DSC_0325.jpg

Výroba přírodní kosmetiky Ostatní

Cílem tohoto projektu je získat finanční prostředky na zařízení provozovny pro výrobu přírodní kosmetiky v Plzni.

61451395_445093449627411_871434785455603712_n.jpg

ReachedCZK 94,225(118%)

118%
CZK 80,000requested
102contributors
ContributeRewards

Přírodní kosmetika, zero waste, ekologie... to vše je budoucí značka Vitellaria. Díky tomuto projektu bych ráda získala prostředky na zřízení provozovny na výrobu šetrné přírodní kosmetiky v Plzni.

Toto zařízení obnáší vypracování stavebního projektu, menší stavební úpravy a vybavení jako například kuchyňská linka, regály, spotřebiče a také protipožární dveře, hasičské přístroje a spoustu dalších dorobností. 

Chcete vědět více? Čtěte dál!

Přírodní kosmetiku jsem začala vyrábět před čtyřmi lety, když se mi narodila první dcera. Co bylo tím prvotním impulsem? Potřeba koupit opalovací krém vhodný pro děti. Stála jsem v drogerii, zkoumala složení napsané malým písmem, hledala na internetu v mobilu jednotlivé složky a byla čím dál zděšenější. Jaký chemický koktejl na sebe mažeme? A tím mám natírat to malé miminko? Odcházela jsem bez krému, ale s hlavou plnou myšlenek.

 

Začala jsem víc pátrat a brzy zjistila, že opalovací krém se dá snadno vyrobit doma z přírodních surovin. Nakoupila jsem vše potřebné a vrhla se do práce. Výsledek byl překvapivě dobrý. Byla jsem nadšená a rozhodla se vyzkoušet i další kosmetické přípravky. Tak pod mýma rukama vznikaly krémy na opruzeniny, balzámy na rty, šampony a další.  

 

V souvislosti s tím se měnil celý můj dosavadní životní styl. Sil přírody jsem využívala čím dál častěji – při nemocech svých i dcer, ve stravování, v domácnosti...Studovala jsem rady našich babiček, pro které bylo používání bylinek denním chlebem.

Vlastní výroba mě maximálně naplňovala. Zpočátku mi stačily osvědčené recepty z internetu. Jak jsem však prohlubovala své znalosti a zkušenosti, začala jsem vyvíjet receptury vlastní. Pokusnými testovacími králíky byla moje rodina, kamarádky, kamarádky kamarádek... Jejich pozitivní zpětná vazba mě motivovala k tomu pokračovat dál v cestě za svým snem – certifikovat svou vlastní přírodní kosmetiku.

K tomuto kroku jsem se ale odhodlávala dlouho. V praxi je to totiž velice náročný proces, jak časově, tak finančně.

Abyste mohli své výrobky oficiálně prodávat, musíte mít provozovnu, která splňuje správnou výrobní praxi dle nařízení EU. A každý výrobek musí mít svůj ,,certifikát" = hodnocení bezpečnosti výrobku. O samotné certifikaci vám jednou určitě napíšu. Dnes však tyto řádky čtete hlavně kvůli tomu základnímu – provozovně.

Najít vhodné místo pro provozovnu trvalo dva roky. Nejprve jsem se zaměřovala na myšlenku koupit vlastní dům, přestěhovat se a výrobnu zřídit doma. Situace na realitním trhu je ale dlouhodobě nepříznivá a odpovídající nemovitost se dosud nenašla. A s pronájmy to bylo podobné. Začínala jsem ztrácet naději.

 Jak to tak bývá, řešení se našlo tam, kde ho nikdo nehledal. Když jsem jednou musela v našem bytovém domě do sklepů, došlo mi, že máme společné prostory, které nikdo nevyužívá. Já v nich však okamžitě uviděla ideální provozovnu. Požádala jsem o vyjádření Krajskou hygienickou stanici a ta mi dala zelenou. Prostory po menších stavebních úpravách bez problémů splní hygienické podmínky!

 

A to byl úplný začátek.

Vzhledem k tomu, že vlastníkem je SVJ, které čítá celkem 62 členů, je cesta k vlastní provozovně ještě o fous náročnější. Proč? Protože v první řadě musí proběhnout shromáždění vlastníků jednotek, na kterém se odhlasuje, že moji sousedé se zřízením provozovny souhlasí.

V tuto chvíli mám hotový projekt, závazné kladné stanovisko z hygieny a čekám na shromáždění.

Samotná realizace pak obnáší zmiňované stavební úpravy, instalaci nového umyvadla, kuchyňské linky, omyvatelný nátěr. Dveře musí být protipožární a součástí vybavení jsou i hasičské přístroje. Celá provozovna se pak bude skládat z výrobny, skladu hotových výrobků, skladu obalů a expedice. Součástí musí být též převlékárna. 

Pokud mě na Startovači podpoříte a potřebné finance získám, využiji je právě na zařízení provozovny, které je velice nákladné. 

Jednou z odměn za vaše příspěvky jsou kurzy výroby přírodní kosmetiky. Je to moje srdcová záležitost. Začala jsem je pořádat jen díky vám. Často jste mě nabádali k tomu, abych své zkušenosti sdílela prostřednictvím workshopů dál. Snažím se, aby kurzy byly opravdu vymazlené, a dělám vše pro to, abyste si z nich odnesli nejen krásné a voňavé výrobky, ale také spoustu znalostí a pozitivní energie. Moc ráda se s vámi na některém z kurzů potkám.

 

A jak vlastně vypadají vaše odměny? Prohlédněte si fotografie níže:

Šampuky:

Tuhá mýdla:

 

Čokoládový balzám na rty:

 

Opalovací krém:

 

Opalovací olej:

 

Mléko po opalování:

Suroviny na kurz:

 

Pomůcky na kurz:

ReachedCZK 94,225(118%)

118%
CZK 80,000requested
102contributors
Contribute

project authorAdéla

Rewards

CZK 100Dobrý pocit a sleva 5% na první nákup v eshopu

Dobrý pocit je víc, než materiální odměna. A z toho, že bude naše planeta zase o kousek čistší díky šetrné kosmetice, musí mít dobrý pocit opravdu každý <3 A já budu mít dobrý pocit, když Vám budu moci poskytnou alespoň 5% slevu na prví nákup v mém eshopu :)

Expected delivery of the reward: July 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 135Malý Melounový sirup

Naše děti milují meloun, mohly by ho jist každý den. Tak mě napadlo, že z něj zkusím taky udělat sirup. A povedlo se, je moc dobrý a svěží. Obsah lahve je 250 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 150Malý okurkovy sirup

Okurková limonáda je fakt bomba. Poprvé jsem jí ochutnala teprve nedávno v jedné kavárně a to jsem prostě musela mít... Obsah lahve je 250 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 180Jahodový sirup

Další úžasné slaďoučký sirup je jahodový. Užívejte si pravou chuť jahod až do zimy. Obsah lahve 250 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 200Levandulový olej

Levandulový olej se mi nejvíce osvědčil jako antihistaminikum a po štípnutí hmyzem. Také jsem ho použila, když jsem se popálila o kopřivy a během pár minut bylo pálení pryč. Využívá se také při bolestech hlavy, migrénách, revmatismu a zánětech. Pomůže i při nespavosti, stresu nebo nervozitě. Lze také použít k hojení popálené kůže a otevřených ran. Tlumí bolest a působí protizánětlivě. A taky moc nevoní hmyzákům, takže lze použít i jako repelent. Odměnou je 30 ml skleněné lahvička s tímto voňavým zázrakem. Lahvička je opatřena pipetou pro pohodlné používání.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 200Třezalkový olej

Třezalkový olej je protizánětlivý, pomáhá při léčení popraskané kůže a hojení jizev, urychluje hojení podvrtnutí, pohmoždění a modřin. Známý je i pro své využití při léčbě popálenin a spálení od slunce. V těhotenství je vhodný pro masáž bříška a prsou kvůli zmírnění nebo i zabránění vzniku strií. Pro své uklidňující účinky se využívá např. v menopauze pro zmírnění úzkostných stavů. Hojně je využíván i na bolesti zad a svalů. POZOR na fototoxicitu třezalkového oleje, po jeho použití nevystavujte pokožku slunci! Odměnou je 30 ml skleněné lahvička tohoto oleje.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 200Malinový sirup

Naprosto dokonalý, slaďoučký malinový sirup s vanilkou a skořicí. Stačí troška a uděláte si dokonale osvěžující limonádu. Objem lahve je 250 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/7

Reward unavailable

CZK 200Malinovy sirup

První várka malinových sirupů už je téměř pryč, takže jsem se rozhodla udělat ještě jednu. Tenhle sirup je opravdu hodně luxusní. Obsah velké lahve je 250 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 230Non toxic roll-on deodorant

A rovnou přidám i tekutý roll-on deodorant, který se chystám certifikovat v následující vlně. Na výběr máte z vůní šalvěj, levandule, Tea Tree, verbena, bergamot, citron, cedr, lemongrass, ylang. A jejich kombinace.

Expected delivery of the reward: July 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 240Velký Melounový sirup

Naše děti milují meloun, mohly by ho jist každý den. Tak mě napadlo, že z něj zkusím taky udělat sirup. A povedlo se, je moc dobrý a svěží. Obsah lahve je 500 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 250Čokoládový balzám na rty a 10% sleva na 1. nákup

Máte rádi čokoládu? Pak je pro Vás tenhle balzám naprosto dokonalou záležitostí! A s 10 % slevou na první nákup v eshopu si můžete koupit hned několik dalších...

Expected delivery of the reward: July 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Velký okurkový sirup

Okurková limonáda je fakt bomba. Poprvé jsem jí ochutnala teprve nedávno v jedné kavárně a to jsem prostě musela mít... Obsah velké lahve je 500 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 250Non toxic tuhý deodorant 50 ml

Na přání přidávám jako další odměnu tuhý přírodní deodorant. Složení je kokosový ruk, hroznové máslo, jojobový vosk, kukuřičný škrob, jedla soda, Panthenol. Esenciální oleje si můžete vybrat buď Tea Tree a levandule nebo bergamot, citron a cedr.

Expected delivery of the reward: July 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Velký malinovy sirup

První várka malinových sirupů už je téměř pryč, takže jsem se rozhodla udělat ještě jednu a nabídnout zde hned velkou láhev. Tenhle sirup je opravdu hodně luxusní. Obsah velké lahve je 500 ml.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 330Třezalkový a levandulový olej

Tyto dvě úžasné léčivé odměny by neměly chybět v lékárničce nikoho ,,přírodně laděného". Třezalkový olej je výborný na popáleniny a to i od slunce (jen pozor na jeho fototoxicitu, nesmí se po jeho použití na slunce), hojení ran, bolesti zad a spoustu dalších neduhů. Levandulový olej pak hravě strčí do pasti antihistaminika a pomůže Vám při alergických reakcích na kůži nebo při bodnutí hmyzem. Lze použít i jako repelent. Odměnou je 30 ml skleněná lahvička s třezalkovým olejem a 30 ml skleněná lahvička s levandulovým olejem. Lahvičky jsou s pipetou pro pohodlné používání.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 18/30

Reward unavailable

CZK 350Bylinkové sirupy

Letní osvěžení v podobě meduňkové nebo mátové limonády Vám zajistí tyhle super bylinkové sirupy. Odměnou za váš příspěvek budou tři 250 ml lahvičky a to 1x meduňkovy sirup, 1x matovy sirup a 1x medunkovo matovy.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 400Mýdlo dle vl. výběru a 20 % sleva na 1. nákup

Mýdlo můžete vybírat buď černé s aktivním uhlím, jemné s lanolinem nebo úžasně voňavé ylango-lemongrassové s humánním hedvábím. A k tomu 20 % sleva na první nákup v eshopu ušetří spoustu kaček ;)

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 27/30

Reward unavailable

CZK 450Síťovka s opravdovou přidanou hodnotou

Tohle není obyčejná háčkovaná síťovka. Tuhle na mou podporu uháčkoval můj muž a to se nejdřív musel na učit háčkovat. Může se na první pohled zdát drahá, ale tahle taška má opravdu velkou přidanou hodnotu a není jako každá jiná. Fotky přidám do Novinek.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 450Další síťovka s přidanou hodnotou

Petr se nám do toho zaháčkoval a rozhodl se uháčkovat ještě jednu síťovku na podporu našeho projektu.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 500Šampuk dle vl. výběru a 20 % sleva na 1. nákup

Máte normální nebo mastné vlasy? Nebo poškozenou pokožku hlavy, která svědí a jsou v ní lupy? Pak pro vás mám úžasné šampuky. To jsou tuhé šampony, super zero-waste alternativa k tekutým šamponum. A s 20% slevou na první nákup v mém eshopu ušetříte spoustu kaček, až budete potřebovat další ;)

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 25/30

Reward unavailable

CZK 500Dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč

Nevybrali jste z nabízených odměn, ale celkově Vás přírodní kosmetika zajímá? Nebo byste raději nakoupili až na Vánoce? Tak právě pro Vás jsou ideální volbou dárkové poukazy, které můžete využít do konce roku 2019. Poukaz Vám mohu poslat buď elektronicky nebo fyzicky.

Expected delivery of the reward: July 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 50020 ks šumivek podle vašeho přání

Šumivé bomby do vany jsou velice oblíbená zábava snad všech dětí. Ale i dospělí si mohou zarelaxovat ve voňavé koupeli. Šumivky vyrobím podle vašeho přání, dám vám na výběr ze spousty vůní, barev, olejů, bylinek a dalších přísad.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 700Opalovák + balzám + 20 % sleva

Tak tohle už je ale fakt bomba! Sháníte opravdu přírodní opalovák? Ten můj je, naprosto non-toxic ;) Odměnou za Váš štědrý příspěvek vám bude 100 ml tohodle úžasného citronellového opalovacího krému s SPF 20, k tomu ještě slaďoučký čokoládový balzám na rty a navíc 20% sleva na první nákup v eshopu. No neber to!

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 1,000Opalovací olej + mléko po opalování + 20 % sleva

Povinná výbava na léto? Rozhodně opalovací olej a mléko po opalování pro udržení krásného opálení nebo zklidnění pokožky po spálení sluncem. Olej má SPF 12 a voní po mém oblíbeném Ylangu. A k tomu 20% sleva na první nákup v eshopu jako bonus.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 1,000Individuální kurz výroby kosmetiky - 2 výrobky

Kromě výroby přírodní kosmetiky se zaměřuji také na workshopy a kurzy výroby přírodní kosmetiky. Dokážu s Vámi vyrobit téměř cokoliv a tak je jen na Vás, jaké dva výrobky si budete chtít vytvořit. Kurz bude probíhat v Plzni v mé dílně, ale není problém se domluvit a mohu dojet i k Vám.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,000Dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč

Nevybrali jste z nabízených odměn, ale celkově Vás přírodní kosmetika zajímá? Nebo byste raději nakoupili až na Vánoce? Tak právě pro Vás jsou ideální volbou dárkové poukazy, které můžete využít do konce roku 2019. Poukaz Vám mohu poslat buď elektronicky nebo fyzicky.

Expected delivery of the reward: July 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Mýdlo na rok zdarma

Za tento štědrý příspěvek Vám bude odměnou mýdlo na celý rok zdarma. V duchu zero waste bude dodávka mýdla rozdělena do dvou zásilek. První hned po skončení projektu a druhá po půl roce. Počítám se spotřebou 1 mýdla na měsíc. Druhy mýdla budou na dohodě.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 1,800Ručně háčkovaný šátek z duhového klubíčka

Mou velkou zálibou a způsobem odreagování je mimo jiné i háčkování. Když jsem začínala svůj druhý šátek z nádherného duhového klubka, napadlo mě, že ho zkusím také dát jako odměnu. To mě i motivovalo dokončit ho co nejrychleji. A tak je tady. Jak vypadá si můžete prohlédnout v novinkách (dám to tam, hned jak se dostanu k počítači). Šátek je z 750 m klubka, přesné rozměry doplním po dovolené.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 2,000Individuální kurz výroby kosmetiky - 4 výrobky

Za pár stovek navíc si můžete vyrobit dokonce 4 výrobky! A to už se opravdu vyplatí, protože potom si je budete umět doma vyrobit sami a ušetříte spoustu peněz za ty komerční ;) Opět platí místo konání v Plzni a nebo dojedu za Vámi po domluvě ;)

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 2/7

Reward unavailable

CZK 3,000Vlastní certifikované mýdlo a jeho zásoba na rok

Láká Vás mít vlastní certifikované mýdlo? Mýdlo, které bude obsahovat přesně to, co chcete a vypadat tak, jak chcete? Vymyslet mu název nebo ho pojmenovat po sobě? Takové mýdlové miminko? Tak já vám to umožním. Společně vypracujeme recepturu dle vašeho přání, vybereme design, vyrobíme spolu první várku a já ho nechám certifikovat, aby mohlo být uvedeno na trh. A samozřejmě ho budete mít celý rok ZDARMA (počítám 1 ks na měsíc, takže 12 ks mýdla).

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 3,500Všechny mé výrobky + individuální kurz

V první ,,vlně" certifikace jsem nechala testovat celkem 11 výrobků. A ty všechny budou Vaše za tento krásný štědrý příspěvek. A co to tedy vlastně je? Opalovací krém SPF 20 - 100 ml Opalovací olej SPF 12 - 100 ml Mléko po opalování - 100 ml Čoko balzám na rty - 6 ml Mýdlo s černým uhlím (cca 70 g) Mýdlo s humánním hedvábím (cca 70 g) Jemné mýdlo (cca 70 g) Šampuk - normální vlasy (45 g) Šampuk - mastné vlasy (45 g) Šampuk - poškozená pokožka hlavy (45 g) Tuhý kondicionér (45 g) A aby to nebyl málo, tak Vám udělám ještě individuální kurz na 1 výrobek u mě v dílně.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 5,000Kurz výroby kosmetiky pro 3 osoby

Jste tři kamarádky nebo třeba kolegyně a chtěli byste zažít netradiční, příjemné odpoledne, naučit se něco nového, dozvědět se spoustu zajímavých informací a navíc získat úžasné znalosti a dovednosti v oboru přírodní kosmetiky? Připravím pro Vás kurz na míru, na kterém si vyrobíme 3 voňavé výrobky. A k tomu si Vás budu hýčkat kvalitní kávou, čajem a zdravým nebo raw občerstvením, které sama připravím :)

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 15,0003 % podíl ze zisku Vitellaria na 3 roky

Poslední den a poslední odměna, poslední šance na dosažení cílové částky. Tato odměna představuje dlouhodobější investici. Předpokládám minimálně dvojnásobnou návratnost vaší investice do tří let. Vše bude samozřejmě ošetřeno advokátně ověřenou smlouvou.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable