Uvodni foto Startovac.jpg

Vybavení paláce na Curii Vítkov Ostatní

Palác velmože na našem hradišti už stojí. Pomozte nám jej vybavit nábytkem, ať jej můžeme vidět v plné kráse.

Kampaň skončila
4/16/2019

Kampaň skončila

Kampaň je za námi. Díky vašim příspěvkům budeme schopni dovybavit celý palác, nejen hodovní síň a kuchyni. Děkujeme!

Teď přichází čas budování - abychom palác dostavěli - a samozřejmě i čas vašich odměn. V následujících dnech každého podporovatele kontaktujeme s detailním popisem, jak se k vám daná odměna dostane. Velmi obecně:

- vstupenky na naše akce platí již od letošního Gladia (25. 5.)

- medailony jsou už ve výrobě a první budou k dispozici také na Gladiu

- mince pro Pacholky stihneme pravděpodobně na Dobývání

- necháme vás vybrat fotografii, barvu trička a další detaily odměn a následně se domluvíme na předání/poslání.

- vhodná data pro pobyty na dvorci vybereme společně

Ještě jednou děkujeme za vaši podporu. Velmi si jí vážíme, a doufáme, že hotový palác pro vás bude také tou největší a nejkrásnější odměnou.

Posledních 5 dní...
4/11/2019

Posledních 5 dní...

Do konce sbírky na vybavení paláce nám zbývá posledních 5 dní, včetně víkendu. Myslíme si tedy, že by bylo dobré seznámit vás s našimi dalšími plány.

Úspěch sbírky nás potěšil. Její výnos, spolu s penězi, které v této sezoně vyděláme, nám umožní palác téměř dokončit. Pro vaši představu, nábytek máme naceněn na 120 000,-, pec na 100 000,-, k tomu musíme přičíst kovářské práce (kování dveří, truhel, zařízení kuchyně, hromada kovaných hřebů na dveře a štíty), dubové dveře, stav, látky a kožešiny na zútulnění, podlahy a stropy a hromady drobností, které z paláce udělají místo pro život. Proto ještě jednou děkujeme za vaši pomoc - bez ní by nám vybavení paláce trvalo cca 3 roky.
Kvůli paláci ale nemůžeme zastavit údržbu skanzenu - několik jarních vichřic poškodilo střechy, jako každý rok bude třeba vyspravit mazanici na stavbách, výplet palisády, stavby natřít vápněm, vysekat příkop atd.
V dalších letech budeme stavět poslední srub nobility v areálu dvorce, kovárnu a přístřešek na pec dole ve vesnici, musíme zlikvidovat stavbu lázně a případně ji nahradit novou, postavit sýpky a další drobné stavby.
Na vší touto aktivitou se pak vznáší náš největší cíl - stavba kostela. Našli jsme si nejmenší zachovaný románský kostelík u nás, a na hradišti postavíme jeho repliku. Nevíme, kde na to vezmeme, nevíme, kdy to bude hotové, ale vímě, že to uděláme. Když jsme před dvaceti lety začali Curii stavět, nedokázali jsme si uvědomit, do čeho se pouštíme. Přesto jsme úspěšnější, než jsme čekali. Věříme, že totéž se bude opakovat u kostela. Držte nám palce!
Pokud ještě najdete nějaké peníze, které byste nám chtěli poslat, budeme rádi - palác a celý areál peníze potřebuje. Děkujeme i za sdílení a šíření informací o našem projektu - počty návštěvníků rostou, stejně tak se u nás pořádá stále více akcí - a to je konečným cílem našeho snažení.
Všechny naše podporovatele po ukončení kampaně kontaktujeme a začneme se domlouvat na předání odměn. Těšíme se na to.
A teď vzhůru, kostel čeká!

Další cíl splněn! Zvládneme i poslední místnost?
4/4/2019

Další cíl splněn! Zvládneme i poslední místnost?

Díky všem podporovatelům! Splnili jsme další cíl, a do poslední čtvrtiny kampaně vstupujeme hezky rozjetí a míříme na poslední místnost.

Navštivte zase náš projekt a podívejte se, co plánujeme v pokladnici. Budeme  vděční za sdílení našeho projektu, a ještě jednou děkujeme za podporu! Co nejdříve nashledanou na našem dvorci.

Curia Vitkov, z. s.

Dosáhli jsme cíle! A co dál?
3/17/2019

Dosáhli jsme cíle! A co dál?

12 dní a 2 hodiny od začátku kampaně jsme dosáhli prvního cíle. Děkujeme! Co plánujeme dále?

Díky 130 startérům jsme dosáhli prvního cíle. Děkujeme všem, a těšíme se na shledanou při vybírání odměn. Ihned po ukončení kampaně naplánujeme výrobu všech hmotných odměn, ty budou k dispozici nejpozději do konce tohoto roku. U ostatních odměn si společně domluvíme termíny, které vám budou nejvíce vyhovovat. Vstupenky na akce samozřejmě platí už od letošního jara, můžete je tedy využít už na Gladius 25. 5.!

V každém případě ale teď už můžeme slíbit, že hodovní síň a kuchyně paláce budou dokončeny v průběhu tohoto roku.

Je před námi ještě necelých 30 dní kampaně, zkusíme tedy dosáhnout dalšího cíle - 160 000,- Kč. Ten by nám umožnil vybavit nábytkem i velmožovu ložnici v horním patře paláce. Váží se k ní i nové odměny, podívejte se tedy na projekt, jestli by se vám nelíbilo něco dalšího, nebo naši kampaň sdílejte se známými.

Ještě jednou děkujeme!

Jsme ve třetině. Děkujeme všem startérům!
3/8/2019

Jsme ve třetině. Děkujeme všem startérům!

Po třech dnech jsme dosáhli třetiny našeho cíle. Mnohokrát děkujeme za podporu! Abyste měli lepší představu o tom,. co plánujeme, představujeme....(víření bubnů).....KACHEL! Jako na pec, ehm...

Na výrobě kachlů jsme domluveni s Františkem Hyštem, a už jsme od něj dostali i fotku prvního prototypu kachle na pec dle nálezu z Německa. V naší peci jich bude asi 200.

ReachedCZK 210,548(175%)

175%
CZK 120,000requested
211contributors
Contribute

project authorCuria Vítkov, z. s.

Rewards

CZK 100Nevolník

Poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Každé velké dílo je budováno prací mnoha rukou. Každý kámen a kmen je potřebný.

Expected delivery of the reward: December 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Dřevorubec

Vstupenka na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Dřevo je hlavní stavebním materiálem, a dřevorubci jej tvrdou prací získávají z okolních hvozdů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Brtník

Dvě vstupenky pro dospělé na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Sběr medu divokých včel v lesích kolem dvorce je občas nebezpečný, odměna je ale sladká.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Pacholek

Načepujeme vám 7 piv na kterékoliv naší akci, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Velmože doprovází i skupina pacholků. Své dny tráví pitím a půtkami.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Selka

Rodinná vstupenka na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Udržet celou rodinu nasycenou a oblečenou je těžká a nekonečná práce. Ale bez ní by dvorec nefungoval.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Pocestný

Zapůjčení historického oděvu na 2 hodiny v areálu hradiště, možnost nafocení a vyzkoušení historických řemesel, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Jednou za čas dorazí na dvorec pocestný. Přináší novinky z jiných krajů a občas nějaké vzácné zboží.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Sedlák

Komentovaná speciální prohlídka hradiště "Jak rekonstuovat neexistující", poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Vstává i lehá se sluncem, a po celý den se stará o pole a dobytek, aby měl dvorec co do úst. Stojí na něm celá usedlost.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Praděd

Dárkový balíček obsahující orientační plán hradiště s popisky, 2 pohlednice s historickými motivy, litý medailon a podepsané poděkování. Naše předky máme v hluboké úctě. Jsou od nás sice daleko, nemůžeme na ně dosáhnout, ale myslíme na ně každý den.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Tesař

Tričko Curia Vitkov, vstupenka na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Obratně zachází se sekerou a dlátem, a pod jeho rukama vzniká palác a jeho vybavení z krásně vonícího dřeva.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Bradýř

Signovaná fotografie ze života dvorce, vstupenka na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Doprovází pána na cestách a stará se o jeho tělesné zdraví a reprezentativní vzhled.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Hutník

Dárkový balíček obsahující tričko Curia Vitkov, orientační plán hradiště s popisky, 2 pohlednice s historickými motivy, litý medailon a podepsané poděkování. V dalekých krajích pomocí ohně a měchů taví z rudy ocel a ková ji do hřiven. Na hradišti z nich pak vyrání nástroje nutné k přežití.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Kovářova matka

Signovaná fotografie ze života dvorce, rodinná vstupenka na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Vyzná se v bylinách a léčení, a v těžké hodince ji k sobě volají všechny rodičky z okolí. Na dvorci je ve veliké úctě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Kněz

Přespání ve srubu na dvorci pro dva, vstupenka na Gladius nebo Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Duchovní pastýř celého panství, který i se svou rodinou patří k honoraci dvorce.

Number of available rewards: 0/6

Reward unavailable

CZK 2,500Družiník

Hodina jízdy na historicky nasedlaném koni kolem hradiště. Můžeme zapůjčit i historický kostým. Poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Velmož je při každé návštěvě dvorce doprovázen několika ozbrojenými družiníky, kteří jej chrání před nebezpečím na cestě.

Expected delivery of the reward: December 2019

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 3,500Kupec

Hostina v nové hodovní síni, vstupenka na Gladius a Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Dvakrát ročně přijíždí na dvorec kupec se vzácným a drahým zbožím. Barvené látky, sůl, růžence, koření – to vše rád prodá. Draze.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 5,000Paní dvorce

Přespání pro dva v nové ložnici velmože, tričko Curia Vitkov, vstupenka na Gladius a Dobývání, poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Velmožova manželka na dvorci ráda přebývá. Je laskavá k poddaným i služebnictvu a milovaná svým manželem.

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 15,000Kníže

Pronájem areálu hradiště pro uspořádání akce na jeden víked (datum dle dohody), poděkování na stránkách, litý medailon k vyzvednutí na dvorci. Kníže se na dvorci zastavil dvakrát, když táhl kolem se svým vojskem do Německa. Obě návštěvy byly událostí, o které se v okolí hovořilo ještě dlouhé roky.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 15,000Velmož

Přespání pro dva v nové ložnici velmože, hodina jízdy na historicky nasedlaném koni v okolí hradiště v historickém kostýmu, komentovaná prohlídka hradiště, 2 trička Curia Vitkov, rodinné vstupenky na Gladius a Dobývání, poděkování na stránkách, lité medailony k vyzvednutí na dvorci. Většinu roku tráví ve společnosti knížete a pečuje o další rozšíření držav svého rodu. Na dvorci se zastaví několikrát ročně a s radostí pozoruje, jak se při každé jeho návštěvě zase o kousek rozrostl.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable