Malá a Strom Štěstí_spojeno.jpg

Vydání knih MALÁ a STROM ŠTĚSTÍ Knihy

Druhé vydání knihy MALÁ o malém neobyčejném děvčátku z Prahy. A vydání nové knihy inspirujících zamyšlení STROM ŠTĚSTÍ.

Malá a Strom Štěstí_spojeno.jpg

ReachedCZK 73,280(106%)

106%
CZK 69,000requested
148contributors
ContributeRewards

Milí příznivci inspirativní četby,

s radostí dávám na vědomí, že v prosinci spatří světlo světa dvě nové knihy z mé tvorby. Respektive novinka v podobě knihy inspirujících myšlenek STROM ŠTĚSTÍ (ukázky z knihy naleznete níže) a nové vydání knihy MALÁ. Obě knihy budou bohatě ilustrované, v grafické úpravě lahodící oku i srdci. 

Budu velmi rád, když mi pomůžete realizovat vydání knih tím, že si je do 28.11. prostřednictvím této stránky předplatíte. Odměnou Vám bude čerstvě vydaná kniha s věnováním doručená až k Vám domů ještě před Vánocemi, případně jiná odměna, kterou si vyberete. A k tomu moje velká vděčnost:-)

                                                                                                MALÁ

Poetický příběh o malém neobyčejném děvčátku z Prahy inspirovaný Exupéryho Malým princem jsem poprvé vydal v roce 2012. Kniha se setkala s neobyčejným ohlasem, zřejmě proto, že Malá na
vrací světu jeho kouzlo a krásu, kterou ani největší těžkosti života nemohou zcela překrýt. 

Příběh dokresluje množství překrásných barevných ilustrací od malířky Markéty Kotkové, její dcery Anežky a od dětí z mateřské školy z mých rodných Nezdenic a mateřské školy Maitrea Sluštice. Navíc jsem v knize ponechal prostor pro Vaše vlastní ilustrace, poznáte jej snadno podle symbolu pastelky.

Kniha má 88 stran formátu 130 x 210 mm.

První vydání knihy Malá pokřtili herci Eva Hrušková a Jan Přeučil

Malá-Michal_Čagánek,_křest_knihy.jpg

 

OHLASY ČTENÁŘŮ

Takové pohlazení. Jímavý příběh malé holčičky ze současné Prahy, která jde životem dokonale otevřená. Vnímá nezastřeně to běžně viditelné i to skryté a s odzbrojující bezprostředností se dělí se svým okolím o vše. Pro řadu dospělých ale není jednoduché přijímat od čtyřleté holčičky až na dřeň obnažené pravdy. A tak tu a tam naráží, ale jinde nachází velké a malé spojence a život krásně plyne. Tahle holčička ale také napsala za pomoci svých dospělých přátel knihu.

Ivo Stehlík

Milý Michale, díky za Malou... Je to nádherná kniha, jemná, vlídná, laskavá a moudrá... Už jsem ji poslala do světa a koupila zase pro další kamarády.

Olga Statečná 

Včera jsem dočetla knížečku o malé Blance. Musím se přiznat, že se slzou v oku. Ta kniha mne nějak hodně vnitřně zasáhla.

Lenka Neudertová 

Úžasné myšlenky, už od prvních řádků jsem měla touhu si některé z nich vypsat. Běhal mi mráz po zádech a měla jsem dojem, že čtu literární setkání Michala Čagánka, Exupéryho a Richarda Bacha.  

Jitka Dolejšová

UKÁZKA Z KNIHY

Ilustrace z knihy_strana_04.jpg

Můžeš odložit svou cestu ke studánce na další den,

potom však musíš počítat s mnohem větší žízní, 

kterou budeš hasit.

  Říkají mi Blanka a na jaře mi přáli ke čtvrtým narozeninám. Nyní je podzim, stromy odevzdávají své plody. Stačí vzít do dlaně jablko nebo zralou švestku a člověk hned ví, že je tady správně, že věčnost trvá a bere na sebe bezpočet podob.

 Uprostřed léta jsem poznala, že umím číst. Seděla jsem v parku pod stromem, starý jírovec mě rád chová ve svém stínu. Ráda se opírám o jeho kmen. V tom kmeni je dutina, do které se dá vlézt, když člověk chce a je dost malý na to, aby se do ní vešel, jako jsem já malá.

 Nevstoupila jsem do stromu toho dne. Nevdechla jsem vůni rozpadajícího se dřeva pokrytého pavučinami jako zdi starého hradu. Neodloupla jsem kousek a nepodržela ho v dlani, dokud se nerozpadl v prach, který neodnesl vítr.

 Seděla jsem pod stromem a vítr si hrál s mými vlasy. Četla jsem. Podle obrázků a podle toho, co jsem tolikrát slyšela z maminčiných úst, dokud tady ještě byla s námi a usmívala se na svět. Krásná jemná maminčina ústa, kterých je tak příjemné se dotýkat.

 Nebyla se mnou toho dne. Jedině stromy šeptaly do větru. Šeptal vítr. Šeptal starý jírovec. Také já jsem šeptala, co bylo v paměti.

 Příběh Malého prince, který opustil svoji planetu a přibyl na Zemi. Na Zemi byla poušť, v té poušti studna, ze které se dalo pít kdykoliv člověk pocítil žízeň. Avšak téměř nikdy z ní nepil, protože byla tak malá a poušť byla všude.

 V té knize jsem četla. Z obrázků a ze vzpomínek. Na všechno ostatní jsem zapomněla. Na stromy a na vítr. Na maminčina ústa i na malé děvčátko, kterému říkají Blanka.

 Pak najednou to bylo tady. Četla jsem. Nepřekvapilo mě to. Uvědomila jsem si, že to umím a že to umím už dávno.

 Přečetla jsem celou knihu a začala číst znovu. Četla jsem nahlas, a co jsem četla, bylo živé a bylo Pravda.

 Jako je pravdivý každý strom a každá květina, protože roste z vody a ze světla a po ničem jiném netouží, než být květinou, která roste, kvete a uvadá...

 (více ukázek v novinkách)

 

Strom štěstí_návrh obálky_2.jpg

Kniha STROM ŠTĚSTÍ bude na osmdesáti stranách obsahovat několik desítek inspirujících myšlenek přinášejících občerstvení mysli i srdci. 
Ilustrace na obálce a kresby uvnitř knihy jsou dílem všestranného umělce a mého skvělého kamaráda Miloše Löfflera. Pro knihu vytvořil celkem 37 originálních ilustrací.
 
Sám o své práci na knize napsal: "Vše krystalizovalo postupně a ve skutečnosti se žádná ilustrace v knize neopakuje. Na Startovači jsou ukázány jen první náhledy, které se postupně vyvíjely do výsledné podoby, kterou uvidíte až v knize."

O grafickou úpravu knihy pečuje můj dlouholetý spolupracovník Jiří Procházka, spolu s kterým jsem vytvořil již kolem desítky knih.

Stromeček min.jpg

Až projedeme celý svět
a ochutnáme ze všech misek
až přesype se všechen písek
v přesýpacích hodinách
až dobolí nás všechna ach
a nezbudou už žádná přání
tak vrátíme se k prožívání
toho nejprostšího teď

Klíč ke štěstí je ve tvé dlani
též zámek je ti dobře známý
tady a teď, teď a tady
krásně do sebe zapadají

 

Stromeček min.jpg

 

Neříkej druhým, kde roste tvůj strom štěstí, budou se ho snažit svými pochybami vyvrátit. Nejprve počkej, až vzroste tak, že ho všichni uvidí, pak s ním může zmítat cokoliv, pak ho nic nevyvrátí. 
A jak poznáte, že je Váš strom štěstí už dostatečně silný? Tak, že si klidně rostete a ničemu nevzdorujete. Rozumíte tomu, že jste sami sebe vyživujícím životem. S láskou sytíte svoje tělo i duši, radost je Vaším dechem, ticho Vaší řečí. Názory druhých Vás obtékají jako vítr. Nejste ztuhlí, jste pružní. Klidně se skloníte, pak se však opět narovnáte. Nikomu nevnucujete svoji pravdu. Víte, že stromy štěstí mají různou podobu. Nechcete, aby druzí byli jako Vy a sami se nesnažíte stát se druhými. Přijímáte život tak, jak přichází. Nechcete jen pro sebe, sdílíte, jste v proudu, jste...

STROMEM ŠTĚSTÍ


Stromeček min.jpg

 

Proč byste měli někomu věřit? 
Nevěřte nikomu, hlavně ne těm
které je příliš moc slyšet

Věřte dětským očím
věřte dešti v korunách stromů, věřte tichu
Hlavně a především však věřte
svému vlastnímu srdci


Stromeček min.jpg

 

Ano, jsem jedinečný, tak jako všichni. To nejúžasnější, co se nám může přihodit je, že to přijmeme. Už nechceme být jiní, lepší nebo bohatší. Máme svoji jedinečnost a to nás činí mocnými. Konečně naplno prožíváme svůj život, konečně naplno jsme. Náš život už není boj, ale překrásný tanec Existence. 
Jsme jací jsme, každý z nás. Přijetí je nejmocnější dar, který otvírá brány ke všemu, o čem jsme nikdy ani nesnili, že bychom si to mohli přát.

 

Stromeček min.jpg

 

Když i obyčejná housenka v sobě nosí
nádherná motýlí křídla
jakou krásu v sobě teprve asi ukrývá
každý člověk

 

Stromeček min.jpg

(další ukázky z knihy)

 

Děkuji za podporu vydání obou knih. Věřím, že přinesou radost a inspiraci nejen do Vašeho života, ale také do životů stovek dalších lidí, a tak přispějí k šíření štěstí na naší divukrásné Zemi.

                                                                                        S přáním všeho dobrého, srdečně

Michal Čagánek 

ReachedCZK 73,280(106%)

106%
CZK 69,000requested
148contributors
Contribute

project authorMichal Čagánek

Rewards

CZK 90Přání s fotocitátem

Ručně vyrobené přání od mé múzy Ivonky. Oku lahodící kombinace mých citátů a jejích fotografií. [URL="https://www.startovac.cz/projekty/vydani-knih-mala-a-strom-stesti/novinky/4201/"]Vybírat můžete ze čtyř variant.[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100Sbírka myšlenek Moře i studánka

Soubor 142 inspirujících myšlenek pro radost srdce s podpisem poštou až k vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Kniha STROM ŠTĚSTÍ s podpisem

Čerstvě vydaná kniha s podpisem autora.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Kniha MALÁ s podpisem

Čerstvě vydaná kniha s podpisem autora doputuje poštou až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Kniha STROM ŠTĚSTÍ + sbírka PRVNÍ ÚSMĚV

Čerstvě vydaná kniha STROM ŠTĚSTÍ + podobně laděná kniha PRVNÍ ÚSMĚV doputují poštou až k Vám domů. Obojí s podpisem autora.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 38/50

Reward unavailable

CZK 300Lahodné duo KNIHA A ČAJ

Kniha Strom štěstí nebo kniha Malá + dárkový poukaz na lahodný čaj v hodnotě 100kč dle vlastního výběru. Zvolenou knihu si můžete vychutnat při lahodném čaji v útulné atmosféře [URL="http://www.cajovnasetkani.cz/menu.html"]čajovny Setkání[/URL] v Praze na ulici Vojtěšská. Jedná se o čajovnu s profesionálním přístupem a pestrou nabídkou kvalitních čajů. Kniha i poukaz přijdou poštou až k vám do schránky.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 320KOLEKCE čtyř ručně vyrobených PŘÁNÍ

Čtyři krásná ručně vyráběná [URL="https://www.startovac.cz/projekty/vydani-knih-mala-a-strom-stesti/novinky/4201/"]fotopřáníčka[/URL] od mé múzy Ivonky. Autorská tvorba, do které se promítá cit pro slovo i obraz. Povzbudivé texty se jako milá pozornost hodí k různým příležitostem. Poštou v bublinkové obálce doputují až k vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 31/33

Reward unavailable

CZK 3902 výtisky knihy STROM ŠTĚSTÍ

2 výtisky knihy s podpisem autora doputují poštou až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 430Knihy MALÁ a STROM ŠTĚSTÍ s podpisem

Čerstvě vydané knihy s podpisem autora.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4902 výtisky knihy MALÁ

2 výtisky knihy MALÁ s podpisem autora doputují poštou až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 530Kniha MALÁ + román PLYŠOVÝ BUDDHA

Kniha MALÁ + inspirující příběh o hledání klidu v neklidné době PLYŠOVÝ BUDDHA, obě knihy s věnováním doputují poštou až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 35/42

Reward unavailable

CZK 550Kniha MALÁ + román ZASTAVENO

Kniha MALÁ + inspirující příběh o cestě za poznáním ZASTAVENO s věnováním doputují poštou až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 750STROM ŠTĚSTÍ + romány ZASTAVENO a PLYŠOVÝ BUDDHA

Kniha STROM ŠTĚSTÍ + inspirující příběh o cestě za poznáním ZASTAVENO + transformační román PLYŠOVÝ BUDDHA. Knihy o nalezení zdroje klidu a štěstí v nás, vše s podpisem autora.

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 8402 výtisky knihy MALÁ + 2 výtisky STROMU STĚSTÍ

Po dvou výtiscích od obou knih, všechny podepsané autorem. Knihy doputují poštou až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 9005 výtisků knihy STROM ŠTĚSTÍ s podpisem

5 výtisků knihy STROM ŠTĚSTÍ s podpisem autora

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Kniha MALÁ + lekce tvůrčího psaní

Čerstvě vydaná kniha s věnováním + lekce tvůrčího psaní s autorem. Lekce se odehrává v Praze, v malé skupince do 5 lidí. Hravou formou proniknete do tajů psaní prózy i poezie. Délka trvání 2,5 hodiny.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,1005 výtisků knihy MALÁ s podpisem

5 výtisků knihy MALÁ s podpisem autora a věnováním dle přání.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 1,2403 výtisky knihy MALÁ + 3 výtisky STROMU ŠTĚSTÍ

3 výtisky knihy MALÁ + 3 výtisky knihy STROM ŠTĚSTÍ s podpisem

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Knižní fanda

Libovolných 10 knih z mé tvorby s věnováním.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 5,000Knižní podporovatel

3 výtisky od obou knih, s osobním věnováním a velkým díky autora.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 10,000Nadšený knižní podporovatel

10 libovolných knih z mé tvorby s věnováním, ručně vytvořené přáníčko s poděkováním, možnost osobního setkání a povídání o tvorbě.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable