místnosti je opravdu uměleckým a kulturním zážitkem.

P1220542.jpg

Na novém výčepu Vám bude pivo chutnat :-)

P1220806.jpg

Veškeré dění můžete sledovat na:

Děkujeme za podporu!

Vaši chataři Martin & Michal a celý klub přátel chaty Prašivá.

ReachedCZK 171,511(114%)

114%
CZK 150,000requested
258contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Elektronická fotodokumentace ze vzkříšování chaty

Získejte jedinečnou sérii fotek za zákulisí vzkřišování chaty. Objevte s chataři to, co v ní našli, jaká nemilá překvapení na ně čekala, jak probíhaly náročné práce atd. Buďte tak svědky proměny této krásné chaty prostřednictvím fotoapáratu ze zákulisí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Pohled z Prašivé s originálním razítkem

Pohlednice z chaty Prašivá s originálním razítkem odeslaná symbolicky přesně v den slavnostního otevření chaty :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Chatařská nášivka

Originální nová kolekce chatařských nášivek s logem chaty. Jedinečná památka na Váš turistický batůžek, větrovku či kamkoli jinam :-)

Number of available rewards: 70/100

Reward unavailable

CZK 400Turistická známka - nová kolekce

Specialita pro sběratele turistických známek. Přátelé chaty Prašivá se rozhodli o vytvoření nové grafiky turistické známky. Chcete ji mít mezi prvními i Vy?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Rozhledna - Vaše první kroky po ní

Historická věžička chaty sloužila kdysi jako rozhledna. Od té doby je mnoho let již veřejnosti uzavřena. Buďte na jejím panoramatickém ochozu po vzkříšení chaty mezi prvními. Jedinečná příležitost pro všechny milovníky rozhleden!!!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Chatařské osvěžení

Co takhle dát si z první várky chatařské speciality? přírodní mošt dle výběru? A komu radši libo pivečko, dostane ho natočené osobně od chatařů Martina a Michala! A přijdete-li v páru, dostanete obojí! Tak teď už jen hurá za osvěžením na Prašivou!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 777Chatařské tričko s logem chaty

Chcete mít jedinečné tričko z chaty Prašivá, které zatím nikdo jiný ještě nemá? Dokonce ani chatař sám! :-) Neváhejte, kolekce je velmi omezená :-)

Number of available rewards: 74/100

Reward unavailable

CZK 1,000Tajemný prašivácký balíček

Co se za tím skrývá? Vstup na historickou rozhlednu, elektronická fotodokumentace ze vzkřišování chaty a dále chatařská nášivka nebo turistická známka dle volby.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Tajemství chaty Prašivá...

Objevte ta nejtajnější zákoutí chaty, od klenbového sklepa až po historickou rozlednu a na závěr se vyfoťte s našim symbolem chaty - prašivým medvědem. Jako vzpomínku na tento ojedinělý zážitek si odnesete naši prašiváckou nášivku.

Number of available rewards: 47/50

Reward unavailable

CZK 4,444Horský víkend na Prašivé

Odměnou Vám bude ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídání na naší dřevěné turistické chatě, která od pradávna láká horaly z různých koutů země. Pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu na východ slunce.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,555Romantický víkend na Prašivé

Užijte si romantický víkend na horské chatě na dvě noci v pokojíku s balkónkem a výhledem na kapličku. Váš pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu slunce, kde budete moci společně povečeřet a zažít tak příjemné chvíle.

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 10,000Prašivá SPECIÁL

V rámci speciálního balíčku Vás pozveme na grilovačku na Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty, dále Vám poskytneme ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, ale i naši prašiváckou nášivku.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 15,555Silvestr na vzkříšené Prašivé

Zažijte historicky první Silvestr na vzkříšené Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty. Za Vaši podporu Vám připravíme silvestrovské pohoštění, ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, fotku se symbolem chaty - našim medvědem ale i naši prašiváckou nášivku. Tato jedinečná nabídka je pouze pro dvě dvojice.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable