Startovac.jpg

Vyšlapeme cesty v Banátu Ostatní

Pomozte nám získat peníze na značení nových turistických tras v rumunském Banátu, čímž bychom navázali na již existující páteřní trasy.

13962642_1347941981886082_2148954614459840725_n.jpg

ReachedCZK 22,800(114%)

114%
CZK 20,000requested
58contributors
ContributeRewards

Obnovením a vytvořením turistickýh tras v Banátu chceme navázat na turistický rozvoj v oblasti rumunského Banátu!

Dobrodružství se smysluplným cílem!

Náš společný příběh odstartoval v roce 2009. Jako dva čerství absolventi osmiletého gymnázia se vám nejprve představíme. Já jsem Lukáš Kotlár, je mi 20 let a vyrůstal jsem v Uherském Ostrohu.  S parťákem Honzou Krajníkem z Chomutova, kterému je taky 20 jsme spustili projekt, který vychází z našich společných zážitků a touze po dobrodružství se smysluplným cílem. To jsme si také vyzkoušeli v projektu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), ve kterém jsme s Honzou získali zlaté ocenění. Z Honzou jsme tentokrát do Banátu vyrazili z České republiky na kolech!

O co jde? O turistický rozvoj v oblasti Banátu!

Nyní je třeba označkovat téměř 100 km nových tras, osadit cestu navigačními cedulemi, připravit značení. Výroba jedné cedule stojí cca 450,- Kč. Značkovaní zajišťují dobrovolníci sdružení kolem hospody U mevěda v Eibenthale, se krerými spolupracujeme. Značení bude velet proškolený značkař Jan Duben. Do značení se zapojí také partnerské školy, které během expedic v Banátu s obnovou pomáhají. Já a Honza už jsme přípravu jedné z cest zažili a můžeme vám řict, že to není žádné "lážoplážo"! Na dané místo jsme se museli proklestit skrze džungli s pomocí motorové pily a zahradních nůžek a čekají nás další výpravy. 

Odkaz na naší FB stránku

Instagram

Zde budou nové trasy viditelné online

Banat2013_VojtaBrzek_5571.jpg

banat6.jpg 

Banát je oblast našich krajanů!

Banát je unikátní oblast v jihovýchodní Evropě v Rumunsku, kde se nachází naši krajané v 6 českých vesnicích: Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Bígr, Eibentál a Šumice. My jsme si Banát při opakovaných návštěvách zamilovali a rádi bychom pro Banát a turisty něco udělali. Chceme sehnat peníze na opravení starých tras a především připravit nové turistické cesty, které naváží na již existující páteřní trasy v Banátu.  

 Dobrodružná expedice na kolech!

Jet v autobuse jsme tentokrát nechtěli a rozhodli jsme se překonat vzdálenost 836 km na jizdních kolech, které na místě také krajanům předáme! Běhěm osmi dní jsme došlapali z Uherského Ostrohu do česko-rumunské vesnice Eibenthal.

web.jpg

Naše cesta začala v Uherském Ostrohu. Odtud jsme vyrazili jihozápadně podél řeky Moravy až k jejímu soutoku s Dunajem. Následovali jsme tuto cestu až k hraničnímu přechodu Medveďov. Z tohoto místa jsme putovali přímou čarou přes Maďarsko až k hranicím Rumunska. Zde jsme narazili na první menší problémy z převýšením, jelikož zde začínají Karpaty. Velkých výjezdů a sjezdů jsme se zbavili až poté, co jsme se opět setkali s Dunajem. Následně nás totiž čekal už jenom jeden poslední vrchol, kterým je vsenice Eibenthál. 

17.8.2016 odstartuje FESTIVAL BANÁT, kde naše dvě kola krajanům předáme! Letos startuje už 5.ročník. Festival volně navazuje na tradici kulturně hudebních festivalů, které se v minulých letech konaly na území českých vesnic, převážně pak v Gerníku a Svaté Heleně. Poté se festival přesunul do vesnice Eibenthal, kde je nyní největší česká komunita v celém Rumunsku

 Těšíme se na obnovené a nové trasy v Banátu!

oblast banatu.png

K těmto trasám můžeme přidat společně s vámi mnoho dalších...

Děkujeme vám!

DÍKY patří také všem, kteří nám pomohli naši cykloexpedici zrealizovat:

Open Gate School - Inspirace pro uskutečnění projektu

Veloservis Krajník - poskytnutí, vybavení a darování jízdních kol

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu - poskytnutí finančních nákladů na uskutečnění expedice

Festival Banát - zajištění odměn a cesty zpět do ČR

Loga rumunsko.png

 

ReachedCZK 22,800(114%)

114%
CZK 20,000requested
58contributors
Contribute

project authorTomáš S

Rewards

CZK 100E-balíček z banátských cest

Plně věříme, že Vás náš e-balíček fotek dokáže potěšit. Fotíme rádi, a sdílení zážitků z našich cest je to nejmenší, co Vám můžeme nabídnout.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Pošleme vám pohled!

Banát se pyšní panenskou krajinou a krásnými sceneriemi. Ty jsou zobrazeny na pohledech, které Vám s věnováním pošleme. E-balíček je samozřejmou součástí odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Sypaný čaj od krajanů!

Praví se, že čaj od rumunských čechů obsahuje až 50 různých bylin. My jsme měli tu možnost ho ochutnat a s jistotou můžeme říct, že vydá za 100 liptonů. E-balíček je samozřejmou součástí odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Slivovice od krajanů!

Jahodovice, šipkovice, hruškovice, meruňkovice a tak dále. Rumunští češi jsou mistři v domácím pálení. Z našich zkušeností je ale právě slivovice tím nejlepším potěšením pro Vaše chuťové buňky. E-balíček je samozřejmou součástí odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Med od krajanů!

Domácí med, kterým se dá osladit téměř všechno. A to i již zmíněná slivovice, kterou rumunští češi doslazují kvůli zjemění chuti. E-balíček je samozřejmou součástí odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Tričko Banát!

Za tuto částku vám jako odměnu zašleme tričko s nápisem Banát! E-balíček je samozřejmou součástí odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Zarámovaný obrázek od dětí z Banátu

Malování a kreslení je jednou z nejoblíbenějších činností dětí v Eibenthalu. Za přispění Vám pošleme obrázek, ve kterém děti znázorní, jak ve vesnici řádí na kolech. E-balíček je samozřejmou součástí odměny.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 1,000Balíček!

V tomto balíčku Vám zašleme vše co rumunský Banát nabízí. Součástí je E-balíček z banátských cest, pohled, med a slivovice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable